ویزای خود اشتغالی کانادا

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

روش های مهاجرت به کانادا و دریافت انواع ویزای کانادا دارای تنوع بسیاری هستند. دریافت ویزاهایی مانند ویزای تحصیلی کانادا، ویزای سرمایه گذاری و یا ویزای کاری از متقاضیان بیشتری برخوردار است. در این میان دولت کانادا اعطای ویزای دیگری به نام ویزای خود اشتغالی کانادا را در نظر گرفته است که در واقع شکلی از ویزای کاری است.

در این نوشته به توضیح چگونگی اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا ، شرایط دریافت آن، لیست مشاغلی که منجر به دریافت ویزای خود اشتغالی می شود و … می پردازیم. با قصران گروپ تا پایان مطلب همراه باشید.

ویزای خود اشتغالی کانادا و مهاجرت به کانادا

ویزای Self – employed  یا ویزای خود اشتغالی کانادا با نام ویزای هنرمندی و ورزشکاری نیز شناخته میشود، زیرا اغلب افرادی که در این زمینه به فعالیت می پردازند برای دریافت این نوع ویزا درخواست می‌دهند. فرد متقاضی دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا برای دریافت این ویزا باید اثبات کند در حرفه خود دارای سابقه ای درخشان است و تجربیات لازم را داراست.

همچنین فرد باید درزمینه کاری یا حرفه خود 2 سال تجربه حضور در مسابقات بین المللی و ملی داشته باشد. وی باید دارای 1 سال سابقه کاری در حرفه مورد درخواست ویزا نیز باشد.به خاطر داشته باشید که افراد بسیاری مانند شما برای دریافت این ویزا درخواست داده اند بنابراین هر چه رزومه و امتیازات شما بیشترباشد شانس دریافت آن بالاتر می رود.

ویزای خود اشتغالی کانادا

امتیازبندی ویزای خود اشتغالی کانادا

اغلب ویزاهای کانادا بر اساس سیستم امتیاز بندی اعطا می شود. دریافت ویزای خوداشتغالی کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین هر چه امتیازات فرد بیشترباشد شانس دریافت ویزا برای او بالاتر می رود. معیارهایی که در امتیازات فرد موثر هستند موارد زیر است:

سطح تحصیلات

متقاضی با داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری امتیازبیشتری نسبت به فردی که تحصیلات کارشناسی یا پایین تر دارد کسب می کند. امتیازی که برای میزان تحصیلات در نظر گرفته می شود حدودا 25 امتیاز است.

سن متقاضی

رنج سنی که برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا در نظر میگیرند 21 تا 49 سال است. متقاضی که در این بازه سنی قرار دارد 10 امتیاز دریافت می کند. افراد بالاتر و کمتر از این بازه امتیاز کمتری اخذ می کنند.

تجربه کاری

برای دریافت ویزای Self – employed  کانادا فرد متقاضی باید حداقل 2 سال سابقه کاری در حرفه و تخصص خود داشته باشد. با دارا بودن 2 سال سابقه کاری 20 امتیاز و 5 سال سابقه کاری مرتبط 35 امتیاز به شما تعلق میگیرد.

دانش زبان

برای دریافت انواع اقامت کانادا شما باید در زبان انگلیسی یا فرانسه مهارت کافی داشته باشید. دارا بودن نمره زبان در آزمون جنرال آیلتس حداقل 24 امتیاز به دست می آورید.

ویزای خود اشتغالی کانادا

مراحل درخواست ویزای خود اشتغالی کانادا

قبل از اقدام برای دریافت هر نوع ویزایی باید بررسی کنید آیا واجد شرایط دریافت آن نوع ویزا هستید یا خیر. این مطلب راهنمای جامعی برای دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا است که می تواند راهنمای شما باشد.

در ابتدای کار باید به سازمان مهاجرت کانادا ایمیل ارسال کنید و در آن شرایط خود را مطرح کنید. در صورتی که مورد تایید باشید می توانید برای درخواست ویزا اقدام نمایید. به همین جهت باید فرم های مربوطه را تکمیل و پر کرده و آن ها را آپلود نمایید.

همچنین پرداخت هزینه های درخواست شده نیز ضروری است. پس از بررسی مدارک شما و درصورت نبود هیچگونه مشکلی شما دعوت به انگشت نگاری و عکس برداری و به اصطلاح بایومتریک کانادا می شوید که بری انجام این کارباید به سفارت کانادا به یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید.

در صورتی که ویزای سلف ایمپلوید کانادا به شما تعلق بگیرید می توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کرده و ویزای خود را با پرداخت هزینه کمتر و در مدت زمان پایین تری دریافت کنید.

لیست مشاغل خود اشتغالی کانادا

همانطور که اشاره شد ویزای خود اشتغالی کانادا به مشاغلی که به ورزش و هنر وابسته هستند تعلق میگیرد. در ادامه لیست مشاغلی که میتوانند برای دریات ویزای Self – employed  اقدام نمایند را نام میبریم:

مشاغل حرفه ای در هنر و فرهنگ کد رشته NOC
کتابداران 5111
نویسندگان 5121
بایگانی کنندگان 5113
مترجمان ، اصطلاح شناسان 5125
ویراستاران 5122
روزنامه نگاران 5123
آهنگسازها 5132
مشاغل حرفه ای در روابط عمومی و ارتباطات 5124
مجریان 5112
تهیه‌کنندگان و کارگردانان 5131
نوازندگان و خوانندگان 5133
بازیگران و کمدین ها 5135
رقصنده ها 5134

مزایای ویزای خود اشتغالی کانادا

مانند سایر ویزاهای کانادا، ویزای خود اشتغالی نیز دارای منافع بیشماری است. از مهمترین آن امکان دریافت اقامت دائم کاناداست.

برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی کانادا باید 34 ماه اززمان دریافت ویزای شما گذشته باشد و دراین مدت تمام قوانین مربوط به شرایط زندگی در کانادا را رعایت کرده باشید و بدهی مالیاتی نداشته باشید. برا ی دریافت تابعیت کانادا از طریق این برنامه متقاضی باید در 5 سال گذشته 3 سال را در کانادا زندگی کرده باشد و سایر شرایط لازم برای دریافت تابعیت و شهروندی کانادا را داشته باشد.

ویزای خود اشتغالی کانادا

به خاطر داشته باشید که جهت اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا اثبات توانایی هایتان و سابقه کافی در رابطه با مهارت و یا شغلتان از الزامات است.

مقالات مرتبط

ویزای جاب آفر کانادا

روش های متفاوتی برای مهاجرت و اقامت در کانادا وجود دارد. یکی از این روش ها، دریافت ویزای جاب آفر […]

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بهترین کشورها برای مهاجرت در 2023

بهترین کشورها برای مهاجرت – اگر قصد مهاجرت داشته باشید، مطمئنا اولین سوالی که برایتان پیش می آید این است […]

زمان مطالعه : 4 دقیقه

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – 2023

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا بدون مدرک زبان – 2023 یکی از کشورهای مهاجرپذیر جهت مهاجرت تحصیلی کشور […]

زمان مطالعه : 3 دقیقه

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085