قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای همراه کانادا

ویزای همراه به فرد این امکان را می دهد که خانواده خود را در طول دوره تحصیل و یا کار در کنار خود داشته باشد.

همچنین در صورتی که فرد محصل در دانشگاه یا دبیرستان در کشور کانادا باشد، همراهان او می توانند ویزای توریستی یا همان TRV که مدت ۶ ماهه دارد را دریافت نمایند.

ویزای همراه کانادا

ویزای همراه کانادا شامل چه کسانی می شود؟

ویزای همراه کانادا فقط به خانواده درجه یک و یا سرپرست فرد متقاضی تعلق می گیرد. این افراد شامل:

 1.  همسر متقاضی ویزای تحصیلی کانادا
 2. پدر و مادر و یا سرپرست قانونی فرد متقاضی
 3. فرزندان متقاضی

روش های اخذ ویزای همراه کانادا

فرد متقاضی می تواند از دو روش برای همراه خود ویزای همراه کانادا را دریافت نماید:

 1.  ویزای توریستی کانادا : با داشتن این ویزا، همراهان او می توانند همزمان با خود فرد محصل، ویزای کانادا با اعتبار ۶ ماه را دریافت نمایند.
 2.  ویزای اجازه کار: همسر فرد متقاضی می تواند با ویزای تحصیلی کانادا همسر خود، ویزای اجازه کار در کانادا را دریافت نماید و با داشتن این ویزا می تواند به صورت تمام وقت یا پاره وقت در کانادا مشغول به کار شود.

ویزای همراه کانادا

شرایط اخذ ویزای همراه توریستی کانادا

 1. افراد متقاضی باید ثابت کنند که همراه بعد از اتمام اعتبار ویزا کشور کانادا را ترک می کنند.
 2. اثبات تمکن مالی برای زندگی در کانادا و هزینه های برگشت به کشور مبدا
 3. اثبات عدم تمایل به تحصیل در کانادا و  یا کار در کانادا
 4. آزمایشات پزشکی از نظر سلامت جسم و روح را انجام داده باشد.
 5. اثبات اینکه آسایش و امنیت کانادا را به خطر نمی اندازد.

مراحل اخذ ویزای همراه کانادا

با توجه به ویزای متقاضی، مراحل دریافت ویزای همراه کانادا متفاوت خواهد بود. برای مثال، اگر کسی با شهروند کانادایی ازدواج کند، با ویزای همراه همسر یک دانشجو باهم متفاوت است. در این فرایند نوع ویزای فرد متقاضی نیز برای ویزای همراه کانادا تاثیرگذار خواهد بود.

اگر از روش ویزای توریستی همراه اقدام نماید؛ ابتدا باید متقاضی درخواست ویزای تحصیلی کانادا دهد و تمامی مدارک خود را ارائه دهد. و بعد از دریافت ویزای تحصیلی، برای ویزای همراه کانادا خانواده ی خود، درخواست دهد.

اگر از روش ویزای اجازه کار اقدام کند؛ دانشجوی متقاضی ویزای تحصیلی و همراهان او (اعضای خانواده) باید به طور همزمان برای دریافت ویزا درخواست خود را به سفارت بدهند.

انواع ویزای همراه کانادا

ویزای همراه کاری کانادا

اگر فردی متقاضی تحصیل در کانادا باشد، همراه او (همسر، پدر و مادر و سرپرست قانونی او) می توانند بدون نیاز به مجوز کانادا، فقط با اخذ ویزای کار در کانادا مشغول به کار به صورت پاره وقت یا تمام وقت باشند.

ویزای همراه تحصیلی کانادا

ویزای همراه تحصیلی کانادا، به فرد متقاضی این امکان را می دهد که تا پایان دوره تحصیلی خود می تواند خانواده خود را در کنارش داشته باشد تا آن ها بتوانند از مراحل و پروسه تحصیل فرد متقاضی تحصیل در کانادا، آگاه باشند. دو نوع ویزای همراه تحصیلی داریم:

 1.  ویزای همراه دانش آموزی کانادا : والدینی که فرزندان خود را برای تحصیل در کانادا به آن کشور می فرستند، می توانند فرزندان خود را در این سفر تحصیلی همراهی کنند. پس والدین باید در هنگام دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای فرزندان (۵ تا ۱۸ سال) خود، برای خود نیز درخواست ویزای همراه دهند.
 2.  ویزای همراه دانشجویی کانادا: دانشجویان می توانند برای همسر و فرزند خود ویزای همراه تحصیلی دریافت نمایند تا در کنار هم در کانادا زندگی کنند.

ویزای همراه فرزندان دانشجو در کانادا

متقاضی تحصیل در کانادا، در مدت زمان اقامت در کانادا، می تواند فرزند یا فرزندان خود را با خود ببرد و برای آن ها ویزای همراه دریافت نماید. ویزای همراه دانشجوی محصل به تمامی فرزندان تعلق میگیرد. همچنین آنها می توانند در کانادا به صورت رایگان تحصیل داشته باشند.
چند نکته باید به آن توجه نمود این است که:

 • فرزندان زیر سن قانونی نیازی به اثبات تمکن مالی ندارند.
 • فرزندانی که سن قانونی داشته باشند می توانند همراه والدین خود به کانادا مهاجرت کنند به شرطی که اثبات کنند از نظر مالی به والدین خود وابسته هستند.
 • فرزندان وابسته مالی به والدین باید کمتر از ۲۲ سال و مجرد باشند.

ویزای همراه کانادا

ویزای همراه والدین کانادا

برای دریافت ویزای همراه برای والدین، متقاضی تحصیل در کانادا باید نامه پذیرش یکی از موسسات اموزشی کانادا را داشته باشد و سپس برای ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهد. پس از آن می تواند درخواست ویزای همراه برای والدین خود را بدهد.
در صورتی که متقاضی بخواهد فردی را به عنوان سرپرست همراه خود داشته باشد، باید سرپرستی آن فرد قانونی هم در کشور مبدا و هم در کشور مقصد (کانادا) اثبات شود.

هزینه ویزای همراه کانادا

هزینه ویزای همراه کانادا مانند ویزای توریستی است و با آن فرقی ندارد و در نتیجه هزینه های این دو باهم برابر هستند. هزینه ویزای توریستی کانادا ۱۰۰ دلار کانادا می باشد. ویزای توریستی به مدت ۵ سال می باشد که فرد با این ویزا می تواند با این ویزا به مدت ۵ سال هر بار ۶ ماه اقامت در کانادا را انتخاب نماید.

مدت زمان صدور ویزای همراه کانادا

مدت زمان صدور ویزای همراه کانادا در واقع همان زمانی است که اداره مهاجرت کانادا پرونده ی متقاضی را مورد بررسی قرار می دهد. انجام این پروسه با توجه به شرایط و مدارک ارائه شده توسط متقاضی، متفاوت است. اما به طور کلی برای متقاضیان کشور ایران حدود ۱۲ ماه این بررسی طول می کشد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *