قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟ کانادا یا انگلیس

کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟کانادا یا انگلیس – کانادا و بریتانیا روابط سیاسی و فرهنگی بسیار خوب و قوی دارند، هر دو کشور شرایط مناسب و فوق العاده ای را برای پذیرش مهاجران در سال های اخیر در نظر گرفته اند. متقاضیان می توانند از طریق تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی،  یا مهاجرت کاری و سایر روش های تعیین شده از سوی دولت دو کشور به کانادا یا انگلیس مهاجرت کنند. اما سوال اساسی این است که کدام یک از کشور برای مهاجرت بهتر است؟ کانادا یا انگلیس؟

باید بگوییم هر دو کشور از نظر مراقبت های بهداشتی و آموزش رایگان و با کیفیت هستند. کانادا از نظر تنوع، ایمنی، آب و هوا، محیط طبیعی و فرصت های شغلی در موقعیت بهتری قرار دارد اما اگر هزینه های زندگی و جنبه های سرگرمی را در نظر بگیرید، انگلستان یک انتخاب عالی تر است.

صرف نظر از تفاوت های دو کشور، هر کدام از آنها انتخاب فوق العاده ای برای مهاجرت و یا زندگی است.

با این وجود تفاوت های دو کشور باعث ایجاد تجربیاتی متمایز به عنوان یک مهاجر در این کشورها می شود. در این نوشته به بررسی شرایط دو کشور می پردازیم و در نهایت تصمیم با شماست.

کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟ کانادا یا انگلیس

کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟ کانادا یا انگلیس؟

  1. مراقبت های بهداشتی

هر دو کشور دارای سیستم مراقبت های بهداشتی کاملاً مشابهی هستند و مراقبت های بهداشتی رایگان را برای مقیمان دائمی و شهروندان ارائه می دهند. سازمان خدمات بهداشت ملی در انگلیس مسئول فراهم کردن مراقبت های بهداشتی در این کشور است و هر فردی می تواند از مشاوره پزشکی و خدمات اولیه درمانی به طور رایگان استفاده کند. مراقبت های بهداشتی پیشرفته فقط برای شهروندان انگلیس و افرادی که خارج از اتحادیه اقتصادی اروپا ساکن هستند و یا دارای اقامت دائم هستند فراهم می باشد.

مهاجرانی که مدت اقامت آنها در انگلیس شش ماه یا بیشتر است باید هزینه مراقبت های بهداشتی مخصوص مهاجران را در هنگام تکمیل اپلیکیشن های در خواست ویزا پرداخت کنند حتی اگر دارای بیمه خصوصی باشند. اما این هزینه شامل حال افرادی که ویزای توریستی انگلیس را دریافت می کنند نمی شود.

از سوی دیگر، کانادا دارای یک سیستم بهداشتی مطرح در سطح جهان است که مراقبت های اولیه و ثانویه بهداشتی را برای شهروندان کانادایی و افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند ارائه می دهد.

هیچ هزینه اضافی برای خدمات سلامت در کانادا وجود ندارد، اما به خاطر بسپارید شما حتی به عنوان یک شهروند دائم بلافاصله بعد از دریافت اقامت دائم خود به مراقبت های بهداشتی همگانی دسترسی نخواهید داشت.

بنابراین در این مدت باید بیمه پزشکی خصوصی دریافت کنید. از آنجایی که پوشش بیمه همگانی و مراقبت های بهداشتی در استان ها و مناطق این کشور متفاوت است، موارد خاصی مانند درمان دندانپزشکی، خدمات آمبولانس، درمان های چشم، فیزیوتراپی و غیره را شامل هزینه میشوند.

  1. آموزش و پرورش

نمی شود صحبت از انگلستان به میان بیاید و نام دانشگاه های آکسفورد و کمبریج در ذهن تداعی نشود. این دو دانشگاه هر سال در لیست برترین دانشگاه های دنیا قرار دارد، علاوه بر این سایر دانشگاه های انگلیس نیز در میان دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند.

در مقایسه کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟ کانادا یا انگلیس باید بگوییم هر دو کشور دارای سیستم آموزشی بی نظیر و استثنایی هستند از مقطع دبستان گرفته تا سطوح بالا و عالی آموزشی.

خبر خوب این است که هر دو کشور امکان آموزش رایگان برای آموزش ابتدایی و متوسطه را فراهم کرده است مگر اینکه مایل باشید در مدارس خصوصی تحصیل کنید.

با این حال تحصیل در دانشگاه های کانادا نسبت به دانشگاه های انگلیس برای دانشجویان بین المللی کم هزینه تر است.

کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟ کانادا یا انگلیس

  1. تنوع

هر دو کشور از لحاظ تنوع و پراکندگی جمعیت بسیار متنوع هستند اما کانادا دارای جمعیت متنوع تری است. درصد قابل توجهی از ساکنان دو کشور مهاجر هستند، و تعداد آنها در حال افزایش است. البته سیاست مهاجرپذیری کانادا شرایط بهتری را در اختیار علاقه مندان زندگی در این کشور گذاشته است که باعث جذب مهاجران بیشتری درهر سال شده است و جمعیت مهاجران در کانادا بیشتر است.

۴٫   آب و هوا

وسعت کانادا ۴۱ برابر بزرگتر از انگلیس است که باعث بروز تغییرات آب وهوایی بیشتری در آن شده است اما در هر دو کشور هر ۴ فصل را تجربه خواهید کرد. زمستان در انگلیس نسبت به کانادا سبک تر است، بنابراین اگر با سرمای هوا مشکل دارید ویزای انگلیس را دریافت کنید. میانگین دمای هوای زمستان در انگلیس ۰ تا ۷ درجه است اما در کانادا دمای هوا گاهی تا منفی ۴۰ هم می رسد!

تابستان در انگلیس کوتاه است ولی در طول سال شاهد بارندگی بیشتری هستید. اغلب استان های کانادا در زمستان برف سنگینی را تجربه می کنند و گاهی شرایط برای زندگی دشوار است.

  1. طبیعت

بریتانیا کشوری زیبا با مناظر شگفت انگیز فراوان است اما چون از لحاظ وسعت از کانادا خیلی کوچکتر است قطعا مناظر و طبیعت در این کشور نسبت به کانادا از وسعت کمتری برخوردار است.

۹ درصد از جنگل های جهان و بیش از نیمی از دریاچه های دنیا در کانادا واقع شده است. به علاوه طولانی ترین خط ساحلی در سطح جهان و ۴۸ پارک ملی و مناظر فوق العاده شگفت انگیزتر در کانادا واقع شده است. بنابراین اگر زندگی در یک کشور زیبا باطبیعتی بینظیر را انظار دارید کانادا انتخاب شماست.

  1. موقعیت شغلی و نرخ بیکاری

نرخ بیکاری و وضعیت اشتغال در بحث کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟ کانادا یا انگلیس جایگاه ویژه ای دارد. میزان بیکاری در کانادا بیشتر از بریتانیا است، اما هر دو کشور دارای اقتصادی فوق العاده با فرصت های فراوان شغلی در بخش های مختلف هستند.

اقتصاد بریتانیا بزرگتر و قوی تر از کانادا است، اما میزان دستمزدها آنقدرها متفاوت نیست، ولی به دلیل اینکه هزینه زندگی در انگلیس کمتر از کانادا است ممکن است در پاسخ به سوال کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟ کانادا یا انگیس؟ کشور انگلیس را انتخاب کنید.

البته برخی از مشاغل در کانادا سودآوری بیشتری نسبت به انگلستان دارند. همچنین، کانادا امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری را برای دانشجویان در نظر گرفته است و که از بابت پیدا کردن شغل مشکل کمتری در کانادا نسبت به انگلیس دارید.

کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟ کانادا یا انگلیس

  1. امنیت

میزان جرم و جنایت و امنیت درکانادا نسبت به انگلیس بسیار پایین تر است و میتوان گفت کانادا کشور امن تری برای زندگی نسبت به انگلیس است. کانادا کشوری امن برای مهاجرت خانوادگی است و با خیالی آسوده می توانید فرزندانتان را به مدرسه بفرستید. میزان همه جرایم از جمله سرقت، تجاوز، قتل، جنایات ناشی از مشکلات شخصی و غیره در کانادا کمتر از انگلیس است.

  1. هزینه زندگی

هزینه زندگی در هر دو کشور در بحث کدام کشور برای مهاجرت بهتر است؟ کانادا یا انگلیس تقریبا مشابه است و هر یک از کشورها در بخش هایی دارای برتری هستند برای مثال در کانادا قبوض آب و برق، قیمت رستوران، قیمت سوخت و مالیات بسیار کمتر از انگلیس است. با این حال، هزینه رفت و آمد و سفرهای داخلی در انگلیس کمتر از کانادا است.

هزینه اقامت در کانادا در مقایسه با انگلستان کمی بالاتر است. به طور کلی، انگلستان هزینه زندگی  پایین تری نسبت کانادا دارد و می تواند گزینه بهتری برای زندگی باشد.

  1. ورزش و تفریح

ورزش در انگلستان محبوب‌تر است، لیگ برتر و شماره یک فوتبال در سطح جهان متعلق به انگلیس است اما در کانادا هم ورزش از محبوبیت خوبی برخوردار است.

گزینه ها و مکان های تفریحی در انگلیس نسبت به کانادا مجهزتر و منتخب تر است و سرمایه گذاری بیشتری در بخش ورزش وتفریح در انگلیس شده است.

در نهایت این شما هستید که تصمیم میگیرید کدام کشور را برای دریافت ویزا و مهاجرت انتخاب کنید. دریافت ویزای تحصیلی کانادا، ویزای تحصیلی انگلیس و مهاجرت به کانادا همه گی مواردی هستند که بستگی به انتخاب، شرایط و نظر شما دارد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *