بهترین شهر کانادا برای تحصیل کدام است؟

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

بهترین شهر کانادا برای تحصیل – یکی از اهداف دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کانادا، انتخاب بهترین شهر برای تحصیل در این کشور هست. گاهی متقاضیان به دلیل عدم آگاهی از اطلاعات مربوط به تحصیل در کانادا و یا عدم مشورت با مشاوران تحصیلی، قبل از دریافت ویزای تحصیلی کانادا ، شهر اشتباهی را برای تحصیل برمی‌گزینند.

برخی از متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا نیز بدون هیچ دلیلی شهرهای بزرگ را برای تحصیل انتخاب می‌کنند که این انتخاب نیز صحیح نمی‌باشد و برای فرد متقاضی مشکل‌ساز می‌شود.

تصمیم‌گیری برای انتخاب بهترین شهر کانادا برای تحصیل کار سختی است، زیرا کانادا دارای 80 دانشگاه و 240 کالج است که به طور میانگین سالانه 150 هزار دانشجوی بین‌المللی از خارج کانادا برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌نمایند. برای اینکه بگوییم کدام دانشگاه در کدام شهر بهتر است باید یکسری شاخص‌ها و استانداردهایی را در نظر داشته باشیم؛ تا بتوانیم تصمیم بگیریم که کدام شهر کانادا برای تحصیل مناسب است. بر همین اساس قصد داریم در این مقاله چند شهر برتر برای تحصیل در کانادا را معرفی نماییم.

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

شاخص استاندارد برای انتخاب بهترین دانشگاه

همان گونه که در بالا اشاره نمودیم، برای این که بدانیم کدام شهر کانادا برای تحصیل جزء برترین‌هاست باید از جهت معیارها و شاخص‌ها این دانشگاه‌ها را بررسی نماییم. شاخص‌هایی که عبارت‌اند از:

معیار اول: رتبه‌بندی دانشگاهی

بررسی عملکرد جمعی دانشگاه در یک شهر، هدف اصلی رتبه‌بندی دانشگاهی است که مورد تأیید سامانه رتبه‌بندی QS دانشگاهی در جهان است. یکی از شاخص‌های استفاده شده در آن تعداد بالای دانشگاه‌های تازه‌ تأسیس در شهرهای بزرگ کانادا است و سبب شناخت موقعیت مؤسسات برگزیده در جهان است.

معیار دوم: ترکیب دانشجویی

در این معیار، اهدافی چون ساختار دانشجویی آن شهر و نیز چشم‌اندازهای بین‌المللی آن دانشگاه مدنظر است. شهرهایی که دانشجویان بالاتری در زمینه تسهیلات لازمه برای دانشجویان را دارا باشد، بهتر و مجهزتر هستند این در حالی است که تعداد دانشجویان خارجی (بین‌المللی) آن‌ها بیشتر است و برای پذیرایی از دانشجوها آماده‌تر هستند و میتوانند جزو بهترین شهر کانادا برای تحصیل باشند.

معیار سوم: مطلوبیت

این گروه از شاخص‌ها برای انعکاس مطلوبیت در هر یک از شهرهای کاناداست. بدان معنا که دانشجویان بین‌المللی علاوه بر این که به دنبال دانشگاه‌های باکیفیت بالا و پر از فرصت برای تحصیل در کانادا می‌گردند، مسئله امنیت آن شهر نیز برایشان مهم و ضروری است. برای رفع این نیازمندی‌ها و شرایط متنوع شاخص‌های مختلفی منعکس می‌شوند.

معیار چهارم: فعالیت کارفرماها

این معیارها برای این است که کدام کارفرمایان به دنبال استخدام فارغ‌التحصیلان در کدام شهرها هستند. دو نوع از معیارهای مورد استفاده در این دسته مبنی بر نظرسنجی سالانة QS از کارفرمایان سراسر جهان است که در آن از شرکت استخدام‌کننده تقاضا می‌شود، مؤسسات آموزشی که به نظرشان بهترین فارغ‌التحصیلان در بخش آنها را دارد را مشخص کنند.

معیار پنجم: مقرون‌به‌صرفه بودن

مقرون‌به‌صرفه بودن از نگاه بیشتر دانشجویان و خانواده‌های آنها نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است. برای ارائه شاخصی از اینکه یک شهر مقرون‌به‌صرفه باید چگونه باشد، در حین درنظرگرفتن شهریه و مخارج زندگی از منابع مختلفی استفاده می‌شود تا بهترین شهر کانادا برای تحصیل از دید صرفه اقتصادی مشخص شود.

معیار ششم: دیدگاه دانشجویان

یکی از شاخص‌هایی که به‌تازگی در ویرایش‌های سال ۲۰۱۷ به این گروه‌ها اضافه شد، دیدگاه دانشجویان است که نظر دانشجویان در مورد فرصت اشتراک تجارب تحصیلی در یک شهر خاص را مورد بررسی قرار می‌دهند.

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

  • مونترال (Montreal)

یکی از شهرهایی که آن را به‌عنوان بهترین و برترین شهر جهان و یکی از بهترین شهر کانادا برای تحصیل یاد می‌کنند شهر مونترال است. همان گونه که در وبگاه QS که سایتی معتبر است انتشاریافته، بهترین شهر جهان برای دانشجویان بین‌المللی شهر مونترال است که توانسته به برتری شهر پاریس که 4 سال از بهترین شهرهای دانشجویی بود، پایان دهد.

 علاوه بر این که مونترال بهترین شهر برای تحصیل است، جز بهترین شهرها برای اقامت در کانادا است. بر اساس 6 معیاری که قبلاً گفته شد، عملکرد بسیار خوبی داشته است. البته باید توجه داشت که زبان رسمی این شهر فرانسوی است و برخی از اهالی این شهر زبان خود را فرانسوی می‌دانند.

Mcgill، از بهترین دانشگاه‌های شهر مونترال است و از آن جایی که این دانشگاه در رتبه ۱۷ جهان قرار دارد،  شهر مونترال جز بهترین شهر کانادا برای تحصیل است و در بین ۱۰ شهر برتر جهان برای تحصیل انتخاب شده است.

بهترین شهر کانادا برای تحصیل

  • اوتاوا (Ottawa)

طبق شاخص‌های رتبه‌بندی بهترین شهر برای تحصیل، پس از مونترال، اوتاوا یکی از شهرهایی است که رتبه بالایی کسب کرده و با توجه به دانشگاه‌های خوبی که در این شهر وجود دارد، جز بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل می باشد. در تحقیقاتی که از این شهر انجام شده، می‌توان نتیجه گرفت که از لحاظ دانشجو محوری، محیط‌های چندفرهنگی و دوزبانه، فرصت‌های تجربه کسب کردن و سایر ویژگی‌ها، این شهر جز شهرهای تحسین‌برانگیز است.

  • تورنتو (Toronto)

تورنتو دانشگاه‌های معتبر و معروفی دارد بنابراین میتوان از آن به عنوان بهترین شهر کانادا برای تحصیل یاد کرد. تورنتو مرکز استان انتاریو و یکی از محبوب‌ترین شهرهای بین‌المللی است. بر اساس رتبه‌بندی جهانی QS تورنتو رتبه یازدهم را به خود اختصاص داده است و این خود نشان‌دهنده میزان مشهور بودن و محبوبیت این شهر برای اقامت در کانادا است و همین یعنی تورنتو می تواند بهترین شهر کانادا برای تحصیل برای شما باشد.

  • کِبِک(Quebec)

شهر کبک که به‌اصطلاح به آن بهشت دانشجویان بین‌المللی گفته می‌شود، جز فهرست بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل است. از آن جایی که هزینه دانشگاه‌های کانادا برای دانشجویان متقاضی بسیار اهمیت دارد، در شهر کبک دانشگاه‌ها پایین‌ترین میزان شهریه را در بین دانشگاه‌های کانادا دریافت می‌کنند.

  • ونکوور (Vancouver)

نام شهر ونکوور در فهرست بهترین شهر کانادا برای تحصیل ، رتبه دهم در جهان را به خود اختصاص داده است. دو دانشگاه از شهر ونکوور بالاترین رتبه دانشگاهی را دارند که یکی از آنها یعنی بریتیش کلمبیا در رتبه 45 جهان و دیگری دانشگاه سایمون فریزر (SFU) است که در منطقه کوهی برونبی یعنی خارج از شهر قرار دارد، در رتبه بندی دانشگاه ی جهان QS در سال ۲۰۲۲ دانشگاه سایمون فریزر در رتبه ۲۵۰ دنیا و ۸ کانادا قرار گرفته است. بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز در سال ۲۰۲۰ این دانشگاه در رتبه ۳۰۰-۲۵۱دانشگاه های جهان قرار دارد و نسبت به دیگر دانشگاه‌های کانادا، ویژگی‌های منحصربه‌فردی را دارد.

مقالات مرتبط

پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازار کار شغل آشپزی در کانادا

از آنجایی که کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای افراد در مشاغل مختلف بوده و به سبب وجود جاذبه‌ های … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مهاجرت با خرید رستوران در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از روش های مختلفی می توان اقدام کرد، یکی از این راه ها سرمایه گذاری در … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085