قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

اعتبار پاسپورت کانادا

اعتبار پاسپورت کانادا و رتبه بندی جهانی آن نشان می دهد که مهاجرت به کانادا یکی از پرطرفدارترین گزینه های متقاضیان برای مهاجرت است. دریافت ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای شغلی کانادا و ویزای توریستی کانادا از جذاب ترین ویزاها برای افرادیست که می خواهند زندگی با آرامشی را در کشوری صلح دوست و پیشرفته تجربه کنند.

اعتبار پاسپورت کانادا

کانادا کشوری پیشرو در زمینه راه اندازی استارت آپ است و به همین دلیل طی چند سال گذشته تدابیری جهت هموار کردن مسیر استارت آپ ها برای ورود به کشور خود اندیشیده است. ویزای استارت آپ کانادا نیز راهی مناسب و البته پر هزینه برای دریافت اقامت دائم کانادا است.
از دیگر دلایل پرطرفدار بودن پاسپورت کانادا، امکان گرفتن تابعیت از طریق تولد است. به این معنی که حتی اگر پدر و مادر هیچ یک تابعیت کشور کانادا را نداشته باشند، در صورت تولد فرزند در خاک کانادا، فرد متولد شده می تواند تابعیت کانادا را دریافت کند.

اگر هنوز برای انتخاب کانادا به عنوان مقصد مهاجرت تان تردید دارید؛ در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بیشتر از اعتبار پاسپورت کانادا مطلع شوید.

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت کانادا

طبق آمار سایت passportindex.org در حال حاضر اعتبار پاسپورت کانادا  رتبه ۴ ام را در رنکینگ جهانی دارد که با آن می توان به:

 • ۱۱۱ کشور بدون ویزا (Visa-Free)
 • ۵۵ کشور با ویزای فرودگاهی (Visa on Arrival)
 • ۶ کشور با ویزای فرودگاهی (ETA)

سفر کرد و تنها برای ۲۶ کشور نیاز به داشتن ویزا دارد.

دریافت پاسپورت کانادا

پس از دریافت ویزای کانادا برای مهاجرت تحصیلی به کانادا یا مهاجرت کاری یا مهاجرت از طریق استارت آپ به کانادا و … تحت شرایطی بعد از چند سال اقامت در کانادا، شما می توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. اما این به معنی دریافت پاسپورت کانادا نیست؛ بلکه متقاضیان پاسپورت کانادا علاوه بر داشتن اقامت دائم (PR)، باید حداقل ۳ سال از ۵ سال اخیر را در کانادا زندگی کرده باشند تا واجد شرایط دریافت پاسپورت کانادا شوند.

برای دریافت پاسپورت کانادا فارغ از نوع پاسپورت و شرایط متفاوت هریک، پیش نیازهای کلی و عمومی مورد نیاز است مانند:

 • دارا بودن تابعیت کانادا و ارائه مدارکی برای اثبات اقامت دائم در کانادا
 • حداقل ۱۶ سال سن
 • تکمیل فرم درخواست پاسپورت کانادا
 • ارائه مدارک هویتی
 • داشتن دو عکس یکسان و مناسب با مشخصات و محل عکاسی در پشت عکس
 • داشتن دو معرف که حداقل دوسال با شما آشنایی داشته باشند.
 • اسناد مسافرتی معتبر
 • ثبت کردن درخواست پاسپورت و پرداخت هزینه

انواع پاسپورت کانادا

هریک از انواع پاسپورت های کانادا برای اهداف خاصی صادر می شوند مانند: پاسپورت موقت، پاسپورت معمولی، پاسپورت ویژه و پاسپورت دیپلماتیک.

پاسپورت موقت کانادا: حداکثر اعتبار پاسپورت موقت یکساله است که برای دریافت آن باید واجد شرایط زیر بود:

 • افرادی که قصد دریافت پاسپورت های معمولی، ویژه یا دیپلماتیک را دارند اما باید مدت طولانی منتظر بمانند.
 • شهروندان کانادایی که نیاز فوری با پاسپورت دارند.

پاسپورت معمولی: این پاسپورت ۳۶ صفحه دارد و اعتبار آن وابسته به سن فرد است. افراد بالای ۱۶ سال پاسپورت ۵ یا ساله و افراد زیر ۱۶ سال پاسپورتی با اعتبار حداکثر ۵ ساله دریافت می کنند.
این پاسپورت برای شهروندان کانادایی جهت سفرهای معمولی صادر می شود؛ سفرهای تفریحی و تجاری.

پاسپورت ویژه: این پاسپورت مخصوص افرادی مانند؛ سناتورها، اعضای پارلمان، برای یک ماموریت رسمی و پستی در خارج از کشور، همچنین کسانی که در استخدام دولت کانادا هستند و سمتی غیر دیپلماتیک دارند. اعتبار پاسپورت ویژه به دفتر صادرکننده آن وابسته است.

پاسپورت دیپلماتیک: مخصوص سیاستمداران است و معاف از پرداخت مالیات های سفری و تجاری. مدت اعتبار متناسب با نوع سفر و قوانین دفتر صادرکننده است. افرادی مانند مقامات بلند پایه کانادا، نمایندگان دولت کانادا، دیپلمات ها، افراد عضو سازمان ها و کنفرانس های بین المللی و دیپلماتیک و همچنین افرادی که در خارج از کشور، سمتی دارند؛ پاسپورت دیپلماتیک دریافت می کنند.

اعتبار پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا بدون ویزا

دارندگان پاسپورت کانادا می توانند بدون نیاز به دریافت  ویزای شینگن به کشورهای منطقه شینگن و سایر کشورهای اروپایی سفر کنند.
از آنجایی که منطقه شینگن هیچ مرز داخلی ندارد، کسانی که پاسپورت کانادایی دارند، می توانند تا ۹۰ روز بدون داشتن ویزای شینگن به این منطقه سفر کنند.

شما با مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کانادا از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا که یکی از راحت ترین و کم هزینه ترین روش هاست، می توانید پس از دریافت اقامت دائم کانادا برای اخذ پاسپورت کانادا نیز اقدام کنید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

برای اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ در ارتباط باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *