قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در ۲۰۲۴

باتوجه‌ به اینکه کشور کانادا ایالت‌های فراوان و وسعت زیادی دارد، انتخاب شهر برتر و بهترین شهر کانادا برای مهاجرت کار مشکلی است. هرچند تمامی نقاط این کشور برای کار و زندگی مناسب نیست. البته باید هدف خود را از مهاجرت به کانادا (تحصیل، کار، ازدواج در کانادا و غیره) مشخص نمود سپس شهر برتر را انتخاب کرد.

اطلاع از بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در ۲۰۲۴، به متقاضیان کمک می کند تا با توجه به هدف خود، بهترین شهر را برای اقامت در کانادا (چه کوتاه مدت و چه بلند مدت) انتخاب نمایند.

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در 2023

بهترین شهر کانادا برای کار

کانادا جزء کشورهایی است که برای کار و فرصت‌های شغلی فراوان، همچنین رشد در حوزه کاری بسیار مناسب است. اگر شما قصد مهاجرت به کشور خارجی برای کار را دارید، حتماً کانادا یکی از انتخاب‌های شما بوده است؛ بااین‌حال انتخاب یکی از شهرهای کانادا برای کار و فرصت‌های شغلی کمی سخت به نظر می‌رسد.

برای مهاجرت به کانادا و اشتغال در این کشور باید مجوزهای مربوط به کار و ویزای کاری کانادا را اخذ کرده باشید. این مجوز به شما اجازه می‌دهد تا در یک دوره زمانی در کشور کانادا شغل پاره‌وقت یا تمام‌وقت داشته باشید.

افرادی می‌توانند برای ویزای کار درخواست دهند که از طریق یک کارفرمای کانادایی دعوت به کار شده باشد و یا پیشنهاد شغلی از شرکت‌های کانادایی و یا قرارداد کاری داشته باشند. کارفرمای کانادایی باید یک نامه ارزیابی بازار کار از سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا دریافت نماید تا متقاضیان ماهر خارجی، بتوانند در مشاغلی که امکان استخدام ساکنان دائم کانادا وجود ندارد، مشغول به کار شوند.

در سال ۲۰۲۰ شهرهای مونترال، تورنتو و ونکوور شهرهای  انتخابی ایرانیان در کانادا بودند. اما این رتبه‌بندی در سال ۲۰۲۴ تغییر کرد و به شهرهای تورنتو، ونکوور و ادمونتون رسید، که هر کدام می تواند یکی از بهترین شهر کانادا برای مهاجران باشد.

این آمار که بر اساس آمار منتشر شده اداره آمار کانادا است نشان داده، مهاجرین پس از رسیدن به کشور کانادا بنا به هر هدفی که دارند، این سه شهر را برای اقامت در کانادا انتخاب نموده اند.

معیارهای مؤثر در تعیین بهترین شهر کانادا برای کار

انتخاب بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در ۲۰۲۴  برای کار به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل عبارت‌اند از:

 • نوع حرفه شما
 • میزان متوسط در آمد
 • نرخ بیکاری
 • هزینه پایین برای اقامت در کانادا و هزینه‌های کم زندگی
 • فراهم بودن فرصت‌های شغلی
 • بالا بودن دستمزد

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در 2023

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت باتوجه‌ به معیار آب‌ و هوا

وسعت بالای کشور کانادا سبب شده تا این کشور آب‌وهوای متنوعی در فصول مختلف سال داشته باشد. تمامی ایالت‌های کانادا باتوجه‌به موقعیت جغرافیایی خود، آب‌وهوای مختلفی دارند. البته یکی از محبوب‌ترین آب‌وهوا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا، آب‌وهوای بهاری است. از آن جایی که اکثر شهرهای کانادا دارای آب‌وهوای سرد هستند، پس به دنبال شهر گرم گشتن در کانادا کار آسانی نخواهد بود.

طبق بررسی‌های انجام شده شهرهای ونکوور، ویکتوریا، تورنتو، همیلتون، اوشاوا و ویندوزور جزء شهرهایی هستند که از نظر آب‌وهوایی گرم هستند و می توان به عنوان بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در ۲۰۲۴ از نظر آب و هوا انتخاب شوند.

بهترین شهرهای کانادا بر اساس حقوق و دستمزد

اگر بخواهیم بهترین شهر کانادا بر اساس حقوق و دستمزد را معرفی کنیم، باید چند فاکتور را در نظر بگیریم؛ فاکتوری مثل حوزه شغلی، نوع شغل، مهارت‌های فردی و غیره. ممکن است باتوجه‌به شغلی که دارید حتی درآمد ۵۰ هزاردلاری در شهری که زندگی می‌کنید، درآمد زیرخط فقر باشد.

یک حقوق خوب بدان معناست که فرد از دستمزدی که می‌گیرد و با توجه کاری که انجام می‌دهد رضایت کافی دارد. دستمزدی که به کارمند داده می‌شود به عواملی چون سن، تحصیلات، محل کار، مهارت، سابقه کاری بستگی دارد.

به طور متوسط درآمد یک کانادایی ۳۷ هزار دلار کانادا است؛ البته این مبلغ برای افراد تازه‌کار ممکن است ۲۳۰۰۰ باشد. همچنین درآمد کارمندان باسابقه کاری بیشتر سه برابر یا حتی بیشتر است. چند مورد از بهترین شهر کانادا بر اساس درآمد عبارت‌اند از:

 • اوتاوا با میانگین درآمد ۹۲٫۰۸۰ دلار
 • ویکتوریا با میانگین درآمد ۸۹٫۶۴۰ دلار
 • گاتینو با میانگین درآمد ۸۸٫۲۰۰ دلار
 • هالیفاکس با میانگین درآمد ۸۵٫۹۴۰ دلار

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در 2023

بهترین شهرها بر اساس نرخ پایین بیکاری

از فاکتورهای اصلی برای برنامه‌ریزی مهاجرت به کانادا برای کار، پایین بودن نرخ بیکاری است. شهرهای کبک، ویکتوریا، برتنفورد، کلونا، اوتاوا،اونتاریو جزو بهترین شهر کانادا از نظر پایین‌ترین نرخ بیکاری هستند.به تفکیک استانی در این ماه بیشترین افزایش اشتغال مربوط به استان های اونتاریو و کبک بوده است که در کبک ۹۷ هزار فرصت شغلی و در اونتاریو ۱۰۲ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل 

در انتخاب بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و بهترین شهر کانادا برای مهاجرت در ۲۰۲۴ معیارهای زیر مورد بررسی قرار می گیرد.

رتبه بندی دانشگاه های شهر بر اساس رتبه بندی QS، ترکیب دانشجویی، مطلوبیت شهر، مقرون به صرفه بودن تحصیل و نظر دانشجویان.

بر این اساس بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل عبارتند از:

 • مونترال
 • اوتاوا
 • تورنتو
 • کبک
 • ونکوور

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور را دارید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *