قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

چگونه در لهستان کار پیدا کنیم؟

کشورهای اروپایی همواره در حال رشد و توسعه هستند و همین موضوع باعث شده است که بازار کار خوبی از هر نظر داشته باشند. کشور لهستان یکی از این کشورهایی می‌باشد که به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری بسیاری از افراد قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند.

معمولاً این افراد به دنبال این موضوع هستند که بعد از چند سال کار و زندگی در کشور لهستان اقامت دائم این کشور را گرفته و به نوعی شهروند این کشور شوند. ولی شاید مهم‌ترین بخش این داستان پیدا کردن کار مناسب در لهستان باشد. چرا که بسیاری از افراد نمی‌دانند که چگونه باید در کشور لهستان کاری متناسب با رزومه کاری و مدرک تحصیلی که دارند پیدا کنند.

از آنجایی که سوالات بسیاری در این باره از وکلای ما پرسیده شده است ما تصمیم گرفتیم که در این مقاله تحت عنوان چگونه در لهستان کار پیدا کنیم ؟ به بررسی این موضوع بپردازیم. پس اگر شما نیز مایل به کسب اطلاعات در این زمینه هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه در لهستان کار پیدا کنیم؟

شرایط و قوانین ویزای کار در لهستان

در همین ابتدا و قبل از اینکه به بررسی این موضوع که چگونه در لهستان کار پیدا کنیم بپردازیم، ابتدا بهتر است شرایط و قوانین گرفتن ویزای کار در لهستان را مورد بررسی قرار دهیم.

به گفته بسیاری از وکلای متخـصص در زمینه مهاجرت، لهستان یکی از کشورهای برتر برای کسب و کار می باشد. به همین دلیل بسیاری از افراد سعی می‌کنند تا با گرفتن ویزای کاری خود را به این کشور برسانند و در آنجا مشغول کسب و کار شوند ولی باید بگوییم که گرفتن ویزای کار کشور لهستان به مانند سایر کشورهای اروپایی شرایط و قوانین خاص خود را دارد.

با توجه به این قوانین اشخاصی که قصد دارند برای کار به این کشور بیایند حتماً باید از طرف کارفرمایی در این کشور پیشنهاد کاری داشته باشند. شما برای اینکه از کارفرمایانی در لهستان پیشنهاد کاری داشته باشید باید رزومه کاری و مدرک تحصیلی خود را به آنها ارائه دهید. در مورد مدرک تحصیلی برای گرفتن ویزای کار لهستان باید بگوییم که حداقل این مدرک باید لیسانس یا فوق لیسانس باشد.

همچنین فرد متقاضی باید از شرایط سنی مناسبی برخوردار بوده و حداقل ۳ سال سابقه کاری مطابق با رشته تحصیلی خود داشته باشد. البته این موارد فقط برای کار کردن در لهستان می‌باشد و شما برای راه‌اندازی کسب و کار خودتان در این کشور حتماً باید میزان مشخصی سرمایه داشته باشید.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که پیدا کردن کار در لهستان برای ایرانیان بسیار دشوار می‌باشد چرا که کارفرمایان موظفند ابتدا اقدام به استخدام نیروی بومی کنند و در صورت وجود نداشتن نیروی بومی میتوانند از نیروی کار ایرانی و یا سایر کشور ها دعوت به عمل بیاورد.

مراحل پیدا کردن کار در کشور لهستان

در پاسخ به این سوال که چگونه در لهستان کار پیدا کنیم ؟ باید بگوییم که شما برای پیدا کردن کار باید مراحلی را پشت سر بگذارید که در ادامه ما به بررسی این مراحل خواهیم پرداخت. دانستن این مراحل به شما کمک می‌کند تا بتوان راحت‌تر کار مورد نظر خود را در کشور لهستان پیدا کنید.

قبل از اینکه به معرفی مراحل پیدا کردن کار در لهستان بپردازیم ابتدا باید شما به این نکته واقف باشید، که اقامت کاری و سرمایه گذاری در لهستان شریط جداگانه‌ای دارند و اگر شما قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارید علاوه بر داشتن شرایط کاری باید سرمایه مورد نیاز را نیز برای این کار داشته باشید.

مشخص کردن شغل مد نظر

در اولین قدم شما برای مهاجرت و کار کردن در کشور لهستان کار مورد نظر خود را انتخاب کنید یعنی بر اساس توانایی‌ها و مدرک تحصیلی که دارید یکی از بهترین کارها را انتخاب کنید.

معمولاً بیشترین نیاز کار در کشور لهستان مربوط به مشاغل فنی می‌شود.

اخذ ویزای جستجوی کار لهستان

شما برای استخدام در کشور لهستان یا از طریق غیر حضوری و یا حضوری باید تقاضای کار خود را به کارفرمایان و موسسات کاریابی کشور لهستان ارائه دهید.

توجه داشته باشید که اگر حضوری این کار را انجام دهید بسیار نتیجه بخش تر است. برای اینکه این کار را حضوری انجام دهید باید اقدام به دریافت ویزای جستجوی کار لهستان کنید.

این ویزا همانگونه که از نامش پیداست برای افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند برای پیدا کردن کار به لهستان بروند. معمولاً مدت اعتبار این ویزا ۶ ماه می‌باشد.

انجام آزمون بازار کار

در واقع این مرحله یکی از مراحل‌هایی می‌باشد که شما هیچ گونه دخل و تصرفی در آن ندارید و فقط باید منتظر بمانید که اداره کار یا همان اداره اشتغال کشور لهستان بررسی‌های خود را انجام دهد.

شاید برای شما این سوال به وجود بیاید که این مرحله چه مرحله‌ای است؟ همانگونه که در قسمت‌های قبلی مقاله نیز به آن اشاره کردیم در کشور لهستان کارفرما ابتدا باید نیاز خود را به اداره اشتغال لهستان اعلام کند در این مرحله اداره اشتغال این کشور آزمایش بازار کار را انجام می‌دهد. این کار به منظور این انجام می‌شود که ابتدا کاندیدهای مناسب از شهروندان خود لهستان و یا شهروندان کشورهایی باشد که عضو اتحادیه اروپا هستند.

در صورتی که در مدت زمان مشخص هیچ شخصی از افراد لهستانی و یا شهروندان عضو اتحادیه اروپا برای انتخاب این شغل کاندید نشوند کارفرمای لهستانی می‌تواند برای شما پیشنهاد کار و اشتغال در این کشور بفرستد. فقط در اینصورت است که متقاضیان کار در کشور لهستان مانند ایرانیان که خارج از اتحادیه اروپا هستند در کشور لهستان برای کار استخدام شوند.

چگونه در لهستان کار پیدا کنیم؟

گرفتن ویزای کار لهستان

چنانچه با کار کردن شما در کشور لهستان موافقت شد شما باید نسبت به گرفتن ویزای کاری خود اقدام کنید. توجه داشته باشید با توجه به اینکه کشور لهستان جز اتحادیه اروپا و مشخصاً حوزه شینگن می‌باشد شما برای ورود به این کشور حتماً باید ویزای شینگن داشته باشید.

معمولا ویزای کاری کشور لهستان در انواع مختلفی صادر می‌شود، که در ادامه به بررسی انواع ویزای کاری کشور لهستان می‌پردازیم.

ویزای کاری نوع A

معمولاً این ویزا برای افرادی که با یک کارفرما و یا شرکتی از کشور لهستان قرارداد دارند صادر می‌شود مدت زمان اعتبار این ویزا متفاوت می‌باشد.

ویزای کاری نوع B

در مورد این نوع از ویزا باید بگوییم که این ویزا برای اشخاصی که به عنوان نماینده یک شرکت خارجی قصد دارند به مدت ۶ ماه در کشور لهستان اشتغال به کار داشته باشند، صادر می‌شود.

ویزای کاری نوع C

معمولاً افرادی که بیشتر از یک ماه با یک کارفرمای غیر لهستانی قرارداد دارند این مجوز برایشان صادر میشود.

ویزای کاری نوع D

معمولا این ویزا را برای افراد و متقاضیانی صادر می‌کنند که علاوه بر اینکه کارفرمایشان غیر لهستانی است شرکت آنها فاقد شعبه در لهستان نیز می‌باشد.

توجه داشته باشید که ویزای دیگری وجود دارد که آن ویزا معمولاً برای متقاضیانی صادر می‌شود که عضو هیچ یک از چهار گروه ذکر شده نمی باشد.

چگونه در لهستان کار پیدا کنیم؟

خدمات موسسه مهاجرتی قصران گروپ

بدون شک شما برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری و مراحل پیدا کردن شغل در لهستان و سایر کشور ها باید با وکلای بین المللی مشورت کنید.

موسسه مهاجرتی قصران گروب با داشتن وکلای مجرب و کار آزموده یکی از بهترین موسسات در این حوزه می‌باشد که شما برای یافتن کار، گرفتن ویزای مهاجرتی، گرفتن اقامت دائم در لهستان و سایر کشورها، خرید ملک در همه کشورها و بسیاری دیگر از خدمات می‌توانید با خیال راحت به آن مراجعه کنید.

در مقاله ای دیگر نیز لیست مشاغل مورد نیاز لهستان را برای شما تهیه کرده ایم.

جمع بندی

ما در این مقاله تحت عنوان چگونه در لهستان کار پیدا کنیم به بررسی این موضوع پرداختیم.برای جمع‌بندی می‌توانیم بگوییم که پیدا کردن کار در لهستان به مانند سایر کشورها و از طریق کاریابی‌های تایید شده توسط اداره کار این کشور انجام می‌شود.

فرایند پیدا کردن کار در این موسسات به این شکل است که شما ابتدا باید رزومه و مدارک تحصیلی خود را برای این موسسات ارسال کنید و آنها در زمان‌هایی که به شغل شما نیاز داشته باشند و در کشور لهستان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا شخصی مناسب این شغل پیدا نکنند، برای کار با شما تماس میگیرند و شما با گرفتن ویزای کاری خود می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

امیدواریم که با مطالعه این مقاله اطلاعات کافی در مورد چگونگی پیدا کردن کار در کشور لهستان به دست آورده باشید.

سوالات متداول

در لهستان بیشتر به چه مشاغلی نیاز است؟

معمولاً بیشتر مشاغلی که در لهستان مورد نیاز هستند کارهای فنی می‌باشند.

البته در کنار کارهای فنی مشاغل دیگری مانند خیاطی لباس، قفل ساز، تکنسین و مهندس برق، متخصص در صنایع چوب، متخصصان کار در صنعت، حسابدار و اقتصاددان، صنعت خوراکی و غذایی و مسئول نیروی انسانی نیز مورد نیاز هستند.

از چه روش های میتوان در کشور لهستان کار پیدا کرد؟

معمولاً از دو روش اقامت و تحصیل میتوان در کشور لهستان مشغول به کار شد.

آیا این امکان برای متقاضیان کار در لهستان وجود دارد که با خود همراه ببرند؟

باید بگوییم که جواب این سوال مثبت است و متقاضیان کار در کشور لهستان در صورتی که توانایی تامین هزینه‌های زندگی خانواده را داشته باشند می‌توانند خانواده خود را به این کشور ببرند.

البته شما باید اقدام به اخذ ویزای همراه نیز کنید. ولی توصیه ما به این افراد این است که ابتدا خود به کشور لهستان رفته و در صورت صلاحدید اقدام به گرفتن ویزا برای همراهان و خانواده خود کنند.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *