ویزای بشر دوستانه کانادا

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

گاهی شرایط زندگی در برخی کشورها به گونه ای است که امکان زندگی در آنجا دشوار می شود. دلایلی مانند جنگ و یا مشکلات سیاسی وضع شده از طرف دولت ها، باعث ایجاد دشواری هایی در زندگی مردم یک کشور می شود و امکان ادامه زندگی در آنجا را ناممکن و یا سخت کند در این مواقع شهروندان آن کشور تصمیم به ترک و زندگی در جایی دیگر می گیرند برخی از کشورها به حمایت از افرادی که در کشور خود شرایط مطلوبی برای زندگی ندارند تحت می پردازند و ویزایی به نام ویزای بشردوستانه صادر می کنند مانند کانادا کهویزای بشر دوستانه کانادا را دارا می باشد.

البته باید بدانید که ویزای بشردوستانه مقوله ای جدا از پناهندگی است و مهاجرتی کاملا قانونی می باشد.یکی از کشورهایی که در صدور ویزای بشر دوستانه پیشرو است، کشور کاناداست.

ویزای بشر دوستانه کانادا

یکی از انواع ویزای بشر دوستانه کانادا – H&C می باشد که توسط دولت این کشور برای افراد واجد شرایط صادر می شود. فرد متقاضی دریافت ویزای بشر دوستانه کانادا داری شرایطی از جمله موارد زیر باید باشد:

  • ویزای بشر دوستانه کانادا به متقاضیانی اعطا میشود که از لحاظ سیاسی در کشور خود با خطر مواجه هستند.
  • فرد متقاضی به دلیل زندگی در منطقه ای جنگ زده امنیت جانی ندارد.
  • شرایطی در کشور متقاضی وجود دارد که زندگی در این کشور را دشوار کرده و به همین جهت ادامه زندگی در آن کشور غیر ممکن است.

ویزای بشر دوستانه کانادا

شرایط دریافت ویزای بشر دوستانه کانادا چیست؟

ویزای بشر دوستانه کانادا برای افرادی صادر می شود که دارای شرایط تعیین شده باشند از جمله اینکه متقاضی با ارائه اسناد و مدارکی باید اثبات کند در صورت بازگشت به کشورش امنیت جانی نخواهد داشت و زندگی او با خطر مواجه می شود.

جهت دریافت ویزای بشردوستانه متقاضی باید دارای پاسپورت معتبر باشد و مدارکی را جهت اثبات اداعای خود ارائه دهد همچنین درصورتی که فرد در کشورش با مشکل و آزار و اذیت رو به رو شده باشد می بایست گفته های خود را به اثبات برساند.

اکثر افرادی که جهت دریافت ویزای بشردوستانه کانادا درخواست می دهند متقاضیانی هستند که سال ها در کانادا اقامت غیر دائم داشته اند و در زبان انگلیسی و فرانسه دارای مهارت هستند و توانسته اند با توانایی هایی که از خود نشان داده اد از حمایت دولت کانادا بهره مند شوند.

درخواست برای دریافت ویزای بشر دوستانه کانادا

جهت دریافت ویزای H&C کانادا میبایست فرم های مربوط به اخذ ویزای بشردوستانه کانادا را از سایت Canada.ca دریافت کرده و آنها را پر و تکمیل نمایید. در تکمیل فرم ها دقت داشت باشید که:

به تمامی سوالات به دقت پاسخ دهید

مدارک درخواست شده را ارسال کنید، در صورت نیاز ترجمه کرده و منتظر پاسخ باشید.

مدت زمان بررسی پرونده 18 تا 24 ماه می باشد.

ویزای بشر دوستانه کانادا

نکات مهم مربوط به اخذ ویزای بشر دوستانه کانادا

اگر با درخواست متقاضی جهت دریافت ویزای بشر دوستانه کانادا موافقت شود نتیجه از طریق ایمیل به وی اعلام شده و فرد باید برای انجام معاینات پزشکی آماده شود و پس از ان کارت PR کانادا برای او صادر می شود.

برای دریافت H&C میبایست دلایل کافی ارائه داده و دولت کانادا را مجاب کنید که در کشور خود با تهدید جانی رو به رو هستید و شرایط برگشت و یا زندگی در کشور خود را ندارید.

البته باید گفت شانس دریافت ویزای خیلی بالا نیست! اما در هر صورت امید خود را از دست ندهید.

در نظر داشته باشید که صدور این نوع ویزا به نظر افسر وابسته می باشد و ممکن است و احتمال رد شدن پرونده شما بدون دلیل موجهی موجود است.

درصورتی که در هنگام درخواست برای ویزای بشردوستانه کانادا در این کشور هستید توصیه می کنیم تا زمان اعلام نتیجه در کانادا باقی بمانید. البته به نظر می رسد تنها افرادی که در داخل کانادا هستند امکان درخواست برای صدور ویزای بشردوستانه کانادا را دارند.

متقاضی می تواند با اخذ ویزای توریستی کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا به این کشور سف ر کرده و تا پیش از انقضای مدت ویزای خود برای دریافت H&C درخواست دهد.

ویزای بشر دوستانه کانادا

انواع مختلف ویزای کانادا

ویزای کانادا در انواع مختلفی مانند ویزای ازدواج، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کاری کانادا و از همه مهمتر ویزای توریستی کانادا که اقامتی کوتاه مدت است صادر می شود.

ویزای شما با هدف شما ازسفر رابطه مستقیم دارد، برای امثال اگر برای بازدید از کانادا و دیدار اقوام خود به این کشور سفر می کنید باید ویزای توریستی کانادا دریافت کنید

دقت داشته باشید که با توجه به نوع ویزایی که درخواست می کنید مدارکی که ز شما خواسته می شود نیز متفاوت خواهد بود. به طبع مدارکی که برای دریافت ویزای کاری کانادا از شما خواسته می شود با مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا متفاوت خواهد بود.

جهت دریافت وقت سفارت کانادا برا دریافت ویزای این کشور باید از طریق سایت و به صورت انلاین عمل نمایید. پس از آپلود مدارک در سایت وقت بایومتریک و انگشت نگاری برای شما تعیین می شود.

حدودا 3 تا 6 ماه پس از انگشت نگاری پاسخ درخواست به ویزای شما اعلام می شود.

اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا و دریافت یزای کاری یا تحصیلی این کشور را دارید با کارشناسن ما در قصران گروپ در تماس باشید.

مقالات مرتبط

پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازار کار شغل آشپزی در کانادا

از آنجایی که کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای افراد در مشاغل مختلف بوده و به سبب وجود جاذبه‌ های … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مهاجرت با خرید رستوران در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از روش های مختلفی می توان اقدام کرد، یکی از این راه ها سرمایه گذاری در … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085