هزینه تحصیل در کانادا

4 دقیقه

مدت زمان مطالعه

هزینه تحصیل در کانادا – برای تحصیل در کانادا بایستی ویزای تحصیلی کانادا را دریافت نمود. سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت می‌کنند و اقامت کانادا را دریافت می‌نمایند. به‌طورکلی شهریه هزینه تحصیل در کانادا و یا شهریه دانشگاه‌ها برای دانشجوی بین‌المللی بیشتر از دانشجوی بومی در کانادا است. رشته‌های تخصصی مانند رشته پزشکی، جزو گران‌ترین رشته‌ها به‌حساب می‌آیند. البته باید توجه داشته باشید که تحصیل در کانادا در دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه تورنتو، بریتیش کلمبیا و مک گیل پرهزینه‌تر از دانشگاه‌های متوسط مثل دانشگاه کارلتون، دالهاوزی و ساسکاچوان خواهد بود.

هزینه تحصیل در کانادا

رشته تحصیلی و همینطور موسسه آموزشی تاثیر بسزایی در تعیین شهریه برای تحصیل در کانادا دارد. هزینه ها در تحصیل در کانادا را می توان به دو بخش تقسیم نمود. بخش اول مربوط به هزینه های اخذ ویزای تحصیلی و تمکن مالی و بخش دوم نیز، مربوط به زندگی دانشجویی در کانادا است.

هزینه تحصیل دبیرستان در کانادا

امروزه تعداد بسیار زیادی از دانش‌آموزان خارجی قصد اقامت در کانادا و تحصیل در مقطع دبیرستان را دارند، کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل در دبیرستان به‌حساب می‌آورند.

اغلب دانش‌آموزانی که برنامه‌ هدفمند برای آینده تحصیلی خود دارند و تصمیم به آن می‌گیرند، به تحصیلی در کانادا علاقه‌مند می‌شوند، اما باتوجه‌به اطلاعاتی که در مورد هزینه‌ها دارند، نسبت به تصمیم خود برای تحصیل در کانادا مردد می‌شوند. آنها باید بدانند که اگر کارت اقامت کانادا به طور دائم داشته باشند، هزینه تحصیل در دبیرستان‌ کانادا برای آن‌ها کاملاً رایگان است.

بااین‌وجود، بعضی از مدارس (حتی دولتی) برای دانش‌آموزان خارجی شهریه‌ای در نظر می‌گیرند که مبلغ شهریه حدوداً بین 8 الی 14 هزار است برای یک سال تحصیلی است.

علاوه بر این هزینه‌ها، گاهی مدارس هزینه‌هایی برای شرکت دادن دانش‌آموز در فعالیت‌های فوق‌برنامه در نظر می‌گیرند. بعضی از هزینه‌های مدارس شامل شرکت در تیم‌های ورزشی برای مسابقات بین مدارس و یا همچنین اردوهای تفریحی یا آموزشی می‌شوند.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا برای دانشجویان بین المللی که دارای ویزای تحصیلی کانادا می باشند، از 20 هزار تا 25 هزار دلار کانادا به طور سالیانه است. با توجه به رشته تحصیلی انتخاب شده و  دانشگاه مورد نظر، هزینه تحصیل لیسانس متفاوت است. اغلب تحصیل در رشته های علوم پایه و مهندسی هزینه بیشتری دارد.

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع ارشد

هزینه تحصیل ارشد در کانادا برای رشته‌های عمومی (البته باتوجه‌به دانشگاه انتخاب شده) حدوداً بین 15 الی 20 هزار دلار کانادا در سال خواهد بود اما این رقم برای رشته‌های پزشکی ممکن است به بیش از 70 هزار دلار در سال برسد.

هزینه تحصیل در کانادا در رشته پزشکی

درواقع هزینة تحصیل پزشکی در کشور کانادا بین دانشکده پزشکی و دولت و دانشجویان تقسیم می‌شود. هزینه‌ای که برای آموزش پزشکی توسط دولت ایالتی پرداخت می‌شود، باتوجه‌به برنامه خود ایالت، متغیر است. شهریه و هزینه تحصیل در کانادا در رشته پزشکی، به چند مورد بستگی دارد:

یکی از آن موارد نوع برنامه آموزشی که دانشجو ثبت‌نام کرده یا محل زندگی دانشجو و اینکه دانشجو شهروند خود کانادا است (اقامت دائمی دارد) یا اینکه دانشجو دارای ویزای تحصیلی کانادا است.

همچنین هزینه‌های دیگر برای تحصیل پزشکی در کانادا، باتوجه‌به کمپ‌های موردنظر باهم متفاوت است.

طبق آماری که سازمان آمار کانادا بیان کرده؛ شهریه میانگین دانشکده پزشکی کانادا 12.959 دلار کانادا به‌صورت سالانه و در اونتاریو بالاترین هزینه معادل 22.744 دلار کانادا به‌صورت سالانه باید پرداخت شود.

هزینه تحصیل در کانادا در رشته پزشکی

هزینه تحصیل دندان‌پزشکی در کانادا

رشته دندانپزشکی در کانادا، یک شاخه از دنیای پزشکی است که مطالعه، تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌هایی که مربوط به دندان است و همچنین اختلالات و شرایط دهان، لثه، بافت‌ها و استخوان مجاور با دندان مخصوصاً ناحیة فک و صورت است را، شامل می‌شود. نکته جالب این است که رشته تحصیلی دندانپزشکی تنها مربوط به دندان نمی‌باشد و به ناحیه‌های دیگر مثل سروصورت و یا ناحیه گیجگاهی، فک و استخوان‌بندی‌های مربوط به آن را نیز برخوردار است.

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا 6 سال ادامه دارد و در طول این مدت دانشجو مجوز دولتی در زمینه ارتودنسی و جراحی‌های دندانپزشکی را اخذ می‌نماید و یک دندانپزشک رسمی است. دانشجو به دوره‌های تئوری ۴ساله و همچنین آموزش‌های عملی ۲ساله را پشت سر می‌گذارد.

شهریه یک دوره کامل تحصیل در کانادا در رشتۀ دندانپزشکی با درنظرگرفتن دانشگاه انتخاب شده و همچنین مناطق تحصیلی حدوداً بین 41 هزار دلار و 220 هزار دلار در بریتیش کلمبیا متغیر است.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا به صورت آنلاین

دانشگاه‌های کانادا برای متقاضیان تحصیلی در کانادا دوره غیرحضوری برگزار می‌کند. هزینه تحصیل در دوره آنلاین کانادا باتوجه‌به رشته تحصیلی، مقاطع تحصیلی و یا محل دانشگاه یا دبیرستان، متغیر است. اما به طور میانگین شهریه هر ترم یک دانشگاه برای * تحصیل آنلاین در کانادا برای دانشجوی خارجی تقریباً 3000 تا 8000 دلار کانادا و شهریه مدارس برای تحصیل مجازی برای یک سال (باتوجه‌به مقطع و تعداد واحد دانش‌آموز) از 1000 تا 3000 دلار کانادا است.

قصران گروپ با بهره گیری از کارشناسان مجرب در زمینه اقامت تحصیلی کانادا، بهترین شرایط را برای شما سنجیده و در راه تحصیل در مقاطع مختلف در کانادا، شما را راهنمایی و کمک خواهند کرد.

مقالات مرتبط

پلی تکنیک کوآنتلن کانادا

بدون شک کشور کانادا به دلیل میزبانی دانشگاه­‌های مطرح با رنکینگ بالا در سطح جهان، یکی از کشورهایی است که … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 6 دقیقه

بازار کار شغل آشپزی در کانادا

از آنجایی که کانادا یک مقصد مهاجرتی جذاب برای افراد در مشاغل مختلف بوده و به سبب وجود جاذبه‌ های … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مهاجرت با خرید رستوران در کانادا

برای اخذ اقامت کانادا از روش های مختلفی می توان اقدام کرد، یکی از این راه ها سرمایه گذاری در … مطالعه بیشتر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
موسسه مهاجرتی قصران گروپ

هدف اصلی ما در قصران گروپ، ارائه اطلاعات دقیق و مشاوره کامل، هم راستا با شرایط و رزومه شما و ترسیم بهترین مسیر مهاجرتی پیش رویتان است که در ادامه با ارائه خدمات کامل، تمام مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، کاری و همچنین فرایند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و … انجام داده و آینده ای مطلوب و باب میل شما برایتان به ارمغان می آورد.

راه‌های ارتباط با ما

قصران گروپ در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق و امتیازات این وبسایت متعلق به شرکت قصران گروپ بوده و هرگونه استفاده از مطالب و مقالات این سایت، پیگرد قانونی دارد.
مشاوره مهاجرتی 22118085