قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان کدامند؟

رشته پزشکی در سراسر جهان بسیار پرطرفدار است و همواره بسیاری از پزشکان و فارغ التحصیلان این رشته به دنبال مهاجرت هستند.

سلامت سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که تا سال ۲۰۳۰، جهان به ۹٫۹ میلیون پزشک، ماما، پرستار و دیگر شغل های حوزه پزشکی نیاز پیدا می ‌کند.

اگر از جمله افرادی هستید که در رشته های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کرده اید و قصد مهاجرت دارید، برای آشنایی با بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مهاجرت پزشکان

بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان کدامند؟

بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود، به طور مثال در بسیاری از کشورها نیاز به پزشکان بیشتر از تعداد آن هاست؛ بنابراین اگر یک پزشک به این کشورها مهاجرت کند می تواند مطمئن باشد که سریعا وارد بازار کار شده و به درآمد خوبی خواهد رسید.

از دیگر عوامل تاثیرگذار در رتبه بندی کشورها برای مهاجرت پزشکان میزان درآمد این افراد می باشد، به طور کلی مشاغل مربوط به حوزه پزشکی در همه کشورها از درآمد خوبی برخوردار اند اما با این وجود در برخی کشورها پزشکان دستمزدهای بالاتری را دریافت می کنند.

با توجه به موارد گفته شده بهترین کشورهای برای مهاجرت پزشکان عبارتند از:

  • آمریکا
  • استرالیا
  • عمان
  • امارات
  • کانادا
  • آلمان
  • ایتالیا

 

مهاجرت پزشکان به امریکا

امریکا از جمله کشورهایی است که در آن تقاضا برای پزشکان بیشتر از فارغ التحصیلان پزشکی است و فرصت های شغلی فراوانی برای این رشته وجود دارد.

همچنین تحصیل پزشکی در امریکا و تحصیل دندانپزشکی در امریکا نیز به علت چشم انداز کاری مناسب این رشته ها بسیار پرطرفدار است.

علاوه بر آن امریکا دارای یک سیستم پزشکی و درمانی بسیار پیشرفته است و هزینه خدمات درمانی در آن بالا می باشد، از این رو به طبع آن حقوق پزشکان نیز بیشتر از سایر کشورهاست.

تعداد پزشکان در آمریکا بیش از یک میلیون است و به طور میانگین میزان درآمد افراد متخصص این حوزه حدودا ۳۴۱۰۰۰ دلار و دستمزد پزشکان عمومی ۲۳۷۰۰۰ دلار امریکا می باشد.

مهاجرت پزشکان به استرالیا

پزشکی از مشاغل پردرآمد استرالیا به شمار می رود و این کشور برای جبران کاستی ها و نواقص خدمات بهداشت و درمان خود از مهاجرت پزشکان و رشته های مرتبط با پزشکی استقبال کرده و مزایا و دستمزدهای خوبی را به این افراد ارائه می دهد.

همچنین شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا آسان است و متقاضیان بدون دردسر و پیچیدگی می توانند با داشتن مدرک پزشکی ویزای استرالیا را دریافت کنند.

میانگین درآمد یک پزشک متخصص در استرالیا ۲۵۳,۹۸۸ دلار و یک پزشک عمومی  ۱۲۷,۵۶۳  دلار در سال می باشد.

مهاجرت پزشکان

مهاجرت پزشکان به عمان

کشور عمان برای جبران کمبود نیروی کار پزشکی و کادر درمان خود مزایا و درآمد خوبی را در نظر گرفته است و به جذب نیروی خارجی می پردازد.

به طور کلی به خاطر بازارکار و فرصت های شغلی مناسب، مهاجرت به عمان برای مقاصد کاری بسیار پرطرفدار است و انتظار می رود تا سال ۲۰۴۰ جمعیت مهاجران در عمان حدود ده درصد افزایش یابد.

از مزیت مهاجرت پزشکان به عمان می توان به روند آسان اخذ ویزای عمان، اقامت ۱ الی ۲ ساله، عدم نیاز به مدرک زبان، کار بدون مالیات و درآمد عالی اشاره کرد.

میانگین درآمد سالانه پزشکان درعمان حدودا ۲۵۰۰ ریال الی ۷۰۰۰ ریال می باشد که رقم نسبتا بالایی محسوب می شود.

مهاجرت پزشکان به امارات

در بین کشورهای حوزه خلیج فارس امارات بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان است. بعد از فراگیری ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ تا کنون، جذب پزشکان و پرستاران در این کشور به شدت افزایش یافته و مشاغل این حوزه به پرتقاضا ترین مشاغل برای مهاجرت کاری به امارات تبدیل شدند.

امروزه بیش از ۹۰۰۰ پزشک در امارات فعالیت می کنند که میانگین درآمد آن ها حدودا ۴۴۰۰۰ الی ۷۰۰۰۰ درهم می باشد.

مهاجرت پزشکان به کانادا

با وجود اینکه خدمات درمان در کانادا رایگان است اما این کشور به شدت با کمبود نیرو در کادر درمان مواجه بوده و بورسیه های پزشکی کانادا برای جذب پزشکان به این کشور به به صورت فراوان و متنوع ارائه می شوند.

تحصیل پزشکی در کانادا و مهاجرت پزشکان به این کشور همواره پرطرفدار می باشد و تقاضای پزشکان به حدی زیاد است که افراد واجد شرایط می توانند برای اقامت دائم کانادا از طریق برنامه نیروهای کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker) درخواست دهند.

مشاغل پزشکی در لیست NOC کانادا با کد ۳۱۱۳ قرار دارند و میانگین حقوق آن ها تقریبا ۲۰۰ الی ۳۶۰ هزار دلار کانادا برآورد شده است.

مهاجرت پزشکان به آلمان

طرفداران تحصیل پزشکی در آلمان و مهاجرت پزشکان به این کشور بسیار زیاد است.  پزشکان در آلمان هم می توانند در بیمارستان ها مشغول به کار شوند و هم به صورت مستقل به فعالیت در مطب و یا کلینیک شخصی خود بپردازند.

درآمد پزشکان در آلمان بالاست و به طور میانگین از ۲۱۵ تا ۴۳۰ هزار دلار در سال با توجه به نوع فعالیت آن ها متغییر است.

پرستاری در آلمان نیز از دیگر مشاغل پرطرفدار و پردرآمد در این کشور می باشد.

مهاجرت پزشکان

مهاجرت پزشکان به ایتالیا

ایتالیا یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان می باشد که در دو سال اخیر و بعد از همه گیری ویروس کرونا با کمبود کادر درمان به ویژه پزشکان مواجه شده است.

مهاجرت به ایتالیا برای پزشکان مزایای خوبی از جمله اخذ اقامت، برخورداری از ویزای شینگن و دریافت حقوق بالا را دربر خواهد داشت از این رو بسیاری از پزشکان از دیگر کشورها، ایتالیا را برای اهداف کاری خود در نظر می گیرند.

امروزه بیش از ۲۴۲ هزار پزشک در ایتالیا وجود دارد که متوسط حقوقی در حدود ۱۳۰ هزار یورو در سال را دریافت می کنند.

علاوه بر مهاجرت کاری به این کشور، تحصیل پزشکی در ایتالیا و تحصیل پرستاری در ایتالیا نیز بسیار پرطرفدار می باشد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

در مجموع اگر فارغ التحصیل رشته های پزشکی هستید و قصد دارید برای کار به دیگر کشورها مهاجرت کرده و درآمدهای بالاتری به دست آورید بهتر است در درجه اول با کارشناسان ما در قصران گروپ تماس بگیرید تا با توجه به اهداف و نیازهای شما بهترین کشور را بررسی و به شما پیشنهاد کنند.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *