قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اتیوپی ۲۰۲۴

اتیوپی یکی از کشور‌های آفریقایی است که ما نمی‌توانیم با قاطعیت در مورد تحصیل در اتیوپی صحبت کنیم. به هر حال وضعیت اغلب کشور‌های آفریقایی در زمینه آموزش مناسب نیست و شما نباید فقط به لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اتیوپی توجه کنید.

اگر دانشگاهی که انتخاب می‌کنید رتبه برتر را در جهان نداشته باشد، نمی‌توانید برای ادامه تحصیل به کشور‌های بزرگ بروید و یا آینده شغلی خود را تضمین کنید. این مطلب به شما کمک می‌کند تا در مورد تحصیل در اتیوپی به یک تصمیم درست برسید. پس با ما همراه باشید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اتیوپی

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر شرایط تحصیل، کیفیت علمی و همچنین اقامت در کشور‌ اتیوپی بسیار ارتقا پیدا کرده است به همین دلیل میزان مهاجرت تحصیلی به کشور ‌اتیوپی افزایش یافته است. البته کسانی که تحصیل در اتیوپی را انتخاب می‌کنند باید بدانند تدریس در این دانشگاه‌ها با زبان بین‌المللی انجام شده و نیازی نیست که به زبان دیگری مسلط باشند.

همین موضوع باعث مزیت تحصیل در این کشور می‌شود. طبق رتبه‌بندی وزارت علوم، دانشگاه‌های زیر از اعتبار لازم از نظر وزارت علوم برخوردار بوده و شما می‌توانید تحت نظر این دانشگاه‌ها تحصیل کرده و سپس در ایران مشغول به کار شوید:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اتیوپی – گروه ب(خوب)

 1. Addis Ababa University

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اتیوپی – گروه ج(متوسط)

 1. Bahir Dar University
 2. Jimma University
 3. Mekelle University
 4. University of Gondar

چند نکته درمورد تحصیل در اتیوپی

 • قطعاً شما که تصمیم گرفته‌اید برای تحصیل به کشور دیگر مهاجرت کنید، می‌خواهید بهترین رشته را در بهترین دانشگاه آموزش ببینید و به خوبی می‌دانید این موضوع بر روی آینده شغلی و علمی شما تأثیر می‌گذارد.

به همین دلیل ما تحصیل در‌ اتیوپی را پیشنهاد نمی‌کنیم. اگر چه کیفیت برخی از رشته‌ها در این کشور بسیار بالا است، اما دانشگاه‌های اتیوپی از رنکینگ بالایی در سطح جهان برخوردار نیستند.

 • در اغلب رشته‌ها و دانشگاه‌های کشور‌ اتیوپی، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود.
 • دریافت پذیرش از دانشگاه‌های اتیوپی نسبت به سایر کشور‌های جهان، بسیار راحت‌تر است.
 • هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور ‌اتیوپی، بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.
 • اتیوپی کشوری پرجمعیت شناخته شده است. به همین دلیل شرایط ‌ایده‌آل زندگی را برای شما فراهم نمی‌کند.
 • این کشور بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان در نظر گرفته است ولی برای بورسیه شرایط خاصی وجود دارد.

برای مثال دانشجویان رشته‌های گردشگری، مدیریت کسب و کار و اقتصاد، به شرطی که معدل الف داشته باشند و مدرک زبان آیلتس ۵/۶ را ارائه کنند، به راحتی می‌توانند از بورسیه استفاده نمایند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اتیوپی

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور‌ اتیوپی

در اغلب دانشگاه‌های این کشور شما می‌توانید برای ورود به مقطع کارشناسی،  کارشناسی ارشد و دکتری اقدام کنید. در این قسمت از مطلب، هر کدام از مقاطع را بررسی خواهیم کرد:

تحصیل در اتیوپی در مقطع کارشناسی

اگر چه تنوع رشته در کشور ‌اتیوپی در مقطع لیسانس بسیار زیاد است ولی مدیریت جهانگری، یکی از بهترین رشته‌ها شناخته شده است که کیفیت تدریس در این رشته بالا می‌باشد. دوره تحصیل در اتیوپی در مقطع کارشناسی، تقریباً ۴ سال طول می‌کشد.

تحصیل در‌ اتیوپی در مقطع کارشناسی ارشد

این مقطع ۲ ساله است و حتماً شما باید پایان‌نامه داشته باشید تا بتوانید فارغ‌التحصیل شوید.

تحصیل در ‌اتیوپی در مقطع دکترا

این مقطع بین ۴ تا ۵ ساله طول می‌کشد. دانشجویان در دوره دکتری باید زبان تخصصی ۱ و ۲ را سپری کنند. برای اینکه رساله را آغاز کنید، باید موضوع پروپوزال خود را در دانشکده مطرح کرده و در صورتی که تأیید شد، اکنون با کمک استاد راهنما پروژه تحصیلی را آغاز نمایید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

قطعاً در پایان این مطلب سؤالات زیادی در مورد کشور ‌اتیوپی برای شما مطرح شده است. برای مثال شرایط زندگی در این کشور چگونه است؟ آیا امنیت اجتماعی در اتیوپی برقرار می‌باشد؟ آیا سیستم آموزشی مناسبی در مدارس اجرا می‌شود؟

برای اینکه اطلاعات کاملی در مورد تحصیل در‌ اتیوپی و شرایط زندگی در این کشور به دست بیاورید، با قصران گروپ در ارتباط باشید. کارشناسان ما در این گروه در کنار شما خواهند بود تا بتوانید پاسخ سؤالات خود را به دست بیاورید و در نهایت برای تحصیل در اتیوپی، به یک تصمیم درست برسید. برای مهاجرت تحصیلی در هر کشوری، ما پروسه دریافت ویزا را برای شما به طور کامل انجام خواهیم داد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *