قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

سرمایه گذاری در کبک کانادا

برنامه سرمایه گذاری در کبک تنها برنامه مهاجرتی در کانادا است که به طور خاص برای سرمایه گذاران مهاجر طراحی شده است.  سرمایه گذاران خارجی با دارایی خالص حداقل ۲ میلیون دلار کانادا می توانند از طریق برنامه سرمایه گذاری مهاجران در کبک، واجد شرایط درخواست اقامت دائم کانادا باشند.

اگر چه استان کبک استانی فرانسوی زبان است، برنامه سرمایه گذاری مهاجران در کبک الزامی برای دانستن زبان فرانسوی برای متقاضیان تعیین نکرده است. با این حال، هنگام انتخاب متقاضیان، مهارت زبانی قطعا دارای امتیاز است.

سرمایه گذاری در کبک

 برنامه  سرمایه گذاری در کبک – Quebec Immigrant Investor Program تنها برنامه مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری در کبک است و دارای مزایای فراوانیست. بسیاری از برنامه‌های مهاجرت سرمایه‌گذاران تجاری در سطح بین‌المللی، مانند برنامه EB-5  در ایالات متحده، افراد را ملزم می‌کنند تا سهمیه خاصی از مشاغل را در یک بازه زمانی مشخص ایجاد کنند.

این در حالیست که برنامه سرمایه گذاری در کبک چنین الزامی ندارد!

علاوه بر این، برنامه سرمایه گذاری مهاجران در  همان ابتدا و پس از حضور فرد در کانادا وضعیت اقامت دائم کانادا را بدون نیاز به طی کردن اقامت موقت فراهم می کند.

اعضای خانواده متقاضی نیز می توانند همراه با او اقامت دائم کانادا را دریافت کنند و از تمام مزایای شهروندی کانادا مانند مراقبت های بهداشتی همگانی و دسترسی به امکانات آموزشی در سطح استانداردهای جهانی برخوردار شوند.

چه کسانی واجد شرایط برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک هستند؟

واجد شرایط بودن برای برنامه سرمایه گذاری در کبک با توجه به توانایی ها و تمایل فرد برای سرمایه گذاری در استان کبک تعیین می شود.  یکی از شرایط سرمایه گذاری در کبک و مهاجرت به این طریق دارا بودن دارایی خالص به میزان حداقل ۲,۰۰۰,۰۰۰ دلار کانادا است، و متقاضی باید یک سرمایه گذاری مدت پنج ساله به مبلغ ۱,۲۰۰,۰۰۰ دلار کانادا با سازمان Investissement Québec – Immigrants Investisseurs Inc. انجام دهد.

برنامه سرمایه گذاری در کبک همچنین از متقاضیان می خواهد که نشان دهند که حداقل دو سال تجربه مدیریتی در پنج سال قبل از درخواست خود به دست آورده اند. این تجربه باید با مدیریت برنامه ریزی، کنترل منابع مالی، انسانی و یا منابع مادی مرتبط باشد.

همه متقاضیان باید یک قرارداد سرمایه گذاری با یکی از واسطه های مالی  در کبک امضا کنند .

از ۱ ژانویه ۲۰۲۰، همه متقاضیان اقامت دائم از طریق برنامه های مهاجرتی کبک باید نشان دهند که ارزش ها و قوانین کبک را می دانند.

سرمایه گذاری در کبک

چگونه برای برنامه سرمایه گذاری در کبک درخواست دهید؟

برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک فقط در طول دوره های پذیرش تعیین شده درخواست ها را می پذیرد. کبک اعلام کرده است که برنامه سرمایه‌گذاری مهاجران در کبک، از اول نوامبر ۲۰۱۹ تا حداقل ۱ آوریل ۲۰۲۳ برای درخواست‌های جدید بسته است. تضمینی نیست که درخواست‌های جدید بعد از ۱ آوریل ۲۰۲۳ پذیرفته شوند. وزارت مهاجرت کبک جزئیات بیشتری را به‌زودی منتشر خواهد کرد.

کبک از یک فرآیند درخواست دو مرحله ای برای پذیرش مقیمان دائمی جدید استفاده می کند.

گزینش: این انتخاب در سطح استانی صورت میگیرد . همه متقاضیان مهاجرت کبک باید برای دریافت گواهی کبک (CSQ)  درخواست دهند .

پذیرش:  پذیرش در سطح فدرال انجام می شود. هنگامی که فردی دارای CSQ است، باید برای دریافت اقامت دائم کانادا به دولت فدرال درخواست دهد. همانند تمام درخواست های اقامت دائم کانادا، متقاضیان باید از طریق معاینات پزشکی و بررسی سوابق پلیس و عدم سوء پیشینه و آماده سازی یک سری مدارک درخواست شده برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم درخواست دهند.

پس از تایید درخواست در هر دو سطح استانی و فدرال، پرونده متقاضی بررسی می شود و نتیجه به او اعلام می شود.

برای درخواست در برنامه سرمایه گذاری در کبک، متقاضیان علاقه مند باید درخواست خود را از طریق تکمیل فرم های مهاجرتی و جمع آوری مدارک اعلام کنند.

افسران بررسی کننده پرونده به دنبال مدارکی مبنی بر قصد اقامت دائم در کبک، قرارداد رسمی سرمایه گذاری، تجربه مدیریت و همچنین جزئیات مربوط به دارایی های شخصی خواهند بود که متقاضی باید مدارکی برای اثبات این موارد ارائه دهد.

درخواست‌های برنامه سرمایه‌گذار مهاجر کبک باید به صورت چاپی و از طریق پیک به Direction de l’enregistrement et  de l’évaluation comparative واقع در شهر مونترال ارسال شود. پس از تایید درخواست و صدور CSQ، سرمایه گذار می تواند برای اقامت دائم از طریق فدرال درخواست دهد.

چه گزینه های دیگری برای مهاجرت به کانادا برای سرمایه گذاران وجود دارد؟

برنامه سرمایه گذاری در کبک در حال حاضر تنها برنامه مهاجرتی در کانادا است که به طور خاص برای سرمایه گذاران خارجی طراحی شده است. در سال های گذشته، دولت فدرال برنامه سرمایه گذاران مهاجر کانادا را مدیریت می کرد، اما این برنامه در سال ۲۰۱۴ بسته شد.

برای سرمایه گذاران خارجی با تجربه کارآفرینی، طیف وسیعی از گزینه های مهاجرت به کانادا وجود دارد. برنامه ویزای استارت آپ فدرال یکی از گزینه ها برای کارآفرینان مهاجر است که ایده های تجاری خود را توسط سازمان های تعیین شده در کانادا انتخاب کنند.

همچنین، بسیاری از استان‌ها مانند کبک ، انتاریو و بریتیش کلمبیا  برنامه مهاجرت کارآفرینی را ارائه می‌دهند که در صورت دارا بودن شرایط می توانید از این طریق به کانادا مهاجرت کرده و واجد شرایط دریافت اقامت دائمی این کشور شوید.

سرمایه گذاری در کبک

روش های سرمایه گذاری در کبک

همانطور که گفته شد مهمترین شرط برای سرمایه گذاری در کبک امضا کردن یک قرارداد سرمایه گذاری است. برای سرمایه گذاری در کبک دو روش دارید:

توسط یک واسط مالی تایید شده در کبک مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا در کبک سرمایه گذاری کنید که این سرمایه گذاری ۵ ساله می باشد.

روش دیگر به این صورت است که از یک موسسه مالی بخواهید تا این مبلغ را به جای شما پرداخت کند و شما به او سود بانکی بدهید. میزان سود ۳۵۰٫۰۰۰ دلار کانادا است که در پایان مدت سرمایه گذاری به شما بازگردانده نمی شود.

کبک یکی از استان های کانادا است که علاقه مندان بسیاری مایل به سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور هستند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی جهت سرمایه گذاری در این استان با  مشاوران ما در قران گروپ در تماس باشید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *