بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

5 دقیقه

مدت زمان مطالعه

بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان – سالانه افراد زیادی برای تحصیل در آلمان در رشته پزشکی به این کشور سفر می‌کنند. دانشگاه‌ های پزشکی آلمان دارای اعتبار ویژه و بسیار با کیفیت هستند؛ همین امر سبب شده تا متقاضیان زیادی برای تحصیل در این کشور باهم به رقابت بپردازند. دانشجویانی که از دانشگاه‌ های پزشکی آلمان فارغ التحصیل می شوند دارای مهارت و علم روز پزشکی جهان هستند. در این مقاله قصد داریم شرایط تحصیل در آلمان در رشته پزشکی و همچنین معرفی بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان بپردازیم.

بهترین دانشگاه‌های پزشکی آلمان

بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

قبل از دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید بدانید که دانشگاه‌ های پزشکی آلمان دارای کیفیت بالای آموزشی هستند و برخی از این دانشگاه‌ها جز برترین دانشگاه‌ های پزشکی در جهان هستند. تحصیل در آلمان و اخذ پذیرش از دانشگاه‌ های پزشکی آلمان از دو روش امکان‌پذیر است. روش اول مختص متقاضیانی است که در کنکور سراسری شرکت کرده و دارای مدرک B2 زبان آلمانی هستند. روش دوم نیز برای دانشجویانی است که در کنکور شرکت نکرده‌اند؛ در این روش متقاضیان می‌توانند با شرکت در دوره‌های کالج کشور آلمان، زبان آلمانی و دوره‌های پایه پزشکی را یاد بگیرند.

یکی از شرایط مهم برای تحصیل در آلمان در رشته پزشکی، شرط معدل است. باتوجه‌به اینکه تقاضا برای تحصیل پزشکی در آلمان بسیار بالاست، داشتن معدل بالا به اخذ پذیرش از دانشگاه‌ های پزشکی بسیار کمک می‌کند.

شرایط بهترین دانشگاه‌ های آلمان برای پزشکی

سالانه متقاضیان زیادی برای تحصیل جهت مهاجرت و اقامت در آلمان اقامت می‌کنند. یکی از رشته‌هایی که در آلمان بسیار متقاضی دارد، تحصیل در رشته پزشکی آلمان است. دانشگاه‌ های پزشکی آلمان در سطح دنیا شناخته شده هستند. در ادامه به معرفی برخی از بهترین دانشگاه‌ های آلمان برای پزشکی می‌پردازیم:

 • دانشگاه لایپزیگ (Leipzig University)

از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ های پزشکی در آلمان است. این دانشگاه در سال 1409 و توسط فردی به نام فردریک تأسیس شده است. در دانشکده‌ های پزشکی این دانشگاه بیش از 3 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

 • دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ (Freiburg University)

دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ جز بزرگ‌ترین دانشگاه‌ های آلمان به شمار می‌رود. این دانشگاه دارای 11 دانشکده است. در این دانشکده‌ ها حدود 24 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

 • دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)

دانشگاه هایدلبرگ که جز برجسته‌ترین دانشگاه‌ های کشور آلمان محسوب می‌شود در سال 1386 میلادی تأسیس شده است. این دانشگاه دولتی اکثر رشته‌های تحصیلی را در خود جای‌داده است.

 • دانشگاه روت آخن (Rwth Aachen University)

دانشگاه روت آخن در سال 1966 تأسیس شده است و دارای 9 دانشکده مجزا است. در این دانشگاه حدود 2700 دانشجوی پزشکی به تحصیل مشغول‌اند.

 • دانشگاه توبینگن (Tübingen University)

دانشگاه توبینگن جز بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان است. جالب است بدانید که دانشگاه توبینگن تا به حال 3 جایزه نوبل دریافت کرده است.

 • دانشگاه مونستر (Münster University)

این دانشگاه در سال 1780 شده و یکی از بهترین دانشگاه‌ های پزشکی در آلمان به شمار می‌رود. در دانشگاه مونستر 45 هزار و 700 دانشجو تحصیل می‌کنند. کیفیت تدریس در این دانشگاه بسیار بالاست.

 • دانشگاه وورزبورگ (Würzburg University)

این دانشگاه جز بهترین دانشگاه‌ ها از نظر امکانات آموزشی است. دانشگاه وورزیورگ در رشته‌هایی مانند پزشکی، فیزیک، روان‌شناسی و زیست‌شناسی دارای رتبه برتر است و همچنین در امر تحقیقات در سطح بین‌الملل بسیار معتبر است.

 • دانشگاه اتو فون گریک ماگدبورگ (Magdeburg University)

دانشگاه اتو فون گریک ماگدبورگ از دانشگاه‌های تازه‌تأسیس است که در سال 1993 و با ادغام دو دانشگاه پزشکی و کالج تربیت معلم ایجاد شده است.

 • دانشگاه ویتن/هردکه (Witten/Herdecke University)

دانشگاه ویتن/هردکه از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ های غیردولتی در آلمان است. برنامه‌های تحصیلی پزشکی در این دانشگاه در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان ارائه می‌گردد. دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه باید شهریه پرداخت نمایند.

 • دانشگاه لوبک (Lübeck University)

یک دانشگاه تحقیقاتی و پژوهشی است که در سال های 2006، 2009 و 2016 میلادی رتبه اول جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه دارای 4945 دانشجو، 100 استاد و 160 پرفسور است.

بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

دوره تحصیلی رشته پزشکی در آلمان 6 ساله است. دانشجویانی که برای تحصیل در رشته پزشکی مهاجرت به آلمان را انتخاب می‌نمایند و تمایل دارند در بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان تحصیل نمایند، باید در آزمون ورودی دانشگاه‌ ها شرکت کرده و نمره قبولی کسب نمایند. دوره‌های تحصیل در رشته پزشکی در آلمان به زبان آلمانی است اما در مقطع کارشناسی ارشد، دوره‌ های زبان انگلیسی هم برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود.

مدارک لازم برای پذیرش

 • مدرک معتبر زبان آلمانی (آزمون DSH و یا TestDaf)
 • ویزای تحصیلی آلمان (نکته مهم این است که بعد از ورود به کشور آلمان امکان تغییر ویزای گردشگری و یا ویزاهای دیگر به ویزای تحصیلی آلمان وجود ندارد)
 • گواهی پزشکی (برای تمدید اقامت در آلمان، ارائه گواهی پزشکی الزامی است.)
 • مدارک تحصیلی قبلی فرد متقاضی به‌علاوه ریز نمرات به‌صورت ترجمه شده
 • ارائه گواهی تمکن مالی

آخرین‌ مهلت ارسال درخواست برای دانشگاه‌ های پزشکی

آخرین‌ مهلت ارسال درخواست برای دانشگاه‌ های پزشکی برای هر یک از دانشگاه‌ های آلمان متفاوت است. اما به‌ طور کلی آخرین‌ مهلت در اکثر دانشگاه‌ های پزشکی به‌صورت زیر است:

 • ترم تابستان تا 15 ژوئیه
 • ترم زمستان تا 15 ژانویه

بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان ، دانشجویان باید هر ترم مبلغ 250 یورو پرداخت نمایند. این هزینه‌ها شامل هزینه خدمات اداری و ثبت‌نام است. معمولاً دانشجویانی که در برترین دانشگاه‌ های پزشکی آلمان مشغول به تحصیل هستند، سالانه به مبلغی حدود 10.200 یورو نیاز خواهند داشت.

مزایای تحصیل در رشته پزشکی آلمان

تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی رشته پزشکی تمایل دارند که در آلمان تحصیل ‌کنند؛ اما چرا؟
از مزایای تحصیل این رشته در آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود بهترین دانشگاه‌ های پزشکی دنیا در آلمان
 • امکان تحصیل رایگان پزشکی در آلمان
 • برگزاری کنفرانس‌ و سمینارهای علمی و آموزشی در دانشگاه‌ های پزشکی آلمان
 • آموزش پزشکی آلمان با استفاده از به‌ روزترین امکانات و تکنیک‌ها
 • ارائه بورسیه‌های تحصیلی متعدد به دانشجویان بین‌المللی در رشته پزشکی

رتبه‌بندی دانشگاه‌ های پزشکی آلمان

همان‌طور که گفته شد برخی از این دانشگاه‌های پزشکی آلمان که در قسمت بالا به آن اشاره شد، دارای رتبه‌های برتر در سطح جهان هستند. معمولاً دانشگاه‌ های پزشکی آلمان رتبه کمتر از 500 را به خود اختصاص می‌دهند.

سخن پایانی

پذیرش از دانشگاه‌ های پزشکی آلمان کار دشواری است اما تحصیل در هریک از دانشگاه‌ های پزشکی در کشور آلمان می‌تواند آینده شغلی شما را تضمین کند. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سؤالی داشتید، مجموعه ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان است.

مقالات مرتبط

راهنمای چک کردن نتایج لاتاری گرین کارت 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا شانس بزرگیست که دولت آمریکا در اختیار علاقه مندان مهاجرت به این کشور قرار داده است. … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لاتاری آمریکا چیست؟

لاتاری آمریکا 2025 در تاریخ 12 مهر تا 16 آبان مهلت ثبت نام دارد. نزدیک شدن به ماه اکتبر مصادف … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025

زمان اعلام نتایج لاتاری 2025 در اردیبهشت 1403 می باشد. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085