قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا – تقریبا میشه گفت اکثر افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور دیگری دارند، به دنبال راهی هستند تا هزینه های تحصیل و زندگی را در کشور مقصد را کاهش دهند. اولین چیزی که به ذهن می رسد دریافت بورس یا بورسیه تحصیلی از دانشگاه مورد نظر است. اما بورسیه تحصیلی چیست؟

اگر دانشگاهی که از آن پذیرش تحصیلی دریافت کرده اید به شما کمک هزینه به جهت دریافت خوابگاه، هزینه های تحصیل، خرید کتاب و سایر امور دانشجویی بدهد در واقع به شما بورسیه اعطا کرده است.

برای دریافت بورسیه تحصیلی شرایطی را برای متقاضی تعیین می کنند که مهترین آن معدل بالا (میزان معدل مورد نظر توسط دانشگاه تعیین میشود و ممکن است متفاوت باشد)، دارا بودن سوابق تحصیلی و رزومه عالی و داشتن مهارت زبانی و نمره آیتلس یا تافل قابل قبول ( که توسط دانشگاه تعیین می شود) می باشد.

بورسیه تحصیلی کانادا

اگر هدف شما پذیرش در یکی از * دانشگاه های کانادا باشد برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا باید نکاتی را در نظر داشته باشید و با انواع بورسیه های تحصیلی کانادا آشنا باشید. دراین نوشته به این موضوع می پردازیم و شما را با انواع و چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی کانادا آشنا می کنیم. با قصران گروپ همراه باشید.

بورسیه تحصیلی کانادا

کشور کانادا با سطح کیفی آموزش و زندگی جزو مقاصد برتر برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا و مهاجرت به کانادا قرار دارد. دانشگاه هایی مانند تورنتو و بریتیش کلمبیا با برترین کیفیت آموزشی همیشه در لیست انتخاب متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی و بورسیه تحصیلی کانادا بوده اند.

البته قابل ذکر است که هزینه های تحصیل در کشور کانادا در مقایسه با کشورهای اروپایی بالاتر است به همین جهت گزینه بورسیه تحصیلی اهمیت بیشتری پیدا می کند. دانشگاه های کانادا انواع مختلف بورسیه را برای متقاضیان در نظر گرفته اند که شامل موارد زیر می شود:

اسکالرشیپ – شایستگی

این نوع بورسیه تحصیلی کانادا بر طبق شایستگی فرد به او اعطا میشود که شامل مواردی مانند نمره زبان، معدل، کارهای پژوهشی و مقالات می باشد. درصورتی که فرد متقاضی ویزای تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی کانادا، دارای شرایطی که برای دریافت اسکالرشیپ مورد نیاز است باشد،د می تواند بورسیه اسکالرشیپ یا فلوشیپ را از دانشگاه دریافت نماید.

گرنت و برسری – bursaries & Grants

این نوع بورسیه بر اساس نیاز مالی دانشجو تعیین می شود. زمانی که دانشجو برای بورسیه گرنت درخواست دهد در ابتدا وضعیت مالی و اقتصادی او بررسی می شود و بر اساس آن و در صورتیکه واجد شرایط تشخیص داده شد به او بورسیه تعلق میگیرد.

وام های دانشجویی

تمامی دانشجویان کانادایی اعم از داخلی یا بین المللی امکان استفاده از وام های دانشجویی را دارند. برای دریافت وام دانشجو با در دست داشتن مدارک مورد نیاز باید به بانک های خصوصی کانادا مراجعه کند.

بورسیه تحصیلی کانادا

دستیار تدریس و تحقیق – Teaching & Research Assistants

دانشجویان دوره دکتری می توانند به عنوان دستیار آموزش یا تدریس در کنار اساتید خود مشغول به کار شده و در امر آموزش کمک اساتید باشد و در مقابل هزینه ای دریافت کنند. از مهمترین شرایط پذیرش دانشجو به عنوان دستیار و بورسیه تحصیلی کانادا، دارا بودن نمره معتبر در آزمون های آیلتس و تافل است.

همچنین دانشجویان مقطع ارشد و در برخی موارد، دکتری می توانند به فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی بپردازند و نتیجه تحقیقات خود را در اختیار دپارتمان ها و دانشکده های دانشگاه قرار دهند و از این طریق کسب درآمد کنند.

مراحل اخذ بورسیه تحصیلی کانادا

  • شناسنامه، پاسپورت و همه مدارک هویتی خود را به زبان خواسته شده ترجمه کرده و ممهور به مهر دادگستری نمایید.
  • مدارک تحصیلی پیشین و در حال حاضر خود را تهیه و آماده سازی کنید.
  • مدارک بانکی مانند گردش حساب و تمکن.
  • رزومه و انگیزه نامه و نمره مورد قبول در آزمون آیلتس و یا تافل.
  • پرداخت هزینه های درخواست شده.
  • پس از انجام همه مراحل باید منتظر باشید تا نسبت به درخواست شما اعلام نتیجه شود.

بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاهی در کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی

برای دریافت بورسیه در مقطع لیسانس پس از دریافت پذیرش و طی کردن یک یا دو ترم، با ارائه ریز نمرات و معدل می توانید از دانشگاه درخواست بورسیه نمایید.

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

از مواردی که شما را در دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع ارشد موفق می کند داشتن رزومه های قوی از کارهای پژوهشی و ریسرچ محور است. نمره زبان، توصیه نامه از اساتید، ریز نمرات و معدل مناسب از مواردی است که در اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع ارشد ضروری است.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری

در مقطع دکتری دانشجو می تواند در صورت تمایل به عنوان دستیار آموزشی در کنار اساتید خود مشغول به فعالیت شود. انجام کارهای تحقیقاتی برای دانشکده های مختلف و معرفی شده و دریافت مبلغی در قبال آن نوعی کمک مالی به دانشجو میباشد.

بورسیه تحصیلی کانادا

بهترین رشته ها در کانادا که بورسیه اعطا می کنند

تقریبا همه رشته ها در کانادا شرایط بورسیه برای دانشجویان در نظر گرفته اند.

از مهمترین رشته ها می توان به رشته های بهداشت، پرستاری، روانشناسی، هنر و علوم انسانی اشاره کرد. بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی مبلغ بورسیه می تواند متفاوت باشد.

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

درصورتیکه قصد اخذ ویزای تحصیلی کانادا و دریافت بورسیه تحصیلی کانادا را دارید با کارشناسان ما در قصران گروپ در تماس باشید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *