قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

خرید فرانچایز در کانادا

بدون شک یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر مهاجرپذیر بودن و اقتصاد، کشور کانادا است. این کشور سالانه میزبان ده ها هزار نفر از اقصی نقاط جهان می باشد، که از راه های مختلفی به این کشور مهاجرت می‌کنند. برای مهاجرت به کانادا راه‌ها و روش‌های مختلفی مانند گرفتن ویزای تحصیلی کانادا، ویزای توریستی کانادا و غیره وجود دارد، که شما با توجه به شرایط خود می‌توانید یکی از این روش‌ها را برای مهاجرت به کشور کانادا انتخاب کنید.

یکی از روش‌هایی که شما می‌توانید با آن به این کشور مهاجرت کنید، خرید فرانچایز در کانادا می‌باشد. اما اینکه چگونه می‌توان با انجام این کار به کشور کانادا مهاجرت کرد و یا اینکه اصلاً فرانچایز چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد و خیلی از پرسش های دیگر شما در مورد فرانچایز، موضوعاتی می‌باشند که ما در این مقاله تحت عنوان هر آنچه که شما باید در مورد خرید فرانچایز در کانادا بدانید! به آن پرداخته‌ایم. پس اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات در این زمینه هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

خرید-فرانچایز-در-کانادا

فرانچایز چیست؟

بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند در یک کشور دیگر کسب و کار خود را راه بیندازند و خیلی زود به سود دهی برسند اقدام به خرید نام تجاری یک برند مطرح از صاحب آن برند می‌کنند ،که در اصطلاح به خرید یک نام تجاری و یا خرید نام یک کسب و کار موفق فرانچایز گفته می‌شود.در اصطلاح به افرادی که اقدام به خرید امتیاز و نام یک کسب و کار می‌کنند فرانچایزی و به افرادی که اقدام به فروش نام کسب و کار خود می‌کنند فرانچایزر گفته می‌شود.

معمولاً فرانچایزرها با هدف رشد و توسعه کسب و کار خود اقدام به فروش امتیاز و نام تجاری کسب و کارشان می‌کنند و شخصی که اقدام به خرید فرانچایز می‌کند می‌تواند از مجوز و نام آن برند، برای فروش محصولات و یا دادن خدمات به مشتریان استفاده کند. هرچند که این کل مزایای خرید فرانچایز نمی‌باشد و این کار برای فرانچایزی مزایای دیگری دارد. از جمله این مزایا میتوان به امکان اقامت دائم خریدار، در کشوری که در آن اقدام به خرید فرانچایز کرده است اشاره کرد.

برای مثال شما با خرید فرانچیز در کانادا میتوانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

خرید فرانچایز در کانادا

همان گونه که در قسمت ابتدایی مقاله اشاره کردیم کشور کانادا یک کشور توسعه یافته می‌باشد، که اقتصاد آن جز اقتصادهای برتر جهان است.

هرچند که هزینه های زندگی در کانادا زیاد است، اما درآمد چندین برار مخارج زندگی است. به همین دلیل برخی از افراد که قصد پیشرفت دارند، اقدام به سرمایه گذاری در کانادا میکنند و در این کشور کسب و کار خود را راه اندازی میکنند و برای رونق گرفتن کسب و کارشان در کانادا اقدام به خرید فرانچایز در این کشور می‌کنند. اما هر کسی نمی‌تواند اقدام به خرید فرانچایز کند و برای انجام این کار فرانچایزی و یا همان خریدار باید شرایطی داشته باشد.

توچه داشته باشید که مدت اعتبار پاسپورت کانادا با توجه به نوع پاسپورتی که میگیرید متفاوت میباشد.

شرایط خرید فرانچایز در کانادا

خرید فرانچایز به مانند خرید بیزینس درکانادا شرایطی دارد، پس اگر شما قصد انجام این کار را دارید ابتدا باید شرایط خود را بسنجید.

مهمترین شرایط برای خرید فرانچایز در کانادا عبارتند از:

 • داشتن میزان سرمایه کافی به منظور خرید فرانچایز و راه‌اندازی آن
 • داشتن تجربه کافی در امر مدیریت و یا داشتن مهارت در زمینه کسب و کاری که قصد خریدن امتیاز آن را دارید.
 • تسلط کامل به زبان‌های فرانسوی و یا انگلیسی به منظور مدیریت بهتر کسب و کار
 • اثبات تاثیرات مثبتی که کسب و کار انتخابی شما بر روی اقتصاد کانادا می‌گذارد.
 • داشتن عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری
 • داشتن ویزای استارتاپ کانادا

در صورت نداشتن هر یک از این شرایط‌ بهتر است که با موسسات مهاجرتی معتبر مانند موسسه مهاجرتی قصران گروپ مشورت نمایید.

خرید-فرانچایز-در-کانادا

قیمت و هزینه های خرید فرانچایز در کانادا

یکی از سوالات بسیار پرتکراری که در مورد خرید فرانچایز در کانادا از ما پرسیده می‌شود، قیمت و هزینه ‌های خرید فرانچایز در کانادا می‌باشد.

در مورد قیمت فرانچایز باید بگوییم که قیمت برندها با یکدیگر متفاوت می‌باشند. در واقع هر چقدر که برند و یا امتیازی که شما قصد خرید آن را دارید معروف و محبوب‌تر باشد و یا اینکه جز پردرآمدترین شغل های کانادا و یا کشور مد نظر شما باشد، مسلماً قیمت بیشتری دارد به عنوان مثال برند مک دونالد از قیمت بسیار بالای برخوردار می باشد.

اما در مورد هزینه‌های خرید فرانچایز در کشور کانادا باید بگوییم که شما برای انجام این کار باید هزینه‌های مختلفی بپردازید. از مهمترین این هزینه ها میتوان به هزینه خرید امتیاز و نام تجاری، هزینه حق امتیاز، هزینه سرمایه‌گذاری اولیه و هزینه تبلیغات اشاره کرد و به همین دلیل نمی‌توانیم میزان دقیق هزینه‌ای که شما برای خرید فرانچایز در کانادا باید پرداخت کنید را مشخص کنیم.

ولی در کل خرید بیزینس در کانادا بسیارگران می‌باشد، اما در صورتی که بتوانید این کار را انجام دهید مطمئن باشید که می‌توانید سود سرشاری به دست بیاورید.

مراحل و نحوه خرید فرانچایز در کانادا

پروسه یافتن و خرید فرانچایز در کانادا یک پروسه سخت و زمانبر است که نیازمند حساسیت و دقت بسیار بالایی می باشد. چرا که باید مطابق با سرمایه وشرایط شما باشد و در زمان کوتاهی به سود دهی برسد.

شما ابتدا قبل از هر چیزی باید نسبت به دریافت ویزای اسپانسرشیپ اقدام کنید و در مرحله بعد فرانچایز مد نظر خود را انتخاب می‌کنید و بعد از آن اقدام به مذاکره با صاحب فرانچایز کرده و سعی کنید که با یک قیمت معقول با او به توافق برسید. بعد از توافق با صاحب فرانچایز اقدام به نوشتن یک قرارداد رسمی و بین المللی کنید. توجه داشته باشید که این یک قرارداد ساده نیست و برای نوشتن این قرارداد باید به افراد متخصص در زمینه مهاجرت مراجعه کنید.

بعد از نوشتن قرارداد حتماً باید اقدام به گرفتن گواهی LMIA که همان ارزیابی تاثیر بازار کار می باشد کرده و بعد از اخذ این گواهی، اقدام به دریافت مجوز کار موقت یا همان ورک پریمت کانادا نمایید. معمولاً مدت زمان این مجوز بین یک تا دو سال می باشد. بعد از انجام این کارها باید اقدام به خرید و یا اجاره یک مکان مناسب برای کسب و کار خود کنید. توجه داشته باشید که اگر قصد زندگی به همراه خانواده در این کشور را دارید شما می‌توانید با گذراندن مراحلی اقدام به گرفتن وام مسکن در کانادا کنید.

مدارک لازم برای خرید فرانچایز در کانادا

در مورد مدارکی که شما برای خرید فرانچایز در کانادا نیاز دارید باید بگوییم که این مدارک با توجه به نوع امتیاز و برندی که قرار است آن را بخرید متفاوت می باشد، به عنوان مثال برای خرید امتیاز نیوفاندلند و لابرادو حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا توسط شما باید ۲۰۰ هزار دلار بوده و موجودی حساب شما باید حد اقل ۶۰۰هزار دلار باشد.

بجز این موارد داشتن مدارکی دیگر مانند  مدرک زبان انگلیسی معادل CLB5، مدرک تحصیلی حداقل معادل دیپلم دبیرستان کانادا، داشتن ۵ سال سابقه مدیریت ارشد و به وجود آوردن حداقل یک شغل تمام وقت و داشتن ویزای کاری کانادا برای خرید فرانچایز در کانادا ضروری می باشد. توجه داشته باشید که  مدت اعتبار پاسپورت کانادا در صورت نیاز باید تمدید شود.

مزایا و معایب خرید فرانچایز در کانادا

انجام این کار به مانند همه کارها دارای مزایا و معایبی می‌باشد، که ما در ادامه به صورت تیتروار این مزایا و معایب را برای شما بیان میکنیم.

مزایای خرید فرانچایز در کانادا

از مهمترین مزایایی خرید فرانچایز در کانادا میتوان به فرصت رشد کردن، ریسک بسیار پایین، صرف هزینه کمتر نسبت به راه اندازی کسب و کار با برند خودتان، مهیا بودن زیرساخت‌ها و فرآیندهای داخلی مطابق با استانداردهای کشور کانادا، عدم نیاز به برندسازی به دلیل معروف بودن برند فرانچایز شما، نفوذ راحت‌تر به بازار و سوددهی بیشتر اشاره کرد.

معایب خرید فرانچایز در کانادا

محدود شدن خلاقیت شما درکسب و کار، آسیب دیدن شهرت نمایندگی شما با عملکرد ضعیف دیگر شعب، احتمال عدم تمدید قرارداد، تقسیم کردن سود کار شما با صاحب اصلی کسب و کار و محدودیت در انتخاب مکان نمایندگی

اقامت کانادا از طریق خرید فرانچایز در کانادا

اقامت در کانادا یکی از دلایل خرید فرانچایز در این کشور می‌باشد ولی اکثر افراد نمی‌دانند که چگونه باید این کار را انجام دهند. شما بعد از خرید فرانچایز باید نسبت به آماده سازی مدارک و همچنین بیزینس پلن خود اقدام نمایید. بعد از آماده کردن مدارکتان که شامل مدارک ویزای کاری کانادا نیز می باشد، نسبت به دریافت ورک پرمیت و ویزای سرمایه‌ گذاری در کانادا اقدام کرده و ویزای کاری خود را دریافت کنید. بعد از وارد شدن به کشور کانادا اقدام به افتتاح و راه اندازی فرانچایزی که خریده‌اید کرده و بعد از گذشت یک سال شما می‌توانید اقامت کشور کانادا را برای خود و حتی خانواده دریافت کنید. البته باید از قبل نسبت به اخذ ویزای الحاق به همسر در کانادا اقدام نماید.

خدمات ما در زمینه خرید فرانچایز

شما برای اینکه بتوانید خرید فرانچایز در کانادا و یا سایر کشورها را به درستی و با بالاترین اطمینان انجام دهید می‌توانید با مراجعه حضوری و یا غیر حضوری به متخصصین ما در موسسه مهاجرتی قصران گروپ مشاوره‌های لازم را دریافت کنید.

موسسه قصران گروپ با توجه به داشتن متخصصین در زمینه مهاجرت و همچنین داشتن وکلای بین المللی  آماده ارائه خدماتی مانند اخذ ویزای کاری کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا،گرفتن اقامت دائم در کانادا،خرید ملک در کشور کانادا، بستن قرارداد فرانچایز، دادن مشاوره در مورد برند های قابل فرانچایز در کانادا و سایر کشورها به شما می باشد.

خرید-فرانچایز-در-کانادا

جمع بندی

ما در این مقاله به بررسی خرید فرانچایز در کانادا پرداختیم.بسیاری از افراد برای گرفتن سیتیزنشیپ کانادا در این کشور سرمایه گذاری میکنند ولی باید توجه داشته باشید که بی گدار به آب نزنید.

شما برای خرید فرانچایز ابتدا باید این سوال را از خود بپرسید که بهترین شهرهای کانادا برای کار که میخواهید انجام دهید کدام شهر ها هستند.برای مثال آیا سرمایه گذاری در کبک کانادا بر روی وسایل آرایشی جواب میدهد؟ یا خیر!

امیدواریم که با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی در مورد خرید فرانچایز در کانادا به دست آورده باشید.

 

سوالات متداول

آیا همه کسب و کارها در کانادا شامل فرانچایز میشود؟

پاسخ: جواب این سوال خیر است، چند کسب و کار وجود دارند که شما اجازه ندارید اقدام به خرید فرانچایز آن کنید.

چگونه میتوان برای خرید فرانچایز کانادا در خود ایران اقدام کرد؟

پاسخ: راه های زیادی وجود دارد ولی بهترین کار مراجعه به موسسات مهاجرتی معتبر مانند موسسه مهاجرتی قصران گروپ می باشد.

چگونه میتوان ویزای کاری کاندا گرفت؟

پاسخ: برای  گرفتن ویزای کاری شما به مدارک  زیادی نیاز دارید که از مهمترین مدارک ویزای کاندا میتوان به داشتن تمکن مالی ویزای کانادا اشاره کرد.

در صورتیکه قصد خرید ملک در فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک را دارید، با شماره ۰۲۱۲۲۱۱۸۰۸۵ تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

4 پاسخ

 1. خیلی ممنون بابت مطالب خوبتون.
  چجوری میتونم راجع به شرایط خرید بیزنس با کارشناساتون صحبت کنم؟ تایم مشاوره حضوری میدید؟

  1. سلام و وقت بخیر خدمت شما
   میتونین با شماره ۰۲۱۲۲۱۱۸۰۸۵ تماس بگیرید. مشاوره عمومی مهاجرتی در قصران گروپ کاملا رایگان هست.

 2. سلام
  من و همسرم قصد مهاجرت از این روش رو داریم.
  هزینه اش چقدره؟

  1. سلام و وقت بخیر
   برای اطلاع از پلن های مختلفی که وجود داره و تفاوت قیمتاشون، با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *