قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای ازدواج کانادا

تعداد متقاضیانی که هر ساله برای سفر و مهاجرت به کانادا اقدام می کنند افزایش می یابد به همین جهت کانادا انواع روش های مهاجرت و ویزای کانادا را برای متقاضیان سفر به این کشور تدارک دیده است که ویزای ازدواج کانادا یکی از این روش ها است.
از دیگر روش های مهاجرت به کانادا دریافت ویزا و اقامت تحصیلی کانادا و ویزای کاری کانادا این کشور است که در صورتی که دارای شرایط باشید می توانید اقامت این کشور را اخذ کنید.
یکی از پرتقاضاترین روش های دریافت تابعیت کانادا ویزای ازدواج است که در این نوشته به چگونگی دریافت این ویزا و شرایط آن می پردازیم.

ویزای ازدواج کانادا

ویزای ازدواج کانادا

دریافت اقامت کانادا از طریق ویزای ازدواج کانادا یا spousal sponsorship یکی دیگر از روش های مهاجرت و دریافت اقامت دائم این کشور میباشد.
برای مهاجرت به کانادا از این طریق، فرد متقاضی دریافت ویزای ازدواج کانادا می بایست از یک فرد درجه یک یا فردی که قصد ازدواج با او را دارد دعوتنامه دریافت کند. فرد دعوت کننده باید از لحاظ مالی نامزد خود را ساپورت کرده و توانایی مالی کافی داشته باشد.
برای دریافت تابعیت و اقامت کانادا از طریق ازدواج تا پایان مطلب همراه ما باشید.

شرایط ازدواج در کانادا

تمکن مالی همسر مهمترین شرط برای دریافت ویزای ازدواج کانادا است.
فردی که اقامت و تابعیت کانادا را دارد و شهروند این کشور است باید ثابت کند که در شرایط مالی خوبی است و می تواند خانواده خود را از لحظ مالی حمایت کند و بعد از ازدواج دچار مشکل مالی نمیشود.
البته فرد متقاضی و خانواده او از کمک های اجتماعی دولت بهره مند خواهند شد، اما به طور کلی باید ثابت کنند که قادر به زندگی در کانادا هستند و از لحاظ مالی دچار مشکل نخواهند شد.
برای دریافت هر نوع از ویزاهای کانادا در صورتی که متقاضی دارای امتیازات بالایی باشد شانس دریافت ویزا برای او بیشتر می شود. ویزای ازدواج کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

تسلط به یکی از زبان اهای انگلیسی و یا فرانسه در اخذ ویزای ازدواج کانادا تاثیر مثبتی دارد.

اگر همسر شما شهروند کاناداست و دارای اقامت این کشور می باشد برای درخواست ویزای ازدواج کانادا باید بیرون از خاک کانادا برای دریافت ویزای ازدواج درخواست داده و پروسه اخذ ویزا را پیگیری نمایید.

اما اگر به واسطه ویزای تحصیلی یا کاری در کانادا ساکن هستید و قصد ازدواج با یک شهروند کانادایی را دارید می توانید از داخل کانادا برای اخذ ویزای کانادا از طریق ازدواج درخواست خود را ثبت کنید.

مراحل دریافت ویزای ازدواج کانادا

IRCC امور مربوط به مهاجرت و شهروندی کانادا را بر عهده دارد. برای اخذ ویزای ازدواج کانادا متقاضی و همسر وی باید درخواست خود را نزد این سازمان ارائه دهند.
انجام مراحل و داشتن شرایط زیر برای فردی که شهروند کاناداست ضروری است:
فرم های مربوطه را پر و تکمیل کند
هزینه های درخواست شده توسط IRCC را بپردازد
از از لحاظ مالی در شرایط خوبی برای حمایت از همسر خود باشد.

ویزای ازدواج کانادا

مدارک ویزای ازدواج کانادا

مهمترین مدارک ویزای کانادا سند ازدواج و سایر مدارکی است که ازدواج شما را ثابت کند.
اسنادی مانند فیلم، عکس و یا هر مدرکی که ثابت کند شما یک زوج واقعی هستید و ازدواج شما قانونی است را ارائه دهید. سایر مدارک دریافت ویزای ازدواج موارد زیر هستند:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی مانند شناسنامه زوجین
  • عدم سوء پیشینه
  • سند ازدواج و عقدنامه
  • مدارک مالی و تمکن مالی اسپانسر
  • آدرس محلی در کانادا که در آن قصد دارید زندگی کنید
  • ویزای ازدواج کانادا چقدر طول می کشد؟

زمان دقیقی برای صدور ویزای ازدواج کانادا تعیین نشده است اما معمولا حدودا ۱ سال زمان می برد تا ویزای ازدواج صادر شود. باید گفت همه چیز بستگی به شرایط و مدارک شما دارد. در صورتی که مدارک شما ناقص باشد و یا در پرونده شما مشکلی وجود داشته باشد و برای تکمیل به شما ارجاع داده شود این روند بیشتر زمان می برد. به همین جهت از متقاضیان درخواست می شود مدارک خود را از پیش تهیه کره و اسپانسر شما نیز شرایط مالی خوبی داشته باشد.

قوانین ازدواج در کانادا

مانند سایر کشورها ازدواج در کانادا نیز دارای شرایط و قوانینی است.  ازدواج در کانادا باید بعد از ۱۸ سالگی صورت بگیرد در غیر این صورت و ازدواج در سنین ۱۶ تا ۱۸ سالگی باید با اجازه والدین و یا صدور حکم قاضی انجام شود.
در کانادا در صورتی می توانید اقدام به ازدواج دوم کنید که از همسر سابق خود طلاق گرفته باشید.
برای اخذ ویزای ازدواج کانادا انجام معاینات پزشکی ضروری است همچنین گواهی عدم سوء پیشین نیز باید ارائه شود.
جهت دریافت تابعیت کانادا از طریق ازدواج فرد متقاضی باید ۲ سال زندگی مشترک در کانادا داشته باشد.

ازدواج صوری کانادا

به سبب نبود شرایط ازدواج مانند تمکن مالی و یا سایر شرایط افراد بسیاری اقدام به انجام روش های غیر قانونی مانند ازدواج صوری می کنند. ازدواج صوری روشی غیر قانونی است و در صورتی که مقامات کانادا متوجه این موضوع شوند فرد خاطی مشمول جریمه می شود. حتی ممکن است از صدور هر نوع ویزای کانادا برای او تا چند سال آینده نیز جلوگیری شود.

اخذ ویزای ازدواج کانادا

در صورتی که تمامی مدارک شما کامل باشد و با درخواست ویزای شما موافقت شد، نتیجه از طریق ایمیل به شما اعلام می شود. برای دریافت ویزای خود باید به یکی از دفاتر سفات کانادا مراجعه نمایید و از آنجایی که کانادا در ایران دارای سفارتخانه فعال نیست باید به یکی از دفاتر وک در کشورهای همسایه مراجعه نمایید.
می توانید جهت دریافت ویزای خود این کار را به یک شرکت که خدمات پیکاپ ویزا انجام می دهد بسپارید تا در هزینه ها و زمان صرفه جویی کنید.
جهت مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای تحصیلی و یا کاری کانادا می توانید با مشاوران ما در قصران گروپ در تماس باشید و صفر تا صد انجام کارهای مهاجرت به کانادا را به ما بسپارید.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *