قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیکاراگوئه

نیکاراگوئه کشوری واقع در آمریکای مرکزی است. شاید شما که به فکر مهاجرت تحصیلی هستید، با بررسی لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم در نیکاراگوئه تصمیم گرفته‌اید به این کشور نیز فکر کنید. پس به اطلاعات کاملی نیاز دارید. پیشنهاد ما این است که تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات اولیه در مورد تحصیل در نیکاراگوئه را به دست بیاورید. از این پس هرگونه سؤالی داشتید می‌توانید با قصران گروپ در میان بگذارید.

اما اگر شما به عنوان هم‌وطن ایرانی به دنبال دانشگاه‌های معتبر در این کشور از نظر وزارت علوم هستید می‌توانید به سراغ گزینه‌های زیر بروید:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیکاراگوئه گروه ج (متوسط)

  1. Nacional Autónoma de Nicaragua (UNAN Leon)
  2. Universidad Centroamericana
  3. Universidad Nacional Agraria (UNA)
  4. Universidad Nacional de Ingenieria – Nicaragua

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نیکاراگوئه

آیا تحصیل در نیکاراگوئه گزینه مناسبی است؟

  • اولین نکته‌ای که باید در زمان مهاجرت تحصیلی به آن توجه کنید، کیفیت دانشگاه‌ها در کشور مقصد است. متأسفانه دانشگاه‌های کشور نیکاراگوئه از کیفیت لازم برخوردار نیستند و در رتبه جهانی قرار نگرفته‌اند. این نشان می‌دهد وقتی شما فارغ التحصیل دانشگاه‌های نیکاراگوئه شوید، نمی‌توانید برای ادامه تحصیل و یا کار در کشور‌های بزرگ جهان درخواست دهید چون مدرک شما اعتبار لازم را ندارد.
  • هزینه‌های تحصیل در نیکاراگوئه چندان زیاد نیست. اما دانشگاه‌های این کشور از رتبه علمی مناسبی برخوردار نیستند. در نتیجه هزینه‌ای که شما برای تحصیل در نیکاراگوئه می‌پردازید واقعاً مقرون به صرفه نیست و بیش از حد انتظار خواهد بود.
  • امنیت اجتماعی این کشور برای بانوان در سطح ‌ایده‌آلی قرار ندارد. اگر شما به عنوان یک دختر می‌خواهید در کشور نیکاراگوئه درس بخوانید، ممکن است با مشکلاتی همانند آزار و اذیت‌های خیابانی و یا دزدی مواجه شوید.

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور نیکاراگوئه

برای هر یک از مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در کشور نیکاراگوئه، شرایطی در نظر گرفته شده است که ما در این قسمت از مطلب این شرایط را با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

  • تحصیل در نیکاراگوئه در مقطع کارشناسی

مدت زمان دوره لیسانس، بین ۴ تا ۵ سال متفاوت است. دانشجویان در رشته‌هایی که دروس عملی بیشتری دارند، بیش از ۴ سال مشغول به تحصیل خواهند بود. برای ورود به این دوره، حتماً باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله داشته باشید. همچنین باید ریز نمرات دوره‌های تحصیلی قبلی خود را ارائه کنید.

  • تحصیل در نیکاراگوئه در مقطع کارشناسی ارشد

قطعاً در اولین قدم باید مدرک کارشناسی خود را ارائه کنید تا بتوانید برای دریافت پذیرش در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایید. این مقطع ۲ ساله است و به شرطی فارغ التحصیل می‌شوید که از پایان‌نامه خود دفاع کنید.

  • تحصیل در نیکاراگوئه در مقطع دکتری

طول دوره تحصیلی دکتری در نیکاراگو، تقریباً ۵ سال می‌باشد. لازم است حتماً شما یک پایان‌نامه حرفه‌ای داشته باشید و مقالاتی را در ژورنال‌های معتبر چاپ کنید تا بتوانید فارغ‌التحصیل شوید. برای ورود به مقطع دکتری حتماً باید مدارک تحصیلی قبلی خود را ارائه نمایید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

با مطالعه این مطلب متوجه شده‌اید که تحصیل در نیکاراگوئه آینده علمی و کاری خوبی برای شما رقم نمی‌زند. بهترین کار برای پیدا کردن یک کشور خارجی جهت مهاجرت تحصیلی، مشورت با مؤسسات معتبر همانند قصران گروپ است. از آنجایی که ما سال‌ها است در زمینه مهاجرت تحصیلی فعالیت داریم، به خوبی می‌توانیم شما را راهنمایی کنیم. پس با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین کشور را براساس رشته تحصیلی خود انتخاب کنید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *