قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای خود اشتغالی کانادا

روش های مهاجرت به کانادا و دریافت انواع ویزای کانادا دارای تنوع بسیاری هستند. دریافت ویزاهایی مانند ویزای تحصیلی کانادا، ویزای سرمایه گذاری و یا ویزای کاری از متقاضیان بیشتری برخوردار است. در این میان دولت کانادا اعطای ویزای دیگری به نام ویزای خود اشتغالی کانادا را در نظر گرفته است که در واقع شکلی از ویزای کاری است.

در این نوشته به توضیح چگونگی اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا ، شرایط دریافت آن، لیست مشاغلی که منجر به دریافت ویزای خود اشتغالی می شود و … می پردازیم. با قصران گروپ تا پایان مطلب همراه باشید.

ویزای خود اشتغالی کانادا

ویزای Self – employed  یا ویزای خود اشتغالی کانادا با نام ویزای هنرمندی و ورزشکاری نیز شناخته میشود، زیرا اغلب افرادی که در این زمینه به فعالیت می پردازند برای دریافت این نوع ویزا درخواست می‌دهند. فرد متقاضی دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا برای دریافت این ویزا باید اثبات کند در حرفه خود دارای سابقه ای درخشان است و تجربیات لازم را داراست.

همچنین فرد باید درزمینه کاری یا حرفه خود ۲ سال تجربه حضور در مسابقات بین المللی و ملی داشته باشد. وی باید دارای ۱ سال سابقه کاری در حرفه مورد درخواست ویزا نیز باشد.به خاطر داشته باشید که افراد بسیاری مانند شما برای دریافت این ویزا درخواست داده اند بنابراین هر چه رزومه و امتیازات شما بیشترباشد شانس دریافت آن بالاتر می رود.

امتیازبندی ویزای خود اشتغالی کانادا

اغلب ویزاهای کانادا بر اساس سیستم امتیاز بندی اعطا می شود. دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین هر چه امتیازات فرد بیشترباشد شانس دریافت ویزا برای او بالاتر می رود. معیارهایی که در امتیازات فرد موثر هستند موارد زیر است:

سطح تحصیلات

متقاضی با داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری امتیازبیشتری نسبت به فردی که تحصیلات کارشناسی یا پایین تر دارد کسب می کند. امتیازی که برای میزان تحصیلات در نظر گرفته می شود حدودا ۲۵ امتیاز است.

سن متقاضی

رنج سنی که برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا در نظر میگیرند ۲۱ تا ۴۹ سال است. متقاضی که در این بازه سنی قرار دارد ۱۰ امتیاز دریافت می کند. افراد بالاتر و کمتر از این بازه امتیاز کمتری اخذ می کنند.

تجربه کاری

برای دریافت ویزای Self – employed  کانادا فرد متقاضی باید حداقل ۲ سال سابقه کاری در حرفه و تخصص خود داشته باشد. با دارا بودن ۲ سال سابقه کاری ۲۰ امتیاز و ۵ سال سابقه کاری مرتبط ۳۵ امتیاز به شما تعلق میگیرد.

دانش زبان

برای دریافت انواع اقامت کانادا شما باید در زبان انگلیسی یا فرانسه مهارت کافی داشته باشید. دارا بودن نمره زبان در آزمون جنرال آیلتس حداقل ۲۴ امتیاز به دست می آورید.

ویزای خود اشتغالی کانادا

مراحل درخواست ویزای خود اشتغالی کانادا

قبل از اقدام برای دریافت هر نوع ویزایی باید بررسی کنید آیا واجد شرایط دریافت آن نوع ویزا هستید یا خیر. این مطلب راهنمای جامعی برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا است که می تواند راهنمای شما باشد.

در ابتدای کار باید به سازمان مهاجرت کانادا ایمیل ارسال کنید و در آن شرایط خود را مطرح کنید. در صورتی که مورد تایید باشید می توانید برای درخواست ویزا اقدام نمایید. به همین جهت باید فرم های مربوطه را تکمیل و پر کرده و آن ها را آپلود نمایید.

همچنین پرداخت هزینه های درخواست شده نیز ضروری است. پس از بررسی مدارک شما و درصورت نبود هیچگونه مشکلی شما دعوت به انگشت نگاری و عکس برداری و به اصطلاح بایومتریک کانادا می شوید که بری انجام این کارباید به سفارت کانادا به یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید.

در صورتی که ویزای سلف ایمپلوید کانادا به شما تعلق بگیرید می توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کرده و ویزای خود را با پرداخت هزینه کمتر و در مدت زمان پایین تری دریافت کنید.

ویزای خود اشتغالی کانادا

مزایای ویزای خود اشتغالی کانادا

مانند سایر ویزاهای کانادا، ویزای خود اشتغالی نیز دارای منافع بیشماری است. از مهمترین آن امکان دریافت اقامت دائم کاناداست.

برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی کانادا باید ۳۴ ماه اززمان دریافت ویزای شما گذشته باشد و دراین مدت تمام قوانین مربوط به شرایط زندگی در کانادا را رعایت کرده باشید و بدهی مالیاتی نداشته باشید. برا ی دریافت تابعیت کانادا از طریق این برنامه متقاضی باید در ۵ سال گذشته ۳ سال را در کانادا زندگی کرده باشد و سایر شرایط لازم برای دریافت تابعیت و شهروندی کانادا را داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که جهت اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا اثبات توانایی هایتان و سابقه کافی در رابطه با مهارت و یا شغلتان از الزامات است.

لیست مشاغل خود اشتغالی کانادا

همانطور که اشاره شد ویزای خود اشتغالی کانادا به مشاغلی که به ورزش و هنر وابسته هستند تعلق میگیرد. در ادامه لیست مشاغلی که میتوانند برای دریات ویزای Self – employed  اقدام نمایند را نام میبریم:

مشاغل حرفه ای در هنر و فرهنگ کد رشته NOC
کتابداران ۵۱۱۱
نویسندگان ۵۱۲۱
بایگانی کنندگان ۵۱۱۳
مترجمان ، اصطلاح شناسان ۵۱۲۵
ویراستاران ۵۱۲۲
روزنامه نگاران ۵۱۲۳
آهنگسازها ۵۱۳۲
مشاغل حرفه ای در روابط عمومی و ارتباطات ۵۱۲۴
مجریان ۵۱۱۲
تهیه‌کنندگان و کارگردانان ۵۱۳۱
نوازندگان و خوانندگان ۵۱۳۳
بازیگران و کمدین ها ۵۱۳۵
رقصنده ها ۵۱۳۴

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *