قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا

با افزایش درخواست برای تحصیل در کانادا و بالا بردن ظرفیت دانشگاه ها برای جذب دانشجویان بین المللی پروسه اخذ ویزای تحصیلی کانادا کمی دشوار شده است و باید روشی را پیش گرفت که افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا را درپیش داشته باشد؛ زیرا از میان درخواست بالای دانشجویان برای پذیرش تحصیلی طبیعتا افرادی انتخاب می شوند که با شرایط تعیین شده ویزای تحصیلی کانادا هماهنگی بیشتری داشته باشند.

افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا در تمامی مقاطع امکان پذیر است، از مقطع دبستان گرفته تا دکتری. در هر صورت برای تحصیل در کانادا باید مجوز تحصیل و یا استادی پرمیت داشته باشید. برای اخذ ویزای تحصیلی یا دانشجویی کانادا باید مدارک خواسته شده را فراهم کنید. به خاطر داشته باشید در صورتی که مدارک شما دچار نقصی یا کمبود باشد ممکن است با درخواست ویزای شما موافقت نشود.

اما ممکن است سوال بسیاری از شما هم این باشد که چطور می توانم شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا را بالا ببرم؟ این مطلب راهنمایی کلی درباره دریافت ویزای تحصیلی کانادا و افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا است.

ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که گفته شد امکان تحصیل در کانادا برای همه مقاطع تحصیلی وجود دارد. تفاوتی نمی کند در کدام مقطع قصد تحصیل داشته باشید برای تحصیل در کانادا باید پس از مذاکره با مدرسه و یا دانشگاه اقدام به دریافت پذیرش از آنجا نمایید و با در دست داشتن دعوتنامه و یا استادی پرمیت برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید.

دوره کارشناسی در کانادا ۴ ساله است و از شرایط  پذیرش دارا بودن مدرک زبان می باشد. دانشجویان مقطع لیسانس مجاز به ۲۰ ساعت کار به طور پاره وقت هستند.

مقطع ارشد ۱ تا ۲ سال زمان میبرد و اغلب دانشجویان به کارهای پژوهشی می پردازند. دارا بودن مدرک آیلتس از الزامات تحصیل در کارشناسی ارشد در کانادا است.

دوره دکتری ۳ سال مستمر تحقیق و پژوهش است که ممکن است این زمان طولانی تر نیز شود. مقطع دکتری نیز مبتنی بر تحقیق و پژوهش است و دانشجو با انجام فعالیت هایی نظیر تدریس و ترجمه و نوشتن مقالات و به نوعی استادیاری مبلغی را به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت میکند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

یکی از مهمترین فاکتورها در پذیرش تحصیلی دارا بودن مدارک به طور کامل و صحیح است. عمده مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز است شامل موارد زیر می شود:

 • گذرنامه معتبر
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی
 • ریز نمرات مقطع قبلی
 • مدرک زبان
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا

افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا

عوامل مهم افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا

بدون شک عواملی هستند که در افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا دخیل هستند که با رعایت آنها با نگرانی کمتری برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا خواهید داشت

سن متقاضی

یکی از فاکتورهایی که در جذب دانشجو مورد توجه می گیرد سن متقاضی است. برای پذیرش در هر مقطع تحصیلی شرایط سنی در نظر گرفته شده است که بهتر است دانشجو در آن  زمان اقدام نماید. به ندرت پیش آمده که افرادی با سن بالا بتوانند از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرند.

تمکن مالی

برای تحصیل در کانادا باید تمکن مالی خوبی داشته باشید. به این ترتیب که هزینه کافی برای یکسال زندگی و تحصیل در کانادا در حساب شما موجود باشد. یکی از عوامل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا نداشتن تمکن مالی است، زیار دولت به شدت از سربار شدن مهاجران جلوگیری می کند.

زمان درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی

بهترین زمان برای درخواست پذیرش از دانشگاه ۶ ماه زودتر از شروع ترم جدید است. اگر ارسال درخواست را به ماه های پایانی موکول کنید زمان بررسی مدارک شما کمترشده و ممکن است به شروع ترم نرسید. در ضمن ممکن است با پرونده شما نقصی باشد و زمان کافی برای برطرف کردن آن نداشته باشید.

مدرک زبان

برای پذیرش از دانشگاه های کانادا باید به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط داشته باشید و نمره زبان درخواست شده در یکی از آزمون های آیلتس و یا تافل را داشته باشید.

نوشتن استادی پلن

متقاضی باید برنامه تحصیلی نوشته و توضیح دهد که به چه هدفی قصد تحصیل در کانادا را دارد. به چه علت کشور کانادا را انتخاب کرده است؟ برنامه اش برای بعد از فارغ التحصیلی چیست؟ نوشتن یک استادی پلن خوب شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا را افزایش می دهد.

از دیگر موارد افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا رشته تحصیلی، مقطع و پرداخت شهریه است.

افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا

عوامل منفی در اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مواردی هم وجود دارند که شانس دریافت ویزای تحصیلی را کاهش می دهند.

 • گپ تحصیلی

دانشگاه های کانادا نسبت به گپ تحصیلی کمی سخت گیر هستند. برای دوره کارشناسی ۵ سال وقفه تحصیلی قابل قبول است. اما اگر گپ تحصیلی شما بیشتر از این میزان باشد باید با ذکر دلایل توجیه کننده توضیح دهید که این فاصله به چه علت بوده است. ارائه سابقه کار و یا مواردی مانند رفتن به سربازی و یا ازدواج و انجام کارهای پژوهشی از مواردی هستند که وقفه تحصیلی را توجیه می کنند.

 • ریجکتی درخواست قبلی

اگر سابقه ریجکتی داشته باشید شانس دریافت ویزای مجدد برای شما پایین می آید. در این صورت باید نواقص پرونده قبلی را برطرف کرده و مجدد اقدام نمایید.

 • سوء پیشینه

یکی از مدارک مهم در اخذ هر نوع ویزای کانادا نداشتن سابقه کیفری است. اگر دارای سوء پیشنه هستید احتمال اینکه با درخواست شما موافقت نشود پایین است.

 • معدل پایین

نداشتن سابقه خوب تحصیلی و معدل پایین پذیرش شما را کمی دشوار می کند. بنابراین اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی دارید با رزومه و پرونده ای خوب اقدام نمایید.

 • ابهام در پرونده

بعد از جمع آوری مدارک و دریافت وقت سفارت، در روز تعیین شده باید جهت انگشت نگاری و بایومتریک به یکی از مراکز مراجعه کنید. پس از اخذ ویزا و در هنگام مراجعه به فرودگاه نیز توسط افسر از شما سوالاتی پرسیده میشود. عدم همخوانی پاسخ ها یا هدف شما ازسفر و مدارک و به  نوعی ابهام در پرونده منجر به ریجکت شدن ویزای شما میشود.

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

اگر بنا به هر یک از دلایل ذکر شده در بالا با اعطای ویزا به شما موافقت نشود و شرایطی برای افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا خود نداشته باشید، ایمیلی مبنی بر اینکه ویزای شما ریجکت شده است دریافت میکنید و در آن توضیح داده میشود که به چه علت درخواست شما رد شده است.

جای نگرانی نیست، فقط کافیست جهت رفع ریجکتی و نواقص پرونده  خود شرایطی را اتخاذ کنید و دوباره برای ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *