قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تولد فرزند در کانادا با ویزای توریستی

بر اساس قوانین بین‌المللی برای اینکه تابعیت هر کشور را به دست آورید از دو اصل خون یا خاک می‌توانید بهره گیرید. البته که این اصول در کشورهای مختلف، متفاوت است. تابعیت بر اصل خون بدان معناست که؛ به کودک تازه‌ متولد شده تابعیت پدر و مادر داده شود یا به‌ اصطلاح تابعیت را از پدر و مادر خود به ارث برده است.

برای مثال کودکی که پدر و مادرش تابعیت کانادا داشته باشند، فرزند آن‌ها نیز تابعیت کانادا را دارد. درصورتی‌ که تابعیت پدر و مادر کودک با هم متفاوت باشد، آن کودک صلاحیت دریافت هر یک از تابعیت‌ها را دارد یعنی هم می‌تواند تابعیت کشور پدر و هم تابعیت مادر را کسب نماید.

اصل دوم برای دریافت تابعیت یک کشور، اصل خاک است؛ اصل خاک یعنی کودکی که تازه‌ متولد شده است بدون در نظر گرفتن تابعیت پدر و مادر و بدون توجه به ملیت و مذهب والدین می‌تواند تابعیت آن کشوری که در آن متولد شده است را بگیرد. در برخی از کشورها (معمولاً در قاره آمریکا هم شمالی و جنوبی) اصل تابعیت بر اساس اصل خاک است.

تولد فرزند در کانادا

قوانین زایمان در کانادا با ویزای توریستی

اگر تنها هدف شما از مهاجرت به کانادا برای به‌دنیا آوردن فرزند و تولد فرزند در کانادا است و می‌خواهید فرزند شما تابعیت کشور کانادا را کسب کند، باید در خواست ویزای توریستی کانادا دهید.

چنانچه ویزای توریستی کانادا برای زایمانتان را دریافت نمودید، باید تا دوره اعتبار ویزا در کانادا زایمان کنید و پس از اتمام اعتبار کانادا را ترک نمایید. اما اگر قصد اقامت در کانادا را داشته باشید باید دوباره درخواست ویزای مربوطه (ویزای تحصیلی، ویزای کاری و غیره) دهید.

فقط به این نکته توجه کنید که حتماً قبل از اتمام اعتبار ویزای توریستی باید ویزای جدیدتان را دریافت کنید و اگر قصد دارید به همان عنوان گردشگر در کانادا اقامت داشته باشید، باید ویزای توریستی خود را تمدید نمایید.

هزینه‌ زایمان و تولد فرزند در کانادا

افراد زیادی برای این که فرزندشان تابعیت کشور کانادا را دریافت نماید، برای زایمان مهاجرت به کانادا را انتخاب می‌نمایند. هزینه‌ تولد فرزند در کانادا را می‌توان به دو گروه تقسیم‌بندی کرد. گروه اول همان هزینه‌های ضروری و لازم هستند مانند: هزینه بلیط برای سفر به کانادا، هزینه پزشک زنان و زایمان، هزینه بیمارستان برای زایمان (البته باتوجه‌به نوع بیمارستان و داشتن بیمه هزینه آن متفاوت خواهد بود) و…. .

گروه دوم هزینه‌هایی را شامل می‌شود که ضروری و لازم نیستند و تنها برای آسایش بیشتر مادر و کودک و بالابردن سطح کیفیت مثل هزینه بیشتر برای پرواز صندلی بیزینس یا حتی فرست کلاس است. یا اینکه در ازای هزینه بیشتر در خواست خدمات درمانی بیشتری از پزشک داشته باشد.

هزینه‌ زایمان طبیعی و همچنین یک شب اقامت در بیمارستان و خدمات عمومی برای مادر و فرزند ۱۰ روز بعد از زایمان، ۵۰۰۰ دلار کانادا است. اگر فرد درخواست زایمان سزارین دهد باید دوبرابر این مبلغ را پرداخت نماید. البته باید این نکته را توجه داشت که اگر مادر درخواست خدمات ویژه مثل اقامت در بیمارستان بیش از یک شب و یا اتاق ویژه برای خود داشته باشد، به همان میزان باید هزینه بیشتری پرداخت نماید.

پزشک زنان و زایمان که پس از اقامت در کانادا انتخاب می‌نمایید تا زمان وضع حمل مادر و برای چک کردن وضعیت مادر و جنین مبلغ ۳۵۰۰ دلار کانادا دریافت خواهد کرد.

بدیهی است که علاوه بر این مبالغ، هزینه‌های دیگری برای تولد فرزند در کانادا از قبیل هزینه‌های آزمایشگاهی، سونوگرافی و از این دسته وجود دارد که حدوداً ۱۵۰۰ دلار کانادا برآورد شده است. همچنین هزینه‌هایی برای خرید دارو، لباس و وسایل عمومی نوزاد نیز باید اضافه نمود.

تولد فرزند در کانادا

مراحل زایمان در کانادا

مهم‌ترین عامل برای انجام فرایند زایمان و تولد فرزند در کانادا زمان است و همان‌طور که می‌دانید زمان‌بندی مهم‌ترین عامل برای رسیدن به نتیجه می‌باشد؛

مراحل زایمان در کانادا عبارت‌اند از:

مرحله اول: برای زایمان در کانادا باید شهر مورد نظر خود را به‌درستی بررسی کرده و آن را انتخاب نمایید؛ همان‌طور که می‌دانید فرایند زایمان در کانادا و ترک آن حدود ۴ ماه طول خواهید کشید.

مرحله دوم: برای دریافت اقامت در کانادا برای زایمان باید ویزای توریستی دریافت نمایید؛ از آن جایی که برای دریافت ویزا باید سفارت کانادا مراجعه کرد و همچنین به این خاطر که ما سفارت کانادا در ایران نداریم، بنابراین باید برای دریافت ویزای توریستی کانادا به کشور همسایه مراجعه کنیم.

مرحله سوم: پس از دریافت ویزا می‌توانید به کانادا سفر کنید؛ البته یک پرواز مستقیم از ایران به کانادا وجود دارد اما برای اینکه روند اعزام سریعتر پیش برود،  باید از طریق کشور دیگر یا پروازهایی با توقف، اقدام به سفر نمود.

مرحله چهارم: پس از اینکه به کانادا رسیدید و در کانادا اقامت داشتید، باید به یک دکتر زنان و زایمان مراجعه کنید که خدمات این پزشک تا ۱۰ روز بعد از زایمان ادامه خواهد داشت.

مرحله پنجم: و در آخر باید برای دریافت پاسپورت کانادا در بیمارستان پرونده تشکیل دهید. پس از تولد فرزند شما در کانادا او یک شهروند کانادایی محسوب شده و از تمامی امتیازات شهروندی کانادا بهره خواهد گرفت. این امتیازات علاوه بر این که برای آینده فرزند شما مفید است، برای والدین نیز یک موقعیت عالی است. هنگامی که فرزند شما به سن ۱۸ سالگی رسید، شما نیز می‌توانید اقامت کانادا را به طور دائم دریافت نمایید.

Untitled 4 قصران گروپ

امتیازات زایمان در کانادا

امتیازهایی که باتوجه‌به تولد فرزند در کانادا کسب می‌شوند؛

  • اقامت در کانادا یا سفر توریستی به این کشور بدون دریافت روادید.
  • بهره‌مندی از تمامی خدمات شهروندی مانند خدمات نظام آموزشی با هزینه کم و همچنین سایز مزایایی شهروندی.
  • والدین کودک می‌توانند هر زمانی که کودک قصد دارد در جهت تحصیل در کانادا و یا برای کار در کانادا اقدام نماید، همراه او به کانادا بروند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *