قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کرواسی ۲۰۲۴

اگر می‌خواهید بعد از تحصیل در کرواسی، دوباره به ایران بازگردید و به کشور خود خدمت کنید؛ باید فقط در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کرواسی تحصیلات خود را ادامه دهید.

کشور کرواسی به عنوان مروارید دریای آدریاتیک شناخته شده است. این کشور از نظر فرهنگ و تاریخ قدمت بسیار زیادی دارد و سالانه گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند. در بخش تحصیلات نیز باید بگوییم که کیفیت سیستم آموزشی کرواسی بسیار عالی بوده و از استاندارد‌های جهانی برخوردار می‌باشد. در این مطلب قرار است در مورد مزایا و معایب تحصیل در کرواسی و مقاطع تحصیلی دانشگاهی صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

کشور کرواسی که در حوزه کشور‌های اروپایی قرار دارد در چند سال اخیر به دلیل ارتقای سطح کیفی سیستم‌های دانشگاهی از نظر آموزش و خدمات ارائه شده به دانشجویان مورد توجه بسیاری از جانب مهاجران قرار گرفته و متقاضیان زیادی برای ورود به دانشگاه‌های کرواسی هر ساله از ایران درخواست می‌دهند. شما می‌توانید در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و برای هر دو رشته‌های پزشکی و غیر پزشکی دانشگاه‌هایی را در کشور کرواسی انتخاب نمایید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کرواسی

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کرواسی – گروه ب (خوب)

 1. University of Zagreb

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کرواسی – گروه ج (متوسط)

 1. Josip Juraj Strossmayer University of Osijek
 2. University of Dubrovnik
 3. University of Rijeka
 4. University of Split
 5. University of Zadar
 6. Zagreb School of Economics and Management

جزئیات تحصیل در کرواسی

بررسی مزایای تحصیل در کرواسی

به طور کلی تحصیل در کرواسی یک فرصت‌ ایده‌آل برای حضور در سطح بین‌الملل جهت کسب مهارت‌های علمی و عملی و در نهایت دریافت مدرکی معتبر در سطح جهانی می‌باشد. مهمترین مزایای تحصیل در کرواسی عبارتند از:

 • مدرک این کشور در کل کشور‌های اروپایی اعتبار بسیار زیادی دارد چون همانگونه که گفتیم سیستم آموزشی کرواسی براساس استاندارد‌های دانشگاه‌های بزرگ مدیریت می‌شود.
 • هزینه‌های زندگی در این کشور بسیار پایین است. بنابراین به خصوص اگر می‌خواهید همراه با خانواده به کشور کرواسی بروید از این نظر محدودیتی نخواهید داشت.
 • با توجه به اینکه عمدتا تحصیل در دانشگاه‌های کرواسی به زبان انگلیسی انجام می‌شود بنابراین همین که شما به زبان بین‌الملل تسلط داشته باشید کفایت می‌کند.
 • حتی جالب است بدانید برای ورود به دانشگاه‌های کرواسی نیازی به داشتن مدرک زبان نیست.

معایب تحصیل در کشور کرواسی

در کنار مزایایی که برای تحصیل در کرواسی بیان کردیم بهتر است محدودیت‌های حضور در این کشور را نیز در نظر داشته باشید. البته همین که شما در کشوری وارد می‌شوید که هم مدرک معتبری دارد و هم هزینه‌های زندگی بسیار پایین است، قطعاً شرایط ‌ایده‌آلی خواهد بود. ولی آگاهی از محدودیت‌ها برای مدیریت بهتر زندگی، واقعاً ضروری می‌باشد:

 • با توجه به اینکه زبان بومی مردم این کشور کرواتی است، برای ارتباط برقرار کردن با این مردم باید بتوانید زبان کرواتی را یاد بگیرید.
 • نرخ بیکاری در کشور کرواسی بسیار بالا است و بعد از فارغ التحصیلی شما به سختی می‌توانید کار پیدا کنیدو
 • مردم این کشور آداب و رسوم خاصی دارند که باید به این آداب و رسوم پایبند باشید.
 • همچنین سیستم اداری کشور کرواسی براساس بروکراسی مدیریت می‌شود.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کرواسی

بررسی مقاطع تحصیلی دانشگاه‌های کشور کرواسی

بسته به اینکه شما می‌خواهید در کدام یک از مقاطع تحصیلی وارد دانشگاه‌های کرواسی شوید، شرایط متفاوت خواهد بود که در ادامه این مطلب این شرایط را بررسی می‌کنیم:

تحصیل در کرواسی در مقطع کارشناسی

این دوره تحصیلی ۴ سال طول می‌کشد. اغلب رشته‌ها در مقطع کارشناسی به زبان کرواتی هستند ولی برخی از رشته‌ها به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شوند. البته به طور کلی برای ورود به مقطع کارشناسی نیاز به هیچ مدرک زبانی نیست. مهم‌ترین شرط برای ورود به مقطع کارشناسی این است که شما آزمون ورودی را با نمره مناسب سپری کنید. همچنین داشتن توصیه‌نامه، تمکن مالی، داشتن مدرک دیپلم، ارائه ریز نمرات و پاسپورت نیز الزامی می‌باشد.

تحصیل در کرواسی در مقطع کارشناسی ارشد

این مقطع ۲ سال طول می‌کشد. به طور کلی تمامی رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌گردند. متقاضیان باید مدرک زبان آیلتس با نمره ۶ یا تافل با نمره ۸۵ داشته باشند. همچنین شما باید در کنار مدارک تحصیلی، انگیزه نامه و توصیه نامه از اساتید قبلی خود را ارائه کنید.

تحصیل در کرواسی در مقطع دکترا

این مقطع معمولاً ۴ تا ۵ سال طول می‌کشد و داشتن مدرک زبان جز موارد الزامی به حساب می‌آید. در مقطع دکترا بورسیه تحصیلی بیشتری ارائه می‌شود. به شرط اینکه شما معدل بالایی داشته باشید می‌توانید از این بورسیه‌ها استفاده کنید.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

این مطلب توانست اطلاعات کلی در مورد تحصیل در کرواسی را در اختیار شما قرار دهد ولی شما در مورد شرایط زندگی، سیستم آموزش مدارس در صورتی که دارای فرزند هستید، امنیت اجتماعی، اوضاع اقتصادی و…. به اطلاعات بیشتری نیاز دارید. با قصران گروپ در ارتباط باشید تا کارشناسان ما اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند. در صورتی که تصمیم خود را برای تحصیل در کرواسی نهایی کردید ما کلیه امور برای دریافت ویزای تحصیلی را برای شما انجام خواهیم داد.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *