قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در موریتانی ۲۰۲۴

موریتانی یکی از کشور‌های آفریقایی است که از نظر اقتصادی، ضعیف‌ترین اقتصاد دنیا را دارد. بنابراین در همین ابتدای مطلب متوجه شده‌اید که تحصیل در موریتانی اصلاً گزینه مناسبی نیست. شما نباید تنها به لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در موریتانی نگاه کنید. بلکه کیفیت سیستم آموزشی اهمیت بسیار زیادی دارد.

اما شاید دوست دارید درمورد دانشگاه‌های کشورهای مختلف جهان، اطلاعاتی داشته باشید. پس در این مطلب با ما همراه باشید تا برای شما توضیح دهیم که چرا تحصیل در موریتانی را پیشنهاد نمی‌کنیم.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در موریتانی

کشور موریتانی به عنوان یکی از کشور‌های ارزان در دنیا شناخته شده که هم هزینه‌های زندگی و هم هزینه‌های تحصیل در آن بسیار پایین می‌باشد. بنابراین کسانی که تحصیل در موریتانی را انتخاب می‌کنند از نظر هزینه‌ها هیچ مشکلی نخواهند داشت.

البته این نکته را در نظر بگیرید که تحصیل در این کشور تنها به زبان عربی بوده و کیفیت زندگی در آن بسیار پایین می‌باشد. به هر حال اگر شما این کشور را انتخاب کرده‌اید فقط وارد دانشگاه‌ زیر شوید تا بعداً برای کار در ایران دچار مشکل نشوید:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در موریتانی – گروه ب(خوب)

  1. UNIVERSITE de NOUAKC

چرا تحصیل در موریتانی انتخاب مناسبی نیست؟

  • به طور کلی سیستم آموزشی کشور موریتانی اصلاً مناسب نیست. اگر چه زیرساخت‌های آن مربوط به کشور فرانسه می‌باشد ولی دانشگاه‌های این کشور از حداقل استاندارد‌های جهانی نیز بسیار پایین‌تر هستند. بنابراین شما با تحصیل در موریتانی، آینده کاری و تحصیلی خود را خراب می‌کنید.
  • برخی از افراد به دلیل هزینه پایین، می‌خواهند برای تحصیل در موریتانی اقدام کنند ولی حتما این مسأله را به خاطر بسپارید که اگر مدرک شما اعتبار لازم را نداشته باشد، حتی برای پیدا کردن کار در ایران نیز با مشکل روبرو خواهید شد.

اعتبار دانشگاه‌های ایران به مراتب بسیار بالاتر از موریتانی است و اغلب دانشگاه‌ها در ایران به صورت رایگان دانشجو می‌پذیرند. پس بهتر است اگر به فکر تحصیل در موریتانی هستید، همین جا در ایران دانشگاهی را انتخاب نمایید.

  • میزان ارتکاب جرم در کشور موریتانی بسیار بالا است. به خصوص در مناطق مرزی، خطر آدم‌ربایی و قتل نیز وجود دارد. به همین دلیل اگر می‌خواهید با خانواده در این کشور زندگی کنید، باید بدانید که در شرایط ناامنی به سر خواهید برد.
  • شرایط کار نیز در کشور موریتانی اصلاً مناسب نیست. کمبود‌ سرمایه‌گذاری، نبود زیرساخت‌های اقتصادی مناسب و نبود متخصص، باعث شده است که بازار کار در این کشور رونق نداشته باشد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در موریتانی

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور موریتانی

به هر حال شاید شما دوست دارید شرایط تحصیل در کشور‌های مختلف جهان را بدانید. ما در این قسمت از مطلب، مقاطع مختلف دانشگاهی در کشور موریتانی را بررسی می‌کنیم:

تحصیل در موریتانی در مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی براساس نوع رشته تحصیلی، تقریباً ۴ سال طول می‌کشد. در این کشور رشته‌های امور بانکی، مطالعات محیطی، مدیریت، فلسفه، جامعه‌شناسی، تاریخ، کسب و کار، رسانه، داروخانه و علوم طبیعی بازار کار بسیار خوبی دارند.

تحصیل در موریتانی در مقطع کارشناسی ارشد

این مقطع تحصیلی، ۲ سال طول می‌کشد و بورسیه‌های تحصیلی عمدتاً شامل مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند. لازم است برای فارغ‌التحصیلی در مقطع فوق لیسانس، حتماً پایان‌نامه داشته باشید.

تحصیل در موریتانی در مقطع دکتری

دانشجویان در مقطع دکتری زمانی می‌توانند فارغ‌التحصیل شوند که تمامی واحد‌های درسی را با موفقیت سپری کرده و پایان‌نامه‌ای کاملاً معتبر داشته باشند. این دوره تحصیلی بین ۴ تا ۵ سال طول می‌کشد.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

پیدا کردن یک کشور معتبر با دانشگاه‌های پیشرفته جهت تحصیل، آینده شغلی شما را تضمین می‌کند. کارشناسان ما در قصران گروپ، آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با ما تماس بگیرید و در مورد دانشگاه یا رشته مدنظر خود سؤالاتی را مطرح نمایید.

ما مشاوره رایگان را برای شما برگزار می‌کنیم. در نهایت به شما کمک خواهیم کرد تا به یک انتخاب درست برسید و سپس ویزای تحصیلی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست بیاورید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *