قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

پردرآمدترین شغل های کانادا

پردرآمدترین شغل های کانادا کدام اند؟ این شاید اولین سوال کسی باشد که می خواهد از طریق ویزای کاری به کانادا مهاجرت کند.
کانادا کشوری مهاجر پذیر است و هر سال نیز برای پذیرش نیروی کار متخصص و افراد خلاق و با کفایت برنامه هایی دارد.
به دلیل تنوع نیازمندی شغلی در کانادا، دریافت ویزای کار کانادا معمولا راحت است و شما می توانید پس از دریافت ویزای کانادا برای تابعیت و سپس پاسپورت کانادا اقدام کنید.
برای مهاجرت به کانادا و داشتن یکی از پردرآمدترین شغل های کانادا نیاز به ویزای کاری دارید. این به این معنی نیست که حتما باید تحصیلات دانشگاهی داشته باشید بلکه یک رزومه و سابقه کار قوی می تواند گویای تجربه و حرفه ای بودن شما تلقی شود.
برخی از مشاغل پردرآمد کانادا مبلغی بیش از ۳۰۰ هزار دلار کانادا در سال درآمد دارند که البته بستگی به رشته تحصیلی، نوع شغل و میزان تجربه و سابقه کاری فرد دارد.

درست است که مشاغل حوزه پزشکی، جراحی، دندانپزشکی و … پردرآمدترین شغل های کانادا هستند اما در تمامی گروه های شغلی در کانادا، شغل های پردرآمد وجود دارد و صرفا مخصوص فارغ التحصیلان در دانشگاه ها نیست حتی مشاغل فنی مانند؛ جوشکاری، تاسیسات، نجاری، بنایی و … نیز می توانند از پردرآمدترین شغل های کانادا محسوب شوند.
سایت های کانادایی مختلفی در زمینه کاریابی و بررسی بازار کار و درآمد هر شغل وجود دارد که با مراجعه به آن ها می توانید اطلاعات به روز و دقیقی را از وضعیت فعلی هر شغل در کانادا به دست آورید.
از جمله این سایت ها می توان به سایت Canadian Human Resource ، Randstad و Mastersportal اشاره کرد که اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار می دهد.

ما نیز در این مقاله سعی داریم تا تعدادی از مشاغل پردرآمد کانادا را در گروه های شغلی مختلف شرح دهیم.

مشاغل پردرآمد حوزه پزشکی در کانادا

با وجود اینکه بالاترین درآمدها در کانادا متعلق به مشاغل حوزه پزشکی و سلامت است؛ طبیعتا کانادا سخت گیری های بسیاری در تحصیلات دانشگاهی مرتبط با پزشکی و تحصیل پزشکی در کانادا دارد. درآمد حوزه های مختلف پزشکی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است.

از پردرآمدترین شغل های کانادا در حوزه پزشکی می توان به جراحی مغز و اعصاب، جراحی قلب، دندانپزشکی، ارتودنسی، رادیولوژی، متخصص پرتو درمانی، پرستاری، متخصص تغذیه، اورولوژی، دستیار کلینیک و … اشاره کرد که بر اساس آمار سایت https://ca.talent.com/ در سال ۲۰۲۳-۲۰۲۴ حداقل و حداکثر بازه درآمدی مشاغل مختلف حوزه پزشکی و سلامت عددی بین ۷۰ هزار دلار تا چیزی نزدیک به ۲۷۰ هزار دلار در سال است که برای هر شهری و با توجه به پوزیشن شغلی و سابقه کاری فرد، کم و زیاد می شود.

قاعدتا درآمد ۲۷۰ هزار دلاری متعلق به جراحان و متخصصان است و ۷۰ هزار دلار برای مشاغلی در رده سازمانی پایین تر.

پردرآمدترین شغل های کانادا

پردرآمدترین شغل های کانادا در حوزه تکنولوژی

در سال‌های اخیر، کشور کانادا پیشرفت بسیار خوبی در زمینه تکنولوژی داشته و از همین رو بازار کار فوق العاده‌ای برای مشاغل این حوزه ایجاد شده است. برخی از مشاغل پردرآمد کانادا در حوزه تکنولوژی عبارتند از:

طراحی و مهندسی نرم افزار: برنامه نویسی، تست، عیب یابی  از پردرآمدترین شغل های کانادا در این فیلد کاری است.

مدیریت سیستم ‌های اطلاعات و کامپیوتر: مدیریت تیم، نظارت بر روش کار و تحلیل سیستم‌های مختلف از وظایف این حوزه شغلی است.

تحلیلگر سیستم ‌های اطلاعاتی: مسئولیت تحقیق، طراحی، تولید و ارائه مشاوره به مشتریان از وظایف تحلیلگر سیستم های اطلاعاتی است.

برنامه نویسی: کد نویسی و بهینه سازی نرم افزارها از وظایف این حوزه است.

متخصص شبکه ‌های کامپیوتری: شغل نسبتا سختی است که وظیفه آن مراقبت از شبکه‌های داخلی و خارجی سیستم می باشد.

بر اساس آمار سایت talent ، به طور میانگین و در حداقل ترین حالت ممکن و همچنین در پایین ترین سمت شغلی در حوزه تکنولوژی؛ درآمد سالانه معادل ۳۶ هزار دلار و حداکثر حدود ۱۰۰ هزار دلار است. شهر مورد نظر و تجربه و میزان سابقه کار در بالا و پایین شدن این ارقام تاثیر دارد.

پردرآمدترین شغل های کانادا

پردرآمدترین شغل های کانادا در بخش مالی

حوزه مالی از جمله مشاغلی است که در هر بیزنسی نیاز به آن احساس می شود. فرقی ندارد که کسب و کار کوچک باشد یا بزرگ. مشاغل بخش مالی از پردرآمدترین مشاغل کانادا به حساب می آیند.
از شغل‌های پردرآمد کانادا در بخش امور مالی می توان به مدیریت مالی، تحلیل‌گر امور مالی و سرمایه گذاری، مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت بانکی، بازرس مالی، مدیر حسابداری و حسابدار مالیاتی اشاره کرد که به طور میانگین حداقل و حداکثر درآمد شغل های مختلف این حوزه، ۴۶ هزار دلار تا ۱۱۳ هزار دلار در سال است. (بر اساس آمار سایت talent)

پردرآمدترین شغل های کانادا در حوزه کسب و کار، فروش و بازاریابی در کانادا

به ندرت می توان بیزنسی را پیدا کرد به متخصصانی در حوزه فروش و بازاریابی و توسعه کسب و کار نیاز نداشته باشد. خصوصا در کشور کانادا که دارای اقتصادی پویا و زنده است.
از پردرآمدترین مشاغل فروش، بازاریابی و کسب و کار در کانادا می توان به متخصص فروش، سئو، مدیر محتوا، مدیر مارکتینگ، تحلیلگر کسب و کار، مدیر کمپین های تبلیغاتی، مدیر محصول و توسعه کسب . کار اشاره کرد. میانگین درآمد سالانه مشاغل حوزه بازاریابی در کانادا ۴۱ هزار تا ۸۵ هزار دلار است که بسته به پوزیشن شغلی فرد، تغییر می کند. (بر اساس آمار سایت talent)

پردرآمدترین شغل های کانادا

پردرآمدترین شغل های کانادا در حوزه مهندسی

برای ساخت شهرها، ساختمان ها و تاسیسات شهری، زیرساختی و … به افرادی نیاز است تا در کنار دانش عملی و فنی از نظر علمی نیز قوی بوده و بتوانند اصول علمی را در کنار تجربه های فنی به کار بگیرند.
مشاغلی مانند؛ مهندسی معماری، مهندسی مکانیک، مهندسی حمل و نقل، مدیر پروژه، مهندسی برق، مهندسی معدن، مهندسی پتروشیمی، مهندس سازه از جمله پرطرفدارترین حوزه های رشته مهندسی است. حداقل درآمد سالانه این حوزه ۶۵ هزار دلار و حداکثر حدود ۱۲۷ هزار دلار است. (بر اساس آمار سایت talent)

پردرآمدترین شغل های کانادا بدون داشتن مدرک دانشگاهی

همانطور که پیشتر گفتیم پردرآمدترین مشاغل کانادا صرفا محدود به شغل‌هایی با مدرک دانشگاهی نیستند و مشاغلی نیز وجود دارند که تنها نیاز به ارائه مدرک یادگیری اصول اولیه مهارت دارند.

از مشاغل پردرآمد کانادا بدون نیاز به مدرک دانشگاهی می توان به مشاغل زیر اشاره کرد:

آتش نشانی: شغل آتش‌نشانی نیاز به مدرک دیپلم و مدارک مربوط به دوره ‌های کمک ‌های اولیه دارد. همچنین نیاز به قبولی در آزمون آمادگی جسمانی و تست بینایی و داشتن گواهینامه رانندگی دارد. درآمد سالانه آتش نشانی در کانادا به طور میانگین بین ۷۰ هزار تا ۱۰۰ هزار دلار کانادا است.

رانندگی کامیون: درآمد سالانه رانندگان حمل و نقل در بخش برون شهری در کشور کانادا حدود ۱۴۰ هزار دلار کانادا است. البته از توجه کمتری نزد کانادایی ها برخوردار است که این موضوع باعث شده رانندگی کامیون یکی از مشاغل پرطرفدار متقاضیان ویزای کار کانادا باشد.

 مدیریت فروش محصولات یدکی خودرو: این شغل مناسب کسانی است که درباره خودرو و تعمیرات آن اطلاعات دارند و می توانند تشخیص دهند که بهتر است کدام محصولات در فروشگاه موجود باشد. مسئولیت رسیدگی به محصولات نمایندگی ها نیز با مدیران فروش محصولات یدکی است. درآمد ماهانه یک مدیر فروش محصولات یدکی خودرو در کشور کانادا یه طور حدودی بین ۱۳ هزار و ۴۰۰ تا ۲۰ هزار و ۸۰۰ دلار کانادا است. ناگفته نماند که  تجربه نقش مهمی در میزان حقوق در این شغل دارد.

مدیر بخش فروش : مدیریت فروش از دیگر مشاغل پردرآمد کانادا است که الزاما به مدرک دانشگاهی نیاز ندارد. مدیریت فروش به طور میانگین چیزی حدود ۷ هزار تا ۲۰ هزار دلار کانادا در ماه درآمد دارد. میزان تجربه و سابقه کار نیز تاثیر زیادی در درآمد این شغل دارد. به علاوه اینکه امکان افزایش درآمد با پورسانت و تشویقی نیز وجود دارد.

 لوله کشی: درآمد سالانه این شغل به طور متوسط ۳۳ هزار  تا ۸۶ هزار دلار کانادا است. این شغل نیازمند مدرک دیپلم و داشتن حداقل ۴ تا ۵ سال سابقه کارآموزی است.

جوشکاری، مکانیکی، آشپزی و آرایشگری نیز از دیگر مشاغل پردرآمد کانادا بدون نیاز به مدرک دانشگاهی هستند که میانگین درآمد آن ها با توجه به میزان سابقه و شهر مورد نظر، متفاوت است.

پردرآمدترین شغل های کانادا

آموزش، شغلی پردرآمد

اگر می توانید رابطه خوبی با کودکان و نوجوانان برقرار کنید؛‌ بخش آموزش می تواند آینده کاری خوبی باشد.

کانادا به آموزش کودکان و نوجوانان اهمیت بسیار زیادی می دهد و همواره دنبال معلمانی است که علاوه بر تدریس خوب، روحیه مدیریتی و مشورتی خوبی نیز داشته باشند. درآمد معلمان در این کشور به طور میانگین ۴۵ هزار دلار در سال است. (بر اساس آمار سایت talent)

عوامل تاثیرگذار بر میزان درآمد در کانادا

 در تمام مشاغل ذکر شده عوامل زیر بر میزان درآمد تاثیر گذار است:

  • تعداد رقبا و سطح مهارت و تجربه آنان
  • میزان تحصیلات، میزان مهارت و کیفیت انجام کار و همچنین تجربه در شغل مورد نظر
  • سابقه کاری
  • وضعیت اقتصادی بازار، کشور و بازدهی خود کسب و کار
  • قوانین کار حقوق و دستمزد
  • شهر و منطقه مورد نظر برای کار

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

در این مقاله سعی کردیم پردرآمدترین شغل های کانادا که از طریق آن ها می توان ویزای کار کانادا دریافت کرد را معرفی کنیم. برای اطلاعات بیشتر در زمینه انواع ویزای کانادا و مهاجرت به کانادا می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ در ارتباط باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *