ویزای دانش‌آموزی انگلیس

ویزای دانش‌آموزی انگلیس

انگلیس به دلیل نظام آموزشی قدرتمند، سطح تدریس بالا و همچنین کیفیت بالای آموزش و خدمات و امکانات پیشرفته در بین متقاضیان بین‌المللی از محبوبیت خاصی برخوردار است؛ از این رو افراد زیادی برای تحصیل در کشورهای خارجی، به انگلیس مهاجرت می‌کنند. در این مقاله سعی کردیم در ویزای دانش‌آموزی انگلیس و شرایط و مراحل آن را به طور کامل بیان کنیم.

ویزای دانش‌آموزی انگلیس

همان‌طور که می دانید انگلیس دارای سیستم آموزشی قوی و معتبر در سطح دنیا می باشد، به ویژه تحصیل در مدارس انگلیس که نسبت به سایر کشور های اروپایی دارای کیفیت آموزشی بالاتری است، به همین دلیل است که هر ساله دانش آموزان زیادی تحصیل در انگلیس را انتخاب می نمایند. یکی از انواع ویزا هایی که برای مهاجرت انگلیس صادر می شود، ویزای دانش‌آموزی است که با نام tier 4_ student child visa  شناخته می شود. برای دریافت ویزای دانش‌آموزی انگلیس ، ابتدا باید دانش آموز از یکی از مدارس انگلیس نامه پذیرش دریافت کند. پس از آن باید ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه های مربوط به زندگی در انگلیس و هزینه تحصیل در انگلیس را دارد. در مرحله آخر دانش آموز باید یک رضایت نامه کتبی از والدین یا سرپرست قانونی خود جهت انجام پروسه مهاجرت به انگلیس ارائه دهد.

مراحل دریافت ویزای دانش‌آموزی انگلیس

مرحله اول برای دریافت ویزای دانش‌آموزی انگلیس ثبت‌نام در مرکز درخواست ویزا است. پس از آن باید فرمی که به‌صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‌گیرد را پر کنید و بعد گواهی تست بیماری سل (منفی) را ثبت نمایید. بعدازاین مراحل باید مبلغ 348 پوند را جهت امور پردازش ویزا پرداخت کنید. در آخر از شما مصاحبه گرفته می‌شود. کل این پروسه بین 3 هفته تا 1 ماه طول خواهد کشید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای دانش‌آموزی انگلیس

دانش‌آموز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس باید مدارکی ارائه دهد که این مدارک به شرح زیر است:

 • دو قطعه عکس
 • مدارک هویتی دانش‌آموز
 • آخرین مدرک تحصیلی به‌علاوه ریز نمرات به‌صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • پاسپورت معتبر
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا
 • رضایت‌نامه والدین قانونی دانش‌آموز
 • نتایج آزمایش بیماری سل (برای برخی از استان‌ها)
 • برگه اثبات مالی (تمکن مالی برای شهر لندن ماهانه مبلغ 1.265 پوند و سایر شهرهای انگلیس به‌ازای هر ماه 1015 پوند)

مدت اعتبار ویزای دانش‌آموزی انگلیس

برای سفر به کشورهای خارجی باید این نکته را بدانید که مدت اعتبار ویزا باتوجه‌به نوع مهاجرت متفاوت خواهد بود. ویزای دانش‌آموزی انگلیس که برای دانش‌آموز صادر شده 90 روز اعتبار دارد. در این مدت به دانش‌آموز این اجازه را می‌دهد که وارد خاک انگلیس شده و جهت تحصیل در مقطع موردنظر اقدامات لازم را انجام دهد؛ سپس ویزای دانش‌آموزی به ویزای تحصیلی انگلیس تغییر می‌یابد. اعتبار ویزای تحصیلی انگلیس 12 ماه (یک سال) هست و چنانچه فرد قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشد باید نامه پذیرش از یکی از مدارس انگلیس ارائه نماید.

مدت‌زمان صدور ویزای دانش‌آموزی انگلیس

برای دریافت ویزای دانش‌آموزی انگلیس نسبت به سایر کشورهای اروپایی زمان کمتری صرف می‌شود. مدت‌زمان صدور ویزای دانش‌آموزی انگلیس 20 الی 30 روز است.

هزینه اخذ ویزای دانش‌آموزی انگلیس

هزینه اخذ ویزای دانش‌آموزی و یا تغییر و تمدید آن به‌صورت زیر است:

 • هزینه درخواست اخذ ویزای دانش‌آموزی در خارج از کشور انگلستان: 348 پوند
 • هزینه تمدید یا تغییر ویزای دانش‌آموزی از داخل کشور انگلستان: 475 پوند

بورسیه دانش‌آموزی انگلستان

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس برای دانش‌آموزان در انگلیس کمی دشوارتر از مقاطع دیگر است. برای اخذ بورسیه دانش‌آموزی انگلستان، دانش‌آموز باید در سال اول تحصیل خود نمره عالی کسب نماید تا بتواند برای سال تحصیلی بعدی خود بورسیه را دریافت نماید. یکی از مزایای دریافت بورسیه در مقطع دبیرستان این است که تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی بدون آزمون ورودی امکان‌پذیر است.

دلایل ریجکت شدن ویزای دانش‌آموزی انگلستان

برخی از دلایل ریجکتی ویزای دانش‌آموزشی انگلیس عبارت‌اند از:

 • دانش‌آموز اصل مدارک را ارائه ندهد. (اگر به هر دلیلی نتواند اصل مدارک را تحویل دهد باید یک نامه توضیحی ضمیمه کند و ارائه دهد.)
 • دانش‌آموزش شرایط تمکن مالی را رعایت نکرده باشد.
 • در هنگام مصاحبه دانش‌آموز به سؤالات به طور دقیق و شفاف پاسخ ندهد.
 • سندهای ترجمه شده را با فرمت اشتباه تحویل دهد.
 • مدارک ارائه شده توسط فرد ناقص باشد.

کلام آخر

در این مقاله ویزای دانش‌آموزی انگلستان و مباحث پیرامون آن را مورد بررسی قرار دادیم. اگر شما هم قصد تحصیل در مدارس انگلیس، و دریافت ویزای تحصیلی انگلیس را دارید جهت کسب اطلاعات بیشتر برای اخذ ویزای دانش‌آموزی انگلیس می‌توانید از طریق تماس تلفنی با متخصصان در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.