قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در موزامبیک ۲۰۲۴

کشور موزامبیک یک کشور آفریقایی است و ما در همین ابتدا تحصیل در موزامبیک را رد می‌کنیم. جالب است بدانید حتی در بین شهروندان آفریقایی، تحصیل در موزامبیک اصلاً مورد استقبال قرار نمی‌گیرد. اما شاید با بررسی لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در موزامبیک از این گفته ما تعجب کنید که چرا تحصیل در موزامبیک اصلا مناسب نیست.

اما فراموش نکنید که شما نباید تنها به تأییدیه وزارت علوم ایران توجه داشته باشید. بلکه کیفیت سیستم آموزشی و اعتبار دانشگاه‌ها در سطح جهان، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پس در این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در مورد تحصیل در موزامبیک را به دست بیاورید.

شما می‌توانید در هر یک از رشته‌های پزشکی و یا غیر پزشکی و در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای تحصیل در موزامبیک که درخواست دهید. البته شرایط پذیرش در هر یک از دانشگاه‌ها کمی متفاوت بوده و در نتیجه شما قبل از اقدام باید حتماً شرایط را بررسی کنید.

لازم است این نکته را بیان کنیم که به هیچ عنوان تحصیل رایگان در این کشور وجود ندارد ولی شما می‌توانید در قالب بورسیه از تسهیلات آموزشی استفاده کنید. لازم است این نکته را متذکر شویم که تنها دانشگاه‌ زیر در لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم است و بعد از فارغ التحصیلی در این مراکز می‌توانید در ایران مشغول به کار شوید:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در موزامبیک – گروه ب(خوب)

  1. Universidade Eduardo Mondlane (Eduardo Mondlane University)

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در موزامبیک

چرا تحصیل در موزامبیک مناسب نیست؟

  • کیفیت سیستم آموزش دانشگاهی در کشور موزامبیک بسیار پایین می‌باشد به گونه‌ای که از اعتبار جهانی برخوردار نیست. در واقع دانشگاه معتبری در کشور موزامبیک وجود ندارد. بنابراین اگر شما تحصیل در موزامبیک را انتخاب می‌کنید، هم زمان و هم هزینه خود را هدر داده‌اید. اگر در آینده بخواهید برای ادامه تحصیل به کشور‌های اروپایی بروید، مدرک شما اصلاً معتبر نخواهد بود.
  • متأسفانه کیفیت زندگی در کشور موزامبیک پایین است. بنابراین اگر قرار است همراه با خانواده در این کشور زندگی کنید، شما نمی‌توانید شرایط خوبی را برای زندگی خود و خانواده رقم بزنید.
  • از طرف دیگر هزینه‌های زندگی در کشور موزامبیک بسیار بالا است. اکنون تصور کنیم شما می‌خواهید در کشوری درس بخوانید که هم دانشگاه معتبری در آن وجود ندارد و هم کیفیت زندگی اجتماعی در این کشور بسیار پایه‌ گزارش شده است. اکنون آیا منطقی است برای تحصیل در چنین شرایطی هزینه زیادی بپردازید؟
  • متأسفانه شرایط کار در کشور موزامبیک اصلاً مناسب نیست و بازار کار آن رونق چندانی ندارد. همین موضوع دلیل دیگری است برای اینکه فکر تحصیل در موزامبیک را از سر خود بیرون کنید.
  • کیفیت آب در کشور موزامبیک بسیار پایین است و اغلب افراد در این کشور دچار بیماری‌های مختلفی می‌شوند.
  • دانشگاه‌های کشور موزامبیک به زبان انگلیسی تدریس نمی‌کنند. بنابراین نمی‌توانید با مدرک زبان انگلیسی در کشور موزامبیک مشغول به تحصیل و زندگی شوید.
  • همچنین باید بدانید که در این کشور اصلاً دوره‌های زبان انگلیسی برگزار نمی‌شود.

مدت زمان دریافت پذیرش جهت تحصیل در موزامبیک چقدر است؟

به طور کلی بسته به اینکه شما می‌خواهید در کدام یک از مقاطع تحصیلی و در چه رشته‌ای در کشور موزامبیک  تحصیل کنید، مدت زمان دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه متفاوت خواهد بود. اما به طور متوسط، از زمانی که شما درخواست خود را برای دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر ارسال می‌کنید تا زمان دریافت نامه پذیرش و نامه تأییدیه، بین ۴ تا ۵ ماه باید منتظر باشید.

البته در برخی مواقع نیز ممکن است که ۹ ماه زمان لازم باشد تا شرایط شما بررسی شده و درخواست شما پاسخ داده شود. اگر در زمانی که درخواست‌ها زیاد است برای دریافت نامه پذیرش اقدام کنید، مسلماً پروسه بررسی پرونده شما طولانی‌تر خواهد شد.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

همانگونه که در این مطلب متوجه شدید، تحصیل در موزامبیک اصلاً مناسب نیست و شما با انتخاب کشور موزامبیک، بازنده خواهید بود. پس بهتر است مشاورین حرفه‌ای را در کنار خود داشته باشید تا برای انتخاب یک کشور و دانشگاه جهت تحصیل در رشته مورد علاقه خود، دچار اشتباه نشوید.

کارشناسان ما که در موسسه مهاجرتی قصران گروپ فعالیت دارند، بسیار با سابقه هستند و به شما کمک می‌کنند بهترین تصمیم را برای مهاجرت تحصیلی اتخاذ کنید. کافی است به ما بگویید می‌خواهید در چه رشته‌ای تحصیل کنید و چه مقدار بودجه در اختیار دارید. ما بهترین دانشگاه و بهترین کشور را برای شما انتخاب کرده و مسئولیت دریافت ویزای تحصیلی را نیز بر عهده خواهیم گرفت.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *