قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

شرایط سنی تحصیل در کانادا

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که ذهن متقاضیان را درگیر کرده این است که شرایط سنی تحصیل در مقاطع مختلف و شرایط سنی تحصیل دکتری در کانادا چگونه است؟ قبل از مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا باید قوانینی که دولت کانادا در خصوص محدودیت سنی برای هر مقطع را بیان کرده، بررسی نمایید. در این مقاله سعی داریم در مورد شرایط سنی جهت تحصیل در کانادا صحبت کنیم. امید است با مطالعه این مقاله مسیر مهاجرتی شما هموار شده و با دانش درباره شرایط سنی تحصیل در کانادا در کمترین زمان ممکن ویزای تحصیلی کانادا خود را اخذ نمایید.

برنامه تحصیلی در کانادا یک طرح نظام‌مند و جامع است. متقاضیانی که به تحصیل و مهاجرت به کانادا علاقه دارند، بر اساس اهداف شخصی می‌توانند در رشته منتخب و در مراکز آموزشی مانند: کالج، دانشگاه و یا مدارس فنی و حرفه‌ای این کشور مشغول تحصیل باشند.

تحصیل در کانادا برخلاف تصورات رایج، پروسه ساده‌ای دارد. شما برای درس‌خواندن در کانادا می‌توانید دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا را مورد بررسی قرار دهید و پس از آن شرایط و مدارک موردنیاز را از طریق سایت اصلی آن دانشگاه مرور کنید. سپس با جمع‌آوری و ارسال مدارک خواسته شده به دانشگاه، پذیرش دریافت نمایید. پس از دریافت پذیرش از دانشگاه موردنظر، باید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا به سفارت کشور کانادا مراجعه نمایید.

شرایط سنی تحصیل دکتری در کانادا

بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

حتماً شما هم اصطلاح «سن طلائی» را شنیده‌اید. در اکثر کشورهای جهان دانشجویان بین‌المللی دغدغه محدودیت سنی ندارند و می‌توانند در هر سنی و داشتن مدارک موردنیاز در هر رشته‌ای تحصیل نمایند؛ اما این موضوع در کشور کانادا کمی متفاوت‌تر است.

تمام افرادی که ۱۷ و یا ۱۸ساله هستند، متقاضیانی که دوره دبیرستان خود را پشت سر گذاشته‌اند و فرد ۲۵ساله که سوابق شغلی موفق در کارنامه خود دارد، می‌توانند در دانشگاه‌ها و یا کالج‌های کانادا تحصیل نمایند. برای متقاضیان تحصیل در کانادا سیستم انعطاف‌پذیری در نظر گرفته شده است.

اگر سن شما نسبت به سن طلایی بالاتر باشد، همچنان شما می‌توانید در کانادا پذیرش دریافت کنید. برای این منظور بهتر است رزومه قوی ارائه نمایید و این رزومه را به طور کامل تشریح کنید. همچنین اگر شما شرایط قانع‌کننده‌ای برای دانشگاه‌ها داشته باشید می‌توانید در هر سنی در کالج و دانشگاه‌های کانادا تحصیل نمایید؛ بنابراین شرایط سنی تحصیل دکتری در کانادا و در دانشگاه‌ها و کالج‌های آن هیچ محدودیت وجود ندارد.

شرایط سنی تحصیل در کانادا برای ورود به مدارس

شرایط سنی کودک برای ورود به مدارس کانادا در استان‌های این کشور متفاوت است اما به‌طورکلی سن ورود به دوره پیش‌دبستانی ۵ سالگی و همچنین سن ورود به اول دبستان ۶ سالگی است. در واقع دانش‌آموزان از سن ۶ الی ۱۸ سالگی می‌توانند در مقطع دبستان و دبیرستان در کانادا تحصیل نمایند. همچنین بعد از پشت سر گذاشتن مقطع دبیرستان و شرکت در یک دوره ۱ یا ۲ساله می‌توانند مدرک دیپلم خود را اخذ نمایند.

شرایط سنی تحصیل در کانادا ؛ مقطع کارشناسی

برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا در مقطع کارشناسی شرط اصلی ارائه مدرک زبان معتبر (آیلتس با حداقل نمره ۶) و همچنین ارائه مدرک دیپلم است. محدودیت سنی برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی وجود ندارد اما هنگام اخذ ویزای تحصیلی  کانادا برای کارمند سفارت سن شما بسیار اهمیت دارد. شما باید برای گپ تحصیلی دلایل قانع‌کننده‌ای بیان کنید.

شرایط سنی تحصیل در کانادا ؛ مقطع ارشد

همان‌طور که گفته شد شرایط سنی برای تحصیل در کانادا وجود ندارد. اما برای * تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، فرد باید مدرک کارشناسی مرتبط ارائه دهد و از زمان اخذ مدرک کارشناسی وی بیش ۵ سال وقفه سنی نباشد. * تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا به سه صورت انجام می‌گیرد:

 1. دانشجو علاقه دارد دوره ارشد خود را با انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی پشت سر بگذارد. در این نوع دوره بیشتر تمرکز روی پژوهش و تحقیقات است.
 2. در این دوره فرد به درس‌خواندن علاقه دارد و کل دوره تحصیل او با خواندن دروس تخصصی می‌گذرد.
 3. نوع سوم دوره کارشناسی ارشد، دوره آموزش و پژوهش است. یعنی دانشجو در کنار درس‌خواندن باید امور تحقیقاتی و پژوهشی را انجام دهد.

در هر سه نوع دوره کارشناسی ارشد هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

شرایط سنی تحصیل دکتری در کانادا

شرایط سنی تحصیل دکتری در کانادا

برای تحصیل در مقطع دکترا در کانادا متقاضیان باید یکی از دوره‌های کارشناسی ارشد را پشت سر گذاشته و بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد، برای تحصیل در مقطع دکترا اقدام نمایند. برای تحصیل در مقطع دکترا در کانادا هیچ محدودیت سنی وجود ندارد اما شرایط پذیرش تا سن ۴۵ سالگی بهتر است. نکته قابل‌توجه این است که افسر سفارت نسبت به متقاضیانی که قصد دریافت ویزای تحصیلی کانادا جهت تحصیل در مقطع دکترا دریافت نمایند سخت‌گیری کمتری دارند.

معافیت تحصیلی

فرد متقاضی برای تحصیل در کانادا هیچ محدودیت سنی ندارد و می‌تواند در هر سنی در دانشگاه‌های کانادا پذیرش دریافت نماید. تنها مشکلی که وجود دارد این است که ممکن است افراد سن بالا ویزای تحصیلی را به‌سختی دریافت نمایند. البته جای نگرانی نیست زیرا روش‌های فراوانی وجود دارد که می‌توان از طریق آن گپ تحصیلی را توجیه نمود و به‌راحتی ویزای تحصیلی دریافت کرد. برای بررسی این راه‌ها بهتر است با یک وکیل مهاجرت کانادا مشورت کنید.

دلایل تحصیل در کالج‌های کانادا

افرادی که تحصیل در کانادا را انتخاب می‌نمایند علاوه بر اینکه یک مدرک معتبر دانشگاهی دریافت می‌نمایند، می‌توانند مهارت و حرفه‌ی خود را بهبود بخشیده و در آن رشته پیشرفت نمایند. تحصیل و اقامت در کانادا مزیت فراوانی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • آموزش جهانی
 • پیشرفت دانشجویان از جهات مختلف
 • استفاده از مهارت، حرفه و استعداد فردی
 • فرهنگ‌های غنی موجود در کشور کانادا
 • تضمین یافتن شغل مرتبط با رشته تحصیلی
 • برنامه درسی جامع و قوی
 • زندگی در محیطی عالی
 • امکان تحصیل در یک مبحث خاص و متناسب با نیاز فرد
 • برنامه آموزشی باکیفیت

شرایط سنی تحصیل دکتری در کانادا

بورسیه تحصیلی در کالج‌های کانادا

کالج‌های کانادا برای اکثر رشته‌های تحصیلی بورسیه ارائه می‌دهند تا هزینه‌های مربوط به تحصیل به کانادا را کاهش دهند. اصلی‌ترین بورسیه‌هایی که در کالج‌های کانادا ارائه می‌شوند عبارت است از:

 • Banting Postdoctoral Fellowships
 • Trudeau Foundation Scholarships
 • Ontario Graduate Scholarship
 • Vanier Canada Graduate Scholarship
 • University of Manitoba Graduate Fellowships
 • University of Calgary Graduate Awards
 • Alberto Innovates

آیا برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا، شرط سنی وجود دارد؟

متقاضیانی که شرایط لازمه برای تحصیل در دانشگاه‌ها و یا کالج‌های کانادا را داشته باشند، هیچ محدودیتی جهت دریافت بورسیه از جانب دانشگاه ندارند. دانشجویان بین‌المللی پس از این که در یکی از دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل شوند، می‌توانند بورسیه تحصیلی کانادا دریافت نمایند.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

در این مقاله شرایط سنی برای تحصیل در مقاطع مختلف به‌ویژه شرایط سنی تحصیل دکتری در کانادا به نگارش در آمد. چنانچه سؤالی در این باره دارید می‌توانید با متخصصان ما در مجموعه قصران گروپ تماس حاصل فرمایید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *