قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا یا به اصطلاح ویزای دانش آموزی کانادا یک مجوز معتبر است که توسط سفارت به متقاضیان داده می شود تا دانش‌آموزان بتوانند در کشور کانادا تحصیل نمایند.

مهم‌ترین فاکتور برای مهاجرت به کانادا داشتن مجوز تحصیلی است. چنانچه دوره تحصیلی متقاضی کمتر از ۶ ماه باشد، نیازی به مجوز تحصیلی یا study permit نیست. افراد زیر ۱۸ سال برای دریافت ویزای دانش‌آموزی کانادا باید ضمن داشتن یک سرپرست قانونی یا گاردین ثابت کنند که سرپرست آنها توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل کانادا و هزینه اقامت در کانادا را دارند. در این مقاله تمامی نکات مربوط به ویزای دانش‌آموزی کانادا و شرایط دریافت آن مورد بررسی قرار می‌گیرد پس با ما همراه باشید.

ویزای دانش آموزی کانادا

شرایط ویزای دانش‌آموزی کانادا

ازآنجایی‌که ویزای دانش آموزی کانادا یک ویزای بلندمدت است دریافت آن کار آسانی نیست؛ می‌توان با مشورت یک وکیل و یا مؤسسات مهاجرتی معتبر، مسیر کوتاه‌تری جهت اخذ ویزای دانش آموزی کانادا طی کرد. از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای دانش‌آموزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سن دانش‌آموز باید بیشتر از ۴ سال باشد.
 • والدین دانش‌آموز باید از مدرسه‌ای که از نظر اداره مهاجرت کانادا معتبر است، برای فرزند خود پذیرش بگیرید.
 • والدین دانش‌آموز باید ثابت کنند توانایی پرداخت شهریه یک سال فرزند خود و همچنین هزینه‌های مربوط به اقامت در کانادا را دارند و مدارک مربوط به آن را ارائه نمایند.
 • اگر والدین دانش‌آموز نتوانند همراه فرزند خود به کانادا مهاجرت نمایند، باید یک خانواده کانادایی را به‌عنوان قیم دانش‌آموز به اداره مهاجرتی کانادا معرفی نمایند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا

مدارکی که برای دریافت ویزای دانش‌آموزی و مهاجرت به کانادا نیاز است عبارت است از:

 1. مدرک شناسایی و هویتی دانش‌آموز
 2. مدرک شناسایی و هویتی سرپرست دانش‌آموز
 3. مدرک مربوط به سوابق شغلی والدین دانش‌آموز
 4. آخرین مدرک تحصیلی که دانش‌آموز دریافت کرده است.
 5. مدارک مربوط به تمکن مالی سرپرست و دیگر اعضای خانواده دانش‌آموز
 6. فرم اختصاصی جهت دریافت ویزا (باید به‌دقت پر شود)
 7. نامه پذیرش از یکی از مدارس معتبر کانادا
 8. معرفی‌نامه از مدرسه در حال تحصیل
 9. گذرنامه
 10. فیش واریزی برای هزینه‌های مربوط به بررسی مدارک

هزینه ویزای دانش آموزی کانادا

برای درخواست ویزای دانش آموزی کانادا باید ۱۵۰ دلار پرداخت شود. این مبلغ مربوط به هزینه‌های اولیه صدور ویزا است. توجه داشته باشید که مجوز ویزای دانش آموزی کانادا یک سال اعتبار دارد و بعد از گذشت این مدت باید مبلغ ۳۵۰ دلار دیگر پرداخت شود. در واقع ۲۰۰ دلار از این مبلغ برای حفظ وضعیت تحصیلی دانش‌آموز و ۱۵۰ دلار دیگر جهت صدور ویزای جدید است.

مدت‌زمان صدور ویزای دانش‌آموزی

مدت‌زمان صدور ویزای دانش آموزی کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از:

 • کشور مبدأ که از آنجا جهت دریافت ویزای دانش‌آموزی کانادا درخواست می‌دهید
 • مدت زمانی جهت ثبت اطلاعات بیومتریک
 • بازه زمانی ارسال درخواست شما از سفارت به اداره مهاجرت کانادا
 • بازه زمانی که شما درخواست خود را برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا ارسال می‌نمایید
 • اما به‌طورکلی مدت‌زمان صدور ویزای دانش‌آموزی کانادا در حالت عادی حداقل ۴ هفته (۱ ماه) طول خواهد کشید.

ویزای دانش آموزی کانادا

مدت اعتبار ویزای دانش آموزی کانادا

مدت اعتبار ویزای دانش آموزی کانادا برابر میزان دوره تحصیلی به‌علاوه ۹۰ روز است. این مدت ۹۰ روزه (سه‌ماهه) به این دلیل است که فرد بتواند نسبت به تمدید ویزای تحصیلی کانادا اقدام نماید یا اگر قصد دارد پس از اتمام تحصیل خود کشور کانادا را ترک کند، در این مورد تصمیم‌گیری نماید.

بورسیه دانش‌آموزی کانادا

اکثر افراد گمان می‌کنند بورسیه تحصیلی کانادا فقط مختص افراد در دانشگاه‌ها و کالج‌ها است. اما کشور کانادا چندین بورسیه برای دانش‌آموزان در نظر گرفته است. البته دریافت بورسیه دانش‌آموزی نسبت به بورسیه دانشگاه و یا کالج کانادا کمی دشوارتر است. امکان دریافت بورسیه فقط مختص دانش‌آموزان بین‌المللی نیست و دانش‌آموزان بومی نیز می‌توانند از این مزیت بهره‌مند شوند.

عواملی چون شرکت در المپیاد داخل کشوری و خارجی، آزمون‌های بین‌المللی، تحصیل در مدارس نمونه کشوری و کسب رتبه‌های ورزشی و غیره تأثیر چشمگیری در اخذ بورسیه دانش‌آموزی دارند.

یکی دیگر از روش‌های دریافت بورسیه دانش‌آموزی این است که شما ابتدا با هزینه شخصی جهت تحصیل در کانادا اقدام نمایید و با کسب نمرات عالی برای اخذ بورسیه از داخل کشور کانادا درخواست دهید.

ویزای همراه دانش‌آموزی کانادا

طبق قوانین کانادا شما به‌عنوان والدین دانش‌آموزی که قصد تحصیل در مدارس کانادا را دارد، می‌توانید در طول دوره تحصیلی همراه او باشید. برای این منظور باید ویزای همراه دانش‌آموزی کانادا را دریافت نمایید. جهت دریافت ویزای همراه کانادا باید دارای شرایطی باشید که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

 • باید ثابت کنید توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیلی فرزند (به مدت یک سال) و همچنین هزینه اقامت کانادا را دارید.
 • باید افسر سفارت را متقاعد کنید که به‌صورت موقت به کانادا مهاجرت می‌کنید و پس از اتمام دوره تحصیلی فرزند خود، خاک کانادا را ترک می‌کنید.
 • گواهی عدم سوءپیشینه ارائه دهید.
 • گواهی سلامت پزشکی (جسمی و روانی) را ارائه دهید.

چنانچه به هر دلیلی موفق به اخذ ویزای همراه کانادا نشوید می‌توانید فرزند خود را به‌صورت قانونی به یک خانواده کانادایی بسپارید. دانش‌آموزانی که با خانواده‌های کانادایی زندگی می‌کنند، هم استی (Homestay) نام دارند. خانواده‌هایی که اجازه نگه‌داری از یک دانش‌آموز غیربومی را دارند، باید یک اتاق مجزا و سه وعده غذایی در اختیار دانش‌آموز قرار دهند. همچنین بر وضعیت عاطفی و تحصیلی او نظارت داشته باشند.

ویزای دانش آموزی کانادا

ریجکت شدن ویزای دانش‌آموزی کانادا

درخواست ویزای دانش آموزی کانادا ممکن است به دلایل مختلفی رد شود. در زیر اصلی‌ترین دلایل ریجکت ویزای دانش‌آموزی کانادا را بیان نمودیم؛

فرم مشاوره رایگان قصران گروپ

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

سخن پایانی

کشور کانادا یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت و تحصیل دانش‌آموزان است. توصیه می‌کنیم دانش‌آموزانی که شرایط مالی مناسب جهت تحصیل در کانادا را دارند، برای دریافت ویزای دانش‌آموزی کانادا با متخصصان و مشاوران ما سؤالات خود را در میان بگذارند.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *