قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

برترین دانشگاه‌های کانادا

کانادا یکی از مقصد پرطرف‌دار برای ادامه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. در اینکه دانشگاه‌های کانادا از کیفیت بالایی برخوردار هستند تردیدی نیست. آرزوی هر فردی تحصیل در یکی از برترین دانشگاه‌های کانادا است. کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا هرساله جایگاهی را در لیست دانشگاه‌های برتر دنیا به خود اختصاص می‌دهند.

افرادی که قصد تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دارند قبل از هر اقدامی بهتر است درباره برترین دانشگاه‌های کانادا مطالعه داشته باشند و اطلاعات کسب کنند. در این مقاله به معرفی و توضیح درباره برترین دانشگاه‌های کانادا می‌پردازیم.اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارید و علاقه‌مند هستید درباره برترین دانشگاه‌های کانادا اطلاعات کسب کنید تا انتهای مطلب همراه قصران گشت باشید.

برترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه تورنتو

باید بگوییم که علت قرار گرفتن دانشگاه تورنتو در بالای این لیست بی جهت نیست؛ چرا که دانشگاه تورنتو در رنکینگ برترین دانشگاه‌های دنیا در ۲۰۲۴ در لیست ۲۰ دانشگاه برتر قرار گرفته است. برندگان جایزه نوبل و مشاهیر بسیاری از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

دانشگاه تورنتو همانند دانشگاه‌های معتبری مانند آکسفورد دارای کالج‌های فراوانی است. ۷ کالجی که در این دانشگاه قرار دارند همگی دارای تاریخ و پیشینه مخصوص به خود هستند.

۲۵ درصد از دانشجویان دانشگاه تورنتو بین‌المللی هستند، بیشتر از ۷۰۰ مدرک کارشناسی و ۲۰۰ مدرک کارشناسی ارشد توسط این دانشگاه ارائه شده است و دانشگاه تورنتو یکی از برترین دانشگاه‌ها در رشته پزشکی است. بیشتر از ۱۰۰۰ انجمن و باشگاه دانشجویی در این دانشگاه وجود دارد که دانشجویان می‌توانند به آنها بپیوندند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از دانشگاه‌های پر افتخار در کشور کانادا است. ۳۳ درصد از دانشجویان این کشور بین‌المللی هستند. ۸ جایزه نوبل و ۶۵ مدال المپیک از افتخارات این دانشگاه است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای ۲ پردیس است که یکی از آنها در ونکوور واقع شده است. همچنین این دانشگاه دارای ۱۲ کالج در پردیس ونکوور و ۷ کالج در اکناگن هست.

رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شوند شامل علوم کاربردی، موسیقی، پرستاری و هنر و رشته‌های دیگر می‌شود. بریتیش کلمبیا برای دانشجویان بین‌المللی و سایر دانشجویان شرایط اعطای بورسیه را در نظر گرفته است.

برترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل در استان کبک یکی از ۳ دانشگاهی است که تدریس در آن به زبان انگلیسی انجام می شود. ساختمان مرکزی این دانشگاه در شهر مونترال قرار دارد. دانشگاه مک گیل به داشتن نمایی زیبا و ساختمانی با معماری جذاب شهرت دارد. نمای ساختمان های این دانشگاه از سنگ آهک تشکیل شده و خاکستری رنگ است. بیش از ۳۰ هزار دانشجوی بین المللی در این دانشگاه تحصیل می کنند. کتابخانه دانشگاه مک گیل بسیار غنی است و بیش از ۶ میلیون نسخه کتاب در این کتابخانه وجود دارد.

از مهمترین رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود علوم اجتماعی، علوم انسانی، شیمی، علوم کامپیوتری، حقوق و … است.

دانشگاه مک مستر

یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های کانادا دانشگاه مک مستر است که در انتاریو واقع شده است. مساحت این دانشگاه بسیار وسیع است و باعث تمایز ان با سایر دانشگاه‌های کانادا شده است. رشته های مطرحی که در این دانشگاه تدریس می شوند علوم اجتماعی، علوم انسانی، مهندسی و علوم طبیعی هستند. دانشکده پزشکی مک مستر از مشهورترین دانشکده های کانادا است.

دانشجویان بین المللی از بیش از ۹۰ کشور از این دانشگاه پذیرش تحصیلی دریافت کرده اند. همچنین دانشگاه مک مستر با سایر دانشگاه ها در سطح بین المللی همکاری می کند. بسیاری از مشاهیری که موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند مدارک خود را از این دانشگاه دریافت کرده اند.

رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شوند زیست شناسی، شیمی، مهندسی و فناوری، هنر و اقتصاد و بازرگانی است.

برترین دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال یکی دیگر از دانشگاه‌های فرانسوی زبان در کانادا است. این دانشگاه دومین دانشگاه بزرگ کانادا از لحاظ تعداد دانشجو است. ۲۵ درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. تمرکز دانشگاه مونترال بر انجام کارهای تحقیقاتی و ورزشی است،

دانشگاه مونترال انتخاب خوبی برای متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کانادا است چرا که مونترال شهریست با هزینه های به صرفه. مونترال یکی از برترین دانشگاه‌های کانادا است و مهمترین رشته هایی که در آن تدریس می شود عبارتند از علوم کامپیوتری، حقوق، علوم اجتماعی، مهندسی و فناوری و هوا فضا.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

در این نوشته به توضیح برترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل پرداختیم. همچنین می توانید درباره برترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل پزشکی، در وبلاگ قصران گروپ بخوانید. چنانچه قصد دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارید می توانید با مشاوران ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *