قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای بشر دوستانه کانادا

گاهی شرایط زندگی در برخی کشورها به گونه ای است که امکان زندگی در آنجا دشوار می شود. دلایلی مانند جنگ و یا مشکلات سیاسی وضع شده از طرف دولت ها، باعث ایجاد دشواری هایی در زندگی مردم یک کشور می شود و امکان ادامه زندگی در آنجا را ناممکن و یا سخت کند در این مواقع شهروندان آن کشور تصمیم به ترک و زندگی در جایی دیگر می گیرند برخی از کشورها به حمایت از افرادی که در کشور خود شرایط مطلوبی برای زندگی ندارند تحت می پردازند و ویزایی به نام ویزای بشردوستانه صادر می کنند مانند کانادا کهویزای بشر دوستانه کانادا را دارا می باشد.

البته باید بدانید که ویزای بشردوستانه مقوله ای جدا از پناهندگی است و مهاجرتی کاملا قانونی می باشد.یکی از کشورهایی که در صدور ویزای بشر دوستانه پیشرو است، کشور کاناداست.

ویزای بشر دوستانه کانادا

یکی از انواع ویزای بشر دوستانه کانادا – H&C می باشد که توسط دولت این کشور برای افراد واجد شرایط صادر می شود. فرد متقاضی دریافت ویزای بشر دوستانه کانادا داری شرایطی از جمله موارد زیر باید باشد:

  • ویزای بشر دوستانه کانادا به متقاضیانی اعطا میشود که از لحاظ سیاسی در کشور خود با خطر مواجه هستند.
  • فرد متقاضی به دلیل زندگی در منطقه ای جنگ زده امنیت جانی ندارد.
  • شرایطی در کشور متقاضی وجود دارد که زندگی در این کشور را دشوار کرده و به همین جهت ادامه زندگی در آن کشور غیر ممکن است.

شرایط دریافت ویزای بشر دوستانه کانادا چیست؟

ویزای بشر دوستانه کانادا برای افرادی صادر می شود که دارای شرایط تعیین شده باشند از جمله اینکه متقاضی با ارائه اسناد و مدارکی باید اثبات کند در صورت بازگشت به کشورش امنیت جانی نخواهد داشت و زندگی او با خطر مواجه می شود.

جهت دریافت ویزای بشردوستانه متقاضی باید دارای پاسپورت معتبر باشد و مدارکی را جهت اثبات اداعای خود ارائه دهد همچنین درصورتی که فرد در کشورش با مشکل و آزار و اذیت رو به رو شده باشد می بایست گفته های خود را به اثبات برساند.

اکثر افرادی که جهت دریافت ویزای بشردوستانه کانادا درخواست می دهند متقاضیانی هستند که سال ها در کانادا اقامت غیر دائم داشته اند و در زبان انگلیسی و فرانسه دارای مهارت هستند و توانسته اند با توانایی هایی که از خود نشان داده اد از حمایت دولت کانادا بهره مند شوند.

درخواست برای دریافت ویزای بشر دوستانه کانادا

جهت دریافت ویزای H&C کانادا میبایست فرم های مربوط به اخذ ویزای بشردوستانه کانادا را از سایت Canada.ca دریافت کرده و آنها را پر و تکمیل نمایید. در تکمیل فرم ها دقت داشت باشید که:

به تمامی سوالات به دقت پاسخ دهید

مدارک درخواست شده را ارسال کنید، در صورت نیاز ترجمه کرده و منتظر پاسخ باشید.

مدت زمان بررسی پرونده ۱۸ تا ۲۴ ماه می باشد.

نکات مهم مربوط به اخذ ویزای بشر دوستانه کانادا

اگر با درخواست متقاضی جهت دریافت ویزای بشر دوستانه کانادا موافقت شود نتیجه از طریق ایمیل به وی اعلام شده و فرد باید برای انجام معاینات پزشکی آماده شود و پس از ان کارت PR کانادا برای او صادر می شود.

برای دریافت H&C میبایست دلایل کافی ارائه داده و دولت کانادا را مجاب کنید که در کشور خود با تهدید جانی رو به رو هستید و شرایط برگشت و یا زندگی در کشور خود را ندارید.

البته باید گفت شانس دریافت ویزای خیلی بالا نیست! اما در هر صورت امید خود را از دست ندهید.

در نظر داشته باشید که صدور این نوع ویزا به نظر افسر وابسته می باشد و ممکن است و احتمال رد شدن پرونده شما بدون دلیل موجهی موجود است.

درصورتی که در هنگام درخواست برای ویزای بشردوستانه کانادا در این کشور هستید توصیه می کنیم تا زمان اعلام نتیجه در کانادا باقی بمانید. البته به نظر می رسد تنها افرادی که در داخل کانادا هستند امکان درخواست برای صدور ویزای بشردوستانه کانادا را دارند.

متقاضی می تواند با اخذ ویزای توریستی کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا به این کشور سفر کرده و تا پیش از انقضای مدت ویزای خود برای دریافت H&C درخواست دهد.

ویزای بشر دوستانه کانادا

انواع مختلف ویزای کانادا

ویزای کانادا در انواع مختلفی مانند ویزای ازدواج، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کاری کانادا و از همه مهمتر ویزای توریستی کانادا که اقامتی کوتاه مدت است صادر می شود.

ویزای شما با هدف شما ازسفر رابطه مستقیم دارد، برای امثال اگر برای بازدید از کانادا و دیدار اقوام خود به این کشور سفر می کنید باید ویزای توریستی کانادا دریافت کنید

دقت داشته باشید که با توجه به نوع ویزایی که درخواست می کنید مدارکی که ز شما خواسته می شود نیز متفاوت خواهد بود. به طبع مدارکی که برای دریافت ویزای کاری کانادا از شما خواسته می شود با مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا متفاوت خواهد بود.

جهت دریافت وقت سفارت کانادا برا دریافت ویزای این کشور باید از طریق سایت و به صورت انلاین عمل نمایید. پس از آپلود مدارک در سایت وقت بایومتریک و انگشت نگاری برای شما تعیین می شود.

حدودا ۳ تا ۶ ماه پس از انگشت نگاری پاسخ درخواست به ویزای شما اعلام می شود.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا و دریافت یزای کاری یا تحصیلی این کشور را دارید با کارشناسن ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

3 پاسخ

  1. من یکی از کارمندان موسسه جی آی زید بودم و در افغانستان در جاهای مختلیف برای تطبیق پروژه ها کار و زندکی میکردم و برای ما خطر بسیار زیاد است و اطلاعت بدست میاریم که میګویند این کارمندان را که پیدا کردین بکشید بخاطریکه ما هر روز بضدی طالبان خبر نشر میکردیم و من هر ماه جای خوده تغیر میدهم از شما محترم خواهیش میکنم که زندکی ما را و زندگی فامیل مرا نجات دهید
    با احترام

  2. سلام، من فاروغ التحصیل سال ۱۳۹۶ از مکتب فاروغ شدم ودر سال ۱۳۹۷ در رقابت آزاد عمومی کانکور شرکت کردم و با اخذ ۲۳۰ نمره در دانشگاه بامیان پوهنضی علوم طبیعی دیپارتمنت فزیک موفق شدم مدت سه سال تحصیل کردم تا اینکه جمهوریت سقوط کرد طالبان به قدرت رسید ومن مهاجر شدم چون پدرم به دولت قبلی کارمند دولت بود

  3. من یکی از کارمندان رادیو تلویزیون انعکاس استم و در افغانستان در جاهای مختلیف زندکی میکنم بخاطری که برای ما خطر بسیار زیاد است و اطلاعت بدست میاریم که میګویند این کارمندان را که پیدا کردین بکوشیند بخاطری که ما هر روز بزدی طالبان خبر نشر میکردیم و من هر ماه جای خوده تغیر میدهم از شما محترم خواهیس مندیم کا زندکی ما و زندګی فامیل مرا نجات دهید
    با احترام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *