تحصیل رایگان در انگلیس

5 دقیقه

مدت زمان مطالعه

تحصیل رایگان در انگلیس – انگلیس به‌عنوان کشوری که جایگاه دانشگاه‌های تراز اول دنیا است همیشه به‌عنوان مقصدی برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی بوده است. اگرچه تحصیل و زندگی در انگلیس نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمی گران‌تر است اما شرایط تحصیل رایگان در انگلیس در مقاطع مختلف تحصیلی، در این کشور برای علاقه‌مندان فراهم شده است. برای اطلاع از چگونگی تحصیل رایگان در انگلیس در ادامه مطلب با قصران گروپ همراه باشید.

تحصیل رایگان در انگلیس

تحصیل رایگان در انگلیس

انگلیس به دلایل مختلفی از سوی علاقه‌مندان و دانشجویانی که قصد اخذ ویزای تحصیلی انگلیس را دارند انتخاب می‌شود. یکی از مهم‌ترین دلایل تحصیل در انگلیس تک زبانه بودن این کشور است. همان‌طور که می‌دانید زبان رسمی این کشور انگلیسی است و دانشگاه‌ها و مراکز علمی در این کشور فقط به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و متقاضیان ادامه تحصیل در انگلیس نیاز به آموختن زبان دیگری ندارند. فقط کافی است در یکی از آزمون‌های زبان که از طرف دانشگاه تعیین می‌شود نمره مناسبی کسب کنند.

گرچه تحصیل در انگلیس هزینه‌بردار است و کلاً هزینه‌های زندگی در این کشور بالاست، اما شرایط تحصیل رایگان در انگلیس و اخذ بورسیه انگلیس را برای دانشجویان واجد شرایط در نظر گرفته است که این امتیاز مثبتی برای انتخاب این کشور برای * مهاجرت به انگلیس و * اقامت در انگلیس است.

شرایط تحصیل رایگان در انگلیس

اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی انگلیس، * مهاجرت به انگلیس و بهره‌مندی از شرایط تحصیل رایگان در انگلیس را دارید باید دارای شرایطی باشید.

اول اینکه درباره دانشگاه‌های انگلیس که شرایط تحصیل رایگان را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند تحقیق و مطالعه کنید. دانشگاه‌های ارزان‌قیمت و دانشگاه‌هایی که امکان اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجو دارند را شناسایی کرده و در لیست خود قرار دهید.

درخواست یا اپلیکیشن خود را به‌موقع برای دانشگاه ارسال کنید و درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه را به روزهای پایانی ثبت‌نام موکول نکنید.

باید رزومه‌ای قوی داشته باشید. اگر به دنبال تحصیل رایگان در انگلستان هستید می‌بایست رزومه‌ای از همه فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود بنویسید و برای دانشگاه ارسال نمایید.

تلاش خود را در کسب نمره عالی در آزمون زبانی که از طرف دانشگاه اعلام می‌شود به کار گیرید.

تحصیل رایگان در انگلیس

تحصیل رایگان در دبیرستان‌های انگلیس

بهترین اقدام برای تحصیل در کشور انگلیس، اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع پایین‌تر یعنی دبیرستان است. با تحصیل در مقطع دبیرستان در انگلیس، راه ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها و کسب * اقامت انگلیس برای شما هموارتر می‌شود.

برای تحصیل رایگان در دبیرستان‌های انگلیس، گزینه بورسیه پیش روی شما است. دانش‌آموزان با دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس می‌توانند تا حدودی هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور را تعدیل کنند. بورسیه یا کمک‌هزینه‌های تحصیلی در مقطع دبیرستان اغلب به‌صورت وام هستند که دانش‌آموز در حین تحصیل یا پس از اتمام تحصیل ملزم به پرداخت آن است.

کمک‌هزینه‌های تحصیلی به دانش‌آموزانی تعلق می‌گیرد که در سال اول نمرات بالایی کسب کنند و نسبت به سایرین برتری علمی داشته باشند. همچنین نمره بالا در مدرک زبان، سابقه علمی و انجام کارهای داوطلبانه، رتبه بالا در کنکور ایران، شرایط بهتری را برای اخذ بورسیه تحصیلی برای دانش‌آموز فراهم می‌کند.

تحصیل رایگان در انگلیس در مقطع کارشناسی

برای تحصیلی در مقطع کارشناسی باید 3 تا 4 سال زمان صرف کنید. دارابودن مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی و حداقل نمره زبان 6 برای پذیرش در این مقطع ضروری است. هزینه دانشگاه در مقطع کارشناسی بسته به رشته، شهر تحصیل و دانشگاه متفاوت است اما امکان دریافت بورسیه و امکان تحصیل رایگان در انگلیس در مقطع کارشناسی برای متقاضی فراهم است. با دارابودن رزومه‌ای مناسب و سابقه علمی مفید می‌توانید از بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی در انگلیس استفاده کنید. بورسیه در مقطع کارشناسی به‌صورت وام و کمک‌هزینه تحصیلی است.

تحصیل رایگان در انگلستان در مقطع ارشد

تحصیل در مقطع ارشد در انگلستان 1 سال زمان می‌برد، شهریه برای این یک سال در حدود 11 تا 15 هزار پوند است اما باتوجه‌به دانشگاه و رشته تحصیلی این مبلغ می‌تواند کمتر یا بیشتر شود. برای تحصیل رایگان در انگلیس در مقطع ارشد، دانشجو باید دارای مدرک زبان 6 باشد، در پروژه‌ها و همایش‌های علمی شرکت کرده و سابقه علمی خوبی داشته باشد. دانشگاه باتوجه‌به وضعیت دانشجو به او یکی از انواع بورسیه‌های تحصیلی را اعطا می‌کند که می‌تواند هزینه‌های تحصیل را کاهش دهد. در صورتی که دانشجو سابقه‌ای خوب در پرونده خود داشته باشد با درخواست بورسیه او موافقت می‌شود.

تحصیل رایگان در انگلیس در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری عموماً پژوهش‌محور است و دانشجو با انجام پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی رزومه و سابقه علمی خود را قوت می‌بخشد که امتیاز مناسبی برای تحصیل رایگان در انگلیس در مقطع دکتری به شمار می‌رود. برای تحصیل در رایگان در انگلیس در مقطع دکتری روش‌های متفاوتی وجود دارد؛ مثلاً دانشجو می‌تواند در کنار اساتید خود به آموزش پرداخته و مبلغی را به‌عنوان کمک‌ هزینه تحصیلی دریافت نماید. دارابودن نمره زبان 7، مقالات چاپ شده و انجام کارهای تحقیقاتی از مواردی است که امکان بورسیه شدن را بالا می‌برد.

تحصیل رایگان در انگلیس

فهرست دانشگاه‌های رایگان در انگلیس

به‌طورکلی دانشگاهی که در انگلیس تماماً رایگان باشد وجود ندارد، اما دانشگاه‌هایی که شهریه کمتری نسبت به سایر دانشگاه‌ها مطالبه می‌کنند را در زیر معرفی می‌کنیم.

دانشگاه استرلینگ که در سال 1967 تأسیس شد را می‌توان یکی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های انگلیس دانست. هزینه دانشجویان در مقطع ارشد بین 13.650 پوند تا 18.970 پوند است.

  • Queen Margaret University

یکی دیگر از دانشگاه‌هایی است که در دسته ارزان‌ترین دانشگاه‌های انگلیس قرار می‌گیرد. موقعیت مکانی فوق‌العاده دانشگاه که تنها 6 دقیقه با ایستگاه قطار فاصله دارد آن را به یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های انگلیس تبدیل کرده است.

  • University of West London     

یکی دیگر از دانشگاه‌های ارزان در انگلیس دانشگاه گاردین است که در سال 2019 در رتبه 50 قرار گرفت. شهریه نسبتاً پایین این دانشگاه که در غرب لندن واقع شده است آن را به یکی از دانشگاه‌های محبوب در میان افرادی که علاقه‌مند به تحصیل رایگان در انگلیس هستند تبدیل کرده است.

از فهرست دانشگاه‌های رایگان در انگلیس می‌توان به دانشگاه تی ساید، دانشگاه بدفورد، دانشگاه کامبریا و دانشگاه چستر اشاره کرد.

تحصیل رایگان در انگلیس بدون مدرک زبان

افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس را دارند و نمره زبان کافی برای تحصیل در رشته موردنظر را دریافت نکرده‌اند می‌توانند از تحصیل رایگان در انگلیس بدون مدرک زبان بهره ببرند. مثلاً اگر نمره زبان آیلتس متقاضی 5 باشد، ولی برای پذیرش تحصیلی در انگلیس نمره 6.5 مدنظر باشد دانشجو می‌تواند پذیرش کاندیشنال یا پذیرش مشروط دریافت کند.

به‌این‌ترتیب که پس از اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر، در دوره‌های زبان انگلیسی شرکت کرده و با کسب نمره مناسب تحصیل در آن رشته را آغاز می‌کند. متقاضیان دوره کارشناسی که دارای مدرک زبان نیستند باید در دوره‌های Pre-Sessional شرکت کرده و با کسب مهارت لازم در زبان انگلیسی و اخذ نمره مورد قبول به تحصیل در این رشته مشغول شوند.

تحصیل رایگان در انگلیس

تحصیل رایگان پزشکی در انگلیس

شرایط تحصیل رایگان پزشکی در انگلیس در رشته پزشکی نیز مهیا است. لازم به ذکر است که تحصیل رایگان به معنای عدم پرداخت هزینه‌های تحصیل نمی‌باشد بلکه اخذ انواع بورسیه‌های تحصیلی و وام‌های دانشجویی شرایط نسبتاً رایگانی را برای دانشجو فراهم می‌کند. با بورس شدن دانشجو پرداخت هزینه‌های خوابگاه، تحصیل و زندگی تا حد زیادی کم و تعدیل می‌شود.

برای تحصیل رایگان پزشکی در انگلیس متقاضی باید:

  • رزومه علمی و تحقیقی درخشانی داشته باشد
  • دارای توصیه‌نامه از اساتید خود باشد
  • معدل و نمره زبان بالایی داشته باشد
  • نامه پذیرش از اساتید خود داشته باشد

در صورتی که قصد تحصیل رایگان در انگلیس و اخذ پذیرش تحصیلی انگلیس و * اقامت در انگلیس را دارید با کارشناسان قصران گروپ در تماس باشید.

مقالات مرتبط

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا 2025 در تاریخ 12 مهر تا 16 آبان مهلت ثبت نام دارد. نزدیک شدن به ماه اکتبر مصادف … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 در اردیبهشت 1403 می باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085