قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

چطور در کانادا کار پیدا کنیم ؟

یکی از روش های مهاجرت به کانادا دریافت ویزای کار است، پیش از هر اقدامی متقاضی باید شغل مناسبی در کانادا پیدا کند و از کارفرمای کانادایی جاب آفر دریافت کند شاید مانند بسیاری دیگر سوال شما هم این موضوع باشد که چطور در کانادا کار پیدا کنیم؟

چطور در کانادا کار پیدا کنیم

اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا دارید و میخواهید بدانید چطور در کانادا کار پیدا کنیم تا پایان مطلب با قصران گروپ همراه باشید.

یافتن کار در کانادا، کار دشواری نیست اما برای یافتن شغل در کانادا مهم است که به درستی عمل کنید. با در نظر گرفتن نکات زیر می توانید شغل مناسب خود در کانادا را به راحتی پیدا کنید و ویزای کار در این کشور را دریافت کنید.

رزمه خوب تهیه کنید

پیش از اینکه رزومه خود را برای کارفرمای کانادایی ارسال کنید، مطمئن شوید که رزومه خوبی نوشته اید. ابنکه چطور در کانادا کار پیدا کنیم مهمترین روش آن ارائه رزمه است. یک رزومه ضعیف (مانند رزمه ای که فقط به عنوان کارهایی که تا آن تاریخ انجام داده اید به جای اینکه به شرح کاری که انجام داده اید بپردازد) مانع دریافت یک موقعیت شغلی خوب برای شما می شود. با ارائه رزومه ضعیف حتی به مرحله مصاحبه هم نمی رسید و در همان ابتدا رد می شوید.

نکات مهم اما بسیار جزئی می تواند در رزومه شما تاثیر زیادی داشته باشد، رزومه شما اولین چیزی است که از شما به دست کارفرما می رسد و باعث شناخت او از شما می شود.  بنابراین مهم است که گام اول را به خوبی بر دارید.

شغل مناسب خود را انتخاب کنید

چطور در کانادا کار پیدا کنیم ؟ در بسیاری از رشته ها پاسخ به پیشنهادات کاری آنلاین که اغلب به صورت تبلیغ است روش مناسبی نیست. از میان شغل های پیشنهادی بهترین را انتخاب کنید. هچنین برای تعداد زیادی شرکت یک رزومه با یک کاور لتر مشابه ارسال نکنید چرا که ممکن است مدیر شرکت ها با یکدیگر در ارتباط باشند. برای ارسال رزومه میتوانید از شبکه سازی و یا کلد کالینگ – cold calling  برای معرفی خود استفاده کنید.

مشتاق باشید

ارتباط خود را با شرکتی که با آنها مصاحبه انجام داده اید نگه دارید و یک هفته بعد از مصاحبه خودتان پیگیر نتیجه باشید. توجه کردن به نکته های ریز می تواند شما را سایر متقضیان جدا کند. برای مثال بعد از مصاحبه ایمیلی به آنها بزنید و بابت وقتی که برای مصاحبه با شما گذاشتند تشکر کنید.

چطور در کانادا کار پیدا کنیم

تاییدیه های لازم را دریافت کند

قطعا اگر از محل کار قبلی خود و یا جاهایی که سابقا کار کرده اید تاییدیه دریافت کنید یافتن شغل در کانادا برای شما آسانتر خواهد بود و کارفرمای کانادایی، شما را فردی معتبر می داند. البته اگر سوابق شغلی شما مرتبط با شغلی باشد که قصد ادامه آن در کانادا را دارید باشید موفق تر خواهید بود.

از ابزارهای کاریابی استفاد کنید

چطور در کانادا کار پیدا کنیم ؟ جواب لینکدین. لینکدین یکی از بهترین محیط های اجتماعی کاریابی در سراسر دنیا است. کارفرماها نیز مشاغل مورد نیاز خود را در لینکدین اعلام می کنند و به دنبال کارجو هستند.

لینکدین در میان کارفرماهای کانادایی بسیار محبوب است، پس فراموش نکنید به پروفایل شرکت های کانادایی سر بزنید.

شبکه سازی کنید و با افراد بیشتری در حرفه خود آشنا شوید

اگر در خانه بنشینید و منتظر باشید تا کارفرمای کانادایی از شما دعوت کند تا برای کار به کانادا بروید باید بگوییم سخت در اشتباه هستید. خود را به افرادی که در زمینه فعالیت شما مشغول به کار هستند بشناسانید و اعلام کنید که مایل به کار در کانادا هستید. شبکه های اجتماعی خود را تقویت کنید.

اغلب مشاغل کانادا به طور عمومی تبلیغ نمی شوند که به آن مشاغل یا بازار کار پنهان می گویند. به همین جهت این شما هستید که باید با مشاغل و کارفرماهای کانادایی ارتباط بگیرید.

می توانید از سایت های معتبر کاریابی مانند  GoVolunteer.ca کمک بگیرید تا با موقعیت های شغلی بیشتری آشنا شوید و کار پیدا کنید و رزمه خود را برای دریافت کار ارائه دهید.

چطور در کانادا کار پیدا کنیم

موقعیت و پیشنهادات را بپذیرید

زمانی که در کانادا شغلی پیدا می کنید درخواست کمک را رد نکنید. برای مثال برخی از شرکت های کانادایی خدماتی رایگان برای افرادی که در کانادا برای کار وارد می شوند را ارئه می دهند که نوعی کارآموزی و آشنایی با محیط است. ارتباط خود را با این پیشنهادات قطع نکنید چرا که شرایط رایگان و مفیدی را برای شما ایجاد می کند.

به حرفه خود اعتبار ببخشید

برخی از مشاغل مانند تدریس، روانشناسی، پرستاری و … نیاز به ارائه مدارک معتبر و مورد تایید کشور کانادا دارد و یا در برخی موارد از متقاضی درخواست می شود مدارک خود را معادل سازی کند. ممکن است این مرحله کمی زمان ببرد در هر صورت مدارک و حرفه شما می بایست توسط کارفرما و یا سایر مراجع تایید شود.

به توانایی های خود اطمینان داشته باشید

چطور در کانادا کار پیدا کنیم و توانایی خود را ارتقا دهیم. مهاجرت همیشه چالش برانگیز است. شروع کردن کار در کشوری دیگر به نوعی از ابتدا شروع کردن است، اما توانایی های خود را دست کم نگیرید شما لایق بهترین موقعیت ها هستید!

اینکه در تمام مسیر اعتماد به نفس خود را از دست ندهید بسیار مهم است، مطمئن باشید به همان اندازه که شما  به خودتان باور دارید دیگران هم به شما اعتماد دارند. این یک مسئله مهم است که در تمام مسیر و مدت حضور در کانادا دلسرد نشوید. در هنگام مصاحبه کاری با اعتماد به خود و توانایی هایتان در مصاحبه حاضر شوید و با اطمینان از خودتان بگویید.

و در نهایت این شما هستید که با نوشتن یک رزومه خوب و تاثیر گذار، پشتکار، اعتماد به نفس، نحوه صحیح یافتن کار و تقویت مهارت های خود می توانید یک شغل معتبر برای کار در کانادا پیدا کنید.

مزایای کار در کانادا فراونند که از مهمترین ان می توان به تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم اشاره کرد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *