قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

برترین دانشگاه های آلمان

آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل وجود دانشگاه های برتر و فراوان به عنوان یکی از مقاصد عالی برای تحصیل و زندگی انتخاب می شود. همچنین کار در آلمان و اخذ ویزای کاری آلمان از متقاضیان بسیاری برخوردار است. اما می توان گفت تحصیل در این کشور علاوه بر امکان تحصیل و حضور در کشوری که از شرایط علمی خوبی برخوردار است، امکان اقامت و کار را برای متقاضی فراهم می کند. اگرقصد تحصیل در آلمان و دریافت ویزای تحصیلی این کشور را دارید پیش از هراقدامی بهتر است با برترین دانشگاه های آلمان آشنا شوید.

در آلمان به دلیل وجود دانشگاه های تراز اول از محبوبیت بالایی برخوردار است؛ علاوه بر این فارغ‌التحصیلان از دانشگاه های آلمان امتیاز و نکته ای مثبت در رزومه خود دارند که زمینه را برای مهاجرت و زندگی در کشوری دیگر هموارتر می کند.

هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تر است. همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی نیز فراهم است. بورسیه های تحصیلی در آلمان به صورت وام های دانشجویی، کمک هزینه تحصیلی و پرداخت حقوق در ازای کارهای پژوهشی به دانشجویان دکتری است.

تحصیل در برترین دانشگاه های آلمان امکان بهره مندی از بهترین امکانات تحصیلی، اساتید تراز اول و زندگی در یکی از کشورهای اروپایی را فراهم می کند.

برترین دانشگاه های آلمان

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ LMU Munich

یکی از قدیمی ترین و برترین دانشگاه های آلمان ، دانشگاه LMU Munich است که حدود ۱۳ درصد از دانشجویان آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. این دانشگاه موفق به اخذ افتخارات و جوایز بسیاری شده است؛ دریافت ۴۲ جایزه نوبل توسط فارغ التحصیلان این دانشگاه تنها بعضی از آن است.

دانشمندان برجسته ای مانند ماکس پلانک، فارغ التحصیل این دانشگاه بوده اند. این دانشگاه دارای ۱۸ دانشکده و یک کتابخانه مجهز است. نام دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ در بین ۵ موسسه آموزشی برتر در آلمان قرار دارد و هر ساله درخواست برای دریافت پذیرش از این دانشگاه بالاتر می رود. اما اخذ پذیرش از این دانشگاه کار چندان ساده ای نیست.

برخی از رشته ها در LMU Munich به زبان انگلیسی ارائه می شوند و برای تحصیل در آنها باید نمره زبان خواسته شده را دارا باشید.

دانشگاه هایدلبرگ Heidelberg university

هایدلبرگ قدیمی ترین دانشگاه آلمان است و ۱۶۰ برنامه تحصیلی را در مقاطع  کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد و جزو برترین دانشگاه های آلمان است.

۲۰ درصد از جمعیت دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند که اکثر آنها در مقطع دکتری تحصیل می کنند. این دانشگاه از دانشکده های متعددی تشکیل شده است که مهمترین آنها دانشکده حقوق، دانشکده الهیات، روانشناسی، فلسفه و علوم زیستی است.

فلسفه، حقوق و پزشکی اولین رشته هایی بودند که در این دانشگاه به جذب دانشجو پرداختند.

برای پذیرش از دانشگاه heidelberg که یکی از دانشگاه های آلمان است، باید به صورت آنلاین و از طریق وبسایت اقدام کنید، در صورتی که مدارک و سابقه تحصیلی متقاضی کافی و مورد تایید باشد از طرف دانشگاه موفق به اخذ پذیرش می شود و پس از آن مراحل دریافت ویزای دانشجویی آلمان آغاز می شود.

برترین دانشگاه های آلمان

دانشگاه فنی مونیخ Technical University of Munich

دانشگاه فنی مونیخ یا دانشگاه TUM که در قرن ۱۹ ام تاسیس شد تنها دانشگاه دولتی این کشور است که رشته های علوم و فناوری در آن ارائه می شود. هم اکنون برنامه های تحصیلی دیگری مانند علوم اجتماعی، علوم طبیعی، کشاورزی و پزشکی نیز در این دانشگاه تدریس می شوند.

۱۵ دپارتمان در ۳ پردیس این دانشگاه وجود دارد. دانشگاه فنی مونیخ همیشه در لیست برترین دانشگاه های آلمان و دنیا قرار داشته است، محققان و فارغ التحصیلان از این دانشگاه موفق به دریافت جوایز نوبل و لایب نیتس قرار دارند. زبان اصلی تدریس در دانشگاه آلمانی است و رشته هایی مانند مهندسی برق و کامپیوتر، ریاضی، مهندسی، مکانیک و فیزیک در این دانشگاه تدریس می شود.

برای دریافت پذیرش از این دانشگاه باید مدرک آیلتس ۷ داشته باشید. ریز نمرات مقاطع قبلی و آخرین مدرک تحصیلی برای دریافت پذیرش از این دانشگاه ضروری است.

دانشگاه آزاد برلین

یکی از مهمترین و شاخص ترین دانشگاه های آلمان، دانشگاه آزاد برلین است که به دلیل تحقیقات بین المللی در زمینه رشته های مربوط به علوم انسانی و علوم طبیعی مطرح است.

در سال ۱۹۴۸ این دانشگاه توسط خیرین بنا شد. این دانشگاه هم اکنون دارای ۵ پردیس دانشگاهی است و بزرگترین آن Dahlem می باشد. دانشگاه آزاد برلین بیش از ۳۴۵۰۰۰ دانشجو دارد که حدود ۱۰۰۰ نفر آن دانشجویان بین المللی هستند.

دانشگاه آزاد ۵ جایزه در مقطع دکتری و ۳ جایزه تحقیقاتی علمی دریافت کرده است. دانشکده هایی مانند دانشکده زیست شناسی، دانشکده حقوق، دانشکده فیزیک و دانشکده دامپزشکی از اصلی ترین دانشکده های دانشگاه آزاد برلین است.

دانشگاه آخن 

کیفیت آموزش و سطح علمی دانشگاه Aachen به دلیل پژوهش های انجام شده در این دانشگاه بسیار بالا است. یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور آلمان دانشگاه آخن است. دانشگاه آخن در زمینه علوم صنعتی فعالیت های بسیاری دارد، رشته هایی مانند ریاضیات، علوم کامپیوتر، هنر، علوم انسانی و اقتصاد در این دانشگاه تدریس می شوند. دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه به دلیل مدرک معتبری که دریافت کرده اند به راحتی می توانند وارد بازار کار شوند.

برترین دانشگاه های آلمان

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان

برای تحصیل در آلمان و اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور باید پیش از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی، مدارک خواسته شده توسط دانشگاه را فراهم و جمع آوری نمایید. بسته به مقطع تحصیلی ممکن است این مدارک متفاوت باشد، اما به طور کلی موارد زیر برای پذیرش از دانشگاه های آلمان ضروری است:

 • پاسپورت معتبر
 • ریز نمرات مقاطع سابق
 • گوای تحصیلی مقطع قبلی
 • ارائه تمکن مالی
 • مدرک زبان خواسته شده ( آلمانی یا انگلیسی)
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
 • رزومه
 • انگیزه نامه

مزایای تحصیل در دانشگاه های آلمان

تحصیل در آلمان به عنوان یک دانشجوی بین المللی دارای مزایای بی شماری است. از مهمترین آنها تحصیل در کشوری اروپایی اما ارزان و یا حتی رایگان اشاره کرد. حتی می توان گفت دانشگاه ها و موسسات آموزشی خصوصی در آلمان نیز هزینه کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی از دانشجو تقاضا می کنند.

 • با وجود شهریه نسبتا پایین اما چیزی از کیفیت آموزشی در دانشگاه های این کشور کاسته نشده است.
 • اکثر دانشگاه های آلمان در رنکینگ برترین دانشگاه های دنیا در رتبه خوبی قرار گرفته اند و وجود رشته های متنوع در دانشگاه ها شرایط انتخاب آسان را برای دانشجو فراهم کرده است.
 • امکان کار بعد از تحصیل نیز برای دانشجویان آلمان فراهم است و در صورت دارا بودن شرایط امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری وجود دارد.
 • تحصیل در آلمان هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی فراهم است و بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی دارد.
 • و در آخر طبیعت زیبا و آب وهوای عالی، مناظر شگفت انگیز و بناهای تاریخی در این کشور هر فردی را مایل به زندگی و تحصیل در این کشور می کند.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در آلمان دارید، پینشهاد می کنیم مطلب مهاجرت تحصیلی آلمان را مطالعه کنید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *