قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

افرادی که می‌خواهند به صورت مستقل از نظر مالی به کشور اتریش مهاجرت کنند می‌توانند از فرصت اقامت تمکن مالی اتریش استفاده نمایند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم این دسته از افراد این مطلب را از دست ندهند.

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد ولی مسلماً همه ما باید به سراغ ساده‌ترین روش‌ها برویم. حتی اگر شما یک فرد ثروتمند هستید قطعاً به راحتی می‌توانید اقامت اتریش اثبات تمکن مالی را به دست بیاورید. پس این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

اما حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که آیا همه افراد می‌توانند جهت مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی اقدام کنند یا خیر. درست است که موجودی حساب مهمترین فاکتوری است که در این روش مهاجرتی به عنوان معیار سنجش متقاضیان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد ولی فراموش نکنید شما باید شرایط دیگری نیز داشته باشید که این شرایط عبارتند از:

 • شما باید حتماً گواهی تمکن مالی سفارت اتریش را ارائه کنید. در واقع لازم است براساس قوانین سفارتخانه گواهی تمکن مالی را از بانکی که در داخل آن حساب دارید دریافت کنید.
  ممکن است کشور اتریش از شما بخواهد که گردش حساب شش ماهه اخیر خود را ارائه کنید.
  باید میزان تمکن مالی شما به حدی باشد که نشان دهد می‌توانید هزینه زندگی خود به عنوان یک فرد مستقل و یا هزینه خود و سایر اعضای خانواده را نیز تأمین کنید.
  هر ساله کشور اتریش مبلغ مربوط به تمکن مالی را اعلام می‌کند که شما باید این مبلغ را در حساب خود داشته باشید.
 • یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید به آن اشاره کرد بحث همراهان افراد متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی است.
  شما فقط می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با خود به همراه داشته باشید. در نتیجه این فرزندان برای تحصیل نیز به مشکل برخورد نکرده و می‌توانند از مزایای تحصیل رایگان بهره‌مند شوند.
  ممکن است که شما فرزندانی بالاتر از ۱۸ سال داشته باشید. اکنون تکلیف چیست؟ آیا امکان دارد که از طریق مهاجرت به اتریش با تمکن مالی این فرزندان خود را نیز به همراه داشته باشید یا خیر؟
  برای این دسته از افراد شما باید از ویزا خود حمایتی اتریش استفاده کنید. برای دریافت این نوع ویزای تمکن مالی به هیچ عنوان سن به عنوان ملاک قرار نمی‌گیرد بلکه فرد متقاضی فقط باید ثابت کند که می‌تواند از عهده تأمین مخارج زندگی برآمده و به عبارتی تمکن مالی مناسب و گردش حساب کافی دارد.
  البته یکی از عیب‌های دریافت اقامت خود حمایتی اتریش این است که به هیچ عنوان اجازه کار به شما داده نخواهد شد. به همین دلیل است که ما همیشه به خانواده‌هایی که می‌خواهند به کشور اتریش مهاجرت کنند و فرزندان بالای ۱۸ سال دارند توصیه می‌کنیم برای این دسته از فرزندان از طریق کار یا تحصیل در اتریش اقدام کرده و با دریافت ویزای مربوط به کار یا تحصیل زمینه اقامت و مهاجرت آن‌ها را فراهم کنند.
 • از دیگر شرایط برای مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی این است که شما ۶ ماه در کشور اتریش زندگی کنید. البته محدودیتی برای شما در نظر گرفته نمی‌شود.
  یعنی نیازی نیست که این شش ماه به صورت پیوسته سپری گردد بلکه به طور کلی مدت اقامت شما باید ۶ ماه پر شود تا بتوانید اقامت این کشور را به دست بیاورید.
  ممکن است بعضی از افراد دچار اتفاقات ناگواری شوند. برای مثال شاید فرد متقاضی دچار بیماری صعب العلاج شده و نتواند به مدت شش ماه در این کشور حضور داشته باشد.
  برای شرایط خاص دولت اتریش قوانینی را وضع کرده که بتواند مشکل این دسته از افراد را برطرف کند.
 • نداشتن سابقه کیفری و ارائه یک تأییدیه از سوی سازمان بهداشت نیز برای مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی الزامی است. از طرف دیگر متقاضیان باید دانش اولیه زبان آلمانی را داشته و مدارک مربوط به آن را ارائه کنند.

اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

مهمترین مزایای دریافت ویزای خود حمایتی اتریش

 • از آنجایی که کشور اتریش در حوزه شینگن قرار دارد بنابراین شما می‌توانید بعد از دریافت اقامت دائم کشور اتریش و در واقع دریافت شهروندی این کشور ویزای شینگن را نیز دریافت نمایید. در نتیجه با در دست داشتن ویزای شینگن می‌توانید به هر یک از کشور‌های اروپایی که تمایل داشتید سفر کنید.
 • برای دریافت اقامت کشور اتریش از طریق تمکن مالی فقط لازم است که ۶ ماه در این کشور حضور داشته باشید و در این مدت مشمول مالیات نخواهید شد.
 • با این روش شما می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به راحتی با خود به همراه داشته باشید.

مدارک لازم برای دریافت اقامت اتریش با اثبات تمکن مالی

کسانی که می‌خواهند از این طریق فرآیند مهاجرت خود به اتریش را انجام دهند باید مدارکی را در اختیار مؤسسات مهاجرتی قرار بگذارند تا این مؤسسات ثبت نام آن‌ها در سایت‌ کشور اتریش و در نهایت ارسال مدارک را برای آن‌ها انجام دهند. در صورتی که به مؤسسه قصران گروپ مراجعه کنید ما تمامی مراحل کار را برای شما انجام می‌دهیم.

لیست کاملی از مدارک را در اختیار شما قرار می‌دهیم و اگر بتوانیم برخی از مدارک را خودمان برای شما آماده کنیم. فرآیند ثبت نام شما و ارسال مدارک نیز با ما خواهد بود. این مدارک عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر ارائه کنید.
 • مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی به صورت اصل و ترجمه شده لازم است.
 • باید تعدادی عکس براساس دستورالعمل اداره مهاجرت اتریش را در پرونده خود ضمیمه کنید.
 • فرم درخواست ویزا تمکن مالی اتریش را تکمیل نمایید.
 • اسناد و گواهی ثابت‌کننده تمکن مالی خود را ارائه کنید.
 • یک گواهی ارائه نمایید که میزان منبع درآمد ماهانه شما را مشخص کند.
 • از طرف دیگر ارائه اسناد مربوط به بیمه درمانی و پوشش خطرات نیز الزامی است.
 • همچنین در صورتی که در خاک اتریش خانه خریده‌اید و یا اجاره کرده‌اید باید اسناد آن را ضمیمه کنید.
 • گواهی ازدواج و طلاق در صورت موجود بودن ضروری است.
 • همچنین شما باید گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت نیز داشته باشید.
 • همانگونه که گفتیم شما باید مدارکی ارائه نمایید که نشان دهد از دانش اولیه زبان آلمانی برخوردار هستید.

آیا بعد از مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی امکان کسب و کار وجود دارد؟

بزرگترین عیب اخذ اقامت تمکن مالی اتریش این است که مطلقاً شما اجازه کار نخواهید داشت به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم اگر فرزندی بالاتر از ۱۸ سال دارید برای بردن او از طریق ویزای کار یا تحصیل اقدام کنید تا محدودیتی برای شغل او در آینده وجود نداشته باشد.

اما اگر شما به اندازه کافی سرمایه دارید که می‌توانید یک سرمایه‌گذاری کلان در کشور اتریش راه‌اندازی کرده و در نتیجه از این طریق شروع به کار کنید در این شرایط محدودیتی برای شما ایجاد نمی‌شود. کشور اتریش اقتصادی بسیار پویا و قوی دارد و سرمایه‌گذاری کردن در این کشور ریسک کمی را برای شما به همراه خواهد داشت.

اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

کلام آخر

کارشناسان ما در قصران گروپ به همه متقاضیان مهاجرت به اتریش توصیه می‌کنند ابتدا ویزای توریستی اتریش را به دست آورده و سفری گردشگری به این کشور داشته باشند.

شما باید کیفیت زندگی در کشور اتریش را بررسی کنید. ممکن است تصوراتی در ذهن شما وجود داشته باشد که پس از ورود به این کشور همه این تصورات از دست رفته و متوجه می‌شوید که اشتباه کرده‌اید. برای دریافت ویزای توریستی اتریش می‌توانید بر روی کمک ما حساب کنید.

توجه داشته باشید اگر بتوانید یک انگیزه نامه در داخل مدارک خود قرار دهید که نشان دهد شما با چه هدفی می‌خواهید به کشور اتریش مهاجرت کنید قطعاً پروسه مهاجرت شما راحت‌تر می‌شود. تنظیم این انگیزه نامه نیاز به تخصص دارد که کارشناسان ما در قصران گروپ در کنار شما خواهند بود.

در صورتیکه قصد اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی را دارید، با شماره ۰۲۱۲۲۱۱۸۰۸۵ تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *