قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای ازدواج انگلیس

ازدواج کردن و دریافت ویزای ازدواج انگلیس ، همواره یکی از راه هایی است که افرادی که قصد مهاجرت به انگلیس را دارند، به آن فکر می کنند. به نظر می رسد که مسیر راحتی باشد و فقط نیاز است که یک شهروند انگلیسی را پیدا کرده و با او ازدواج کنید. درست است؛ اما این راه نیز شرایط و قوانین خاص خودش را دارد که باید مراحل آن را پشت سر بگذارید.

ویزای ازدواج انگلیس

ویزای ازدواج انگلیس چه شرایطی دارد؟ در انگلستان، اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج امکان پذیر است؟

در ادامه قوانین جدید ویزای ازدواج انگلیس را توضیح خواهیم داد.

قوانین جدید ویزای ازدواج انگلیس

 • برای اخذ ویزای انگلیس از طریق ازدواج، در صورتی که فردی تابع کشور انگلیس نباشد باید پروسه خاصی را طی کند. اما اگر تابعیت یکی از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا را داشته باشد، برای دریافت ویزا مشکل خاصی ندارد.
 • برای دریافت ویزای انگلستان از طریق ازدواج لازم است که ۲ سال از ازدواج طرفین گذشته باشد و این ازدواج از طرف دولت انگلیس به رسمیت شناخته شده باشد. از طرفی در روز مصاحبه نیز از طرفین، سوالاتی در خصوص ویژگی های شخصیتی و خصوصیات اخلاقی یکدیگر پرسیده می شود تا مشخص شود که دو طرف به اندازه لازم یکدیگر را می شناسند. پس در روز مصاحبه با دقت به سوالات آفیسر پاسخ دهید.
 • در صورتی که همسر مقیم انگلستان دارید که دارای اقامت دائم این کشور می باشد،‌ شما می توانید بعد از ۵ سال اقامت در انگلستان اقدام به اخذ اقامت دائم انگلیس نمایید و سپس پاسپورت انگلیس را دریافت کنید.
 • جهت دریافت ویزای ازدواج انگلیس باید حداقل  ۱۸ سال داشته باشید.
 • تسلط به یکی از زبان­های انگلیسی، اسکاتلندی و یا ولزی الزامی است.
 • احترام به قانون و تخطی نکردن از آن برای دولت انگلیس بسیار مهم است. پس دقت داشته باشید که برای دریافت پاسپورت انگلیس حتما باید به قوانین انگلیس احترام گذاشته و قوانین را نقض نکرده باشید.
 • اگر فقط قصد ثبت ازدواج تان را انگلیس دارید و بعد می خواهید به کشورتان برگردید، یک ویزای ۶ ماهه برای شما صادر می شود که حتما باید قبل از مدت انقضای ویزا ، از انگلیس خارج شوید.

قوانین ازدواج در انگلیس

ازدواج در هر کشوری قوانین خاص خود را دارد. ازدواج در انگلیس نیز از این قاعده مستثنی نیست و هم برای افراد هم جنس و هم با جنس مخالف امکان پذیر است، البته هریک شرایط خاص و متفاوتی دارند. ازدواج در انگلیس به صورت مذهبی و مدنی صورت می گیرد. برای ازدواج به صورت مذهبی باید مراسم مذهبی خاصی را برگزار کنید. در ازدواج مدنی باید ازدواج خود را در یکی از دفاتر ثبت احوال این کشور به ثبت برسانید. برای ازدواج در انگلیس محدودیت سنی وجود دارد که طرفین عقد باید حداقل  ۱۸ سال داشته باشند (البته که برای افراد زیر ۱۸ سال، رضایت والدین الزامی است).

پروسه دریافت ویزای ازدواج انگلیس

طرفین ازدواج باید به اداره ثبت مربوطه مراجعه کرده تا تقاضای آن ها مورد بررسی قرار گیرد. در آن جا باید اعلام کنید که برای ازدواج برنامه دارید و ضروری است که محل ازدواج خود را مشخص کنید. سپس در خواست ویزای ازدواج شما به وزارت امور داخلی ارجاع داه شده و پرونده شما مورد بررسی قرار می گیرد.
در صورت تائید، نیاز به پرداخت هزینه ای حدود ۳۵ پوند است.

مدارک لازم برای مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج شامل موارد زیر است:

 • شناسنامه
 • ویزا
 • پاسپورت
 • اطلاعات و آدرس محل سکونت در انگلستان
 • ارائه گواهی طلاق یا فوت همسر در صورت ازدواج قبلی و جدایی یا فوت همسر

جواب ویزای انگلیس معمولا از طریق ایمیل ارسال می شود، پس پیگیر جواب ویزای خود از طریق ایمیل باشید.

مزایای ویزای ازدواج انگلیس

مزیتی که مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج نسبت به مهاجرت از طریق تحصیل در انگلیس و یا روش های مهاجرتی دیگر دارد، این است که نیازی به گواهی تمکن مالی از طرف فردی که تابعیت انگلیس را ندارد، نیست بلکه اثبات تمکن مالی بر عهده همسری که ساکن انگلیس است می باشد و او باید ثابت کند که می­تواند زندگی مشترک را ساپورت کرده و از عهده مخارج زندگی بر می آید.

مزیت دیگری که دارد این است که اگر همسر ، تابعیت انگلستان را ندارد اما دارای اقامت دائم است؛ شما هم می توانید پس از گذشت ۵ سال از زندگی مشترک خود در انگلیس، اقامت دائم آن جا رادریافت کنید.

پروسه اخذ اقامت دائم از طریق ویزای ازدواج انگلیس

شرایط برای کسانی که تابعیت انگلیس را ندارند و می خواهند از طریق ویزای ازدواج اقدام کنند، متفاوت از افراد دارای تابعیت از یک از کشورهای اروپایی است. برای به رسمیت شناخته شدن این ازدواج از نظر قانونی، حضور حداقل ۲ شاهد در مراسم ازدواج الزامی است. در صورت انجام ازدواج باید اطلاعیه‌ای به مدت  ۲۸ روز در اداره‌ ثبت احوال مورد نظر منتشر شود.

از طرفی زوجین باید حداقل ۷ روز در کشور انگلیس زندگی کرده باشند. اگر دو طرف بخواهند که نام خانوادگی یکدیگر را نیز داشته باشند باید توافقی در این‌خصوص نیز امضا شود. تمامی مدارک و شواهد که در ثبت ازدواج ارائه شده باید توسط وزارت داخلی مورد بازرسی قرار گیرد که برای این درخواست باید مبلغ ۳۵ پوند پرداخت شود.
دقت داشته باشید که در صورت مهاجرت به انگلیس از طریق ویزای الحاق به همسر، ازدواج شما باید به صورت قانونی از طرف دولت انگلستان به رسمیت شناخته شود تا بعدتر برای اقامت دائم و حضور شما در خاک انگلیس برای کار و تحصیل، مسئله ای پیش نیاید.

ازدواج صوری برای دریافت اقامت دائم انگلستان

در میان کسانی که برای اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج برای مهاجرت به انگلستان اقدام می کنند، احتمالا کسانی هستند که فرد خاصی را برای ازدواج در نظر ندارند و به فکر ازدواج صوری هستند؛ مثل یک معامله و در ازای پرداخت وجه!
این کار در انگلستان غیر قانونی است،‌ شرایط و واقعی بودن رابطه زوجین با دقت و سختگیری بالایی بررسی می‌شود.

دولت انگلستان نیز مجازات های سختی را برای ازدواج صوری در نظر گرفته تا افراد از این عمل غیر قانونی منصرف شوند.

ویزای ازدواج انگلیس 

انواع ویزای ازدواج انگلیس

ویزای همسر (SPOUSE VISA)

خارج از انگلستان صادر می‌شود و به فرد متقاضی اجازه می‌دهد که برای ۳۳ ماه به همسر انگلیسی خود با حمایت مالی او در انگلیس بپیوندد.

ویزای FLR (M)

از داخل انگلستان و فقط توسط کسانی که از قبل در انگلیس حضور دارند برای همرشان در خارج از انگلیس صادر می‌شود. در این صورت همسر غیر انگلیسی اجازه دارد تا با همسر انگلیسی خود و با حمایت مالی او به مدت ۳۰ ماه در انگلستان بماند.

ویزای نامزدی  (fiancé visa)

این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا با شریک زندگی خود در انگلیس ازدواج کنید یا به انگلستان بروید که منجر به ترک نامحدود و اقامت در انگلستان می شود و ۶ ماه نیز اعتبار دارد. به علاوه با ارائه درخواست ویزای FLR (M) قبل از انقضا ویزا، می توان مجدد آن را تمدید کرد.

ویزای شریک زندگی مجرد  (UK Unmarried Partner visa)

شرط لازم برای این ویزا، حداقل ۲ سال زندگی مشترک در یک رابطه است. یعنی شما و شریک زندگی مجردتان باید حداقل دو سال قبل از تاریخ درخواست ویزای خود در رابطه ای شبیه به ازدواج یا مشارکت مدنی با هم زندگی کرده باشید.

ویزای شریک مدنی (Civil partner visas)

به افرادی که تبعه منطقه اقتصادی اروپا نیستند، این امکان را می دهد تا توسط یک شهروند انگلیسی یا کسی که اقامت دائم آن جا را دارد، وارد انگلیس شده و در آن اقامت کند.

مدرک زبان برای ویزای ازدواج 

مدرک زبان صرفا برای مهاجرت از طریق کار یا تحصیل در انگلیس نیست و حتی برای مهاجرت از طریق ازدواج نیز لازم است.
فرد برای ویزای ازدواج  باید مدرک زبان A1 (life skills UKVI) ارائه دهد  یعنی برای این مرحله تنها لازم است که بتوانید خودتان و دیگران را معرفی کرده و در مورد جزئیاتی مانند محل زندگی، همسر و افرادی که می شناسید، صحبت کنید.
برای  تمدید ویزای ۲٫۵ ساله نیز باید مدرک  A2 داشته باشد.  جهت اخذ اقامت دائم انگلیس نیاز به ارائه مدرک  B1 است.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

در صورتی قصد مهاجرت به انگلیس را از طریق ویزای ازدواج، ویزای تحصیلی انگلیس یا ویزای کاری و … دارید، می توانید با کارشناسان ما در قصران گروپ  تماس بگیرید و  بهترین شرایط را برای خود ارزیابی کنید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *