بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در 2023

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در 2023 – باتوجه‌ به اینکه کشور کانادا ایالت‌های فراوان و وسعت زیادی دارد، انتخاب شهر برتر و بهترین شهر کانادا برای مهاجرت کار مشکلی است. هرچند تمامی نقاط این کشور برای کار و زندگی مناسب نیست. البته باید هدف خود را از مهاجرت به کانادا (تحصیل، کار، ازدواج در کانادا و غیره) مشخص نمود سپس شهر برتر را انتخاب کرد.

اطلاع از بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در 2023، به متقاضیان کمک می کند تا با توجه به هدف خود، بهترین شهر را برای اقامت در کانادا (چه کوتاه مدت و چه بلند مدت) انتخاب نمایند.

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت

بهترین شهر کانادا برای کار

کانادا جزء کشورهایی است که برای کار و فرصت‌های شغلی فراوان، همچنین رشد در حوزه کاری بسیار مناسب است. اگر شما قصد مهاجرت به کشور خارجی برای کار را دارید، حتماً کانادا یکی از انتخاب‌های شما بوده است؛ بااین‌حال انتخاب یکی از شهرهای کانادا برای کار و فرصت‌های شغلی کمی سخت به نظر می‌رسد.

برای مهاجرت به کانادا و اشتغال در این کشور باید مجوزهای مربوط به کار و ویزای کاری کانادا را اخذ کرده باشید. این مجوز به شما اجازه می‌دهد تا در یک دوره زمانی در کشور کانادا شغل پاره‌وقت یا تمام‌وقت داشته باشید.

افرادی می‌توانند برای ویزای کار درخواست دهند که از طریق یک کارفرمای کانادایی دعوت به کار شده باشد و یا پیشنهاد شغلی از شرکت‌های کانادایی و یا قرارداد کاری داشته باشند. کارفرمای کانادایی باید یک نامه ارزیابی بازار کار از سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا دریافت نماید تا متقاضیان ماهر خارجی، بتوانند در مشاغلی که امکان استخدام ساکنان دائم کانادا وجود ندارد، مشغول به کار شوند.

در سال 2020 شهرهای مونترال، تورنتو و ونکوور شهرهای  انتخابی ایرانیان در کانادا بودند. اما این رتبه‌بندی در سال 2023 تغییر کرد و به شهرهای تورنتو، ونکوور و ادمونتون رسید، که هر کدام می تواند یکی از بهترین شهر کانادا برای مهاجران باشد.

این آمار که بر اساس آمار منتشر شده اداره آمار کانادا است نشان داده، مهاجرین پس از رسیدن به کشور کانادا بنا به هر هدفی که دارند، این سه شهر را برای اقامت در کانادا انتخاب نموده اند.

معیارهای مؤثر در تعیین بهترین شهر کانادا برای کار

انتخاب بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در 2023  برای کار به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل عبارت‌اند از:

 • نوع حرفه شما
 • میزان متوسط در آمد
 • نرخ بیکاری
 • هزینه پایین برای اقامت در کانادا و هزینه‌های کم زندگی
 • فراهم بودن فرصت‌های شغلی
 • بالا بودن دستمزد

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت باتوجه‌ به معیار آب‌ و هوا

وسعت بالای کشور کانادا سبب شده تا این کشور آب‌وهوای متنوعی در فصول مختلف سال داشته باشد. تمامی ایالت‌های کانادا باتوجه‌به موقعیت جغرافیایی خود، آب‌وهوای مختلفی دارند. البته یکی از محبوب‌ترین آب‌وهوا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا، آب‌وهوای بهاری است. از آن جایی که اکثر شهرهای کانادا دارای آب‌وهوای سرد هستند، پس به دنبال شهر گرم گشتن در کانادا کار آسانی نخواهد بود.

طبق بررسی‌های انجام شده شهرهای ونکوور، ویکتوریا، تورنتو، همیلتون، اوشاوا و ویندوزور جزء شهرهایی هستند که از نظر آب‌وهوایی گرم هستند و می توان به عنوان بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در 2023 از نظر آب و هوا انتخاب شوند.

بهترین شهرهای کانادا بر اساس حقوق و دستمزد

اگر بخواهیم بهترین شهر کانادا بر اساس حقوق و دستمزد را معرفی کنیم، باید چند فاکتور را در نظر بگیریم؛ فاکتوری مثل حوزه شغلی، نوع شغل، مهارت‌های فردی و غیره. ممکن است باتوجه‌به شغلی که دارید حتی درآمد 50 هزاردلاری در شهری که زندگی می‌کنید، درآمد زیرخط فقر باشد.

یک حقوق خوب بدان معناست که فرد از دستمزدی که می‌گیرد و با توجه کاری که انجام می‌دهد رضایت کافی دارد. دستمزدی که به کارمند داده می‌شود به عواملی چون سن، تحصیلات، محل کار، مهارت، سابقه کاری بستگی دارد.

به طور متوسط درآمد یک کانادایی 37 هزار دلار کانادا است؛ البته این مبلغ برای افراد تازه‌کار ممکن است 23000 باشد. همچنین درآمد کارمندان باسابقه کاری بیشتر سه برابر یا حتی بیشتر است. چند مورد از بهترین شهر کانادا بر اساس درآمد عبارت‌اند از:

 • اوتاوا با میانگین درآمد 92.080 دلار
 • ویکتوریا با میانگین درآمد 89.640 دلار
 • گاتینو با میانگین درآمد 88.200 دلار
 • هالیفاکس با میانگین درآمد 85.940 دلار

بهترین شهرهای کانادا بر اساس حقوق و دستمزد

بهترین شهرها بر اساس نرخ پایین بیکاری

از فاکتورهای اصلی برای برنامه‌ریزی مهاجرت به کانادا برای کار، پایین بودن نرخ بیکاری است. شهرهای کبک، ویکتوریا، برتنفورد، کلونا، اوتاوا،اونتاریو جزو بهترین شهر کانادا از نظر پایین‌ترین نرخ بیکاری هستند.به تفکیک استانی در این ماه بیشترین افزایش اشتغال مربوط به استان های اونتاریو و کبک بوده است که در کبک 97 هزار فرصت شغلی و در اونتاریو 102 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل 

در انتخاب بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در 2023 معیارهای زیر مورد بررسی قرار می گیرد.

رتبه بندی دانشگاه های شهر بر اساس رتبه بندی QS، ترکیب دانشجویی، مطلوبیت شهر، مقرون به صرفه بودن تحصیل و نظر دانشجویان.

بر این اساس بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل عبارتند از:

 • مونترال
 • اوتاوا
 • تورنتو
 • کبک
 • ونکوور

اگر قصد مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور را دارید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

مقالات مرتبط

پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازار کار شغل آشپزی در کانادا

از آنجایی که کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای افراد در مشاغل مختلف بوده و به سبب وجود جاذبه‌ های … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مهاجرت با خرید رستوران در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از روش های مختلفی می توان اقدام کرد، یکی از این راه ها سرمایه گذاری در … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085