قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان – سالانه افراد زیادی برای تحصیل در آلمان در رشته پزشکی به این کشور سفر می‌کنند. دانشگاه‌ های پزشکی آلمان دارای اعتبار ویژه و بسیار با کیفیت هستند؛ همین امر سبب شده تا متقاضیان زیادی برای تحصیل در این کشور باهم به رقابت بپردازند. دانشجویانی که از دانشگاه‌ های پزشکی آلمان فارغ التحصیل می شوند دارای مهارت و علم روز پزشکی جهان هستند. در این مقاله قصد داریم شرایط تحصیل در آلمان در رشته پزشکی و همچنین معرفی بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان بپردازیم.

بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

قبل از دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید بدانید که دانشگاه‌ های پزشکی آلمان دارای کیفیت بالای آموزشی هستند و برخی از این دانشگاه‌ها جز برترین دانشگاه‌ های پزشکی در جهان هستند. تحصیل در آلمان و اخذ پذیرش از دانشگاه‌ های پزشکی آلمان از دو روش امکان‌پذیر است. روش اول مختص متقاضیانی است که در کنکور سراسری شرکت کرده و دارای مدرک B2 زبان آلمانی هستند. روش دوم نیز برای دانشجویانی است که در کنکور شرکت نکرده‌اند؛ در این روش متقاضیان می‌توانند با شرکت در دوره‌های کالج کشور آلمان، زبان آلمانی و دوره‌های پایه پزشکی را یاد بگیرند.

یکی از شرایط مهم برای تحصیل در آلمان در رشته پزشکی، شرط معدل است. باتوجه‌به اینکه تقاضا برای تحصیل پزشکی در آلمان بسیار بالاست، داشتن معدل بالا به اخذ پذیرش از دانشگاه‌ های پزشکی بسیار کمک می‌کند.

شرایط بهترین دانشگاه‌ های آلمان برای پزشکی

سالانه متقاضیان زیادی برای تحصیل جهت مهاجرت و اقامت در آلمان اقامت می‌کنند. یکی از رشته‌هایی که در آلمان بسیار متقاضی دارد، تحصیل در رشته پزشکی آلمان است. دانشگاه‌ های پزشکی آلمان در سطح دنیا شناخته شده هستند. در ادامه به معرفی برخی از بهترین دانشگاه‌ های آلمان برای پزشکی می‌پردازیم:

 • دانشگاه لایپزیگ (Leipzig University)

از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ های پزشکی در آلمان است. این دانشگاه در سال ۱۴۰۹ و توسط فردی به نام فردریک تأسیس شده است. در دانشکده‌ های پزشکی این دانشگاه بیش از ۳ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

 • دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ (Freiburg University)

دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ جز بزرگ‌ترین دانشگاه‌ های آلمان به شمار می‌رود. این دانشگاه دارای ۱۱ دانشکده است. در این دانشکده‌ ها حدود ۲۴ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

 • دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)

دانشگاه هایدلبرگ که جز برجسته‌ترین دانشگاه‌ های کشور آلمان محسوب می‌شود در سال ۱۳۸۶ میلادی تأسیس شده است. این دانشگاه دولتی اکثر رشته‌های تحصیلی را در خود جای‌داده است.

 • دانشگاه روت آخن (Rwth Aachen University)

دانشگاه روت آخن در سال ۱۹۶۶ تأسیس شده است و دارای ۹ دانشکده مجزا است. در این دانشگاه حدود ۲۷۰۰ دانشجوی پزشکی به تحصیل مشغول‌اند.

 • دانشگاه توبینگن (Tübingen University)

دانشگاه توبینگن جز بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان است. جالب است بدانید که دانشگاه توبینگن تا به حال ۳ جایزه نوبل دریافت کرده است.

 • دانشگاه مونستر (Münster University)

این دانشگاه در سال ۱۷۸۰ شده و یکی از بهترین دانشگاه‌ های پزشکی در آلمان به شمار می‌رود. در دانشگاه مونستر ۴۵ هزار و ۷۰۰ دانشجو تحصیل می‌کنند. کیفیت تدریس در این دانشگاه بسیار بالاست.

 • دانشگاه وورزبورگ (Würzburg University)

این دانشگاه جز بهترین دانشگاه‌ ها از نظر امکانات آموزشی است. دانشگاه وورزیورگ در رشته‌هایی مانند پزشکی، فیزیک، روان‌شناسی و زیست‌شناسی دارای رتبه برتر است و همچنین در امر تحقیقات در سطح بین‌الملل بسیار معتبر است.

 • دانشگاه اتو فون گریک ماگدبورگ (Magdeburg University)

دانشگاه اتو فون گریک ماگدبورگ از دانشگاه‌های تازه‌تأسیس است که در سال ۱۹۹۳ و با ادغام دو دانشگاه پزشکی و کالج تربیت معلم ایجاد شده است.

 • دانشگاه ویتن/هردکه (Witten/Herdecke University)

دانشگاه ویتن/هردکه از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ های غیردولتی در آلمان است. برنامه‌های تحصیلی پزشکی در این دانشگاه در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان ارائه می‌گردد. دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه باید شهریه پرداخت نمایند.

 • دانشگاه لوبک (Lübeck University)

یک دانشگاه تحقیقاتی و پژوهشی است که در سال های ۲۰۰۶، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۶ میلادی رتبه اول جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه دارای ۴۹۴۵ دانشجو، ۱۰۰ استاد و ۱۶۰ پرفسور است.

بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

دوره تحصیلی رشته پزشکی در آلمان ۶ ساله است. دانشجویانی که برای تحصیل در رشته پزشکی مهاجرت به آلمان را انتخاب می‌نمایند و تمایل دارند در بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان تحصیل نمایند، باید در آزمون ورودی دانشگاه‌ ها شرکت کرده و نمره قبولی کسب نمایند. دوره‌های تحصیل در رشته پزشکی در آلمان به زبان آلمانی است اما در مقطع کارشناسی ارشد، دوره‌ های زبان انگلیسی هم برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود.

مدارک لازم برای پذیرش

 • مدرک معتبر زبان آلمانی (آزمون DSH و یا TestDaf)
 • ویزای تحصیلی آلمان (نکته مهم این است که بعد از ورود به کشور آلمان امکان تغییر ویزای گردشگری و یا ویزاهای دیگر به ویزای تحصیلی آلمان وجود ندارد)
 • گواهی پزشکی (برای تمدید اقامت در آلمان، ارائه گواهی پزشکی الزامی است.)
 • مدارک تحصیلی قبلی فرد متقاضی به‌علاوه ریز نمرات به‌صورت ترجمه شده
 • ارائه گواهی تمکن مالی

آخرین‌ مهلت ارسال درخواست برای دانشگاه‌ های پزشکی

آخرین‌ مهلت ارسال درخواست برای دانشگاه‌ های پزشکی برای هر یک از دانشگاه‌ های آلمان متفاوت است. اما به‌ طور کلی آخرین‌ مهلت در اکثر دانشگاه‌ های پزشکی به‌صورت زیر است:

 • ترم تابستان تا ۱۵ ژوئیه
 • ترم زمستان تا ۱۵ ژانویه

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان ، دانشجویان باید هر ترم مبلغ ۲۵۰ یورو پرداخت نمایند. این هزینه‌ها شامل هزینه خدمات اداری و ثبت‌نام است. معمولاً دانشجویانی که در برترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان مشغول به تحصیل هستند، سالانه به مبلغی حدود ۱۰٫۲۰۰ یورو نیاز خواهند داشت.

بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

مزایای تحصیل در رشته پزشکی آلمان

تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی رشته پزشکی تمایل دارند که در آلمان تحصیل ‌کنند؛ اما چرا؟
از مزایای تحصیل این رشته در آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود بهترین دانشگاه‌ های پزشکی دنیا در آلمان
 • امکان تحصیل رایگان پزشکی در آلمان
 • برگزاری کنفرانس‌ و سمینارهای علمی و آموزشی در دانشگاه‌ های پزشکی آلمان
 • آموزش پزشکی آلمان با استفاده از به‌ روزترین امکانات و تکنیک‌ها
 • ارائه بورسیه‌های تحصیلی متعدد به دانشجویان بین‌المللی در رشته پزشکی

رتبه‌بندی دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

همان‌طور که گفته شد برخی از این دانشگاه‌های پزشکی آلمان که در قسمت بالا به آن اشاره شد، دارای رتبه‌های برتر در سطح جهان هستند. معمولاً دانشگاه‌ های پزشکی آلمان رتبه کمتر از ۵۰۰ را به خود اختصاص می‌دهند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

سخن پایانی

پذیرش از دانشگاه‌ های پزشکی آلمان کار دشواری است اما تحصیل در هریک از دانشگاه‌ های پزشکی در کشور آلمان می‌تواند آینده شغلی شما را تضمین کند. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سؤالی داشتید، مجموعه ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان است.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *