قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کانادا

یکی از روش های مهاجرت و دریافت اقامت در کانادا، مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کانادا است. کانادا دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی در دنیاست و تحصیل در مدارس این کشور امکان زندگی و علم آموزی در برترین کشور دنیا را برای متقاضی فراهم می کند.امکان دریافت ویزای تحصیلی کانادا از مقطع دبستان ممکن است و تحصیل در مدارس کانادا راهی برای ورود به دانشگاه های کانادا می باشد.

رشد و تحصیل از مقاطع پایین تر تحصیلی امکان ورود به دانشگاه های کانادا و تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا را فراهم می کند.

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کانادا

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کانادا

یکی از دلایل تقاضای بالا برای تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور کیفیت بالای سیستم آموزشی در کانادا است. اساتید و معلمین در این کشور در سطح  بالای علمی قرار دارند.تحصیل در مدارس کانادا و اخذ ویزای دانش آموزی از سن ۷ سالگی آغاز می شود. بدیهی است که مهاجرت کودک در کشوری دیگر نیاز به حضور و همراهی والدین دارد و همین دلایل می توانید دلیل اصلی مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کانادا باشد.

والدین برای حضور در کانادا بعد از دریافت ویزای تحصیلی فرزند، می توانند ازطریق دریافت ویزای توریستی وارد کانادا شوند. اما توصیه می شود همزمان با دریافت ویزای تحصیلی اقدام به دریافت ویزای همراه نکنند زیرا امکان ریجکت شدن بسیار بالا می رود. بهتر است بعد از اینکه فرزند موفق به دریافت ویزای دانش آموزی شد والدین برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام نمایند.

ویزای همراه کانادا

همانطور که گفته شد امکان تحصیل برای فرزندان ۷ تا ۱۸ سال در کانادا فراهم است. بعد از اینکه متقاضی موفق به دریافت ویزای دانش آموزی کانادا شد والدین او می توانند از طریق دریافت ویزای همراه کانادا وارد این کشور شوند. این ویزا به صورت ویزای توریستی است و اعتبار آن ۶ ماه است که قابل تمدید نیز می باشد. برای دریافت ویزای همراه دانش آموزی کانادا دارا بودن مدارک زیر از الزامات است:

 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی اثبات تمکن مالی جهت اثبات تامین هزینه های خود و فرزندان در کانادا
 • مدارک هویتی و پاسپورت معتبر
 • رسید پرداخت هزینه های تحصیل فرزند
 • کارنامه و ریز نمرات تحصیلی فرزند

برای دریافت ویزای همراه کانادا و پیشروی در روند مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کانادا ،دارا بودن شرایط زیر نیز ضروری است:

 • متقاضیان دریافت ویزای همراه کانادا باید متاهل باشند.
 • یکی از والدین باید بتواند به عنوان سرپرست کودک را در کانادا همراهی کند.
 • وی باید دارای توانایی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و فرزندش در کانادا باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزند و مدرک زبان

برای تحصیل در کانادا و اخذ ویزای دانش آموزی کانادا نیازی به مدرک زبان نمی باشد ولی از آنجایی که تدریس در مدارس کانادا به زبان انگلیسی و یا فرانسه است دانش ابتدایی زبان ضروری است.

از آنجایی که ویزای همراه دانش اموز نیز ویزای توریستی کانادا است، والدین برای همراهی فرزند خود نیازی به مدرک زبان ندارند.

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کانادا

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

نمیتوان بین شهرهای کانادا تفاوتی قائل شد، زیرا شرایط زندگی و تحصیل در کل کشورکانادا از کیفیت خوب و بالایی برخوردار است اما معمولا والدین برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کانادا ، به استانی مهاجرت می کنند که فرزندانشان در آن در حال تحصیل است. اغلب شهرهایی که ایرانیان برای مهاجرت، تحصیل و یا زندگی می کنند اتاوا، مونترال، کبک و تورنتو می باشد.

برخی از معتبرترین و مطرح ترین دانشگاه ها و مدارس کانادا در این شهرها قرار دارند، ضمن اینکه ایرانیان بسیاری در این شهرها زندگی می کنند که امتیاز خوبی برای افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند.

شاید مطالعه مقالات بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در سال ۲۰۲۴ و بهترین شهر کانادا برای تحصیل کدام است؟ هم راهگشای شما در امر مهاجرت به کانادا باشد.

مزایای تحصیل و اقامت در کانادا

افرادی که قصد تحصیل در کانادا چه از طریق مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کانادا و چه از طریق دیگری را دارند، از امکان تحصیل و زندگی در بهترین دانشگاه های دنیا بهره مند هستند. علاوه بر این امکان تبدیل ویزای تحصیل به ویزای کاری و سپس دریافت اقامت کانادا برای آنها فراهم است. اقامت در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا دارای مزایای بی شماری است که مهمترین آنها عبارتند از:

 • امکان تحصیل به دو زبان فرانسوی و یا انگلیسی
 • امکان اشتغال بعد از تحصیل
 • هزینه کمتر تحصیل نسبت به کشورهایی مانند انگلیس و امریکا
 • برخورداری از برترین سیستم آموزشی در کشوری با سطح رفاه و امنیت بالا

انواع مدارس در کانادا و مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کانادا

همانند سایر کشورهای دنیا، مدارس کانادا نیز به دو صورت خصوصی و دولتی اداره می شوند. تحصیل در کشور کانادا فرصتی بی نظیر برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در کشوری دیگر را دارند. کانادا برای سال ها نشان داده است که در زمینه آموزش بهترین عملکرد را داشته است و نمی توان تفاوت ویژه ای را میان مدارس خصوصی و یا دولتی در این کشور قائل شد.

مدارس شبانه روزی و دولتی و یا خصوصی، آماده پذیرش دانشجویان بین المللی هستند و متقاضی با دارا بودن شرایط تعیین شده از سوی مدرس و یا دانشگاه میتواند موفق به اخذ پذیرش از مراکز علمی این کشور شود.

دولت فدرال بودجه مدارس دولتی را تامین می کند و دانش اموزان بین المللی که قصد تحصیل در این مدارس را دارند میبایست شهریه پرداخت کنند.

شهریه مدارس خصوصی در کانادا مختصری بیشتر از مدارس دولتی است و ساختار آموزشی کمی با دولتی متفاوت است. در هر صورت برای تحصیل در مدارس کانادا باید موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شوید. ارائه ریز نمرات مقاطع قبلی، کارنامه پایان تحصیلی مقطع گذشته و تسلط به یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسه از ضروریات پذیرش از مدارس کانادا است.

پس از ارسال مدارک و مذاکره با اعضای علمی مدرسه در صورت تایید از دانشگاه، نامه پذیرش و یا دعوتنامه دریافت می کنید که همراه با سایر مدارک درخواست شده می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید.

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کانادا

هزینه های مهاجرت از طریق تحصیل فرزند در کانادا

هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا با توجه به مدرسه، دانشگاه و یا استانی که در ان قصد اقامت دارید متفاوت است؛ اما به طور میانگین شهریه مدارس خصوصی در کانادا حدودا ۱۴٫۰۰۰ دلار کانادا است.

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا شامل اقامت در خوابگاه، هزینه های خورد و خوراک و برنامه های آموزشی و میان برنامه سالانه و به طور میانگین ۳۵٫۰۰۰ دلار است و هزینه های اقامت ماهانه حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار متغیر است.

چنانچه قصد دریافت ویزای تحصیلی کانادا و مهاجرت به کانادا را دارید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *