قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا کدامند؟

 انگشت نگاری سفارت کانادا – همانطور که می دانید در سال‌های اخیر تعداد متقاضیان برای درخواست ویزای کانادا رو به افزایش است. اخذ ویزای کانادا دارای مراحلی است که باید با دقت و مرحله به مرحله انجام شود. برای دریافت ویزای کانادا باید مشخص کنید که هدف شما از مهاجرت به کانادا چیست؟ ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که از جمله آن می توان به ویزای تحصیلی کانادا، ویزای همراه کانادا، ویزای توریستی کانادا و ویزای کاری کانادا اشاره کرد. البته توجه داشته باشید که مدت زمان ویزای کانادا با توجه به نوع آن متغیر است؛ به عنوان مثال: مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا، تا پایان دوره تحصیلی به علاوه ۹۰ روز است.همان‌طور که گفته شد برای اخذ ویزای کانادا باید مراحلی را طی نمایید؛ یکی از این مراحل، انجام انگشت نگاری سفارت کانادا است.

بیومتریک کانادا یا انگشت نگاری ویزای کانادا فرآیندیست که اطلاعات هویتی فرد، اثر انگشت او، با یک دستگاه اسکنر دیجیتال ثبت می‌شود و از چهره او نیز عکس گرفته می‌شود.
آفیسر اداره مهاجرت کانادا نیز از این اطلاعات برای تایید هویت فرد استفاده می‌نماید.

سوالی که ذهن اکثر متقاضیان را درگیر کرده این است که مراحل بعد از انگشت‌نگاری سفارت کانادا کدام است؟ در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل بعد از انگشت‌نگاری آشنا کنیم.

انگشت نگاری سفارت کانادا

انگشت نگاری سفارت کانادا

برای مهاجرت و دریافت اقامت کانادا باید ویزا بگیرید. دریافت ویزا دارای چند مرحله است که اصلی‌ترین مرحله، انگشت‌نگاری است. مدت‌زمان اخذ ویزای کانادا بعد از انگشت‌نگاری، به نوع ویزای درخواستی شما بستگی دارد. یکی از پرطرف‌دارترین ویزاها، ویزای تحصیلی کانادا است. برای دریافت وقت انگشت نگاری باید از طریق سایت سفارت کانادا وقت دریافت کنید و سپس با مراجعه به یکی از دفاتر VAC در یکی از کشورهای همسایه مراحل انگشت نگاری خود را انجام دهید. در روند وارسی پرونده، سابقه کیفری و قضائی، تبعید و درخواست اقامت کانادا شما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مراحل بعد از انگشت‌نگاری

مرحله انگشت نگاری سفارت کانادا بیشتر از چند دقیقه زمان نبرده و مصاحبه ای نیز نخواهید داشت، بعد از اتمام مرحله انگشت‌نگاری، یک رسید به همراه کد رهگیری دریافت می‌کنید. با این کد رهگیری می‌توانید به‌ صورت آنلاین از نتایج انگشت‌نگاری مطلع شوید. مدت‌زمان صدور ویزا به نوع درخواست ویزای شما بستگی دارد. به‌عنوان‌ مثال برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید مدت‌زمان بیشتری صبر کنید. چنانچه درخواست ویزای شما رد شود، پس از چند روز به شما اعلام می‌گردد.

روند انگشت‌نگاری در سفارت کانادا

یکی از مراحل مهم برای درخواست ویزای کانادا، مرحله انگشت نگاری سفارت کانادا است که حدود ۵ دقیقه زمان می‌برد. برای اخذ ویزای کانادا باید به وب‌سایت سفارت کانادا مراجعه کرده و مدارکی که از قبل آماده کرده‌اید را جهت بررسی اسکن نمایید. بعد از مرحله ثبت‌نام در وب‌سایت سفارت کانادا، یک کد رهگیری در اختیار شما قرار می‌گیرد.

در این مرحله شما یک ماه فرصت دارید تا برای انگشت نگاری سفارت کانادا به یکی از دفاتر سفارت کانادا مراجعه نمایید. اگر در این مدت یک‌ماهه انگشت‌نگاری را انجام ندهید، پرونده شما به جریان نمی‌افتد و ویزایی برای شما صادر نخواهد شد. قابل‌ذکر است که در ایران سفارت کانادا وجود ندارد و شما برای انجام مراحل مهاجرت به کانادا لازم است به کشور همسایه (مانند ترکیه، آذربایجان و یا ارمنستان) سفر کنید.

نکات بیومتریک و مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا

 1. طول مدت اعتبار عکس بیومتریک ۱۰ساله است.
 2. کسانی که دارای اقامت دائم کانادا هستند، نیازی به انجام انگشت‌نگاری ندارند.
 3. اگر روی انگشت متقاضی خال‌کوبی داشته باشد، باید قبل از اینکه برای انگشت‌نگاری کانادا اقدام کند، آن را از بین ببرد.

انگشت نگاری سفارت کانادا

مدت‌زمان اعتبار انگشت نگاری سفارت کانادا

اگر متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کاری کانادا درخواست دهد، باید هر ده سال یک بار انگشت‌نگاری را انجام داده و عکس بیومتریک بگیرد. چنانچه فردی قصد اقامت دائم کانادا را داشته باشد، باید هنگام درخواست اقامت دائم عکس بیومتریک بگیرد. هزینه انجام انگشت‌نگاری سفارت کانادا به‌ازای هر نفر ۸۵ دلار کانادا و اگر دو نفر به طور هم‌زمان درخواست دهند، ۱۷۰ دلار کانادا است. انگشت‌نگاری برای تمام متقاضیان مهاجرت به کانادا بالای ۱۴ سال و کمتر از ۸۰ سال اجباری است.

چرا باید انگشت نگاری سفارت کانادا انجام داد؟

متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی و یا کاری کانادا و یا همچنین برای درخواست اقامت دائم کانادا، باید عکس بیومتریک بگیرند و مرحله انگشت‌نگاری را پشت سر بگذارد. افسر پرونده برای تأیید هویت فردی، از عکس بیومتریک استفاده می‌کند. همچنین عکس بیومتریک کمک می‌کند تا:

 • جعل مدرک و یا استفاده از هویت شخص دیگر دشوارتر خواهد بود.
 • هویت متقاضی با گرفتن عکس بیومتریک در سال‌های بعد برای مهاجرت به کانادا راحت‌تر تأیید می‌شود.
 • دیگر مشکلاتی نظیر یکی بودن نام، تاریخ تولد و یا محل تولد وجود نخواهد داشت.

انگشت نگاری سفارت کانادا

زمان دریافت ویزای کانادا پس از انگشت نگاری سفارت کانادا

زمان دقیقی برای اعلام جواب ویزا بعد از انگشت نگاری وجود ندارد، اما این روند معمولا بستگی به نوع ویزا دارد، برای مثال مدت زمان اعلام نتیجه درخواست شما برای ویزای توریستی حدودا ۶ ماه پس از انگشت نگاری است.

پس از مثبت بودن جواب ویزا چه باید کرد؟

بعد از اینکه جواب انگشت‌نگاری شما مثبت شد، باید برای دریافت ویزای کانادا پاسپورت خود را ارسال نمایید. برای این منظور باید به یکی از کارگزاری‌های کانادا مراجعه نمایید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم مراحل بعد از انگشت نگاری سفارت کانادا را مورد بررسی قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا و مراحل اخذ ویزای کانادا می‌توانید از طریق تماس تلفنی با ما در ارتباط باشید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق دیدگاه سؤالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تماس با قصران گروپ

یک پاسخ

 1. سلام
  بعد از ثبت نام دیگر وی اف اس نیاز نیست؟ حتما باید برویم ترکیه یا امارات؟
  تفلیس چظور؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *