قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

اپلای با معدل پایین

یکی از نگرانی های افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند معدل آنهاست. در برخی موارد فردی که معدل بالا ندارد به طور کل  امید خود را برای اخذ پذیرش از دانشگاه های دیگر کشورها از دست می دهند و یا شانس خود را امتحان نمی کنند اما آیا اپلای با معدل پایین امکان پذیر است؟

اگر شما هم مدارک و رزومه تحصیلی خوبی دارید اما معدل تحصیلی تان بالا نیست تا پایان این نوشته همراه ما باشید و با عوامل جبران کننده معدل پایین برای اپلای آشنا شوید.

اپلای با معدل پایین

اگرانگیزه کافی برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارید اما معدل بالایی ندارید امید خود را از دست ندهید. البته که نباید تاثیر معدل را در پذیرش نادیده گرفت و برخی از دانشگاه ها همچنان سخت گیری هایی در اعطای پذیرش اعمال می کنند. اما روش هایی برای جبران معدل پایین نیز وجود دارد. یعنی افرادی که موفق به کسب معدل بالا در مقطع پیشین خود نشده اند می توانند از طریق دیگری این مشکل را برطرف کنند و موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شوند.

عوامل جبران کننده اپلای با معدل پایین

گمان نکنید که برای اپلای تحصیلی دریافت پذیرش از دانشگاه های خارجی باید نخبه علمی باشید و نمرات بالایی داشته باشید. حتی اگر نمره معدل پایینی دارید با تمرکز بر روی مواردی دیگر می توانید این قضیه را پوشش دهید.

۱ .شرکت در دوره های معتبر و تاثیر در اپلای با معدل پایین

در دوره های تخصصی و معتبر شرکت کنید. حضور در همایش  و سمینارهای علمی و پژوهشی رزومه شما را قوت می بخشد. شرکت در همایش های علمی علاوه بر اینکه نکته مثبتی در کارنامه شماست امکان آشنایی شما با افراد برتر علمی را فراهم می کند.

به هر میزان خود را مشتاق یادگیری نشان دهید شانس دعوت از شما در محافل علمی بیشتر می شود. می توانید از اساتید دانشگاه محل تحصیلتان درخواست کنید شما را به عنوان دستیار در کلاس های درس یا همایش ها بپذیرند.

شاید علاقه مند باشید درباره چگونگی افزایش شانس ویزای تحصیلی بیشتر بدانید.

  1. مدرک زبان معتبر و تاثیر در اپلای با معدل پایین

یکی از مهمترین موارد جبران معدل پایین و اپلای با معدل پایین ، تسلط به زبان انگلیسی و یا زبان تدریس در دانشگاهی که خواهان تحصیل در آن هستید میباشد. در واقع می توان گفت یکی از عوامل برطرف کننده معدل پایین داشتن مدرک زبان معتبر مانند آیلتس یا تافل است. برای یادگیری زبان باید از یک یا ۲ سال پیش از اپلای تحصیلی اقدام نمایید تا فرصت کافی برای یادگیری داشته باشید.

با تسلط بر زبان دانشگاه کشور مقصد در روز مصاحبه فرد مصاحبه کننده را بیشتر تاثیر قرار می دهید که ممکن است در تصمیم او موثر باشد.

  1. با اساتید دانشگاه ارتباط برقرار کنید

حتی بعد از پایان مقطع تحصیلی ارتباط خود را با اساتید رشته خود قطع نکنید. با برقراری ارتباط با اساتید می توانید به مرور زمان انگیزه و توانایی های خود را به اثبات برسانید.

حتی می توانید با اساتید دانشگاه مورد نظر خود ارتباط بگیرید. در سایت Google Scholar به جستجوی اساتید بپردازید و با آنها ارتباط بگیرید. سعی کنید درباره توانایی های علمی خود با آنها صحبت کنید. اگر مقالات چاپ شده و علمی دارید برای استاد ارسال کنید و خلاصه تا می توانید خود را ثابت کنید. ارتباط با استاد می تواند در دریافت توصیه نامه معتبر موثر باشد.

  1. انگیزه نامه خوب بنویسید

یکی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی انگیزه نامه است. انگیزه نامه نوشته ای است که متقاضی با ارائه آن دلایل اشتیاق خود برای پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر را بیان می کند. هر چه انگیزه نامه شما پربارتر باشد شانس دریافت پذیرش بالاتر می رود و تا حدودی معدل پایین شما پوشش داده می شود و اپلای با معدل پایین امکان پذیر می شود.

اپلای با معدل پایین

  1. برای اپلای با معدل پایین رزومه خوبی آماده کنید

رزومه در واقع معرفی شما به استاد  مقامات دانشگاه است. با نوشتن یک رزومه خوب، خود را به شکل مطلوبی معرفی کنید. از تجربیات کاری و تحصیلی تان بگویید، اگر دارای مقام های علمی هستید آن را ذکر کنید. مقالات چاپ شده خود را نام ببرید. به شرح چگونگی سال های تحصیل خود بپردازید. اگر در سمینار یا همایشی شرکت کردید آن را نام ببرید و به هر طریقی رزومه ای خوب  پربار بنویسید. اما زیاده گویی نکنید و از عنوان کردن مطالب غیرواقعی بپرهیزید.

  1. نگارش و چاپ مقالات ISI

اگر معدل تحصیلی بالایی ندارید باید تا می توانید رزومه خود را قوی کنید. یکی از این موارد چاپ و نگارش مقالات ISI است. مقالات آی اس آس انهایی هستند که در مجلات بین المللی جاپ می شوند. توصیه می شود از همان مقطع کارشناسی شروع به نوشتن مقالات کنید تا اگر برای مقطع دکتری اپلای می کنید تعداد مقالات شما به میزان خوبی برسد.

چاپ مقالات ISI اعتبار بسیاری به نویسنده آن می دهد و رزومه تحصیلی او را قوی تر می کند و باعث اپلای با معدل پایین می شود.

کشورهایی مانند روسیه، ترکیه و اوکراین شرایط سختی برای پذیرش دانشجویان خارجی در نظر نگرفته اند. اگر علاوه بر معدل بالا سایر شرایط برای اخذ پذیرش تحصیلی را ندارید می توانید برای تحصیل در این کشورها اقدام نمایید.

اما برای کشورهایی مانند کانادا، انگلیس و آمریکا شرط معدل از واجبات اعطای ویزای تحصیلی است. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه ها را دارید ریز نمرات و معدل بالا در کنار سایر مدارک و شرایط الزامیست.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

جهت مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *