قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فیجی

فیجی یکی از کشور‌های متعلق به قاره اقیانوسیه است که آب و هوای بسیار خوبی دارد.  همین موضوع در کنار طبیعتی زیبا، باعث شده سالانه مسافرین زیادی برای گردش و تفریح به کشور فیجی سفر کنند. اما موضوع ما در این مطلب، بحث تحصیل در فیجی است. ممکن است با بررسی لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت علوم در فیجی تصور کنید که این کشور می‌تواند گزینه ‌ایده‌آلی برای شما جهت تحصیلات دانشگاهی باشد. اما پیشنهاد ما این است که حتماً این مطلب را مطالعه کنید چون قرار است اطلاعاتی را درمورد تحصیل در فیجی به دست بیاورید که بر روی تصمیم شما تأثیر بسیار چشمگیری می‌گذارد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فیجی گروه ج (متوسط)

 1. Fiji National University
 2. University of the South Pacific

آیا تحصیل در فی‌جی گزینه مناسبی است؟

برای اینکه بتوانید جهت تحصیل در فیجی به یک تصمیم درست برسید، باید تمامی مزایا و معایب تحصیل در این کشور را در کنار هم قرار دهید. پس نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

 • دانشگاه‌های این کشور از رتبه علمی بالایی در جهان برخوردار نیستند. اگر چه اعتبار لازم را به دست آورده‌اند ولی شما نمی‌توانید با مدرک به دست آمده از دانشگاه‌های کشور فیجی انتظار داشته باشید بتوانید در کشور‌های بزرگ اروپایی و آمریکا مشغول به کار یا ادامه تحصیل شوید.
 • برای ورود به هر یک از مقاطع تحصیل دانشگاهی، شما باید در آزمون ورودی شرکت کنید.
 • برای برخی از رشته‌ها همانند رشته پزشکی محدودیت سنی در نظر گرفته شده است. یعنی افرادی که زیر ۲۱ سال باشند نمی‌توانند مشغول تحصیل در رشته پزشکی در کشور فیجی شوند. باید یک دوره سه ساله به عنوان پیش نیاز و تجربه کاری در حیطه پزشکی سپری کنند و سپس در آزمون ورودی شرکت نمایند.
 • هزینه تحصیل در این کشور واقعاً بالااست. اکنون به این موضوع فکر کنید که آیا تحصیل در کشوری که کیفیت سیستم آموزشی آن پایین است ولی هزینه زیادی را می‌طلبد واقعاً ارزش دارد؟
 • مردم فیجی مردم مهمان‌نوازی هستند که با اتباع خارجی به خوبی رفتار می‌کنند. بنابراین شما سریع می‌توانید خود را با محیط جدید وفق دهید.
 • زبان تدریس در دانشگاه‌های کشور فیجی به زبان انگلیسی است. پس نیازی نیست که شما به زبان بومی این کشور مسلط شوید.
 • دانشگاه‌های این کشور بورسیه‌های تحصیلی متعددی را برای دانشجویان در نظر گرفته‌اند.

فیجی 1 قصران گروپ

مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور فیجی

اگر تصمیم گرفته‌اید برای تحصیل در فیجی اقدام کنید، باید بدانید هر یک از مقاطع تحصیل دانشگاهی چه شرایطی نیاز دارند. در این قسمت از مطلب این شرایط را برای شما توضیح خواهیم داد:

 • تحصیل در فیجی در مقطع لیسانس

برای ورود به مقطع لیسانس شما حتماً باید در آزمون ورودی شرکت کنید. این دوره معمولاً ۴ ساله می‌باشد. داشتن مدرک زبان انگلیسی و داشتن مدرک دیپلم همراه با ریز نمرات نیز الزامی است.

 • تحصیل در فیجی در مقطع فوق لیسانس

این دوره تحصیلی یک دوره دو ساله است که شما حتماً برای فارغ التحصیلی باید پایان‌نامه قوی متناسب با رشته خود ارائه کنید. برای ورود به مقطع فوق لیسانس لازم است در آزمون ورودی شرکت کرده و حداقل نمره قبولی را به دست بیاورید. داشتن مدرک زبان نیز یکی از الزامات پذیرش در این مقطع می‌باشد.

 • تحصیل در فیجی در مقطع دکتری

دکتری در این کشور به عنوان یک مقطع ۵ ساله معرفی شده است. شرایط پذیرش در این دوره شامل داشتن رزومه علمی قوی، داشتن یک پایان‌نامه و مقالات علمی معتبر از مقطع فوق لیسانس و شرکت در آزمون ورودی می‌باشد. دانشجویان باید برای فارغ التحصیلی، رساله قوی و مقالات چاپ شده در ژورنال‌های معتبر ارائه کنند.

کلام آخر

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید، تحصیل در فیجی واقعاً آینده مناسبی برای شما از نظر علمی و کاری نخواهد داشت. اکنون که تصمیم گرفته‌اید برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروید، فرصت را از دست ندهید و بهترین کشور و بهترین رشته را انتخاب کنید. با قصران گروپ در ارتباط باشید تا مشاورین ما در این مسیر شما را راهنمایی کنند. ما تا زمانی که ویزای تحصیلی را دریافت کنید، در کنار شما خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *