قصران گروپ | مرجع تخصصی مهاجرت و اخذ اقامت

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بوتسوانا ۲۰۲۴

تحصیل در بوتسوانا یک فرصت بسیار خوب برای همه کسانی است که می‌خواهند در قاره آفریقا ادامه تحصیل دهند.

البته برای ایرانیانی که می خواهند بعد از مهاجرت به کشور خود بازگردند؛ بهتر است یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بوتسوانا را برگزینند.

از نظر هزینه‌های تحصیل باید بگوییم که اگر این کشور را انتخاب کرده‌اید نسبت به سایر کشور‌های آفریقا باید هزینه کمتری را برای حضور در دانشگاه‌ها بپردازید.

سیستم آموزشی این کشور به طور کامل دیجیتالی و رو به پیشرفت است. بنابراین شرایط خوبی را برای شما فراهم می‌کند. معتبرترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در بوتسوانا طبق لیست وزارت علوم عبارتند از:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بوتسوانا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بوتسوانا – گروه ب(خوب)

  1. University of Botswana

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بوتسوانا – گروه ج(متوسط)

  1. Botswana International University of Science and Technology

جزئیات تحصیل در بوتسوانا

کشور بوتسوانا به عنوان جواهر قاره آفریقا شناخته شده است. اما حتماً برای شما این سوال پیش آمده است که دلیل نسبت دادن این لقب به بوتسوانا چیست؟

اقتصاد این کشور بسیار پررونق و از نظر سیاسی و اجتماعی بسیار سالم است. به همین دلیل جواهر قاره آفریقا و یک کشور‌ ایده‌آل برای دانشجویان بین‌الملل جهت تحصیل است. اگر شما به فکر تحصیل در بوتسوانا هستید، حتماً این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

این مقاله اطلاعات اولیه را در اختیار شما قرار می‌دهد و سپس برای اینکه پاسخ سؤالات دیگر را به دست بیاورید، کافی است با کارشناسان ما در قصران گروپ صحبت کنید.

بررسی مزایای تحصیل در بوتسوانا

اگر کسی به شما تحصیل در بوتسوانا را پیشنهاد کند، حتماً این سؤال برای شما به وجود می‌آید که دلیل این پیشنهاد چیست.

شما باید مزیت‌هایی که از این انتخاب نصیب شما می‌شود را بررسی کنید و سپس تصمیم‌گیری نمایید:

  • کیفیت سیستم آموزشی در دانشگاه‌های بوتسوانا بالا است. بسیاری از دانشگاه‌های این کشور از نظر بین‌المللی دارای اعتبار هستند.

 

  • تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی انجام می‌شود و همین یک مزیت است چون نیازی نیست که شما زبان اصلی این کشور را یاد بگیرید.

 

  • جالب است بدانید از آنجایی که دولت بوتسوانا همیشه از دانشجویان خارجی استقبال کرده است، بنابراین هزینه‌های تحصیل را برای آن‌ها پایین در نظر می‌گیرد. حتی بورسیه‌های تحصیلی را برای دانشجویان بین‌الملل ارائه می‌کند.

 

  • سیستم آموزشی در این کشور دیجیتالی است و این نشان می‌دهد که کشور بوتسوانا همیشه از نظر تحصیلی به عنوان یک کشور پیشرو شناخته می‌شود.

 

  • اگر تحصیل در بوتسوانا را انتخاب کرده‌اید باید بگوییم که امکان کار حین تحصیل برای شما وجود دارد و حتی مشاغل پردرآمدی برای شما دانشجویان در نظر گرفته شده است.

 

  • امنیت زندگی در یک کشور، یکی از موضوعات بسیار مهمی که برای تحصیل در خارج باید به آن توجه داشته باشید.

اگر چه بوتسوانا یک کشور آفریقایی است ولی به عنوان امن‌ترین کشور در آفریقا شناخته شده است و میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار بالا است. بنابراین حتی اگر همراه با خانواده خود می‌خواهید به این کشور سفر کنید، از نظر اجتماعی و امنیت هیچ مشکلی برای آن‌ها به وجود نخواهد آمد.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بوتسوانا

چالش‌های موجود برای تحصیل در بوتسوانا

علی رغم مزیت‌هایی که برای تحصیل در بوتسوانا ذکر کردیم، یکسری چالش‌ها در پیش روی شما قرار دارد که در ادامه بیان می‌کنیم:

  • کشور بوتسوانا به دلیل کمبود منابع نمی‌تواند بودجه زیادی را در اختیار مؤسسات آموزشی قرار دهد.
  • از طرف دیگر مهارت‌هایی که در دانشگاه‌ها به شما یاد داده می‌شود با نیاز بازار کار در این کشور همخوانی ندارد.

 

نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید:
با عرض تاسف، در حال حاضر امکان ارائه خدمات به اتباع خارجی (بدون پاسپورت ایرانی) وجود ندارد.

کلام آخر

آیا شما می‌دانید برای زندگی کردن در بوتسوانا باید چه مقدار هزینه کنید؟ در مورد تفریحات سالم در این کشور اطلاعات کافی دارید؟ آیا می‌دانید بازار کار براساس رشته‌ای که شما انتخاب کرده‌اید به چه صورت است؟

از طرف دیگر آیا می‌دانید کدام یک از دانشگاه‌های این کشور هم در جهان و هم در کشور ایران از اعتبار لازم برخوردار هستند؟ برای اینکه به این سؤالات و سؤالات بیشمار دیگری پاسخ دهید بهتر است با قصران گروپ در ارتباط باشید.

کارشناسان ما به صورت حرفه‌ای و با تخصصی که در زمینه مهاجرت تحصیلی دارند به شما پاسخ داده و راهنمایی می‌کنند بهترین کشور و دانشگاه را انتخاب نمایید.

تماس با قصران گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *