قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

شرایط سنی مهاجرت به کانادا

یکی از مواردی که در اخذ ویزای کانادا به خصوص ویزای کاری و تحصیلی مورد توجه قرار می گیرد شرایط سنی مهاجرت به کانادا است. از قدیم گفته اند هر کاری را در سن خودش انجام بده! وقتی پای سیستم امتیاز بندی کانادا در میان باشد متوجه می شویم که قدیمی ها بی راه هم نگفته اند!

قرار داشتن در سن مناسب در دریافت ویزای کانادا امتیاز متقاضی را بالا می برد؛ نمی توان گفت افراد با سن بالا امکان دریافت ویزا را ندارند اما قرار نداشتن در سن ایده آل شرایط اخذ ویزا را دشوارتر می کند.

همانطور که می دانید سیستم امتیاز بندی درا خذ ویزای کانادا بسیار مهم و تاثیرگزار است. یکی از مواردی که امتیازهای افراد را بالا می برد قرار داشتن در سن مناسب برای دریافت ویزا است. برای دریافت ویزای تحصیلی و تحصیل در کالج های کانادا و یا دریافت ویزای کاری کانادا فرد باید در شرایط مناسب سنی قرار داشته باشد.

همچنین در صورتی که میان مقاطع تحصیلی فاصله یا گپ تحصیلی زیادی باشد و سن فرد برای تحصیل در مقطع مورد نظر بالاتر رود امکان دریافت ویزای تحصیلی سخت تر می شود و گپ تحصیلی باید توجیح شود و متقاضی میبایست توضیح دهد که این فاصله تحصیلی به چه علت بوده است.

شرایط سنی مهاجرت به کانادا

شرایط سنی تحصیل در مدارس کانادا در استان های مختلف کانادا متفاوت است، اما عموما کودکان در سن ۵ سالگی به دوره پیش دبستانی وارد می شوند و ۶ سالگی اغاز دوره دبستان است. در واقع سن تحصیل در مدارس کانادا را می توان از ۶ سالگی تا ۱۸ سالگی نامید. بعد از پایان دوره بیرستان و گذراندن دوره ای ۱ یا ۲ ساله دانش اموز موفق به دریافت دیپلم می شود.

شرایط سنی برای تحصیل در کالج و مقطع کارشناسی در کانادا

کالج های کانادا برای پذیرش محدودیت سنی در نظر نگرفه اند. کالج مقطعی برای کارورزی است و متقاضی با طی کردن آن آماده ورود به بازار کار می شود.

بنابراین هم دانش آموزی که تازه از دبیرستان فارغ التحصیل شده و هم افراد بالای ۲۰ یا ۳۰ سال می توانند در این مقطع تحصیل کنند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیز مسئله سن از طرف دانشگاه مطرح نیست و ممکن است حتی در سن ۴۰ سالگی نیز توسط دانشگاه پذیرش شوید، اما زمانی که مدارک  پرونده شما توسط افسر پرونده مورد بررسی قرار می گیرد، ممکن است سن شما مورد توجه قرار بگیرد و به سختی برای شما ویزا صادر شود. در واقع باید توضیحاتی قانع کننده ارائه دهید که به چه علت در این سن برای تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام می کنید.

شرایط سنی مهاجرت به کانادا برای تحصیل در مقطع ارشد کانادا

بعد از اتمام دوره کارشناسی در کشور خود یا کانادا می توانید برای تحصیلات کارشناسی ارشد درخواست ویزای تحصیلی کانادا دهید. برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع ارشد دارا بودن مدرک آیلتس با نمره ۶ تا ۶٫۵ ضروری است. برای تحصیل در مقطع ارشد در کانادا شرایط سنی وجود ندارد اما گپ یا فاصله تحصیلی بین مقطع کارشناسی و ارشد نباید بیشتر از ۵ سال باشد.

شرایط سنی مهاجرت به کانادا برای تحصیل در مقطع دکتری در کانادا

به طور مشخص محدودیت سنی خاصی برای تحصیل در دوره دکتری در کانادا تعیین نشده است و متقاضی تحصیل در این مقطع در هر سنی می تواند باشد. برای تحصیل در مقطع دکتری متقاضی میبایست دارای نمره آیلتس ۷ باشد تا بتواند در کنار سایر مدارک درخواست شده پذیرش دریافت کند.

همچنین دارا بودن دعوتنامه از استاد راهنما و سابقه انجام مقالات، پژوهش و مطالعات علمی شانس دریافت ویزای تحصیلی در مقطع دکتری را بالا می برد.

شرایط سنی مهاجرت به کانادا

شرایط سنی برای مهاجرت کاری به کانادا

دریافت ویزای کاری کانادا از طرق مختلفی امکان پذیر است؛ جاب آفر و اسکیل ورکر کانادا دو روش محبوب و پر متقاضی برای دریافت ویزای کاری کانادا هستند.

شرایط سنی مهاجرت به کانادا برای دریافت جاب آفر

برای کار در کانادا از طریق جاب افر باید از طرف یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری دریافت کنید. یکی از مواردی که در سیستم اکسپرس اینتری مورد ارزیابی قرار می گیرد سن متقاضی است. متقاضیانی که در سن مناسب برای کار در کانادا قرار داشته باشند امتیاز بیشتری دریافت می کنند و شانس دریافت ویزای بیشتری دارند.

البته باید گفت تنها سن متقاضی نیست که باعث بالا رفتن امتیاز او می شود، مواردی مانند تجربیات کاری، تحصیلات و سطح زبان از دیگر مواردی هستند که شانس دریافت ویزای کاری و جاب آفر کانادا را بالا می برند.

برای دریافت جاب آفر کانادا داشتن حداقل ۶۷ امتیاز ضروری است، که بالا بودن سن بیشتر از میزان در نظر گرفته شده مجموع امتیازات را پایین می آورد.

شرایط سنی مهاجرت به کانادا برای دریافت Skilled Worker

در دریافت ویزای کانادا از طریق نیروی کار ماهر سن از اهمیت ویژه ای برخوردا است. به طوری که بیشترین امتیاز را متقاضی ۱۹ ساله اخذ می کند و افراد بالای ۴۰ سال امتیاز کمی دریافت خواهند کرد.

البته ممکن است متقاضی اخذ ویزای کاری کانادا از لحاظ سن امتیاز کمی دریافت کند اما موارد دیگر مانند تجربه کاری و دانش زبان امتیازات او را بالاتر ببرند.

شرایط سنی مهاجرت به کانادا برای دریافت ویزای سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا، اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور است. برای راه اندازی بیزینس در کانادا سن مشخصی تعیین نشده است، اما متقاضی باید دارای ۱۸سال سن باشد تا آمادگی لازم برای امضای برخی قراردادها را داشته باشد.

به طور کلی سن ایده آل برای راه اندازی کسب و کار در کانادا ۳۵ تا ۴۵ سال است، زیرا یکی از موارد ضروری برای سرمایه گذاری در کانادا دارا بودن شرایط و تمکن مالی مناسب است. افرادی که در این بازه سنی قرار دارند بیشترین امتیاز را دریافت می کنند.

کارآفرینان برای دریافت ویزای استارتاپ بهتر است در بازه سنی ۳۵ تا ۴۵ سال باشند. انگیزه افراد در این بازه سنی بسیاربالاست و امکان اینکه با درخواست انها موافقت شود بیشتر است. سوابق کاری، تحصیلات، مدرک زبان همگی در دریافت ویزای کاری و استارتاپ کانادا و دریافت امتیاز بیشتر موثر هستند.

چنانچه قصد مهاجرت به کانادا را دارید باید علاوه بر سایر شرایط دریافت ویزا به مسئله سن نیز توجه داشته باشید و با امتیازی مناسب جهت اخذ ویزا اقدام نمایید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *