قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

اخذ اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج

کشور انگلیس جزء محبوب‌ترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان جهت مهاجرت است. مهاجرت به انگلیس از ۶ طریق امکان‌پذیر است که افراد باتوجه‌ به اهداف خود می‌توانند یک راه را انتخاب نمایند.

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج یکی از این شش روش است. همان‌طور که می‌دانید کشور انگلیس از آب‌وهوای مطلوب، شرایط اقتصادی عالی و امکانات رفاهی مناسبی برخوردار است.

ازاین‌رو بر آن شدیم تا موضوع اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج در انگلستان را مورد بررسی قرار دهیم.

اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج

شرایط عمومی اخذ اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج

اخذ اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج روشی است مانند بسیاری از دیگر کشورها که متقاضیان برای مهاجرت از آن استفاده می‌نمایند. برای دریافت اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج نمی‌توان فقط به قواعد و قوانین بین‌المللی بسنده کرد بلکه پرداختن به قوانین و حقوق داخل انگلیس نیز ضروری است.

افرادی که قصد مهاجرت به انگلیس و اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج در انگلیس را دارند بایستی یکسری معیارها را به‌خاطر بسپارند تا برای ورود به خاک انگلیس دچار مشکل نشوند.

اخذ اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج

متقاضیانی که جزء تابع کشورهای اروپایی نیستند باید قبل از ورود به کشور انگلیس، ویزای کشور انگلیس را دریافت نمایند. بدون داشتن ویزا، مقام مسئول انگلیس مجاز به ثبت ازدواج آن فرد نمی‌باشد. در دوران نامزدی برای فرد ویزایی به مدت اعتبار ۶ ماه تا ۲ سال و ۶ ماه صادر می‌شود که این مدت را می‌توان تمدید کرد.

درصورتی‌که همسر فرد دارای اقامت دائم انگلیس باشد، خود فرد می‌تواند پس از ۵ سال اقامت در این کشور درخواست اقامت دائم انگلیس دهد. برای ازدواج با یک شهروند انگلیسی که تابعیت این کشور را دارد، فرد می‌تواند با رعایت شرایط زیر اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج را کسب نماید:

 • سن فرد متقاضی بالای ۱۸ سال باشد.
 • تسلط بر یکی از زبان‌های انگلیسی، ولز و اسکاتلندی داشته باشد.
 • در یک سال اخیر اگر به خارج از انگلستان سفرکرده باشد، مدت آن باید کمتر از ۹۰ روز باشد.

باید از ۳ سال قبل از اینکه درخواست پاسپورت دهد در کشور انگلستان حضور داشته و در این مدت ۳ساله اجازه دارد نهایتاً ۲۷۰ روز از کشور انگلیس خارج شود.

اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج

اخذ اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج صوری

یکی از شروط اخذ اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج این است که دو طرف ۲ سال با یکدیگر رابطه داشته باشند و یا اینکه ۲ سال از مدت ازدواج آن‌ها گذشته باشد و دولت انگلستان ازدواج آن‌ها را تأیید نماید.

در این پروسه که برای اخذ ویزای انگلیس است از زوجین مصاحبه به عمل می‌آید و در این مصاحبه در مورد خصوصیات اخلاقی و خانوادگی طرف مقابل سؤال می‌پرسند که زن و شوهر باید ثابت کنند کاملاً همدیگر را می‌شناسند و این ازدواج صوری نمی‌باشد.

کشور انگلیس در خصوص جلوگیری از اخذ اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج صوری بسیار حساس است، اما بااین‌حال از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ بیشترین آمار مربوط به ازدواج صوری در کشور انگلیس به ثبت رسیده است.

کشور انگلستان برای کسانی که از طریق ازدواج صوری اقامت دائم انگلیس را کسب نموده‌اند، مجازات سنگینی در نظر گرفته و این کارگاهی حتی به اخراج خاطیان از خاک انگلیس منجر می‌شود.

پروسه اخذ اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج

چنانچه هیچ یک از زوجین در کشور انگلستان یا کشورهای عضو قرارداد اروپایی اقامت نداشته باشند، ابتدا باید جهت دریافت ویزای ازدواج درخواست دهند. پس از دریافت ویزای ازدواج می‌توانند به انگلیس مهاجرت کرده و جهت اقامت در انگلیس اقدام نموده و درخواست خود را به مقام ذی‌صلاح ابلاغ نماید.

در این مرحله زوجین تنها ۲۸ روز زمان دارند تا ازدواج خود را در اداره ثبت ازدواج انگلیس ثبت نمایند. البته برای این کار باید زوجین حداقل ۷ روز در کشور انگلیس زندگی کرده باشند. شایان‌ذکر است که اگر زوجین تمایل داشته باشند که نام خانوادگی یکدیگر را داشته باشند باید یک قرار توافق دراین‌خصوص امضا نمایند.

تمامی مدارک و شواهد که در ثبت ازدواج ارائه شده باید توسط وزارت داخلی مورد بازرسی قرار گیرد که برای این درخواست باید مبلغ ۳۵ پوند پرداخت شود.

اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج

مدارک لازم برای ویزای ازدواج انگلستان

مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای انگلیس از طریق ازدواج به شرح زیر است:

 • شناسنامه
 • پاسپورت معتبر
 • اطلاعات کامل و دقیق در خصوص محل اقامتی شما در انگلیس
 • هزینه مربوط به اپلیکیشن (باتوجه‌به شرایط مبلغی بین ۳۵ تا ۴۷ پوند)
 • ویزای معتبر
 • مدرک مربوط به طلاق (درصورتی‌که فرد قبلاً ازدواج کرده باشد.)
 • گواهی فوت همسر قبلی (در صورت وجود)

قانون ازدواج در انگلیس

به‌طورکلی قانون ازدواج در انگلستان شامل موارد زیر است:

 1. طرفین بالای ۱۶ سال سن داشته باشند. (سن ازدواج در انگلیس ۱۸ سال است اما برای ازدواج در سن ۱۶ تا ۱۸ سال فرد می‌تواند با اجازه و رضایت والدین خود ازدواج نماید)
 2. هیچ‌کدام از طرفین نباید رابطه مدنی داشته باشد یا متأهل باشد.
 3. با شخصی ارتباط نزدیک نداشته باشد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

در این مقاله اخذ اقامت دائم انگلیس از طریق ازدواج و شرایط آن را بررسی نمودیم.

شما عزیزان می‌توانید برای راهنمایی در خصوص اخذ اقامت انگلیس از طریق ازدواج و روش‌های مهاجرت به انگلیس و دریافت ویزای تحصیلی انگلیس با مجموعه ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره‌مند شوید.

همچنین می‌توانید از قسمت دیدگاه نظرات و تجربیات خود را در امر مهاجرت به انگلیس ثبت نمایید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *