قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان

کشور آلمان به دلیل نظام آموزشی قدرتمند و فرهنگ غنی، جز کشورهای مهاجرت‌پذیر است؛ ازاین‌رو سالانه افراد زیادی جهت تحصیل به آلمان مهاجرت می‌کنند. جالب است بدانید دریافت ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان، امکان‌پذیر است. برای امکان اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان، باید هم‌زمان با پذیرش در دانشگاه، در دوره‌های زبان نیز شرکت کنید. در این مقاله بر آنیم تا دریافت ویزای دکتری و شرایط تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان را به طور جامع شرح دهیم پس در ادامه همراه ما باشید.

تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان

باتوجه‌به امکانات آموزشی پیشرفته موجود در آلمان، متقاضیان زیادی تمایل دارند تحصیلات تکمیلی خود را در مقطع دکترا در کشور آلمان سپری کنند. مدرک تحصیلی که در دانشگاه‌های آلمان ارائه می‌شود مورد تأیید دو کشور آمریکا و انگلستان است.

یکی از نکاتی که قبل از دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید به آن توجه داشته باشید این است که برای تحصیل در آلمان در مقطع دکترا محدودیت سنی وجود دارد. فرد متقاضی حداکثر تا سن ۴۰ سالگی می‌تواند برای * تحصیل در مقطع دکترا در آلمان اقدام نماید. ترم‌های زمستانی از ماه اکتبر تا پایان ماه مارچ و ترم‌های تابستانی از ماه آپریل تا پایان ماه سپتامبر است. ازآنجایی‌که در تحصیل مقطع دکترا بیشتر تمرکز روی پژوهش و تحقیقات است، معدل دانشجو نسبت به دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد از اهمیت کمتری برخوردار است. * دوره تحصیلی دکترا در آلمان معمولاً ۵ الی ۶ سال طول خواهد کشید.

شرایط تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان

*شرایط تحصیل در آلمان در مقطع دکترا نسبت به سایر مقاطع کمی متفاوت‌تر است. متقاضیان برای تحصیل در مقطع دکترا در آلمان باید مقالات و پژوهش‌های قوی و آکادمیک و همچنین رزومه علمی و کاری ارائه دهند. متقاضیان ابتدا باید یک استاد راهنما و یا سوپروایزر در کشور آلمان بیابند، سپس بعد از تأییدیه از آن استاد راهنما مدارک لازمه خود را برای پذیرش در دانشگاه ارسال نمایند.

برای متقاضیان امکان‌پذیرش مقطع دکترا در دانشگاه‌های معتبر آلمان بدون مدرک زبان وجود ندارد و فرد متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان حتماً به مدرک زبان معتبر نیاز دارد. یکی از فاکتورهای مهم * تحصیل در مقطع دکترا در آلمان داشتن مدرک زبان معتبر است. توصیه می‌کنیم قبل از مهاجرت و اقامت در آلمان ابتدا سطح زبان خود را تقویت کرده سپس اقدامات لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان را آغاز نمایید.

انواع دوره‌های تحصیل در آلمان بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی

برای متقاضیانی که تمایل به تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان دارند و به هر دلیلی موفق به کسب مدرک زبان نشده‌اند، دو نوع دوره آموزشی وجود دارد که در ادامه به‌صورت مختصر توضیح می‌دهیم:

  1. دوره آموزشی به زبان انگلیسی
   دانشجویان بین‌المللی که تسلطی بر زبان آلمانی ندارند می‌توانند در دوره‌های زبان انگلیسی ثبت‌نام نمایند. معمولاً اکثر دانشگاه‌های آلمان رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند.
  2. دوره آموزشی به زبان آلمانی
   دانشجویانی که با زبان آلمانی آشنایی دارند می‌توانند در دوره‌های آموزشی که به زبان آلمانی ارائه می‌شود، شرکت نمایند. مدرک زبان لازمه جهت‌پذیرش در دانشگاه‌های آلمانی‌زبان معمولاً در سطح B1 تا C1 هستند.

تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان

ویزای دکتری آلمان

مرحله اول تحصیل در آلمان و دریافت ویزای دکتری در آلمان، اخذ پذیرش از یک دانشگاه معتبر در آلمان است. قبل از اقدام به دریافت ویزا و مهاجرت به آلمان شما باید مدارک مربوطه را به دانشگاه موردنظر ارسال نمایید و تأییدیه دانشگاه را کسب نمایید. مدت‌زمان اعتبار ویزای تحصیلی آلمان ۲۴ ماهه (۲ ساله) است که پس از اتمام اعتبار می‌توان آن را تمدید کرد. مدارکی که برای اخذ ویزا تحصیلی آلمان باید ارائه کرد عبارت‌اند از:

 • پاسپورت دارای اعتبار (اعتبار آن باید تا پایان دوره تحصیلی و یا بیشتر باشد.)
 • فرم‌های درخواستی جهت اخذ ویزا
 • دو قطعه عکس
 • مدارک مربوط به بیمه
 • تأییدیه استاد راهنما
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • مدرک زیان معتبر (آیلتس یا تافل و کسب نمره حداقل ۷)
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات (ترجمه شده)
 • انگیزه نامه
 • توصیه‌نامه
 • اثبات داشتن محلی جهت اقامت آلمان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان همراه بورسیه تحصیلی

اگر شما متقاضی تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان و همچنین دریافت بورسیه آلمان هستید، باید گفت این امر غیرممکن است. از آنجایی بیشتر بورسیه‌های تحصیلی در آلمان به مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می‌گیرد، متقاضیان باید دارای معدل بالا و همچنین مدرک زبان در سطح آیلتس (نمره ۷ به بالا) باشند. به‌طورکلی باید گفت امکان تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان به همراه بورسیه وجود ندارد.

تحصیل دکتری در آلمان بدون مدرک زبان

کار دانشجویی ضمن تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

اگر فرد متقاضی بدون ارائه مدرک زبان جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان در این کشور تحصیل می‌کند، می‌تواند به‌صورت پاره‌وقت مشغول به کار شود؛ البته این امر بستگی دارد فرد متقاضی تبعه چه کشوری باشد. دانشجویان اروپایی حین تحصیل در آلمان می‌توانند در هفته ۲۰ ساعت شغل پاره‌وقت و دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا سالانه ۱۲۰ روز کامل و ۲۴۰ روز نیمه‌وقت مجاز به کارکردن هستند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

سخن پایانی

در این مقاله تمامی نکات مربوط به تحصیل در آلمان در مقطع دکترا بدون مدرک زبان را شرح دادیم. البته از این نکته نباید غافل شد که ارائه مدرک زبان معتبر باعث تقویت سطح رزومه شما می‌شود. چنانچه پس از مطالعه این مقاله سؤالی دراین‌خصوص داشته باشید می‌توانید با مجموعه قصران گروپ تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما پاسخگوی شما عزیزان باشند.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *