قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کشور مکزیک ۲۰۲۴

مکزیک یکی از کشور‌های واقع در آمریکای شمالی است. سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند. اما بحث مهاجرت تحصیلی موضوعی است که ما می‌خواهیم در این مقاله پیرامون آن صحبت کنیم.

برای تحصیل در مکزیک، علاوه بر اینکه باید لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کشور مکزیک را بررسی کنید، لازم است کیفیت تحصیل در این کشور، اعتبار دانشگاه‌های مکزیک در جهان و آینده شغلی خود را نیز در نظر داشته باشید. پس تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

مکزیک کشوری واقع در آمریکای جنوبی است که به عنوان یکی از بهترین کشور‌ها در زمینه تحصیلی در این قاره شناخته شده و رنکینگ بسیار بالایی در رشته‌های مختلف دارد. کسانی که تحصیل در مکزیک را انتخاب می‌کنند؛ باید بدانند که شرایط دریافت بورسیه‌های تحصیلی برای آن‌ها وجود دارد و این بهترین فرصت خواهد بود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کشور مکزیک

می‌توانید در صورتی که رزومه خوبی دارید برای یکی از دانشگاه‌های زیر که از لیست مورد تأیید وزارت علوم آورده شده اند، درخواست داده و سپس در صورتی که بورسیه را به دست آوردید با هزینه کاملاً رایگان تحصیلات خود را در یک کشور‌ ایده‌آل انجام دهید:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کشور مکزیک – گروه الف (ممتاز)

 1. Universidad Nacional Autonoma de Mexico (UNAM)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کشور مکزیک – گروه ب (خوب)

 1. Benemerita Universidad Autonoma de Puebla
 2. Instituto Politecnico Nacional (I.P.N.)
 3. Tecnologico de Monterrey
 4. Universidad Autónoma de San Luis Potosí (UASLP) صرفا در رشته های فیزیک و نجوم
 5. Universidad Autonoma Metropolitana (UAM)
 6. Universidad Autónoma de Nuevo León
 7. Universidad de Guadalajara
 8. Universidad Autonoma de Baja California صرفا در رشته های کشاورزی و جنگلداری

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کشور مکزیک – گروه ج (متوسط)

 1. Instituto Tecnologico Autonomo de Mexico (ITAM)
 2. Universidad  Autonoma del Estado de Mexico
 3. Universidad Anahuac
 4. Universidad de Las Americas Puebla (UDLAP)
 5. Universidad Michoacana de san Nicolas de Hidalgo  صرفا در رشته مهندسی شیمی
 6. Universidad Autónoma de Yucatán
 7. Universidad de Guanajuato
 8. Universidad Veracruzana

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کشور مکزیک

بررسی مزایای تحصیل در مکزیک

 • اولین مزیت تحصیل در مکزیک، اعتبار مدارک دانشگاهی این کشور است. با توجه به اینکه مدارک به دست آمده از دانشگاه‌ها و مدارس مکزیک مورد تأیید کشور‌های پیشرفته جهان به خصوص آمریکا هستند، بنابراین آینده علمی و شغلی شما تضمین خواهد شد.

همچنین برای ادامه تحصیل می‌توانید به هر دانشگاه اروپایی که می‌خواهید بروید و در هر کشوری شروع به کار کنید.

 • هزینه‌های تحصیل در مکزیک نسبت به کشور‌هایی همانند انگلستان و آمریکا پایین‌تر است. اکنون شما کشوری را انتخاب می‌کنید که از نظر کیفیت علمی، در حد آمریکا و انگلیس است ولی از نظر هزینه‌ها، در سطح پایین‌تری قرار دارد و این موضوع به نفع شما خواهد بود.
 • اگر شما دوره کارشناسی خود را در کشور مکزیک سپری کنید، در صورتی که رزومه علمی خوبی داشته باشید به راحتی می‌توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های آمریکا اقدام کنید.
 • زبان اصلی کشور مکزیک، اسپانیایی است ولی چون فرهنگ‌های متنوعی در این کشور وجود دارد، به همین دلیل مردم در کشور مکزیک به زبان انگلیسی نیز صحبت می‌کنند.

بنابراین وقتی شما می‌خواهید برای تحصیل در مکزیک اقدام کنید، نیازی نیست که مدرک زبان اسپانیایی داشته باشید. همین که مدرک زبان انگلیسی ارائه کنید، برای پذیرش در دانشگاه کفایت می‌کند.

 • شرایط زندگی در کشور مکزیک بسیار مساعد است. امنیت اجتماعی بالا، هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی و رفاه اجتماعی، مهمترین مزایای تحصیل در مکزیک هستند.
 • کشور مکزیک از نظر فرهنگ، به عنوان یک کشور غنی شناخته شده و مردمان آن بسیار مهمان نواز هستند. پس به راحتی می‌توانید همراه با خانواده خود در کشور مکزیک درس بخوانید و زندگی کنید.

 

آیا امکان کار حین تحصیل در مکزیک وجود دارد؟

شاید شما به عنوان یک دانشجو دوست دارید همزمان با تحصیل، به کاری پاره وقت مشغول شوید تا بتوانید هزینه‌های زندگی را تامین کنید. باید بگوییم که طبق قوانین کشور مکزیک، شما با ویزای دانشجویی نمی‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید. اما یک راه میانبر برای شما وجود دارد.

در صورتی که بتوانید جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی دریافت نمایید، کارفرمای شما از مؤسسه ملی مهاجرت درخواست می‌کند مجوز کار صادر نماید.  شما با مجوز کار می‌توانید تا ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت مشغول به کار شوید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کشور مکزیک

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور مکزیک

تمامی دانشگاه‌های کشور مکزیک در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرند. بنابراین در این قسمت از مطلب شرایط هر یک از مقاطع تحصیلی را بررسی خواهیم کرد:

تحصیل در مکزیک در مقطع کارشناسی

این مقطع حدوداً ۴ سال طول می‌کشد. تنوع رشته‌ها در مقطع لیسانس بسیار زیاد است و در نتیجه شما می‌توانید در رشته‌های علوم تجربی، انسانی و ریاضی، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید. تدریس اغلب رشته‌ها در مقطع کارشناسی، به زبان اسپانیایی است ولی در برخی از دانشگاه‌ها تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. پس قبل از پس دریافت پذیرش، حتماً این موضوع را بررسی کنید.

تحصیل در مکزیک در مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمان این دوره تحصیلی، تقریباً ۲ تا ۳ سال است و در نهایت شما باید یک پایان‌نامه ارائه کنید تا بتوانید فارغ التحصیل شوید. اغلب رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. افرادی که در مقطع لیسانس معدلی بالاتر از ۱۶ داشته باشند، می‌توانند برای مقطع فوق لیسانس درخواست دهند.

تحصیل در مکزیک در مقطع دکتری

در اغلب مواقع، دوره دکتر ۳ سال طول می‌کشد. رشته‌های فراوانی وجود دارد که شما می‌توانید برای دکتری در دانشگاه‌های مکزیک درس بخوانید. داشتن پایان‌نامه، یکی از مهمترین شرایطی است که در برای دکترا در نظر گرفته می‌شود.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

در صورتی که به شما تحصیل در مکزیک پیشنهاد شده است، همین اکنون تلفن را بردارید و یک وقت مشاوره با قصران گروپ دریافت نمایید. شما باید اطلاعات زیادی در مورد این کشور به دست بیاورید برای مثال آیا می‌دانید بازار کار در کشور مکزیک به چه صورت است؟

آیا از نظر امنیت اجتماعی این کشور در سطح ایده‌آلی قرار دارد؟ آیا سیستم آموزش مدارس آن نیز همانند دانشگاه‌ها با کیفیت است؟ کارشناسان ما تمامی اطلاعات را در اختیار شما قرار داده و سپس به شما کمک می‌کنند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون دردسر بتوانید ویزای تحصیلی را دریافت نمایید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *