قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

شغل های پر درآمد استرالیا

استرالیا کشوریست با اقتصاد پر رونق که هر ساله تعداد زیادی از افراد متخصص کشور خود را به مقصد آن ترک می کنند؛ با اینکه میزان درآمد در استرالیا از سایر کشور ها بیشتر است، اما برخی مشاغل در این کشور از درآمد بالاتری برخوردار اند و به عنوان شغل های پر درآمد استرالیا از آنها یاد می شود.
در هر زمینه ای، از اولویت های مهم در انتخاب شغل ، میزان درآمد آن می باشد چرا که هرچه درآمد بالاتر باشد میزان رفاه و آسایش خیال در افراد بیشتر خواهد بود. اگر قصد مهاجرت کاری دارید، می بایست میزان درآمد شغل مورد نظر خود را در کشور مقصد بررسی کرده و از آن آگاه باشید. درآمد مشاغل در استرالیا به عوامل مختلفی مانند سوابق و تجربیات کاری، سطح تحصیلات، ایالت و شهری که در آن اشتغال دارید و… بستگی دارد.

شغل های پر درآمد استرالیا

شغل های پر درآمد استرالیا دلایلی مانند مطالعه زیاد، کار سخت و سنگین، فشار روانی بسیار و ساعات کاری بالا دارد.
تخصص ‌های پزشکی، رشته‌ های مدیریتی و مهندسی از جمله شغل های پر درآمد استرالیا می باشند. در ادامه با ذکر توضیحات مختصری از شرح کار و درآمد، شما را با پر درآمد ترین مشاغل این حوزه ها آشنا می سازیم.

پر درآمد ترین مشاغل پزشکی در استرالیا

با توجه به آمار و داده های اداره مالیات، پزشکان بیشترین درآمد را در استرالیا دارند. و پردرآمد ترین مشاغل در این کشور، مشاغل مرتبط با حوزه پزشکی می باشند، این مشاغل عبارتند از:

 • متخصص جراحی: برای کار کردن به عنوان یک جراح متخصص در استرالیا باید، مدرک پزشکی از یک دانشگاه معتبر، همچنین ۲ الی ۳ سال سابقه کار بالینی در بیمارستان را داشته باشید. میزان حدودی درآمد جراحان در این کشور، ۳۹۵ هزار دلار استرالیا در ماه می باشد.
 • متخصص بیهوشی: برای اشتغال به عنوان مختصص بیهوشی در استرالیا، شما باید علاوه بر ارائه مدرک پزشکی از یک دانشگاه معتبر و حداقل یک سال کارآموزی در محیط بالینی؛ به مدت ۵ سال در برنامه آموزش حرفه‌ ای کالج بیهوشی استرالیا و نیوزلند شرکت کنید. درآمد متخصصان بیهوشی در این کشور، تقریبا ۳۸۶ هزار دلار استرالیا می باشد.
 • روانپزشک: از نظر شورای پزشکی در استرالیا، روان پزشک مسئولیت های گسترده ای را بر عهده دارد. به همین جهت اکثر روانپزشکان در این کشور اعضای کالج سلطنتی روانپزشکان استرالیا و نیوزلند می باشند. شما برای فعالیت به عنوان روان پزشک در استرالیا، با داشتن مدرک پزشکی معتبر، می بایست برای انجام معاینات در کالج سلطنتی پزشکان ثبت نام کنید. پس از گذراندن دوره ۶ ساله تخصص و اتمام دوره فلوشیپ، عضو کالج سلطنتی پزشکان استرالیا خواهید شد. میزان درآمد یک روان پزشک در این کشور تقریبا ۲۳۶ هزار دلار استرالیا می باشد.

شغل های پر درآمد استرالیا

شغل های پر درآمد استرالیا و مشاغل حقوقی

شما برای فعالیت در مشاغل حقوقی و حوزه قضاوت در استرالیا نیاز به تایید صلاحیت توسط فرماندار یا دادستان ایالت‌ محل سکونت خود دارید.
در استرالیا دو نوع دادگاه وجود دارد؛ دادگاه فدرال و دادگاه خانواده.
برای اشتغال در این حوزه، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • ارائه مدرک کارشناسی (LLB) یا دکترای حقوق (JD)
 • گذراندن دوره عملی حقوق حداکثر تا یک سال
 • دریافت پذیرش از اداره مربوطه ۵ سال پس از فارغ‌ التحصیلی
 • درخواست گواهی تمرینی از انجمن حقوقی محلی
 • کار کردن در مدت زمان ۱۸ الی ۲۴ ماه، تحت نظر یک شرکت حقوقی

از پردرآمدترین شغل های بخش حقوقی در استرالیا می توان به وکالت و قضاوت اشاره کرد که درامد ماهانه آن ها به صورت تقریبی ۱۸۹ هزار دلار استرالیا می باشد.

شغل های پر درآمد استرالیا در رشته مهندسی

به طور کلی می توان گفت مهندسان در کشورهای پیشرفته، از حقوق بالایی برخوردارند. و این قاعده در کشور استرالیا هم صدق می کند.
از جمله پر درآمد ترین مشاغل مهندسی عبارتند از:

 • مهندسی نفت: از آنجایی که منابع نفت و گاز در استرالیا فراوان اند، و با توجه به افزایش مهاجرت مهندسان نفت به استرالیا، می توان نتیجه گرفت که این شغل از جمله مشاغل پر درآمد در استرالیا می باشد. درآمد مهندسان نفت در این کشور به طور میانگین، حدود ۱۳۰ هزار دلار استرالیا است.
 • مهندسی معدن: مهندسان معدن در استرالیا می توانند در معادن شن و ماسه، طلا و زغال سنگ مشغول به فعالیت شوند. در این حوزه با داشتن مدرک کارشناسی مهندسی (گرایش مهندسی معدن یا ژئوتکنیک)، می توانید برای کار به عنوان مهندس معدن فارغ ‌التحصیل درخواست بدهید.
  پس از گذشت دو الی سه سال فعالیت بعد از فارغ ‌التحصیلی، به یک مهندس معدن حرفه ‌ای تبدیل خواهید شد.
  درآمد مهندسان این حوزه به صورت سالانه حدودا ۱۸۵ هزار دلار استرالیا می باشد.
 • مهندس نرم افزار: امروزه با توجه به رشد فزاینده تکنولوژی نیاز به مهندسان نرم افزار بیش از پیش احساس می شود. از این رو این مهندسان از درامد نسبتا خوبی برخوردارند. درامد یک مهندس نرم افزار به طور متوسط، ۱۰۰ هزار دلار استرالیا در سال می باشد.

شغل های پر درآمد استرالیا

شغل های پر درآمد استرالیا در رشته های مدیریتی

شغل های مدیریتی از جمله مشاغل پر مسئولیت می باشند، به تبع آن مدیران از درآمد های بالایی برخوردار اند. از جمله مشاغل پر درآمد مدیریتی عبارتند از:

 • مدیر ارشد اطلاعات: داده ها و اطلاعات در دنیای امروز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار اند. از این رو مشاغل حوزه داده ها و اطلاعات در تمامی کشور ها از جمله کشور استرالیا از رونق خوبی برخوردار بوده و از پردرآمد ترین مشاغل به حساب می آید. مدیران ارشد این حوزه با درآمدی حدود ۳۷۵ هزار دلار استرالیا در سال، از پردرآمد ترین افراد مشغول به کار در استرالیا می باشند.
 • مدیر عامل: اکثر مدیران عامل در استرالیا، فعالیت خود را از شغل های پایین تر شروع کرده و به تدریج ارتقاء شغلی دریافت می کنند. فرد متقاضی فعالیت به عنوان مدیر عامل با داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با تجارت و تجربه کاری مرتبط، می تواند از مراتب پایین تر یک شرکت یا موسسه شروع به کار کرده و نهایتا به شغل مورد نظر خود دست پیدا کند. درآمد مدیران عامل در استرالیا سالانه در حدود ۱۶۵ هزاردلار استرالیا می باشد.
 • مدیر مالی: از آنجایی که حسابدارها و مسئولین امور مالی، مسئولیت سنگینی‌ برعهده دارند، به تبع آن درآمد خوبی هم دریافت می ‌کنند. مشاغل مربوط به این حوزه نیز جزو پردرآمد ترین و پرطرفدار ترین مشاغل در استرالیا به شمار می ‌آیند. مدیران مالی، سالانه به طور میانگین ۱۲۲ هزار دلار استرالیا حقوق دریافت می کنند.

ویزای کاری برای مشاغل پردرآمد استرالیا

پس از اقدام برای درخواست ویزای کار استرالیا، در اولین قدم امتیاز شما بر طبق سیستم اسکیل ورکر محاسبه شده و شما می توانید با توجه به آن و میزان تحصیلات و سوابق کاریتان ویزای کار در استرالیا را دریافت کنید. به طور کلی شش نوع ویزای کاری برای کشور استرالیا وجود دارد که عبارتند از:

 • ویزای کمبود نیروی ماهر استرالیا (۴۸۲): این نوع ویزا توسط کارفرما برای جلب نیروی ماهر صادر شده و یک الی چهار سال اعتبار خواهد داشت. همچنین با این ویزا امکان اخذ اقامت دائم را خواهید داشت.
 • ویزای پیشنهاد شغلی استرالیا (۱۸۶): برای دریافت این نوع ویزا به یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما احتیاج دارید. همچنین این ویزا به افراد بالاتر از ۴۵ سال تعلق نخواهد گرفت.
 • ویزای موقت (۴۵۷): یک نوع ویزای موقت می باشد که یک الی چهار سال اعتبار دارد.
 • ویزای تعطیلات کاری (۴۱۷): جهت درخواست این ویزا برای اولین بار، باید خارج از استرالیا باشید. و این ویزا سه سال اعتبار خواهد داشت.
 • ویزای منطقه ای با حمایت کارفرما (۴۰۸ و ۴۹۴): این نوع ویزا با اعتبار پنج ساله برای مقاصد کوتاه مدت معتبر می باشد.
 • ویزای آموزش شغلی (۴۰۷): این نوع ویزا نیز برای آموزش افراد خارج از استرالیا است که کمتر از دو سال اعتبار دارد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

در مجموع اگر قصد مهاجرت کاری به هر کشوری را دارید باید با مشاغل پر رونق و بازار کار آن آشنا شوید. و اگر در حوزه های تخصصی فعالیت می کنید قطعا درآمد از مهم ترین فاکتور ها برای شما خواهد بود. امیدواریم مطالب فوق به شما برای انتخاب بهتر شغل خود، کمک کرده باشد. اگر به راهنمایی بیشتر و دریافت مشاوره در فرایند مهاجرت خود نیاز دارید، با کارشناسان قصران گروپ تماس بگیرید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *