قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت تکنسین اتاق عمل به آلمان

طبق آمار به دست آمده از متقاضیان مهاجرت به آلمان، مشخص شده است که آمار مهاجرت تکنسین اتاق عمل به آلمان نیز افزایش یافته است. تکنسین اتاق عمل یکی از رشته‌های مربوط به پیراپزشکی می‌باشد که در کشور آلمان نیز شرایط کاری مناسبی دارد.

اما قطعاً شما می‌خواهید بدانید بازار کار مربوط به شغل تکنسین اتاق عمل در آلمان به چه صورت می‌باشد؟ آیا درآمد این حرفه در کشور آلمان نسبت به ایران بالاتر است؟ آیا جای پیشرفت برای شما وجود دارد یا خیر؟ ما به متقاضیان مهاجرت تکنسین اتاق عمل به آلمان توصیه می‌کنیم حتماً این مطلب را در چند دقیقه مطالعه کنند تا با آگاهی کامل برای مهاجرت خود اقدام نمایند.

مهاجرت تکنسین اتاق عمل به آلمان

بازار کار شغل تکنسین اتاق عمل در آلمان چگونه است؟

تحقیقات نشان داده است که تکنسین اتاق عمل به عنوان یکی از مشاغل مورد نیاز آلمان است چرا که جمعیت آلمان رو به پیری است و میزان بیماری در حال افزایش می‌باشد. به همین دلیل باید در تمامی بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و کلینیک‌ها، کادر درمان متخصص و حرفه‌ای حضور داشته باشند تا بتوانند بهترین خدمات را به شهروندان ارائه کنند.

بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد؛ اگر به فکر مهاجرت کاری به کشور آلمان جهت ادامه فعالیت در حوزه تکنسین اتاق عمل هستید، کافی است که یک بیمارستان مجهز یا مرکز درمانی حرفه‌ای را پیدا کرده و پیشنهاد کار را از این مراکز دریافت نمایید. چون در کشور آلمان همواره از تجهیزات مدرن در بیمارستان‌ها استفاده می‌شود، بنابراین وقتی شما در این کشور مشغول به کار شوید، نه تنها می‌توانید درآمد خوبی به دست بیاورید بلکه مهارت بیشتری را نیز کسب خواهید کرد.

درآمد تکنسین اتاق عمل در آلمان چقدر است؟

شاید با بررسی درآمد پزشکان در آلمان وسوسه شده‌اید که هر چه زودتر امور مربوط به مهاجرت به کشور آلمان خود را نیز انجام دهید. به طور کلی از آنجایی که سیستم بهداشت و درمان آلمان همواره به عنوان یکی از اولویت‌های این کشور به حساب می‌آید، به همین دلیل دولت آلمان از مهاجرت کادر درمان استقبال بسیار زیادی می‌کند.

بنابراین شما به عنوان تکنسین اتاق عمل شرایط کاری بسیار مناسبی را تجربه خواهید کرد. با توجه به اینکه شغل شما جز مشاغل مورد نیاز این کشور به حساب می‌آید، در نتیجه درآمد بسیار خوبی خواهید داشت.

به طور میانگین یک تکنسین اتاق عمل در هر ماه می‌تواند ۵۰۰۰ یورو درآمد داشته باشد ولی چند عامل بر روی درآمد نهایی شما تأثیر می‌گذارد:

  • شما در کدام کلینیک، مرکز درمانی و یا بیمارستان فعالیت می‌کنید؟ مسلماً اگر به سراغ مراکزی بروید که شهرت بسیار زیادی در آلمان دارند، از تجهیزات پیشرفته استفاده می‌کنند و جز بیمارستان‌های مهم شناخته شده‌اند، درآمد شما بیشتر خواهد بود.
  • چند سال سابقه در زمینه تکنسین اتاق عمل دارید؟
  • آخرین مدرک تحصیلی شما در زمینه تکنسین اتاق عمل نیز بر روی درآمد شما تأثیر خواهد گذاشت.

 

شرایط لازم برای استخدام تکنسین اتاق عمل در آلمان

اما اکنون این سؤال مطرح می‌شود که شرایط استخدام تکنسین اتاق عمل در آلمان به چه صورت می‌باشد؟ آیا همه افراد به راحتی می‌توانند برای مهاجرت خود اقدام کنند؟ اگر شما یک تکنسین اتاق عمل هستید، باید از شرایط زیر برخوردار باشید تا ویزای کار آلمان در اختیار شما قرار گیرد:

۱-    شما باید حداقل مدرک لیسانس در زمینه تکنسین اتاق عمل داشته باشید.

۲-     داشتن حداقل دو سال سابقه کاری نیز الزامی می‌باشد.

۳-    همچنین لازم است شما مدرک زبان آلمانی داشته باشید چون به هر حال در مراکز درمانی کار می‌کنید و باید بتوانید با مردم آلمان ارتباط برقرار کنید. اما باید بدانید که شما به عنوان تکنسین اتاق عمل، در بین انواع مدارک زبان آلمانی برای مهاجرت باید چه مدرکی داشته باشید. طبق قوانین دولت آلمان، متقاضیان مهاجرت تکنسین اتاق عمل به آلمان حتماً باید مدرک زبان تا سطح B2 زبان آلمانی را دریافت کرده باشند.

 

مهاجرت تکنسین اتاق عمل به آلمان

آیا برای مهاجرت تکنسین اتاق عمل به آلمان شرط سنی در نظر گرفته شده است؟

برای برخی از مشاغل به خصوص مشاغل مورد نیاز، شرایط سنی مهاجرت به آلمان تعریف شده است ولی این موضوع در مورد تکنسین اتاق عمل صدقه نمی‌کند. در واقع می‌توان اینگونه گفت که شما به عنوان تکنسین اتاق عمل، در هر سنی که باشید می‌توانید برای دریافت ویزای آلمان جهت مهاجرت کاری اقدام کنید.

اما مسلماً افرادی که جوان‌تر هستند، شانس بیشتری برای دریافت پذیرش خواهند داشت. چون دولت آلمان از نیرو‌های جوان برای پر کردن خلأ کاری خود استقبال بیشتری می‌کند، به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر در بازه سنی ۲۵ تا ۴۰ سال هستید و می‌خواهید به کشور آلمان مهاجرت کنید، همین اکنون اقدامات لازم را انجام دهید.

مدارک لازم برای مهاجرت تکنسین اتاق عمل به آلمان

  • شما باید مدرک زبان آلمانی در سطح B2 ‌داشته باشید.
  • حداقل مدرک کارشناسی تکنسین اتاق عمل الزامی می‌باشد.
  • باید مدرکی ارائه کنید که نشان می‌دهد حداقل دو سال سابقه کار دارید.
  • دریافت نامه پذیرش از مرکز درمانی یا بیمارستان در آلمان نیز جز مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت تکنسین اتاق عمل به آلمان می‌باشد.
  • همچنین شما باید گواهی مربوط به تمکن مالی را ارائه کنید.
  • گواهی‌های مربوط به نداشتن سوء پیشینه و گواهی سلامت جسم و روح نیز الزامی است.

آیا امکان دریافت تابعیت و اقامت کشور آلمان تکنسین اتاق عمل وجود دارد؟

قطعاً یکی از دغدغه‌های افرادی که می‌خواهند به عنوان تکنسین اتاق عمل به آلمان مهاجرت کنند، بحث دریافت اقامت دائم آلمان می‌باشد. به جرات می‌توان گفت که یکی از راحت ‌ترین راه ‌های مهاجرت به آلمان، درخواست مربوط به مشاغل مورد نیاز این کشور است.

چون تکنسین اتاق عمل جز مشاغل ضروری در این کشور شناخته شده است، بنابراین اگر شرایط و مدارک لازم را داشته باشید، به راحتی می‌توانید از کشور آلمان پذیرش را دریافت کرده و مهاجرت خود را انجام دهید. اگر بعد از ۵ سال کار در این کشور مشخص شود که شما به اصول اخلاقی پایبند بودید و هیچ تخلفی انجام نداده‌اید، می‌توانید اقامت دائم آلمان را به دست بیاورید.

جهت دریافت تابعیت و اقامت، لازم است ۸ سال در کشور آلمان در حوزه تخصصی خود کار کنید. در این ۸ سال نباید هیچ تخلفی به نام شما ثبت شده باشد؛ باید مالیات‌ها را به موقع بپردازید و به عنوان یک فرد با اخلاق و قانونمند شناخته شوید تا بتوانید به عنوان شهروند این کشور، تابعیت و اقامت آلمان را به دست بیاورید.

مهاجرت تکنسین اتاق عمل به آلمان

از فرصت کاریابی تکنسین اتاق عمل در آلمان استفاده کنید:

متقاضیان مهاجرت تکنسین اتاق عمل به آلمان باید بدانند که دو راه حل جهت دریافت ویزای کار آلمان در پیش روی آن‌ها قرار دارد:

۱-     اگر امکان مسافرت به کشور آلمان برای بررسی شرایط کاری در این کشور در بیمارستان‌ها و مراکز و بررسی مراکز از نزدیک برای شما وجود دارد، می‌توانید شخصاً اقدام کنید؛ وضعیت سیستم درمان و بهداشت این کشور از نزدیک بررسی کرده و سپس از یک بیمارستان، مرکز درمانی و یا کلینیک، پذیرش دریافت نمایید.

۲-    اما فرصت کاریابی تکنسین اتاق عمل در آلمان، به عنوان بهترین راهکار جهت مهاجرت کاری افراد متخصص در این زمینه شناخته شده است. برای این منظور، شما باید جاب آفر دریافت کنید. در واقع به جای اینکه به فکر پیدا کردن بیمارستان یا کلینیک باشید، باید کارفرمایانی را پیدا کنید که در سیستم نظام پزشکی آلمان فعالیت می‌کنند.

با دریافت پیشنهاد کاری از آن‌ها، به محض اینکه وارد کشور آلمان شدید، می‌توانید کار خود را آغاز کنید. حتی برای دریافت پیشنهاد کاری نیاز به مراجعه حضوری نیست. بلکه به صورت آنلاین می‌توانید در برنامه‌های مربوط به دولت آلمان شرکت کرده؛ پروفایل خود را تکمیل کنید و اکنون منتظر بمانید تا کارفرمایان پروفایل شما را بررسی نمایند.

هزینه‌ های زندگی در آلمان چقدر است؟

قطعاً شما می‌خواهید بدانید که آیا درآمد تکنسین اتاق عمل در آلمان برای تأمین هزینه‌ های زندگی در آلمان کفاف می‌دهد یا خیر. به طور کلی هزینه ‌های زندگی در کشور آلمان اصلاً زیاد نیست.

بسته به اینکه شما چه مقدار درآمد دارید؛ می‌خواهید در کدام یک از مناطق کشور آلمان خانه‌ای را اجاره و یا بخرید و در طول هر ماه چه هزینه‌ای را برای زندگی شخصی خود صرف می‌کنید، هزینه‌های زندگی شما متفاوت خواهد بود. با افرادی که در زمینه مهاجرت کاری به آلمان تخصص دارند مشورت کنید چون آن‌ها بهتر با شرایط زندگی در این کشور آشنایی دارند.

 

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

اگر شما مؤسسات مهاجرتی معتبر و شناخته شده همانند قصران گشت را در کنار خود داشته باشید، برای مهاجرت تکنسین اتاق عمل به آلمان هیچ دغدغه‌ای نخواهید داشت. می‌توانید بهترین بیمارستان را پیدا کنید و اطلاعات کاملی در مورد شرایط زندگی اجتماعی، اوضاع سیاسی و اقتصادی کشور آلمان به دست بیاورید.

همچنین می توانید در مورد سیستم آموزشی این کشور به اندازه کافی اطلاعات کسب کنید و در نهایت تصمیم خود را برای مهاجرت به این کشور نهایی کنید. قصران گشت تمامی امور جهت دریافت ویزای کاری را برای شما انجام خواهد داد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *