قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ماداگاسکار ۲۰۲۴

اگر قصد دارید در ماداگاسکار تحصیل کنید، کافی است در دانشگاه‌ زیر که در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ماداگاسکار قرار دارد، تحصیلات خود را شروع کرده و ادامه دهید. بدین ترتیب می توانید هم در یک کشور با شرایط هیجان‌انگیز تحصیلات خود را ادامه داده و هم مهارت‌های علمی و عملی لازم را به دست بیاورید

تحصیل در ماداگاسکار نه تنها باعث می‌شود شما تحت شرایط آموزشی مناسب دوران دانشگاهی خود را سپری کنید بلکه تنوع فرهنگی و آب و هوایی در این کشور بسیار زیاد بوده، حیات وحش منحصر به فردی دارد، بسیار بکر است و از طرف دیگر هزینه‌های زندگی واقعاً مقرون به صرفه می‌باشد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ماداگاسکار – گروه ب(خوب)

  1. Université d’Antananarivo (University of Antananarivo)

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ماداگاسکار

جزئیات تحصیل در ماداگاسکار

ماداگاسکار کشوری در سواحل شرقی آفریقا است که به دلیل مساحت بسیار زیادی که دارد به عنوان چهارمین جزیره بزرگ جهان شناخته شده است. بیش از ۳۰ هزار گونه گیاهی و جانوری در این کشور وجود دارد و همین موضوع باعث شده است که ماداگاسکار به عنوان یک منطقه گردشگری به دلیل برخورداری از طبیعت بکر در جهان شناخته شود. اما قطعاً موضوعی که در این مطلب اهمیت دارد؛ بحث تحصیل در ماداگاسکار است. آیا می‌خواهید بدانید که دانشگاه‌های این کشور دارای اعتبار جهانی هستند یا خیر؟ حتماً این مطلب را مطالعه نمایید.

آیا تحصیل در ماداگاسکار انتخاب مناسبی است؟

وقتی در مورد تحصیلات خارج از کشور صحبت می‌کنیم یعنی شما باید بهترین کشور و بهترین دانشگاه را انتخاب نمایید تا مدرک شما برای ادامه تحصیل دارای اعتبار جهانی باشد و حتی در کل جهان بتوانید کسب و کار مناسب خود را پیدا کنید. اگر چه در کشور ماداگاسکار دانشگاه‌هایی وجود دارد که برخی از آن‌ها مورد تأیید وزارت علوم هستند ولی قطعاً کیفیت سیستم آموزشی این کشور در حدی نیست که بتوان آن را با دانشگاه‌های بزرگ جهان مقایسه کرد. البته لازم است این نکته را بیان کنیم که کشور ماداگاسکار در همه رشته‌ها برنامه‌های آموزشی متنوعی دارد و شرایط مناسبی را در نظر گرفته است ولی همه دانشگاه‌های این کشور از استاندارد‌های جهانی برخوردار نیستند.

بحث شرایط زندگی در کشور ماداگاسکار نیز اهمیت دارد. بهداشت در این کشور بسیار ضعیف است و بیماری به خصوص بیماری‌های فصلی همواره یک معضل جدی در این کشور به حساب می‌آید. همچنین این نکته را متذکر می‌شویم که چون مردم ماداگاسکار سیاه پوست هستند، وقتی شما به عنوان یک سفید پوست می‌خواهید وارد این کشور شوید قطعاً مشکلاتی برای شما به وجود خواهد آمد چون بحث‌های نژادپرستانه رخ می‌دهد و در نتیجه در زندگی اجتماعی نمی‌توانید به درستی با مردم ماداگاسکار ارتباط برقرار کنید.

نکته دیگر که باید ذکر شود بحث شهریه‌های گران دانشگاه‌های کشور ماداگاسکار است. بنابراین اگر شما نتوانید بورسیه تحصیلی بگیرید هزینه تحصیل بسیار گران تمام خواهد شد.

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور ماداگاسکار

در اغلب دانشگاه‌های ماداگاسکار هر سه دوره تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود.
در ادامه شرایط هر یک را بررسی خواهیم کرد:

تحصیل در ماداگاسکار در مقطع کارشناسی

این دوره در اغلب مواقع سه سال طول می‌کشد. اما پذیرش بسیار سخت می‌باشد. شما باید مدرک زبان داشته باشید. نکته لازم به ذکر این است که در کشور ماداگاسکار زبان فرانسوی اعتبار بسیار زیادی دارد؛ بنابراین بهتر است به این زبان مسلط باشید.

تحصیل در ماداگاسکار در مقطع کارشناسی ارشد

برای این مقطع داشتن مدرک زبان، الزامی است. طول دوره فوق لیسانس معمولاً ۲ سال است. برای این دوره شما باید پایان‌نامه داشته باشید تا بتوانید فارغ التحصیل شوید.

تحصیل در ماداگاسکار در مقطع دکترا

مهمترین شرط برای ورود به مقطع دکترا در کشور ماداگاسکار این است که شما آزمون مربوط به سنجش سطح زبان را سپری کرده و حداقل نمره تعیین شده را به دست بیاورید. در مقطع دکترا نیز شما باید پایان‌نامه داشته باشید و شرط فارغ التحصیلی، اتمام پایان‌نامه است.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

در این مطلب متوجه شدید که تحصیل در ماداگاسکار نمی‌تواند آینده‌ ایده‌آلی را برای شما رقم بزند. خطرات اجتماعی، هزینه‌های بالای زندگی، نبودن رفاه اجتماعی و موارد دیگر از جمله محدودیت‌هایی است که برای شما اتفاق می‌افتد. بهتر است با قصران گروپ در ارتباط باشید تا برای پیدا کردن بهترین کشور و بهترین دانشگاه، مشاورین حرفه‌ای به شما کمک کنند و بتوانید آینده تحصیلی درخشانی را برای خود رقم بزنید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *