قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ هر ویزایی ارائه تمکن مالی است البته بسته به نوع ویزای شما مدارک دیگری از شما درخواست می شود. دردریافت ویزای تحصیلی کانادا از شما مدارک مهمی مانند ریز نمرات مقاطع گذشته و مدرک تحصیلی مطالبه می شود؛ اما در کنارآنها گواهی تمکن مالی نیز باید ارائه دهید که نسبت به مقطع تحصیلی متفاوت است. در این نوشته تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا و چگونگی فراهم کردن و میزان آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید تمکن مالی ارائه دهید. در موارد بسیاری مشاهده شده است که با درخواست ویزای تحصیلی کانادا موافقت نشده است و دلیل آن کافی نبودن تمکن مالی، یا عدم ارائه آن عنوان شده است.

چرا تمکن مالی در اخذ ویزای تحصیلی کانادا موثر است؟

گفته شد که یکی از مدارک لازم در اخذ ویزای تحصیلی تمکن مالی است. ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که تاثیر تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا در گرفتن ویزا چقدر است؟ به دلایل زیر ارائه تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا ضروری است:

باید اثبات کنید که از نظر اقتصادی توانایی دارید

فرد متقاضی ویزای کانادا باید ثابت کند که از نظر اقتصادی در وضعیتی قرار دارد که می تواند هزینه های تحصیل و زندگی خود در کانادا را ساپورت کند. به علاوه خانواده بسیاری از متقاضیان با دریافت ویزای همراه کانادا به متقاضی می پیوندند که متقاضی دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید با ارائه تمکن مالی ثابت کند عهده دار هزینه های زندگی خانواده خود در کانادا نیز هست.

باید اثبات کنید توانایی تامین هزینه های خود در کانادا را دارید

برای مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کانادا ضروری است که ثابت کنید می توانید هزینه های تحصیل در کانادا را برای یکسال پرداخت کنید. برای مثال اگر هزینه تحصیل در کانادا برای یکسال تحصیلی ۱۰ هزار دلار است، متقاضی با ارائه تمکن مالی باید به اثبات برساند که علاوه بر شهریه یکسال تحصیلی، عهده دار هزینه های بلیط، اقامت، مخارج احتمالی برای یکسال اقامت در کانادا می باشد.

باید نشان دهید منابع مالی شما از کجا تامین می شود

برای اثبات توانایی مالی خود ارائه گردش مالی، نامه های بانکی و مانده حساب در بانک ضروری است. همچنین می توانید با ارائه اسنادی مانند اجاره نامه در صورت وجود نشان دهید دارای منبع درآمد ماهیانه نیز هستید. اگر در کشور خود دارای منبع مالی نیز هستید( مانند سود سپرده) با ارائه آن نیز می توانید تمکن مالی خود را توجیه کنید.

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

بسته به استانی که در آن قصد اقامت و تحصیل دارید میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا ، متفاوت است. برای مثال اگر هزینه تحصیل برای یکسال تحصیلی ۱۵٫۰۰۰ دلار باشد و هزینه یکسال زندگی برای فرد مجرد را نیز ۱۰ هزار دلار در نظر بگیریم بهتر است مبلغی حدود ۳۰٫۰۰۰ دلار به عنوان تمکن ارائه دهید.  واضح است که هر چه میزان موجودی شما بیشتر باشد ریسک کمتری متوجه شما خواهد شد و از لحاظ مالی مشکلی نخواهید داشت.

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

شرایط تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا

با اطلاع از شرایط مورد نیاز برای تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا می توانید بدون اشتباه و مخاطره اقدام به دریافت ویزای تحصیلی این کشور نمایید.

  • هر چه تاریخ افتتاح حساب شما قدیمی تر باشد بهتر است. حسابی که به تازگی باز شده و مبلغ هنگفتی در آن وجود دارد برای افسر بررسی کننده پرونده منطقی نیست.
  • میزان تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا می بایست به اندازه شهریه یکسال تحصیلی و یکسال زندگی در کانادا باشد.
  • به خاطر داشته باشید که مبلغ موجود در حساب شما باید میزانی منطقی باشد، مثلا اگر شما کارمند هستید میزان مشخصی حقوق دریافت می کنید ورود مبلغی هنگفت و خیلی بیشتر از میزان حقوقتان خیلی واقعی به نظر نمی رسد.
  • گردش حساب شما نیز باید میزانی منطقی و توجیه پذیر باشد. اگر قصد تقویت حساب خود را دارید به یکباره این کار را انجام ندهید زیرا واریز مقدار قابل توجهی پول موجب شک افسر پرونده می شود.
  • مقدار پولی که در حسابتان موجود است باید با شرایط سنی و میزان سابقه کاری تان تناسب داشته باشد.

اثبات تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

از طریق نامه بانکی و گردش حساب

گردش حساب و نامه بانک از مدارکی هستند که تمکن مالی شما را به نمایش می گذارد. نامه بانکی به زبان انگلیسی صادر شده و توسط قسمت ارزی بانک مهر و امضا می شود. نامه تمکن مالی باید بر روی سربرگ بانک پرینت گرفته شود و اطلاعاتی مانند تاریخ افتتاح حساب، اطلاعات هویتی و میزان موجودی در آن ذکر شود.

اثبات تمکن مالی از طریق حساب بانکی در کانادا

اگر در کانادا حساب بانکی دارید، می توانید مبلغ تمکن مالی را در حساب بانکی خود در کانادا واریز نمایید.

اثبات تمکن مالی از طریق بورسیه

اگر دانشجوی خوش شانسی هستید و موفق به دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه شده اید، می توانید نامه دانشگاه مبنی بر دریافت فاند یا بورسیه را در کنار سایر مدارک خود ارائه دهید. به هر حال دریافت بورسیه بخشی از هزینه های تحصیل شما را کاهش می دهد و از میزان تمکن مالی درخواست شده برای تحصیل می کاهد.

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

اسناد مالکیت

درست است که سند ملکی جایگزین پول نمی شود اما به هر حال توضیحی درباره وضعیت اقتصادی شما ارائه می دهد و نشان دهنده این است که شما در کشور خودتان وابستگی مالی دارید. یکی از دلایل ریجکتی انواع  ویزا این است که افسر بررسی کننده پرنده از بازگشت متقاضی به کشور خودش اطمینان ندارد، اسناد ملکی نشاندهنده وابستگی شخص به کشورش است.

اثبات تمکن مالی از طریق گواهی اشتغال به کار و فیش های حقوقی

افرادی که شاغل هستند در میان مدارک خود می بایست فیش حقوقی، حکم کارگزینی و سابقه بیمه ارائه دهند. گواهی شغلی باید بر روی سربرگ شرکت باشد و به مهر و امضای مدیر عامل برسد. قرارداد شغلی، اسناد ثبتی شرکت ( در صورتی که موسس شرکت هستید)، حکم های کاری همگی از موارد اثبات کننده تمکن مالی می باشد.

چه در کانادا و چه در ایران، وام جایگزینی برای تمکن مالی محسوب نمی‌شود زیرا وام نوعی بدهی است.

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

اگر با درخواست ویزای شما موافقت نشد و دلیل آن عدم ارائه تمکن مالی اعلام شد، برای رفع آن باید نواقص پرونده خود را برطرف کنید. یادتان باشد به هیچ عنوان مبلغ زیادی را به یکباره وارد حساب خود نکنید زیرا مورد قبول آفیسر نخواهد بود.

بهتر است اقدام مجدد برای دریافت ویزای تحصیلی را به چند ماه بعد موکول کنید. در این مدت می توانید مانده و گردش حساب  خود را بهبود ببخشید. همانطور که گفته شد میزان تمکن مالی کافی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا دارا بودن هزینه یکسال تحصیلی به علاوه مخارج زندگی در کانادا می باشد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *