سفر با پاسپورت کانادا بدون ویزا + لیست کشورها

3 دقیقه

مدت زمان مطالعه

سفر بدون ویزا به سایر کشورها یکی از بهترین موقعیت هایی است که هر فردی میتواند تجربه کند سفر با پاسپورت کانادا بدون ویزا این امر را میسر می کند. پاسپورت کانادا در لیست معتبرترین پاسپورت های دنیا قرار دارد و با اخذ آن می توانید به کشورهای بسیاری سفر کنید. با دریافت شهروندی و اقامت دائم کانادا و البته پاسپورت کانادا می توانید به بیش از 171 کشور  بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

سفر با پاسپورت کانادا بدون ویزا

سفر با پاسپورت کانادا بدون ویزا

کانادا به دلیل کمبود نیروی کار فرصت های بسیاری را در اختیار افرادی که قصد کار در این کشور را دارند قرار داده است. دریافت ویزای کاری کانادا فرصت مناسبی برای سفر به این کشور و دریافت اقامت دائم و بعد از آن اخذ پاسپورت کانادا است. البته این روند در صورتی که متقاضی دارای تمام شرایط دریافت PR و دریافت پاسپورت باشد رخ می دهد.

فردی که موفق به دریافت پاسپورت کانادا می شود از مزایایی که یک شهروند کانادایی از آن بهره می برد، برخودار می شود و می تواند سفر با پاسپورت کانادا بدون ویزا به کشورهای مختلف را  تجربه کند.

کشورهای بدون نیاز به دریافت ویزا با پاسپورت کانادا

با نگاهی به وب سایت پاسپورت ایندکس می توانید به اعتبار و رتبه پاسپورت های کشورهای مختلف دسترسی داشته باشید. در آخرین رتبه بندی پاسپورت های دنیا کانادا در رتبه 5ام قرار دارد و سفر با پاسپورت کانادا بدون ویزا به کشورهای زیادی امکان پذیر است.

اعتبار پاسپورت کشور کانادا به قدری بالا است که با اخذ آن میتوانید به 171 کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنید، سفر به این کشورها میتواند بدون نیازبه ویزا، ویزای فرودگاهی، eTA ویزا و ویزای 3 روزه باشد. امام تعداد کشورهایی که با پاسپورت کانادا بدون نیاز به هیچ گونه ویزایی می توانید به ان سفر کنید 110 کشور است.

دریافت پاسپورت کانادا

برای اخذ شهروندی و گذرنامه کانادا در ابتدا باید اقامت دائم یا PR کانادا را دریافت کنید. روش های مختلفی برای دریافت اقامت دائم کانادا توسط دولت برای متقاضیان مهاجرت به این کشور تعیین شده است که مهمترین آنها عبارتند از:

بعد از دریافت پی آر کانادا در صورتی که دارای شرایط مورد نظر باشید می توانید پاسپورت کانادا را دریافت کنید. کشورهایی که با پاسپورت کانادا می توانید بدون نیاز به ویزا به آنها سفر کنید، کشورهای زیر است:

سفر با پاسپورت کانادا بدون ویزا

اقدامات لازم برای سفر با پاسپورت کانادا بدون ویزا

درست که برای سفر به برخی کشورها با پاسپورت کانادا نیاز به دریافت ویزا ندارید با این حال برخی اقدامات برای سفر شهروندان کانادایی لازم است، از جمله:

دارا بودن گذرنامه با حداقل ۶ ماه برای اعتبار و یک صفحه خالی

  • بیمه مسافرتی
  • ارائه بلیط برگشت برای اثبات بازگشت به کانادا
  • ارائه رزرو هتل یا دعوت نامه میزبان برای اثبات محل اقامت در کشور مقصد
  • ارائه تمکن مالی برای اثبات توانایی مالی کافی برای مدت تأمین اقامت خود را دارید.

سفر با پاسپورت کانادا بدون ویزا

کشورهایی که برای سفر به آنها با پاسپورت کانادا باید E – visa  دریافت کنید

همنطور که گفتیم برای سفر به برخی کشورها با پاسپورت کانادا باید ویزای الکترونیکی دریافت کنید. ویزای الکترونیکی به متقاضیان اجازه می دهد برای مدت محدود در کشور مقصد اقامت داشته باشند.

با ویزای الکترونیکی کانادا می توانید در کشورهای زیر برای مدت محدود اقامت داشته باشید، برخی از این کشورها عبارتند از:

بحرین 14 روز- مصر 30 روز-اتیوپی 90 روز-کامبوج 30 روز-ترکیه  3 ماه-کویت 3 ماه- عمان 30 روز – عربستان 90 روز

کشورهای نیازمند ویزا با پاسپورت کانادا

در مقابل برخی از کشورها هستند که برای سفر به آنها با پاسپورت کانادا نیاز به دریافت ویزا نیز دارید. همانطور که کانادا برای شهروندان ایرانی شرایط دریافت ویزا را در نظر گرفته است، کانادایی ها هم برای سفر به ایران باید ویزای ایران دریافت کنند. از دیگر کشورهایی که کانادایی ها برای سفر باید ویزا دریافت کنند چین، افغانستان، کره شمالی، بنگلادش، سوریه، پاکستان و یمن است.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کاری کانادا را دارید با مشاوران ما در قصران گروپ در تماس باشید و بهترین مسیر مهاجرت به کانادا را انتخاب کنید .

مقالات مرتبط

ثبت شرکت در عمان

به طور کلی کشورهای عربی مانند عمان، امارات و عربستان سعودی طی سال‌‌های گذشته تا کنون رشد چشمگیری در اقتصاد […]

زمان مطالعه : 8 دقیقه

تحصیل در رشته پرستاری ترکیه

ترکیه علاوه بر آن که کشوری زیبا و جذاب برای گردشگری است، برای زندگی و حتی تحصیل نیز مناسب است؛ […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته پزشکی ترکیه، یک گزینه عالی برای افرادی است که به رشته ها و گرایشات پزشکی علاقه مند […]

زمان مطالعه : 6 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085