قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در گامبیا ۲۰۲۴

گامبیا یکی از کشور‌های مسلمان در قاره آفریقا است که زیاد مورد استقبال دانشجویان برای تحصیل قرار نمی‌گیرد. اگر چه با مشاهده لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم در گامبیا متوجه خواهید شد که برخی از دانشگاه‌های این کشور در ایران دارای اعتبار هستند.

ولی این بدان معنا نیست که مدرک علمی شما در سطح جهان برای ادامه تحصیل و برای کسب و کار از اعتبار بالای برخوردار خواهد بود. پس برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل در گامبیا به دست بیاورید، حتماً این مطلب را مطالعه نمایید و با کارشناسان ما در قصران گروپ نیز در ارتباط باشید.

دانشجویان می‌توانند به زبان انگلیسی تحصیل کرده و حتی برای زندگی و کسب و کار نیز می‌توانند از زبان انگلیسی استفاده کنند. بنابراین همین موضوع یک امتیاز بزرگ به حساب می‌آید چون نیازی نیست شما به زبان بومی گامبیا تسلط داشته باشید.

افرادی که قصد تحصیل در گامبیا را دارند می‌توانند برای دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت خانه قرار گرفته‌اند، درخواست دهند. در چنین شرایطی وقتی فارغ التحصیل شدند می‌توانند به ایران بازگردند و به کسب و کار مرتبط با تحصصیلات خود بپردازند:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در گامبیا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در گامبیا – گروه ب (خوب)

  1. University of the Gambia

جزئیات تحصیل در گامبیا

آیا تحصیل در گامبیا مناسب است؟

  • اولین نکته‌ای که باید در مورد آن صحبت کنیم، بحث کیفیت سیستم آموزشی گامبیا است. متأسفانه دانشگاه‌های این کشور از استاندارد‌های جهانی نیز پایین‌تر هستند و کیفیت سیستم آموزشی آن‌ها به حدی نیست که بتوان ادعا کرد مدرک شما از نظر دانشگاه‌های معتبر جهان، دارای اعتبار خواهد بود.

 

  • هزینه‌های تحصیل در کشور گامبیا بالا است. در واقع شما در یک محیطی با کیفیت پایین و هزینه‌های بالاتر می‌خوانید.

 

  • لازم است این نکته را بیان کنیم که شهریه‌های دانشگاهی برای دانشجویان بین‌الملل نسبت به دانشجویان داخلی بسیار بالاتر است.

 

  • خطر ابتلا به بیماری‌های واگیردار عفونی در کشور گامبیا بسیار زیاد است. مالاریا یکی از بیماری‌های شایعی است که در گامبیا همواره تلفات زیادی را به بار می‌آورد.

 

  • امنیت اجتماعی در کشور گامبیا اصلا مناسب نیست. به خصوص اینکه شما به عنوان دانشجوی خارجی وارد این کشور می‌شوید.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در گامبیا

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور گامبیا

اگر تصمیم گرفته‌اید در کشور گامبیا درس بخوانید، براساس اینکه کدام یک از مقاطع تحصیلی را انتخاب می‌کنید، شرایط متفاوت است که ما در این قسمت از مطلب این شرایط را بررسی خواهیم کرد:

تحصیل در گامبیا در مقطع کارشناسی

دوره کارشناسی در کشور گامبیا ۴ سال است که برای برخی از رشته‌ها بدون اینکه سوابق تحصیلی قبلی در نظر گرفته شود، امکان پذیرش وجود دارد.

تحصیل در گامبیا در مقطع کارشناسی ارشد

این مقطع به صورت ۲ ساله است و شما باید به عنوان دانشجوی فوق لیسانس، پایان‌نامه داشته باشید تا بتوانید فارغ التحصیل شوید. با توجه به اینکه هزینه‌های تحصیلات تکمیلی بیشتر است، به همین دلیل برخی از دانشگاه‌های گامبیا صندوق‌های حمایت از دانشجو را در نظر می‌گیرند.

تحصیل در گامبیا در مقطع دکتری

دوره دکتری به صورت ۴ ساله برگزار می‌شود. البته ممکن است در برخی از رشته‌ها به دلیل نوع رساله، مدت زمان آن افزایش پیدا کند. در این دوره تحصیلی صندوق حمایت از دانشجویی وجود دارد.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

این مطلب در مورد کیفیت سیستم آموزشی گامبیا صحبت نمود و در نتیجه شما الان به وضوح می‌توانید به یک نتیجه درست برسید که تحصیل در گامبیا اصلاً گزینه مناسبی نیست.

به خصوص اینکه از نظر امنیت اجتماعی این کشور در سطح پایینی قرار دارد. برای اینکه یک انتخاب درست از جهت مهاجرت تحصیلی داشته باشید، مجموعه قصران گروپ به شما کمک می‌کند تا شما براساس رشته‌ای که مدنظر دارید، بتوانید به یک انتخاب درست و‌ ایده‌آل برسید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *