مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا کدامند؟

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

 انگشت نگاری سفارت کانادا – همانطور که می دانید در سال‌های اخیر تعداد متقاضیان برای درخواست ویزای کانادا رو به افزایش است. اخذ ویزای کانادا دارای مراحلی است که باید با دقت و مرحله به مرحله انجام شود. برای دریافت ویزای کانادا باید مشخص کنید که هدف شما از مهاجرت به کانادا چیست؟ ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که از جمله آن می توان به ویزای تحصیلی کانادا، ویزای همراه کانادا، ویزای توریستی کانادا و ویزای کاری کانادا اشاره کرد. البته توجه داشته باشید که مدت زمان ویزای کانادا با توجه به نوع آن متغیر است؛ به عنوان مثال: مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا، تا پایان دوره تحصیلی به علاوه 90 روز است.همان‌طور که گفته شد برای اخذ ویزای کانادا باید مراحلی را طی نمایید؛ یکی از این مراحل، انجام انگشت نگاری سفارت کانادا است.

سوالی که ذهن اکثر متقاضیان را درگیر کرده این است که مراحل بعد از انگشت‌نگاری سفارت کانادا کدام است؟ در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل بعد از انگشت‌نگاری آشنا کنیم.

انگشت نگاری سفارت کانادا

انگشت نگاری سفارت کانادا

برای مهاجرت و دریافت اقامت کانادا باید ویزا بگیرید. دریافت ویزا دارای چند مرحله است که اصلی‌ترین مرحله، انگشت‌نگاری است. مدت‌زمان اخذ ویزای کانادا بعد از انگشت‌نگاری، به نوع ویزای درخواستی شما بستگی دارد. یکی از پرطرف‌دارترین ویزاها، ویزای تحصیلی کانادا است. برای دریافت وقت انگشت نگاری باید از طریق سایت سفارت کانادا وقت دریافت کنید و سپس با مراجعه به یکی از دفاتر VAC در یکی از کشورهای همسایه مراحل انگشت نگاری خود را انجام دهید. در روند وارسی پرونده، سابقه کیفری و قضائی، تبعید و درخواست اقامت کانادا شما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مراحل بعد از انگشت‌نگاری کانادا کدام‌اند؟

مرحله انگشت نگاری سفارت کانادا بیشتر از چند دقیقه زمان نبرده و مصاحبه ای نیز نخواهید داشت، بعد از اتمام مرحله انگشت‌نگاری، یک رسید به همراه کد رهگیری دریافت می‌کنید. با این کد رهگیری می‌توانید به‌ صورت آنلاین از نتایج انگشت‌نگاری مطلع شوید. مدت‌زمان صدور ویزا به نوع درخواست ویزای شما بستگی دارد. به‌عنوان‌ مثال برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید مدت‌زمان بیشتری صبر کنید. چنانچه درخواست ویزای شما رد شود، پس از چند روز به شما اعلام می‌گردد.

روند انگشت‌نگاری در سفارت کانادا

یکی از مراحل مهم برای درخواست ویزای کانادا، مرحله انگشت نگاری سفارت کانادا است که حدود 5 دقیقه زمان می‌برد. برای اخذ ویزای کانادا باید به وب‌سایت سفارت کانادا مراجعه کرده و مدارکی که از قبل آماده کرده‌اید را جهت بررسی اسکن نمایید. بعد از مرحله ثبت‌نام در وب‌سایت سفارت کانادا، یک کد رهگیری در اختیار شما قرار می‌گیرد.

در این مرحله شما یک ماه فرصت دارید تا برای انگشت نگاری سفارت کانادا به یکی از دفاتر سفارت کانادا مراجعه نمایید. اگر در این مدت یک‌ماهه انگشت‌نگاری را انجام ندهید، پرونده شما به جریان نمی‌افتد و ویزایی برای شما صادر نخواهد شد. قابل‌ذکر است که در ایران سفارت کانادا وجود ندارد و شما برای انجام مراحل مهاجرت به کانادا لازم است به کشور همسایه (مانند ترکیه، آذربایجان و یا ارمنستان) سفر کنید.

روند انگشت‌نگاری در سفارت کانادا

نکات بیومتریک و مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا

  1. طول مدت اعتبار عکس بیومتریک ۱۰ساله است.
  2. کسانی که دارای اقامت دائم کانادا هستند، نیازی به انجام انگشت‌نگاری ندارند.
  3. اگر روی انگشت متقاضی خال‌کوبی داشته باشد، باید قبل از اینکه برای انگشت‌نگاری کانادا اقدام کند، آن را از بین ببرد.

مدت‌زمان اعتبار انگشت نگاری سفارت کانادا

اگر متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کاری کانادا درخواست دهد، باید هر ده سال یک بار انگشت‌نگاری را انجام داده و عکس بیومتریک بگیرد. چنانچه فردی قصد اقامت دائم کانادا را داشته باشد، باید هنگام درخواست اقامت دائم عکس بیومتریک بگیرد. هزینه انجام انگشت‌نگاری سفارت کانادا به‌ازای هر نفر 85 دلار کانادا و اگر دو نفر به طور هم‌زمان درخواست دهند، 170 دلار کانادا است. انگشت‌نگاری برای تمام متقاضیان مهاجرت به کانادا بالای 14 سال و کمتر از 80 سال اجباری است.

چرا باید انگشت نگاری سفارت کانادا انجام داد؟

متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی و یا کاری کانادا و یا همچنین برای درخواست اقامت دائم کانادا، باید عکس بیومتریک بگیرند و مرحله انگشت‌نگاری را پشت سر بگذارد. افسر پرونده برای تأیید هویت فردی، از عکس بیومتریک استفاده می‌کند. همچنین عکس بیومتریک کمک می‌کند تا:

  • جعل مدرک و یا استفاده از هویت شخص دیگر دشوارتر خواهد بود.
  • هویت متقاضی با گرفتن عکس بیومتریک در سال‌های بعد برای مهاجرت به کانادا راحت‌تر تأیید می‌شود.
  • دیگر مشکلاتی نظیر یکی بودن نام، تاریخ تولد و یا محل تولد وجود نخواهد داشت.

انگشت نگاری سفارت کانادا

زمان دریافت ویزای کانادا پس از انگشت نگاری سفارت کانادا

زمان دقیقی برای اعلام جواب ویزا بعد از انگشت نگاری وجود ندارد، اما این روند معمولا بستگی به نوع ویزا دارد، برای مثال مدت زمان اعلام نتیجه درخواست شما برای ویزای توریستی حدودا 6 ماه پس از انگشت نگاری است.

پس از مثبت بودن جواب ویزا چه باید کرد؟

بعد از اینکه جواب انگشت‌نگاری شما مثبت شد، باید برای دریافت ویزای کانادا پاسپورت خود را ارسال نمایید. برای این منظور باید به یکی از کارگزاری‌های کانادا مراجعه نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا را مورد بررسی قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا و مراحل اخذ ویزای کانادا می‌توانید از طریق تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق دیدگاه سؤالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط

نداشتن سابقه سفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

نداشتن سابقه سفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نحوه جلوگیری از ریجکت شدن برای ویزای دانشجویی به کانادا و دلایل […]

زمان مطالعه : 6 دقیقه

نامه هدف از سفر به کانادا | Purpose of travel

یکی از مدارک مورد نیاز برای سفر به کانادا و دریافت ویزای کانادا به خصوص ویزای تحصیلی کانادا نامه هدف […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

جلوگیری از تاخیر در پروسه استارتاپ ویزای کانادا 2022

جلوگیری از تاخیر در پروسه استارتاپ ویزای کانادا یکی از روش های مهاجرت به کانادا دریافت ویزای استارتاپ کانادا است. […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085