قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کنگو ۲۰۲۴

همه دانشگاه‌های کشور کنگو در سه مقطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می‌پذیرند ولی شما اولاً باید مطمئن شوید که دانشگاه انتخابی جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کنگو هست یا خیر.

از طرف دیگر باید رتبه دانشگاه را بررسی کنید که از نظر وزارتخانه در کدام یک از سه گروه الف، ب و ج قرار می‌گیرد.

اگر هدف شما از تحصیل در کنگو ورود به دوران تحصیلات تکمیلی است فقط باید دانشگاه‌هایی را انتخاب کنید که در رتبه الف و ب قرار دارند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کنگو

به طور کلی تنها دانشگاه‌ معتبر کنگو از نظر وزارت علوم ایران دانشگاه زیر است:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کنگو – گروه ج(متوسط)

  1. Université de Kinshasa

جزئیات تحصیل در کنگو

کنگو و یا جمهوری کنگو بزرگترین کشور در صحرای آفریقا شناخته شده است که در مرکز این قاره قرار دارد. زبان رسمی مردم این کشور فرانسوی می‌باشد.

موضوعی که قرار است در این مقاله پیرامون آن صحبت کنیم بحث تحصیل در کنگو است. آیا این کشور دانشگاه‌هایی با اعتبار جهانی دارد که مدرک معتبر در اختیار فارغ التحصیلان قرار دهد؟

آیا شرایط زندگی در این کشور مناسب می‌باشد؟ این مطلب اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار می‌دهد. پس با ما همراه باشید.

بررسی جوانب مختلف تحصیل در کنگو

  • کشور کنگو یکی از کشور‌هایی است که به عنوان پیشرو در زمینه علم شناخته شده است.

در واقع سالانه ما پیشرفت‌های چشمگیری را در سیستم آموزشی کشور کنگو مشاهده می‌کنیم و همین موضوع باعث ارتقای کیفیت آموزشی این کشور شده است.

بنابراین همانگونه که متوجه شدید سیستم آموزشی کنگو به خصوص سیستم آموزش دانشگاهی در کشور کنگو، همواره پویا است.

  • هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور پایین است. بنابراین شما در کشوری درس خواهید خواند که هم از کیفیت بالای آموزش بهره‌مند می‌شوید و هم هزینه‌های پایین را برای تحصیل و زندگی پرداخت خواهید کرد.
  • چون زبان مردم این کشور فرانسوی است این فرصت برای شما فراهم می‌شود که در کنار انگلیسی، به زبان فرانسوی نیز تسلط پیدا کنید.
  • البته باید این نکته را در نظر داشت در کشور کنگو سرقت به خصوص سرقت‌های مسلحانه بسیار بالا است. در واقع امنیت جمهوری کنگو چندان مناسب نیست.

اگر قرار است شما همراه با خانواده در این کشور زندگی کنید؛ نمی‌توان انتظار داشت که رفاه اجتماعی همراه با امنیت بالا برای شما فراهم شود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کنگو

بررسی مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور کنگو

برخی از دانشگاه‌های کشور کنگو مورد تأیید وزارت علوم هستند که شما باید بررسی کنید آیا این دانشگاه‌ها هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می‌کنند یا نه. در ادامه این مطلب ما مقاطع تحصیل دانشگاهی در کشور کنگو را بررسی خواهیم کرد:

تحصیل در کنگو در مقطع کارشناسی

این دوره ۴ ساله است و در قالب دروس تئوری ارائه می‌شود. در نهایت برای شما کارورزی نیز ارائه خواهد شد که مدت زمان کارورزی براساس رشته‌ای که شما تحصیل می‌کنید کاملاً متفاوت است.

تحصیل در کنگو در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع فوق لیسانس دو ساله است. البته ممکن است برای بعضی از افراد به دلیل طولانی شدن پروسه پایان‌نامه تا ۳ سال تحصیل به طول بیانجامد. مهمترین رشته‌هایی که در فوق لیسانس در دانشگاه‌های کنگو ارائه می‌شود اقتصاد به خصوص اقتصاد روستایی، مدیریت مالی و مدیریت شرکت‌های کوچک و متوسط است. بعد از فارغ‌التحصیلی، رتبه علمی شما نیز درجه‌بندی می‌شود.

تحصیل در کنگو در مقطع دکترا

طول دوره دکترا بین ۴ تا ۵ سال متفاوت است. ولی در برخی از موارد ممکن است تا ۶ سال براساس نوع پایان‌نامه به طول بیانجامد. برای اینکه به مقطع دکترا وارد شوید لازم است حتماً به زبان رسمی کشور کنگو یعنی فرانسوی تسلط داشته باشید. از طرف دیگر رزومه، پروپوزال و انگیزه‌نامه نیز ضروری است.

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

به هیچ عنوان برای تحصیل در کشور‌های خارجی نباید بدون راهنما عمل کنید. تنها به گفته‌های دوستان و آشنایان عمل نکرده و حتماً از متخصصان در این زمینه بخواهید که شما را راهنمایی کنند.

برای مثال در این مطلب متوجه شدید که تحصیل در کنگو از نظر شرایط زندگی برای شما مناسب نخواهد بود. همچنین تنوع رشته در این کشور زیاد نیست. از طرف دیگر آیا شما می‌دانید بعد از فارغ‌التحصیلی در کنگو آینده کاری به چه صورت خواهد بود؟

برای اینکه اطلاعات بیشتری کسب کنید با کارشناسان ما در قصران گروپ ارتباط برقرار کنید. ما پاسخ سؤالات شما را صبورانه خواهیم داد.

در نهایت باید بدانید که ما برای مهاجرت تحصیلی، یک تیم حرفه‌ای داریم که صفر تا صد امور را برای شما انجام خواهند داد. کافی است مشخص کنید قرار است به کدام کشور بروید. تمامی امور بر عهده ما خواهد بود.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *