قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

هزینه تحصیل در انگلیس چقدر است؟

هزینه تحصیل در انگلیس – انگلیس یکی از کشورهای تراز اول اروپا همیشه مقصدی برای مهاجرت به انگلیس و اقامت از سوی ایرانیان و همه افرادی که قصد مهاجرت دارند بوده است. شرایط و کیفیت زندگی در انگلیس به‌گونه‌ای است که متقاضیان زیادی برای اقامت در انگلیس و یا اخذ ویزای تحصیلی انگلیس درخواست می‌دهند.

اما باید بگوییم هزینه زندگی و هزینه تحصیل در انگلیس نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است بنابراین قبل از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی انگلیس همه موارد را بسنجید و در صورت دارابودن شرایط تحصیل در انگلیس برای مهاجرت به این کشور اقدامات لازم را انجام دهید. در این مقاله به بررسی هزینه‌های تحصیل در انگلیس در تمام مقاطع می‌پردازیم. با قصران گروپ همراه باشید.

هزینه تحصیل در انگلیس

هزینه‌های تحصیل در انگلیس

از سن ۵ تا ۱۶ سالگی تحصیل در انگلستان اجباری است. در واقع سپری کردن ۱۲ سال تحصیل پیش از دانشگاه برای دانش‌آموزان در انگلیس اجباری است.

مدارس انگلیس شامل:

  • مدارس دولتی
  • مدارس خصوصی
  • مدارس شبانه‌روزی
  • و مدارس بین‌المللی

هستند که هزینه‌های هرسال تحصیلی باتوجه‌ به نوع مدرسه متفاوت است. تحصیل در مدارس انگلیس امتیاز بهره‌مندی از به‌روزترین و پیشرفته‌ترین متدهای آموزشی را به همراه دارد. به طور میانگین هزینه‌های تحصیل در مدارسی غیر از شبانه‌روزی ۲۰ تا ۲۷ هزار پوند است. همان‌طور که گفته شد هزینه به نوع مدرسه، شهری که در آن به تحصیل می‌پردازید، خدمات و امتیازاتی که مدرسه برای دانش‌آموز در نظر می‌گیرد بستگی دارد.

هزینه تحصیل در انگلیس در مدارس شبانه‌روزی ۳۰ تا ۵۰ هزار پوند در سال تخمین زده شده است. در نظر داشته باشید که هزینه‌های جانبی زندگی را علاوه بر هزینه‌های تحصیل در انگلیس نیز باید در نظر بگیرید.

هزینه های تحصیل در کالج های انگلیس

پس از اتمام تحصیل در مقطع دبیرستان متقاضیان می‌توانند مسیر ورود به دانشگاه را انتخاب کنند یا به جهت کسب مهارت در حرفه‌ی موردنظر خود وارد کالج‌های انگلیس شوند. جهت ثبت‌نام در دوره کالج متقاضی باید ریز نمرات خود را همراه با مدرک زبان Ilets و کسب نمره حداقل ۵ ارائه دهد. باتوجه‌ به کالجی که متقاضی انتخاب می‌کند و شهری که کالج در آن قرار دارد هزینه‌های تحصیلی می‌تواند متفاوت باشد. اما به طور میانگین هزینه تحصیل در انگلیس در کالج‌های انگلیس ۲۰ هزار تا ۵۰ هزار پوند است.

هزینه‌های تحصیل در انگلیس در مقطع لیسانس

یکی از مقاطع پر طرف‌دار برای تحصیل در انگلیس مقطع لیسانس است که در صورت دارا بودن همه شرایط فرد متقاضی می‌تواند از دانشگاه پذیرش بگیرد. برای پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس در انگلیس، فرد متقاضی باید دارای مدرک آیلتس ۶٫۵، ریز نمرات عالی در مقطع گذشته و معدل بالا باشد. هزینه تحصیل در انگلیس تقریباً زیاد است و چیزی به نام تحصیل رایگان در انگلیس وجود ندارد اما با دارا بودن شرایطی مانند نمرات عالی فرد متقاضی مهاجرت به انگلیس می‌تواند از امکان دریافت بورسیه بهره‌مند شود.

هزینه‌های تحصیل در انگلیس در مقطع لیسانس بسته به رشته، دانشگاه و شهری که دانشگاه در آن قرار دارد متفاوت است. در زیر چند نمونه از دانشگاه‌ها و رشته و هزینه‌های مربوط به آن را ذکر می‌کنیم.

نام دانشگاه هزینه تحصیل سالانه رشته تحصیلی
وست ۱۵٫۰۰۰ هوا و فضا
جان مورس لیورپول ۱۰٫۶۹۰ مهندسی عمران
ورمونت ۲۷٫۰۰۰ رشته خلبانی

مقطع لیسانس در انگلیس ۳ سال زمان می‌برد اما تحصیل مهندسی در انگلیس ممکن است زمان بیشتری را شامل شود.

میانگین هزینه تحصیل در انگلیس در مقطع لیسانس حدوداً از ۱۸ هزار پوند تا ۳۸ هزار پوند متغیر است.

هزینه تحصیل در انگلیس

هزینه‌های تحصیل در انگلیس در مقطع فوق‌لیسانس

در اکثر کشورها مقطع ارشد ۲ سال زمان می‌برد اما در کشور انگلیس با گذراندن ۱ سال تحصیلی می‌توانید مدرک کارشناسی ارشد را دریافت کنید.

شاید یکی از دلایلی که انگلستان برای گذراندن مقطع ارشد انتخاب می‌شود طول تحصیل کوتاه‌مدت آن باشد که به‌ تبع هزینه‌های تحصیل کاهش می‌یابد. در صورتی‌ که با شرایط خوبی فارغ‌التحصیل شوید سریعاً می‌توانید جذب بازار کار شوید.

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد باید نمره آیلتس ۶٫۵ و نمرات کارشناسی خوبی داشته باشید. اما اگر نمره آیلتس موردنظر را دریافت نکرده‌اید می‌توانید از امتیاز تحصیل بدون مدرک زبان در انگلیس بهره‌مند شوید. باتوجه‌ به اینکه مقطع ارشد دوره‌ای یک‌ساله است هزینه‌های تحصیل در این مرحله چندان بالا نیست اما با توجه‌ به دانشگاه و رشته می‌تواند متغیر باشد.

به طور حدودی ۱ تا ۱۹ هزار پوند هزینه‌های تحصیل در انگلیس در مقطع فوق‌لیسانس است.

چند رشته و دانشگاه و میزان هزینه تحصیل در انگلیس به صورت سالانه در مقطع ارشد

نام دانشگاه هزینه تحصیل سالانه رشته تحصیلی
دانشگاه بیرمنگام ۱۸٫۵۰۱ مهندسی شیمی
دانشگاه سالفورد ۱۶٫۵۴۷ مهندسی رباتیک
دانشگاه لینکلن ۱۸٫۰۲۶ حقوق بین‌الملل
دانشگاه لندن جنوبی ۱۵٫۹۵۴ معماری

هزینه تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری

برای تحصیل در مقطع دکتری باید مقطع ارشد را با موفقیت و کسب نمره‌های بالا پشت سر گذاشته باشید. پیشینه ی پژوهشی و علمی متقاضی در اخذ پذیرش در مقطع دکتری در انگلستان بسیار مهم است. به طور کلی دکتری دوره ای پژوهش محور است. انواع مقالات علمی چاپ شده، کارهای پژوهشی حتی تدریس به عنوان استادیار در مقطع دکتری رزومه‌ی دانشجو را درخشان‌تر می‌کند و می‌تواند در اخذ انواع بورسیه‌های تحصیلی انگلیس در مقطع دکتری کمک کننده باشد.

برای پذیرش در مقطع دکتری باید آیلتس ۷ داشته باشید. برخی از برترین دانشگاه‌های انگلیس در مقطع دکتری شامل:

دانشگاه بیرمنگام، دانشگاه لیورپول، دانشگاه یورک و دانشگاه شفیلد است. هزینه تحصیل در مقطع دکتری در انگلیس بیشتر از ۲۰ هزار پوند در سال نمی‌شود ضمن اینکه دانشجو می‌تواند از شرایط اخذ بورسیه و وام‌های دانشجویی انگلیس نیز استفاده کند.

هزینه تحصیل در انگلیس

بورسیه‌ها و کمک‌ هزینه تحصیل در انگلیس

انگلستان هم مانند سایر کشورها انواع بورسیه‌ها را در اختیار متقاضیانی که دارای شرایط دریافت بورسیه باشند قرار می‌دهد. اعطای بورسیه در دوره دکتری نسبت به سایر مقاطع بیشتر انجام می‌شود. برای دریافت بورسیه دانشجو باید دارای شرایطی مانند سابقه انجام کارهای پژوهشی و علمی، نمرات بالا، دارابودن نمره آیلتس مناسب باشد.

کمک‌ هزینه تحصیل در انگلیس به‌صورت وام‌های دانشجویی، کمک‌ هزینه‌های تحصیلی، کمک‌ هزینه‌های زندگی، تخفیف در میزان شهریه، انجام کارهای پژوهشی و یا تدریس و تحقیق و دریافت مبلغی به‌ عنوان هزینه پرداخت می‌شود.

درصورتی‌ که دانشجو دارای شرایط اخذ بورسیه دانشجویی انگلیس باشد می‌تواند از امتیاز دریافت بورسیه بهره برده و هزینه تحصیل در انگلیس را تعدیل کند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *