قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در توگو ۲۰۲۴

توگو یکی از کشور‌های آفریقایی است. بنابراین وقتی در مورد تحصیل در خارج از کشور صحبت می‌کنیم، باید با احتیاط بیشتری در مورد کشور‌های آفریقایی تصمیم‌گیری نماییم.

شاید با مشاهده لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در توگو به این نتیجه برسید که امکان تحصیل در این کشور برای شما وجود دارد ولی به هر حال کیفیت تحصیل در توگو بر روی آینده کاری شما تأثیر خواهد گذاشت.

شما در هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانید در دانشگاه‌های توگو مشغول به تحصیل شوید. اگر رشته‌های روانشناسی را انتخاب می‌کنید تحصیل برای شما رایگان خواهد بود.

کسانی که به فکر تحصیل در توگو هستند باید این موضوع را در نظر بگیرند که در صورت برگشت به ایران مدرک آن‌ها باید اعتبار لازم را داشته باشد. بنابراین باید به سراغ دانشگاه‌ زیر بروند که جزو دانشگاه های معتبر از نظر وزارت علوم هست. بعداً دچار محدودیت و مشکل نشوند.

پس چند دقیقه از وقت خود را برای مطالعه این مطلب کنار بگذارید و در نهایت اگر سؤالی در مورد تحصیل در توگو داشتید با کارشناسان ما در قصران گروپ در ارتباط باشید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در توگو

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در توگو – گروه ب(خوب)

  1. UNIVERSITE DE LOME

بررسی جوانب تحصیل در توگو

اینکه شما در یک کشوری خارجی درس بخوانید به این معنا نیست که مدرک شما در سطح جهان و حتی ایران اعتبار دارد. اولین کاری که باید انجام دهید، بحث سنجش کیفیت علمی دانشگاه‌های کشور مقصد است. به طور کلی تحصیل در توگو اصلاً مناسب نیست چون این کشور نتوانسته است رتبه علمی مناسبی را در جهان به دست بیاورد. به همین دلیل ما اصلاً تحصیل در توگو را به متقاضیان ورود به کشور‌های خارجه پیشنهاد نمی‌کنیم.

شما هم وقت و هم هزینه خود را هدر می‌دهید و بعد مدرکی دارید که در اغلب دانشگاه‌های بزرگ جهان اصلاً اعتباری ندارد. حتی اگر شما مدارک خود را معادل‌سازی کنید، متوجه خواهید شد که از نظر اعتبار، این مدرک اختلاف بسیار زیادی با دانشگاه‌های بزرگ جهان و حتی دانشگاه‌های ایران دارد. همین مسأله کافی است که شما از تحصیل در توگو منصرف شوید.

از طرف دیگر شرایط زندگی در این کشور اصلاً مناسب نیست. همچنان قحطی در کشور توگو همانند بسیاری از کشور‌های آفریقایی اتفاق می‌افتد. هزینه‌های زندگی در قبال چنین کیفیتی، اصلاً مقرون به صرفه نخواهد بود. وضعیت دانشگاه‌های کشور توگو نیز نسبت به سطح استاندارد بسیار پایین‌تر است و خدمات چندانی برای دانشجویان در نظر گرفته نمی‌شود.

یکی از مهم‌ترین خطراتی که در کشور توگو وجود دارد، آب آلوده است که باعث ابتلا به بیماری‌های زیاد به خصوص بیماری‌های عفونی در بین مردم می‌شود.

آیا امکان تحصیل رایگان در کشور توگو وجود دارد؟

در دانشگاه‌های این کشور هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود. اگر شما در رشته روانشناسی درس بخوانید، به شرط اینکه بتوانید نمرات بسیار خوبی را در رشته خود به دست بیاورید، امکان تحصیل رایگان برای شما فراهم خواهد شد.

از طرف دیگر باید یک رزومه تحصیلی قوی داشته باشید. برای مثال اگر در مقطع تحصیلات تکمیلی هستید باید مدرک کارشناسی شما از نظر نمرات و معدل در سطح بالایی قرار داشته باشد تا امکان تحصیل رایگان برای شما فراهم شود. اما در سایر رشته‌ها، شما باید شهریه‌ را پرداخت نمایید که مبلغ شهریه براساس نوع دانشگاه، نوع رشته و همچنین براساس مقطع تحصیلی، متفاوت خواهد بود.

آیا امکان کار حین تحصیل وجود دارد؟

مهمترین مشاغل دانشجویی که در کشور توگو معرفی شده‌اند، شغل‌های پژوهشی و آمارگیری هستند. از آنجایی که جمع‌آوری اطلاعات آماری به خصوص برای سازمان‌ها و شرکت‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد، بنابراین این سازمان‌ها همواره به دنبال جذب نیرو‌های جوان هستند. چون می‌دانند با حوصله این مشاغل را پیش خواهند برد.

بنابراین شما به جا عنوان یک دانشجو که مشغول تحصیل هستید، می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و درآمدی برای خود کسب نمایید. اگر در مقطع لیسانس هستید باید به مدت ۱۵ ساعت در هفته کار کنید ولی دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی باید ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

قطعاً با مطالعه این مطلب متوجه شده‌اید که تحصیل در توگو اصلاً مناسب نیست. اما اگر مردد مانده‌اید کدام کشور، کدام دانشگاه و کدام رشته را انتخاب کنید، بهتر است با قصران گروپ در ارتباط باشید.

مشاورین ما با تجربه زیادی که در این سال‌ها کسب کرده‌اند، براساس نظرات خود شما، بهترین راهنما هستند تا بتوانید به یک نتیجه ‌ایده‌آل برسید و آینده علمی درخشانی را برای خود رقم بزنید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *